• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech I try....

Segítsetek kérlek, hogy hogy lehet megszabadulni végleg a zöld por algától. Ez meg nincs egy hetes állapot:

20210903_181042.jpg
A víz kristálytiszta, viszont az üvegen állandóan megtapad.

Ha nincs rá biztos módszer - a hagyjuk 20-25 napig növekedni, majd egybe letudjuk szedni és felszippantani, módszer sem segített - akkor még várok kb 2 hónapot, és utána rescape.

Ha van rá tuti, akkor még nem bontanám.

Köszi
 

Segítsetek kérlek, hogy hogy lehet megszabadulni végleg a zöld por algától. Ez meg nincs egy hetes állapot:

View attachment 154172
A víz kristálytiszta, viszont az üvegen állandóan megtapad.

Ha nincs rá biztos módszer - a hagyjuk 20-25 napig növekedni, majd egybe letudjuk szedni és felszippantani, módszer sem segített - akkor még várok kb 2 hónapot, és utána rescape.

Ha van rá tuti, akkor még nem bontanám.

Köszi
Bár nálam nem volt ennyire látványos, de egy kicsit mindig kellett pucolnom vízcsere alkalmával. Nálam a chihiros doctor tett csodát 1 hét alatt. Azóta sem jött vissza. Mást nem változtattam, ezért merem állítani, hogy a doki segített :)
 


Bár nálam nem volt ennyire látványos, de egy kicsit mindig kellett pucolnom vízcsere alkalmával. Nálam a chihiros doctor tett csodát 1 hét alatt. Azóta sem jött vissza. Mást nem változtattam, ezért merem állítani, hogy a doki segített :)
Amikor benn volt a doki, akkor bár nem egy hét alatt, de ugyanúgy visszatért :(
 
Segítsetek kérlek, hogy hogy lehet megszabadulni végleg a zöld por algától. Ez meg nincs egy hetes állapot:

View attachment 154172
A víz kristálytiszta, viszont az üvegen állandóan megtapad.

Ha nincs rá biztos módszer - a hagyjuk 20-25 napig növekedni, majd egybe letudjuk szedni és felszippantani, módszer sem segített - akkor még várok kb 2 hónapot, és utána rescape.

Ha van rá tuti, akkor még nem bontanám.

Köszi
Nekem a nagyon-nagyon alapos mulmozás jött be leginkább. Amióta normális mulmozót használok (Dennerle), sokkal kevésbé jön elő ez a zöld por. A vízcserénél minimum a leszívott víz felét ezen át engedem le, szépen centiről centire haladva. Pepecselősnek tűnik, de 10-15 perc alatt végig lehet menni. A vödörben lévő víz barnás-sárgás mindig, pedig alapvetően nem látszik, hogy sok mocsok lenne az aljzaton vagy a növények közt. És mégis...
Nem tudom szoktál-e így tisztítani, van-e rá eszközöd...
De ha van akkor a növények tövénél és a már megkapaszkodott gyepszőnyegre jól rányomva is tisztíts vízcserekor. Az üres területeken meg értelemszerűen óvatosan, hogy a táptalajig ne kavard fel.

Szerk.: nem reklám, de én ilyet használok:
5890_mulmabsauger_einzeln.jpg
Vékony cső, hosszú leszívórész, nem ömlik le gyorsan a víz, bőven van idő az aljzaton matatni.
 
Nekem a nagyon-nagyon alapos mulmozás jött be leginkább. Amióta normális mulmozót használok (Dennerle), sokkal kevésbé jön elő ez a zöld por. A vízcserénél minimum a leszívott víz felét ezen át engedem le, szépen centiről centire haladva. Pepecselősnek tűnik, de 10-15 perc alatt végig lehet menni. A vödörben lévő víz barnás-sárgás mindig, pedig alapvetően nem látszik, hogy sok mocsok lenne az aljzaton vagy a növények közt. És mégis...
Nem tudom szoktál-e így tisztítani, van-e rá eszközöd...
De ha van akkor a növények tövénél és a már megkapaszkodott gyepszőnyegre jól rányomva is tisztíts vízcserekor. Az üres területeken meg értelemszerűen óvatosan, hogy a táptalajig ne kavard fel.

Szerk.: nem reklám, de én ilyet használok:
View attachment 154174
Vékony cső, hosszú leszívórész, nem ömlik le gyorsan a víz, bőven van idő az aljzaton matatni.
Van mulmozóm, de csak kínai....gondolkodtam már az eheim porszívóján...arról van valakinek tapasztalata?
 
Off:
Aztak....mi pénzt elkérnek már ezekért??? - Én használtam vettem innen, nem is figyeltem mennyi az új áruk.
Most itt nyilván nem a shopokat akarom szidni, ennyi az áruk.
De basszus pl az általam linkelt Dennerle cucc 11.590 HUF és kb áll néhány fröccsöntött műanyag elemből, meg egy műanyag csőből. Ha a nettó nyers előállítási árat nézem, nincs az egész 1.000 HUF, de talán még 500 se. Persze tudom nem ilyen egyszerű az egész, nadena....
On: Marha jó cucc, hatékony, kényelmes, praktikus.
 
