• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Úgy tudom tartalmaz a Seachem Foszfor Káliumot is.
Szuper! Akkor macro off.
Jól tudod, kálium-foszfátot (KH2PO4) tartalmaz!
Érdekesek a mérési eredmények, és sajnos nem a jó értelemben. Mikoriak a tesztek? A PH-d is durván alacsony. Nekem friss talajjal sem megy 6.6 alá! :oops:
Hogy érted hogy mikoriak? Este 9kor csináltam. Március-február környékén vásároltam. A PO4 ami esetleg régebbi...
 
10-10 ml a 2 kis csészében. Egy nagy mérőnyi por, majd 6 csepp folyadék. 1 percig bartenderkedem, majd 10 percig hagyom állni...hogyan lenne az ideális?
Gondolom JBL teszt. Nekem ott nem volt világos hogy púpos vagy csapott kanál por kell bele.
Aztán történt az, hogy bárhogy kevertem meg ráztam egy opálos katyvaszt lett belőle, a színskála közelében sem volt a kapott szín. Szavatossági időn még bőven belül volt/van….
Az nem lehet hogy a foszfát teszted nem jó? Én csinálnék egy 50%-os vízcserét, és újra mérnék mindent. A nitrát akkor elvileg 15ppm lesz.
 
A vízcsere nem rossz ötlet. Én A helyedben még lehet hogy mással is megméretném, hátha a teszt nem jó. Vállalom én is akár, csak nem vagyok valami közel hozzád.
A por alapú összetevő átalakítja az NO3-t NO2-vé. Nincs jelentősége hogy púpos vagy nem a kanál, mindenképp marad belőle oldatlan. A folyékony reagensnél fontosabba a pontosság.
 
Gondolom JBL teszt. Nekem ott nem volt világos hogy púpos vagy csapott kanál por kell bele.
Aztán történt az, hogy bárhogy kevertem meg ráztam egy opálos katyvaszt lett belőle, a színskála közelében sem volt a kapott szín. Szavatossági időn még bőven belül volt/van….
Az nem lehet hogy a foszfát teszted nem jó? Én csinálnék egy 50%-os vízcserét, és újra mérnék mindent. A nitrát akkor elvileg 15ppm lesz.
Tegnap este még volt vízcsere. Baromi zavarnak ezek a francos értékeim...

KH - 3
GH - 5
Fe - 0.05
NO3 - 15-30 között valahol
PO4 - 0.1
TDS - 189
PH - 6.3
T - 26,2

Ötlet?
 
Tegnap este még volt vízcsere. Baromi zavarnak ezek a francos értékeim...

KH - 3
GH - 5
Fe - 0.05
NO3 - 15-30 között valahol
PO4 - 0.1
TDS - 189
PH - 6.3
T - 26,2

Ötlet?
Nem ismerem a GA tápokat, adagolásban nem tudok okosat mondani. Micron emelnék, és csak foszfátot adagolnék.
Kis lépésekben. 1 hét múlva mérsz.
 
Tegnap este még volt vízcsere. Baromi zavarnak ezek a francos értékeim...

KH - 3
GH - 5
Fe - 0.05
NO3 - 15-30 között valahol
PO4 - 0.1
TDS - 189
PH - 6.3
T - 26,2

Ötlet?
Én csinálnék még egy durvább vízcserét, 60-70% és konkrétan 0 macrot adagolnék pár napig. Külön foszfát mehet, az úgyis alacsony, 1-2 nap után újra mérés.
A kálium miatt nem kell aggódni, kerül be a foszfáttal együtt, de annyit nem tudsz beleönteni, amivel túladagolnád.
A szűrődet mikor takarítottad? Nem lehet, hogy az ülepítő rész tele van növényi törmelékkel, mulmmal?
Ha ez is rendben, akkor esetleg a talaj? - valahol felkeveredett a táptalaj és az tolja fel a nitrátot.
 
