• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Desert Oasis

outro

VIP kertész
Legjobb napló
Desert Oasis

Tegnap átalakításra került a régi 60 literes akváriumom. Az előd közel 20 hónapig üzemelt, de sajnos kezelhetetlenné vált a rengeteg növény miatt, illetve akár mennyire is a szívemhez nőtt, csak ráuntam a hardscapere a másfél év alatt. A mostani hardscape-nél szerettem volna maradni a köves-fás vonalon, de mindenképp kicsit több kővel akartam operálni, így beszereztem a sarki fűszeresből néhány kiló seryu követ :) meg némi ada dekorhomokot. A dekorhomokos téma már régen megfogalmazódott bennem. Mindenképp olyan hardscapet akartam kialakítani ahol van a halaknak némi kifutós rész, ahol kedvükre úszkálhatnak, no meg én is szabadabban gyönyörködhetek bennük. Az az igazság hogy túl sokat nem agyaltam most a dolgon. Néhány hete összedobtam egy skiccet hogy körülbelül mit akarok, és mivel tegnap szabin voltam elkezdtem a dolgot. Aztán félúton úgy döntöttem hogy a skicc amit összehoztam sz*r, ezért kidobtam a francba és csak úgy belevágtam valami teljesen másba. Ez lett belőle...
A technikai paraméterek nem változtak, ezért azokat csak beszúrom ide gyorsan:

Akvárium adatok
  • Akvárium mérete: 60*30*36 , 65 liter (Opti White)
  • Világítás : Dymax Rex armatúra: 3*14W T5-ös 6500 kelvines fénycső
  • Szűrés : Ehem 2224 külső szűrő +üveg ki és befojókkal.
  • Aljzat : Tropica táptalaj, ADA Amazonia, ADA Bacter Ball bacik. ADA Decor sand
  • Co2 : nagynyomású szett összelegózva: 2 kg-os palack, papillon reduktor+aqua medic mágnesszelep+üveg diffi, 4 db visszafolyásgátló.
  • Tápozás : Green Aqua Micro+macro, +Easy Carbo
  • Vízcsere : hetente 50%
  • Dekoráció: Red Moor fa +Seyriu kövek
Növények
  • Anubias barteri var. nana 'Petite'
  • Microsorum pteropus "Narrow"
  • Staurogyne repens
  • Fissidens fontanus
  • Taxiphyllum species 'Spiky'
  • Cyperus helferi
  • Rotala rotundifolia
Az akvárium előkészítését már előző nap elkezdtem:
Az építésről néhány kép. Irgalmatlan káosz uralkodott a 30 négyzetméteres lakásban. A nap végén már mindenhol ADA amasonia meg vízinövény cafatok voltak, nem beszélve a 10-féle vödörről és a kétes tartalmukról... Ezúton is köszönöm a Páromnak hogy elviselte. :D

DSC_0568 by outro, on Flickr

DSC_0569 by outro, on Flickr
A halak és a garnélák ideiglenesen egy 30 literes vödörben nyaralnak, vagy inkább telelnek...

DSC_0570 by outro, on Flickr
Kedvenc elfoglaltságom a mohakötözés... :)

DSC_0577 by outro, on Flickr
Szerencsére azért volt segítségem is. :)

DSC_0580 by outro, on Flickr
És íme egy két mai kép. Egész szépen letisztult mára a víz.

DSC_0591 by outro, on Flickr

DSC_0598 by outro, on Flickr

DSC_0595 by outro, on Flickr
És természetesen a barna sörci a nagy megpróbáltatások után :D :D ;)

DSC_0582 by outro, on Flickr
Egy két tapasztalat. Ez volt az első akvárium amit úgy rendeztem be hogy tényleg rengeteg növény állt a rendelkezésemre. Nagyon jó hogy szinte minden talpalatnyi területet sikerült beültetni. Reményeim szerint így az akvárium hamarabb elnyerheti a kívánt összképet. Amitől aggódom kicsit az az hogy a régi ada talajt használtam fel. Akaratlanul is nagyon felkavartam az amazoniát illetve az alatta lévő tropica táptalajt. Így tartok tőle hogy az első hetekben meg fog gyűlni a bajom az algával...
Az eredménnyel egyébként meg vagyok elégedve de úgy gondolom elég kommersz hardscapet sikerült most összehozni. Igazából semmi extra, valószínűleg versenyeket nem fogok nyerni vele, de nem is ez a cél. Ez most csak úgy zsigerből jött, aztán lehet hogy még alakítani is fogom a következő hónapokban...
 
A söröcskét kiérdemelted!(y) (igaz a fotóról úgy tűnik, hogy Te csak valahol a háttérből figyelted a dolgok kimenetelét):)
Jó kis kezdés!
Szeretem én is ezt a fajta elrendezést,kommersz vagy sem.
 
Szerintem meg k....va jo lett.eddig is tetszetek a munkäid(akik),igaz ha jol emlekszem vmikor meg iwagumiba gondolkodtäl.szuper,csak ezt is olyan jol naplozd mint az ezelötit.GRATula.
 