Off:
Aztak....mi pénzt elkérnek már ezekért??? - Én használtam vettem innen, nem is figyeltem mennyi az új áruk.
Most itt nyilván nem a shopokat akarom szidni, ennyi az áruk.
De basszus pl az általam linkelt Dennerle cucc 11.590 HUF és kb áll néhány fröccsöntött műanyag elemből, meg egy műanyag csőből. Ha a nettó nyers előállítási árat nézem, nincs az egész 1.000 HUF, de talán még 500 se. Persze tudom nem ilyen egyszerű az egész, nadena....
On: Marha jó cucc, hatékony, kényelmes, praktikus.
Igen, épp most nézegetem én is. Ehhez képest az Eheim aljzattisztító jó áron van.

de nem tudom hogy mennyire praktikus az, ha kitisztitom az aljzatot pl, aztán ugyanaz a viz kerül vissza....
 
Igen, épp most nézegetem én is. Ehhez képest az Eheim aljzattisztító jó áron van.

de nem tudom hogy mennyire praktikus az, ha kitisztitom az aljzatot pl, aztán ugyanaz a viz kerül vissza....
Szerintem ez inkább olyanoknak készült, akik nem annyira foglalkoznak vele heti-napi szinten, mint az itteni fórumozók többsége.
Többnyire a heti vízcseréket tartjuk, így mindenképp leszívunk egy csomó vizet, akkor meg miért tölteném vissza ugyanazt?
2-3 obis vödörnyi vízzel lemulmozom a 80x35 alapterületűt, és egyébként meg 4 vödörrel töltök vissza...szóval még a mulmozáson kívül is marad mit leszívni.
 
Nem, nem. Ertem, hogy miről van szó.

Az eheim quick vac pro csinalja azt, hogy atforgatja az aljzatot és a dzsuvát megfogja valami szűrőrész - perlon? - es a viz vissza megy.

Szerk.
Parsze vizet cserelnek ettől függetlenül. De ilyen szemptontbol igaz amit Tomi mond. Ugyis cserelek vizet, szoval felesleges...
 
Nem, nem. Ertem, hogy miről van szó.

Az eheim quick vac pro csinalja azt, hogy atforgatja az aljzatot és a dzsuvát megfogja valami szűrőrész - perlon? - es a viz vissza megy.

Szerk.
Parsze vizet cserelnek ettől függetlenül. De ilyen szemptontbol igaz amit Tomi mond. Ugyis cserelek vizet, szoval felesleges...
A leszívott mulmos vizet a szobanövények és az erkélyen a paradicsom tövek is szeretik. Pár napra meg van oldva a locsolóvíz is, semmi nem megy kárba;)
 
Igen, épp most nézegetem én is. Ehhez képest az Eheim aljzattisztító jó áron van.

de nem tudom hogy mennyire praktikus az, ha kitisztitom az aljzatot pl, aztán ugyanaz a viz kerül vissza....
Ha engem kérdezel, nem ér semmit. Bármit amit az EHEIM ilyen célokra tervezett én mind lecseréltem! Batár nagy és kényelmetlen használni. Ez igaz erre is meg a manuálisra. Akkor már jobban jársz a JUWEL mulmozóval, de a vége annak is nagy, nehéz kisebb helyekhez hozzáférni. Az EHEIM kiveszi a mulmot, de szintén nehéz használni. Nekem van itthon, 1éve nem használom, ha kell odaadom kipróbálni, ha tetszik neked is adom megegyzes szerint.
 
A leszívott mulmos vizet a szobanövények és az erkélyen a paradicsom tövek is szeretik. Pár napra meg van oldva a locsolóvíz is, semmi nem megy kárba;)
Igen, igen, speciel en hordóba öntöm :)

A mulmozómmal lehet gond, hiaba...olcsó kicsi kinai cucc. Veszek majd egy újat.
 
Nem úgy van hogy aktív talajt nem bolygatunk? Úgy tudom mulmozni sem lehet??
Amúgy nekem is dennerle van, és jó kis cucc.
 
Lehet, hülyeséget mondok, de én a dzsuva jó részét a paraszt módszerrel szívom fel: van a cső, az alját ahol kifolyik, részlegesen zárom ujjal, nincs akkor áramlás. Kicsit felkavarom a vizet, s ki is szívja a dzsuvát. Olyan gyorsan jön, amennyire akarom. Ha meg valaki szeret barkácsolni, a fenti cucc működési elvét (vékony+vastag cső) nem lehet túl nehéz replikálni, s mivel a szekrényben figyel, az sem érdekel senkit, ha ronda (szemben mondjuk a poppy pipe-pal, amiből a 2 perces, szójaszószos dobozból készült csodám teljesen jól működött, csakhát annyira nem nézett ki jól az akváriumban. :D ) A Horn-Zsilinszkyben anno volt olyan is, hogy a csőre egy harangot applikáltak, ami meg egy kisebb műanyag flakonból megoldható tömítéssel.
 
Back
Oldal tetejére