• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Desert Oasis

Azt hiszem kipróbálok egy kis foszfát pluszt. Viktor arra gondolsz hogy túl sok fény éri az Anubiaszt és mindig be fog algásodni a levele?
 
Azt hiszem kipróbálok egy kis foszfát pluszt. Viktor arra gondolsz hogy túl sok fény éri az Anubiaszt és mindig be fog algásodni a levele?

Igen sajnos ő nem jó helyen van fény közelében. Ha leteszed az aljzatra a pontalga is eltűnik majd a leveleiről.
Így hogy fent van majdnem a fény alatt hiába adagolsz foszfátot. És ezen sajnos az Otocinclusok és a Csigák sem segítenek. Gyorsabban fejlődik az alga, mint ahogy ők dolgoznak.
 
Jó rég nem írtam. Az akvárium végső fotózása október végefelé megtörtént. Onnantól kezdve a normál karbantartásokat leszámítva az öszképpel nem sokat foglalkoztam. Az utolsó hónapban pedig tudatosan engedtem sokszorozódni a növényeket, mivel fel akarom majd használni őket a következő scapehez.
Az akváriumot egyébként két versenyre neveztem idén, egy németre (GAPLC) és természetesen a magyar derbire is :) Mindkét eredménnyel meg vagyok elégedve, a német versenyen a mezőny középén sikerült végezni, a HAC-n pedig a 15. helyezés kimondottan jólesett. :)
A hétvégén ez az akvárium is szét lesz szedve, így gondoltam felrakom a versenyfotókat, illetve a mostani úgymond utolsó állapotot. :):shy:

A versenyen végül ez a fotó szerepelt:

Desert Oasis 1
by outro, on Flickr

De ez is tetszik:

Desert Oasis
by outro, on Flickr

Jelenleg pedig így néz ki a salátabár! Lehet csemegézni! :D :D

2013.12.19_0772
by outro, on Flickr


2013.12.19_0775
by outro, on Flickr
 
Gratu Viktor (Outro) az eredményhez. A második képpel szerintem egy-két helyet tudtál volna javítani annyira tiszta lett.
 
Desert Oasis

Tegnap átalakításra került a régi 60 literes akváriumom. Az előd közel 20 hónapig üzemelt, de sajnos kezelhetetlenné vált a rengeteg növény miatt, illetve akár mennyire is a szívemhez nőtt, csak ráuntam a hardscapere a másfél év alatt. A mostani hardscape-nél szerettem volna maradni a köves-fás vonalon, de mindenképp kicsit több kővel akartam operálni, így beszereztem a sarki fűszeresből néhány kiló seryu követ :) meg némi ada dekorhomokot. A dekorhomokos téma már régen megfogalmazódott bennem. Mindenképp olyan hardscapet akartam kialakítani ahol van a halaknak némi kifutós rész, ahol kedvükre úszkálhatnak, no meg én is szabadabban gyönyörködhetek bennük. Az az igazság hogy túl sokat nem agyaltam most a dolgon. Néhány hete összedobtam egy skiccet hogy körülbelül mit akarok, és mivel tegnap szabin voltam elkezdtem a dolgot. Aztán félúton úgy döntöttem hogy a skicc amit összehoztam sz*r, ezért kidobtam a francba és csak úgy belevágtam valami teljesen másba. Ez lett belőle...
A technikai paraméterek nem változtak, ezért azokat csak beszúrom ide gyorsan:

Akvárium adatok
  • Akvárium mérete: 60*30*36 , 65 liter (Opti White)
  • Világítás : Dymax Rex armatúra: 3*14W T5-ös 6500 kelvines fénycső
  • Szűrés : Ehem 2224 külső szűrő +üveg ki és befojókkal.
  • Aljzat : Tropica táptalaj, ADA Amazonia, ADA Bacter Ball bacik. ADA Decor sand
  • Co2 : nagynyomású szett összelegózva: 2 kg-os palack, papillon reduktor+aqua medic mágnesszelep+üveg diffi, 4 db visszafolyásgátló.
  • Tápozás : Green Aqua Micro+macro, +Easy Carbo
  • Vízcsere : hetente 50%
  • Dekoráció: Red Moor fa +Seyriu kövek
Növények
  • Anubias barteri var. nana 'Petite'
  • Microsorum pteropus "Narrow"
  • Staurogyne repens
  • Fissidens fontanus
  • Taxiphyllum species 'Spiky'
  • Cyperus helferi
  • Rotala rotundifolia
Az akvárium előkészítését már előző nap elkezdtem:
Az építésről néhány kép. Irgalmatlan káosz uralkodott a 30 négyzetméteres lakásban. A nap végén már mindenhol ADA amasonia meg vízinövény cafatok voltak, nem beszélve a 10-féle vödörről és a kétes tartalmukról... Ezúton is köszönöm a Páromnak hogy elviselte. :D

DSC_0568
by outro, on Flickr

DSC_0569
by outro, on Flickr
A halak és a garnélák ideiglenesen egy 30 literes vödörben nyaralnak, vagy inkább telelnek...