Faja nagyon!Egyedül a gömb mohák hatnak nekem kicsit furán,amik most nézem csak,hogy inkább fissidens? :cautious:
Milyen halak lesznek benne? :D
 
Nagyon szép. nagyon tetszik, végre ki van használva az akvárium magassága is, ami egy plusz pont!!(y)
Jó hangulata van, kíváncsi vagyok milyen lesz amikor a növények tényleg magukhoz térnek!!:cool:
 
Köszi srácok!

A söröcskét kiérdemelted!(y) (igaz a fotóról úgy tűnik, hogy Te csak valahol a háttérből figyelted a dolgok kimenetelét):)
Jó kis kezdés!
Szeretem én is ezt a fajta elrendezést,kommersz vagy sem.

Jaja, igazából nem is én melóztam csak rabszolgahajcsárként irányítgattam a kanapéról, miközben szürcsöltem a söröket. :D :D De viccet félretéve asszonypajtásnak is volt egy-két jó meglátása a hardscape összelegózás közben. ;)

Nagyon szép. nagyon tetszik, végre ki van használva az akvárium magassága is, ami egy plusz pont!!(y)
Jó hangulata van, kíváncsi vagyok milyen lesz amikor a növények tényleg magukhoz térnek!!:cool:

Igen, a magasságra próbáltam figyelni, illetve hogy lépcsőzetesen legyen felépítve az aki.

Szerintem meg k....va jo lett.eddig is tetszetek a munkäid(akik),igaz ha jol emlekszem vmikor meg iwagumiba gondolkodtäl.szuper,csak ezt is olyan jol naplozd mint az ezelötit.GRATula.

Valóbban volt Iwagumi a tervben, de végül elvetettem. Nem volt időm sokat legózni a kövekkel, illetve itt Hamburgban sajnos nincs olyan frankó bolt mint Magyarországon....:whistle: Ezeket is alig tudtam összeszedni. Gyakorlatilag majdnem az egész kőkészletet elhoztam a Garnelenhausból.

Mhh nagyon tetszik ! (y) Jó kis akva let ! Milyen jó 4szögletű vödröd van :D Hasznos :D

Hehe a vödör ikeás. Már régóta megvan és nagyon jó szolgálatot tesz minden berendezéskor. :)
 
Üdv! Nekem is tetszik (y) Hardscape is, meg a növényesítés is. Egyetlen kérdés: a lefűrészelt ágvégek eltüntetésére tervezel valamit?

ui: persze lehet hogy csak én vagyok kekec :confused:
 
Üdv! Nekem is tetszik (y) Hardscape is, meg a növényesítés is. Egyetlen kérdés: a lefűrészelt ágvégek eltüntetésére tervezel valamit?

ui: persze lehet hogy csak én vagyok kekec :confused:

Egyelőre nem tudom. Lehet moha kerül rá. :) Majd még meglátom hogy alakul az egész aki. Az biztos hogy fog még bekerülni néhány ág ami jelenleg ázik egy vödörben. Sok függ attól hogy fognak nőni a növények. Megmondom őszintén kb 4-5 éve foglalkozom ezzel a hobbival de még mindig nem jutottam el arra szintre hogy előre tudjak gondolkozni, hogy hogy fog kinézni az akvárium a kifejlett növényekkel. Persze egy kép él a fejemben, de ez csak egy körülbelüli dolog. :) Meglásssuk.. a vak is ezt mondta.. :)
 
Nekem tetszik ez a vödör :D Lehet ,hogy nézek egyet ;) Főleg ,hogy 30l-es :D


LOL örülök hogy a vödör tetszik :D A tecnikai részletek is fontosak. Nem a reklám helye de az ikeába a szelektív hulladékgyűjtő részlegen keresd. :D :D
 
Szerintem nagyon tuti! (y) Egyáltalán nem "kommersz" a háromszög elrendezés, szépen kivitelezted!
 
Nagyon jó lett(y) Kíváncsi vagyok, hogyan fog alakulni ekkora növénymennyiséggel, már most úgy néz ki, mint egy-két hónapos akvárium:)
 
LOL örülök hogy a vödör tetszik :D A tecnikai részletek is fontosak. Nem a reklám helye de az ikeába a szelektív hulladékgyűjtő részlegen keresd. :D :D
Halod nagy hangsúlyt fektetek az eszközökre :D az elmúlt időszakban megtanultam ,ha valami nem stimmel vagy hiányzik akkor baromi nyűgössé tud válni egy karbatartás :D
 
Ej-ej Outro! :) Köstritzer-t vedelni Hamburgban... NDK... Rádásul "feketesört"! :D:);) A jó kis "Astra" helyett... :wtf: Hol tanultál sört inni??? :ROFLMAO: Na jól van, legyen. ;)

De a viccet félretéve, nagyon klassz kis hardscape-et hoztál össze! Tetszik, szép, letisztult. Jövőre én is valami ilyen vonalon folytatnám a "tanulmányaimat!

Egyszóval gratu az akihoz! (y) Naplózd veszettül. ;)

Üdv: Robi
 
Kíváncsi voltam vajon annyira sok növénnyel - ami az előző elrendezésből kijött - mit fogsz összerakni. De nem kellett csalódnom, baba kis háromszög elrendezés lett belőle(y)
A kérdés már csak az, hogy mit kezdesz azzal a rengeteg növénnyel ami megmaradt?
 
Back
Oldal tetejére