• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HALáli hegyek

Szerintem ez rendben van. Középem a bal oldali kő háta mögött kilóg a rikító Tripartita. Őt kikapnám.
A többi ok csak egy fotó kell ahol a halak is hozzáadnak valamit a látványhoz.
 
Szerintem ez rendben van. Középem a bal oldali kő háta mögött kilóg a rikító Tripartita. Őt kikapnám.
A többi ok csak egy fotó kell ahol a halak is hozzáadnak valamit a látványhoz.
Hihetetlen, hogy sikerült úgy lefotózni, hogy csak ha sasolja az ember, akkor látja őket. Lehet, hogy az aki színvilágához egyébként nem a legjobb választás volt a furcata, csak hát olyan mókás halak. Egy 5-6 darabot be is kell szereznem még mert a kezdeti 14-es csoportból már csak 10en vannak.
 
Hali, Nagyon megihletett az új aksid. Ezernyi gratula hozzá. Én is tervezem, hogy építek egy köves akváriumot és felhasználnám a jelenelgi manado talajt, adok neki még egy esélyt. Én dragon követ használnék, az is szépen illene a manadohoz. Kérdés, hogy építetted a hegyeket a manadoval. Tettél alá valami, vagy csak egyszerűen a manadora rá...
 
Hali, Nagyon megihletett az új aksid. Ezernyi gratula hozzá. Én is tervezem, hogy építek egy köves akváriumot és felhasználnám a jelenelgi manado talajt, adok neki még egy esélyt. Én dragon követ használnék, az is szépen illene a manadohoz. Kérdés, hogy építetted a hegyeket a manadoval. Tettél alá valami, vagy csak egyszerűen a manadora rá...
Szia! Örülök, hogy én is vége inspirálok valakit. Én nem raktam a kövek alá semmi magasítást csak manadot. 2 dolog talán ami fontos lehet:
1. Látszatnál azért nagyobb kövek vannak benne.
2. Az üvegnél ásványvizes flakonból vágtam szeleteket és azok vannak betűzdelve, hogy ott maradjon a helyén a manado. Hosszas móka volt, pl a baloldali első kis kőnél (moha eltakarja a nagy részét) most is rendszeresen kicsúszik a talaj. Remélem egyszer már végre megkapaszkodik ott is a brasiliensis és megfogja a talajt.
 
Én is ettől félek, hogy a manado túl könnyű és mindig lemászik majd... És amúgy hány kg szikla van benne? A jelenlegi aksim "Árpi akváriuma" néven fut. Literre szinte azonos, csak kicsit keskenyebb, ezáltal még nagyobb a kihívás a szép köves elrendezéshez...
 
Én is ettől félek, hogy a manado túl könnyű és mindig lemászik majd... És amúgy hány kg szikla van benne? A jelenlegi aksim "Árpi akváriuma" néven fut. Literre szinte azonos, csak kicsit keskenyebb, ezáltal még nagyobb a kihívás a szép köves elrendezéshez...
Hát sajnos nem tudom pontosan hány kiló kő van benne, mert több részletben vettem, de szerintem 10 kiló környékén van (és ez a legkönnyebb kövek egyike).
 
Sziasztok!
A héten egy jelentős fejlesztés történt, aminek keretein belül ellátogattam a GA-ba és lecseréltem az ex700-ast egy ex1200-ra.
Brutális teljesítménye van. Viszont ezzel a teljesítménnyel van egy nagyon kellemetlen velejárója. A 700-ashoz képest rettentően hangos!
Mivel az ágyamtól fél métere van az akvárium, így muszáj volt valamit tenni. Csináltam fél centis polifoam-ból egy burkolatot rá, valamint kapott körbe a szekrény ajtaja egy szigetelést.
Így már elviselhető szintre csökkent a zaj, de sajnos még mindig hallani.
Hétvégén dobok majd fel képet a szigetelésről, úgy néz ki mint egy ipari tartály.
Az előző szűrőből 1L substrat pro került át és hát rengeteg hely van még benne.
Első lépésben 2l-t szeretnék venni és az ADA BIO Rio és a Substrat pro között vacillálok.
Árban kb ugyan annyi. Bio rio-ba ha jól néztem van szén is, ami gondolom rövid idő alatt telítődik így nem egészen értem miért jó.
Szerintetek melyiket válasszam?
 
Sziasztok!
A héten egy jelentős fejlesztés történt, aminek keretein belül ellátogattam a GA-ba és lecseréltem az ex700-ast egy ex1200-ra.
Brutális teljesítménye van. Viszont ezzel a teljesítménnyel van egy nagyon kellemetlen velejárója. A 700-ashoz képest rettentően hangos!
Mivel az ágyamtól fél métere van az akvárium, így muszáj volt valamit tenni. Csináltam fél centis polifoam-ból egy burkolatot rá, valamint kapott körbe a szekrény ajtaja egy szigetelést.
Így már elviselhető szintre csökkent a zaj, de sajnos még mindig hallani.
Hétvégén dobok majd fel képet a szigetelésről, úgy néz ki mint egy ipari tartály.
Az előző szűrőből 1L substrat pro került át és hát rengeteg hely van még benne.
Első lépésben 2l-t szeretnék venni és az ADA BIO Rio és a Substrat pro között vacillálok.
Árban kb ugyan annyi. Bio rio-ba ha jól néztem van szén is, ami gondolom rövid idő alatt telítődik így nem egészen értem miért jó.
Szerintetek melyiket válasszam?

Mivel neked nem fog hiányozni az a kevés flow amit a Bio Rio-val elveszítenél én azt mondom legyen ez. Sokkal jobb szűrőanyag mint a Substrat pro és nem kopik.
 
