• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HALáli hegyek

feinadam

Főkertész
Sziasztok!

Az előző akvát a Félúton a hightech felé -t sajnos szét kellett szedni CO2 mérgezés miatt, de minden rosszban van valami jó így aztán ebben a naplóban kívánom bemutatni az akva megújulását.

A technika maradt:
Üveg: 98l-es 70x35x40-es 8mm-es üvegből.
Szűrés: Tetratec EX700 +1l substat pro​
Üveg Lily szett​
Világítás típusa: T5 2*24Watt​
CO2 tápozás: Nagynyomású rendszer diffúzorral (DIY nagypatronos)​
Vízcsere gyakorisága: Heti 50%​
Tápozás: Naponta:​
2ml Easy Carbo
Hardscape (kövek, fák, aljzat):
Vörös juharlevél sziklák, ehhez vettem még 1 pici és egy szép nagy darabot​
JBL Manado​
Tropica Substrate​
Növények:
Marsilea hirsuta
Lilaeopsis brasiliensis
Pogostemon helferi
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Hydrocotyle Tripartita Japan
CryptocorynePetchiiPink
Cyperus helferi

Halak, garnélák:
A több százból maradt 5 db Yellow Fire
11 db Popondetta furcata
a többin még gondolkozom

2013.07.29.-én indult:


A képen még nincs benne 1 kő és a CryptocorynePetchiiPink mert ezek még csak ma kerültek bele.
 
Nagyon szép, találó a név is! Tetszenek a sziklák! Kíváncsi vagyok, mennyit hagynak belőle a növények. Nagyon jó, hogy a sziklák színe olyan, mint a talajé! Tiszta Ausztrália! Eső után persze.
 
Szia. Azt szeretném kérdezni, hogy a Tetra 700 as szűrő hogy szuperál ekkora akiban? Nem kicsi 98l. szerinted?
 
Szia. Azt szeretném kérdezni, hogy a Tetra 700 as szűrő hogy szuperál ekkora akiban? Nem kicsi 98l. szerinted?
Szia!
Hát igen elvileg ez a maximum amire még lehet a 700-asat használni. Ha megnézed az előző naplóm, akkor 1 év alatt tulajdonképpen nekem nem volt semmi problémám a szűréssel. Remélem ennél az összeállításnál is elegendőnek fog bizonyulni.
 
Nagyon jól néz ki! Jó a színe!
Ha elkezd beindulni a Pogostemon helferi a kövek tetején el fogja rontani az arányokat, agyon fogja ütni a látványt!
 
Nagyon jól néz ki! Jó a színe!
Ha elkezd beindulni a Pogostemon helferi a kövek tetején el fogja rontani az arányokat, agyon fogja ütni a látványt!
Mindenképpen átgondolom a javaslatod. Esetleg van ötleted arra hogy mire lenne érdemes kicserélni?
 
Szia!
Hát igen elvileg ez a maximum amire még lehet a 700-asat használni. Ha megnézed az előző naplóm, akkor 1 év alatt tulajdonképpen nekem nem volt semmi problémám a szűréssel. Remélem ennél az összeállításnál is elegendőnek fog bizonyulni.


Értem, és köszönöm a válaszod.
 
Riccardia chamedryfolia esetleg?

A Pogo meg leköltözhetne a hegy lábaihoz. Bár szerintem kicsit sok lesz, ha mindenhova kerül belőle.
 
Üdv Szülőföldim! :D Ütős sziklás hardscape-et dobtál össze (y)

a pogok a hegyen nekem sem tetszenek, egyetértek az előttem szólókkal. Jobb oldalt (rendezői) a hegy lábánál sokkal természetesebben mutatnak.
Én a cyperusokkal a két sarokban sem vagyok kibékülve, arányában kicsit vaskos ide szerintem, valami finomabb levelűre cserélnék....
ha mégsem, én jobb oldalról ki is kapnám, s átraknám a másik mellé. Hangsúlyozom, ez szigorúan magánvélemény :)

a többi viszont.... zsííír (y)
 
Üdv Szülőföldim! :D Ütős sziklás hardscape-et dobtál össze (y)

a pogok a hegyen nekem sem tetszenek, egyetértek az előttem szólókkal. Jobb oldalt (rendezői) a hegy lábánál sokkal természetesebben mutatnak.
Én a cyperusokkal a két sarokban sem vagyok kibékülve, arányában kicsit vaskos ide szerintem, valami finomabb levelűre cserélnék....
ha mégsem, én jobb oldalról ki is kapnám, s átraknám a másik mellé. Hangsúlyozom, ez szigorúan magánvélemény :)

a többi viszont.... zsííír (y)

Köszönöm a javaslatokat.
Cyperus helyett esetleg Eleocharissp-montevidensis?
Pogo helyére még nem találtam meg hogy mi lenne az igazi. Riccardiát valahogy nem tudom odaképzelni talán valami apró leveles kellene oda. Vagy esetleg Littorellaunifloravagy Anubias barteri v. nana Petite?
 
Sziasztok!

Az előző akvát a Félúton a hightech felé -t sajnos szét kellett szedni CO2 mérgezés miatt, de minden rosszban van valami jó így aztán ebben a naplóban kívánom bemutatni az akva megújulását.

A technika maradt:
Üveg: 98l-es 70x35x40-es 8mm-es üvegből.
Szűrés: Tetratec EX700 +1l substat pro​
Üveg Lily szett​
Világítás típusa: T5 2*24Watt​
CO2 tápozás: Nagynyomású rendszer diffúzorral (DIY nagypatronos)​
Vízcsere gyakorisága: Heti 50%​
Tápozás: Naponta:​
2ml Easy Carbo​
Hardscape (kövek, fák, aljzat):
Vörös juharlevél sziklák, ehhez vettem még 1 pici és egy szép nagy darabot​
JBL Manado​
Tropica Substrate​
Növények:
Marsilea hirsuta
Lilaeopsis brasiliensis
Pogostemon helferi
Vesicularia dubyana 'Christmas'
Hydrocotyle Tripartita Japan
CryptocorynePetchiiPink
Cyperus helferi

Halak, garnélák:
A több százból maradt 5 db Yellow Fire
11 db Popondetta furcata
a többin még gondolkozom

2013.07.29.-én indult:


A képen még nincs benne 1 kő és a CryptocorynePetchiiPink mert ezek még csak ma kerültek bele.

Már is jól néz ki,mi lesz később.:)
 
Sziasztok!

Az akvárium ma 4 hetes. 2 hete megnyírtam a brasiliensist, mert nagyon csúnya volt.
Sajnos az elmúlt 2 hétben nem voltam itt, a co2 is vacakolt, ez némileg visszavetette a fejlődést. Tegnap kapott egy teljes takarítást. A teteje még mindig olajosodik, de már nem olyan vészesen, mint az elején. Remélem, idővel megszűnik ez is.
Úgy látom, most már minden növény kezdi összeszedni magát és lassan növekedésnek indulnak.
Sajnos a 2 hete készült képet letörölték a kártyámról, így az kimarad, de nézzük hogy áll most:
 
Back
Oldal tetejére