Én csinálnék még egy durvább vízcserét, 60-70% és konkrétan 0 macrot adagolnék pár napig. Külön foszfát mehet, az úgyis alacsony, 1-2 nap után újra mérés.
A kálium miatt nem kell aggódni, kerül be a foszfáttal együtt, de annyit nem tudsz beleönteni, amivel túladagolnád.
A szűrődet mikor takarítottad? Nem lehet, hogy az ülepítő rész tele van növényi törmelékkel, mulmmal?
Ha ez is rendben, akkor esetleg a talaj? - valahol felkeveredett a táptalaj és az tolja fel a nitrátot.
Macro-t tegnap kikapcsoltam, így az nem megy mától.

Szűrőt július 4-én takarítottam, múlott legutóbb tegnap távolítottam el.

A talaj elképzelhető, néha látok felbukkanni mind táptalaj részeket, mind pedig az ADA amazoniához kapott rudak maradványait.....

Este ránézek és ha találok kiszedem mindet.....

Ez jó tipp volt, köszi!
 
Nem ismerem a GA tápokat, adagolásban nem tudok okosat mondani. Micron emelnék, és csak foszfátot adagolnék.
Kis lépésekben. 1 hét múlva mérsz.
A micro 4 ml naponta. Egy hét alatt emelkedett 0.1-re....ennél kell több vas?
 
Akkor félre értettem :) azt hittem a napi dózist :D
Nya megtaláltam. Itt egy átfogó cikk. Jó olvasgatást. 😜
A lényeg nem az értékeken van, inkább az arányosságon. Érdekesség jegyében, míg az elején minden héten méregettem mindig felbukkant valamilyen alga. 1 év után elértem azt, gyakorlatilag algamentes az akva.
Gh6
Kh4
Fe 0.5
Po4 1.8 Ez most egy kicsit felkúszott…
No3 ?
Anubiasok, Crypto, mohák, bucek, meg még jó pár alacsony igényű növényből jó sok. 😀
750 Lm-es fénykorbács napi 8 órában.
Co2:excel😂
Vízcsere amikor eszembe jut, de 2 hetente 20 Liter megvan. Szűrő pucc havonta, perlon cserével.
Szóval nincs túlgondolva. Szét is szedem hamarosan. 😁
 
Utoljára módosított:
Nya megtaláltam. Itt egy átfogó cikk. Jó olvasgatást. 😜
A lényeg nem az értékeken van, inkább az arányosságon. Érdekesség jegyében, míg az elején minden héten méregettem mindig felbukkant valamilyen alga. 1 év után elértem azt, gyakorlatilag algamentes az akva.
Gh6
Kh4
Fe 0.5
Po4 1.8 Ez most egy kicsit felkúszott…
No3 ?
Anubiasok, Crypto, mohák, bucek, meg még jó pár alacsony igényű növényből jó sok. 😀
750 Lm-es fénykorbács napi 8 órában.
Co2:excel😂
Vízcsere amikor eszembe jut, de 2 hetente 20 Liter megvan. Szűrő pucc havonta, perlon cserével.
Szóval nincs túlgondolva. Szét is szedem hamarosan. 😁
Azért az alacsony igényű növények jó szűréssel lágyvízben, co2 nélkül gyengébb világítással kombináció nagyon komoly mozgásteret biztosítanak neked. Ha csúcsra van pörgetve az akva mind co2 mind fény és táp szempontból, ott azért könnyebben borul minden.
 
Azért az alacsony igényű növények jó szűréssel lágyvízben, co2 nélkül gyengébb világítással kombináció nagyon komoly mozgásteret biztosítanak neked. Ha csúcsra van pörgetve az akva mind co2 mind fény és táp szempontból, ott azért könnyebben borul minden.
Így van. 1 év kellett hozzá…. Most építek egy másikat. 😀
 
Jól tudod, kálium-foszfátot (KH2PO4) tartalmaz!
Érdekesek a mérési eredmények, és sajnos nem a jó értelemben. Mikoriak a tesztek? A PH-d is durván alacsony. Nekem friss talajjal sem megy 6.6 alá! :oops:
@Ádám_ neked a csapvíz miatt nem megy lejjebb valószínűleg a ph-d(magas a kh-d a vízben), vagy kevés co2-t tolsz bele. Ro vízzel, alacsony kh-val, jól belőtt co-vel nekem stabilan 6,2. korábban több co2-ment bele 5,9-6 volt a ph-m :)
 
Back
Oldal tetejére