DSC_0570
by outro, on Flickr
Kedvenc elfoglaltságom a mohakötözés... :)

DSC_0577
by outro, on Flickr
Szerencsére azért volt segítségem is. :)

DSC_0580
by outro, on Flickr
És íme egy két mai kép. Egész szépen letisztult mára a víz.

DSC_0591
by outro, on Flickr

DSC_0598
by outro, on Flickr

DSC_0595
by outro, on Flickr
És természetesen a barna sörci a nagy megpróbáltatások után :D :D ;)

DSC_0582
by outro, on Flickr
Egy két tapasztalat. Ez volt az első akvárium amit úgy rendeztem be hogy tényleg rengeteg növény állt a rendelkezésemre. Nagyon jó hogy szinte minden talpalatnyi területet sikerült beültetni. Reményeim szerint így az akvárium hamarabb elnyerheti a kívánt összképet. Amitől aggódom kicsit az az hogy a régi ada talajt használtam fel. Akaratlanul is nagyon felkavartam az amazoniát illetve az alatta lévő tropica táptalajt. Így tartok tőle hogy az első hetekben meg fog gyűlni a bajom az algával...
Az eredménnyel egyébként meg vagyok elégedve de úgy gondolom elég kommersz hardscapet sikerült most összehozni. Igazából semmi extra, valószínűleg versenyeket nem fogok nyerni vele, de nem is ez a cél. Ez most csak úgy zsigerből jött, aztán lehet hogy még alakítani is fogom a következő hónapokban...
 
Jelenleg pedig így néz ki a salátabár! Lehet csemegézni!
Na mi a csuda,növény kisker. nyílik :D
Engem személy szerint ez a napló is sokban inspirált mikor raktam össze az akváriumot.Sokat nézegettem a képeket és azon tűnődtem
milyen szép és arányos ez az akvárium.A helyezéshez a HAC-on gratulálok.
A következőt is biztosan nyomon követem majd ;)
 
Köszi a kommenteket. Őszintén szólva a még mindig nincs pontos tervem a következő layout-tal kapcsolatba. Több minden kavarog a fejemben de még nem tudtam dönteni. Valószínű megint úgy lesz hogy a berendezésnél fogok rögtönözni. Eddig legalább is szinte mindig úgy volt hogy az alapötletemet ki kellett dobni a kukába, aztán valami teljesen más lett belőle. :D Majd meglátjuk...;)
 
Neha zsigerböl összedobott akik jobban sikerülnek mint az elöre megtervezett!Minden esetre en szoritok.
 
Nos elkezdődött az akvárium átalakítása. Tanulva a tavalyi esetből ma két naposra terveztem a dolgot. Tudtam hogy egy nap kevés lesz rá amennyit el szoktam szöszmötölni a piszlicsáré dolgokkal. Úgyhogy úgy döntöttem ma csak a szétszedéssel foglalkozom. Holnapra meg marad a munka kreatív része, szép nyugodtan átgondolva. :)

Az fauna részére beüzemeltem egy kis 20 literes akváriumot meg egy elfekvőben lévő, régi kis teljesítményű külső szűrőt. A szűrő már megy egyébként kb 1 hónapja, így remélhetőleg megfelelő bacimennyiség szaporodott el benne. A feltöltéséhez a nagy akvárium vizét használtam így gyakorlatilag azonnal mehettek bele a garnélák és a halacsok.


2013.12.22.0791
by outro, on Flickr

Egy utolsó kép az édenkertről. :D :D


2013.12.22.0773
by outro, on Flickr

Aztán közvetlenül az atomtámadás utáni állapot. :watching::droid::nailbiting::woot::whistle:


2013.12.22. 0798
by outro, on Flickr

Na nem kell izgulni nem lecsó lett a növényekből, holnapig pihennek itt. (y)


2013.12.22.0784
by outro, on Flickr

Új napló indulása hamarosan....;)
 
Back
Oldal tetejére