Ma bekerült a szűrőbe 2 L BIO Rio, most még opálos a víz, biztos jó lesz.
Jó hír, hogy láttam 1 db YF garnéla növendéket. Az előző setup-ba nagyon gyorsan szaporodtak, nem igazán értem most miért nem akarnak. Nem is látok petéseket közülök.

Bedobom a HAC-s képet, mert azt eddig elfelejtettem:
11133738906_0e02105948_b.jpg
 
Ma bekerült a szűrőbe 2 L BIO Rio, most még opálos a víz, biztos jó lesz.
Jó hír, hogy láttam 1 db YF garnéla növendéket. Az előző setup-ba nagyon gyorsan szaporodtak, nem igazán értem most miért nem akarnak. Nem is látok petéseket közülök.

Bedobom a HAC-s képet, mert azt eddig elfelejtettem:
Ez nagyon ott van!
Remélem előkelő helyezést érsz el ezzel az akváriummal!!!
 
Sziasztok!
Korábban írtam, hogy rettentően hangos az új EX1200-asom. Péntekre annyira bosszantott a dolog, hogy szétszedtem és a rotoron találtam a tengely mellett egy kis hibát. Hiányzott egy pici a műanyagból.
Gondoltam elmegyek a GA-ba és meghallgatom náluk mekkora hangja van. Megdöbbenve tapasztaltam a különbséget, az enyémhez képest szinte hangtalanul ment. Nigro adott egy új rotort, hogy kipróbáljam ez-e a baj. Azóta megoldódott minden bajom és szép halkan jár a szűrő.
És még 1 megfigyelés: Igazából sosem volt gondom a vízzel mindig szép tiszta volt, nem öntöttek el sose az algák. De megdöbbenve tapasztalom, hogy mióta a nagyobb szűrű van +2L Bio Rioval valahogy még tisztább lett a már tisztának hitt vizem.
Így, hogy mostmár halk a szűrő mindenképpen megérte nagyobbra váltani.
Pénteken tarra vágtam a brasiliensist illetve a mohákat is, mert nagyon megnőtt már minden. Sajnos a riccia fluitans-al egyre nehezebben bírok, mindenhol megveti a lábát. Próbáltam a lehető legtöbbet kiporszívózni most a fűnyírás után az aljzatról.
És van 1 érdekes dolog, ami nem fér a fejembe:
A Parvula mini gyönyörű szép a kövek között. Ezzel 1 magasságba hátra accicularis-t ültettem, de egyszerűen nem akar megnőni. Néhol be is algásodik, mintha nem igazán érezné jól magát. Hátul a + Led-es világításnak köszöngetően teljesen egyenletesen éri a fény ami még lehet, hogy erősebb is mint amit a parvula mini kap.
Mitől lehet ez?
 
Na hogy áll az aki?Regen irtäl,megvan meg?
Szia!
Megvan még. Fő oka amiért nem írtam, hogy sajnos a garis intézése az ex1200-nek a karácsonyi szünet miatt 5 hétnél is tovább nyúlt. Bár egy ex 400-as forgatta azért a vizet alatta, de nagyon megsínylette a dolgot, és hát nemhogy képet posztolni nem volt kedvem, de még ránézni se. Most lassan 1 hónapja már visszejött a szűrő és lassan teljesen regenerálódik az akva. Maholnap teszek majd fel képet is mert változtattam 1-2 növényen. Sajnos az átkozott riccia ellen most is folyamatos csipeszeléssel küzdök de csak szinten tartani tudom, kiírtani lehetetlen.
A legutóbb írt accicularis problémával kapcsolatban pedig Nigró-val arra jutottunk, hogy valószínűleg el volt címkézve a doboz és nem aci volt így az ki lett cserélve. És valóban nem az volt, mostmár 4 centi körül jár.
 
Várjuk a fotót..., pláne mert a 2013 HAC fotó tényleg gyönyörű, gondolom 50mm-es objektívvel volt!
Grat.
 
Sziasztok!
Sajnos december óta csak kínlódok az akváriummal, ezért is nem volt kedvem fotókat megosztani róla. Monte carlo-t vettem bele , gyönyörű szépen elkezdett nőni aztán eljött a nyírás ideje és utána nem tért többet magához, ugyanígy jártam az acival és a parvulával is. Ilyen barna rotható részekkel borított a növény alja közüle 1-2 hajtás. Lehet hogy valami tápanyaghiány lenne?
Napi 5ml mikromakro megy pele és egy kiskanál káliumfoszfát.
DSC_1279 by feinadam, on Flickr
MI lehet a baj vele?
 
Sziasztok!

Régóta terveztem egy vezérlő építését, és most végre sikerült is elkészítenem.
Az alábbi néhány képen látható a végeredmény.
A rendszer alapját egy Arduino UNO panel képezi.
A felhasznált eszközök:


Elvi vázlat:


Kivitel:



Menürendszer:

Funkciókról: Ahogy a menüből is látszik 2 időzítés állítható benne. Egy a CO2 és egy a világítás számára. Ezen kívül a gombsorról beállítható az RTC pontos ideje.
Készítettem egy karbantartás funkciót, ami a következőképpen működik:
15 percenként növelhető/csökkenthető a karbantartás ideje, ezen idő leteltéig a pontos idő állásától függetlenül bekapcsol a világítás és kikapcsol a szűrő, így nem kell vacakolni, ha az ember világítási időn kívül ér rá karbantartásra.
A beállított idő letelte után visszaáll alap állapotra a rendszer.
A kivitel még nincs teljesen készen, a gombsorra illetve az LCD köré tervezek egy takaró keretet.
 
Back
Oldal tetejére