• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Juhar szirt

feinadam

Főkertész
Köszöntelek az új naplómban!

A haláli hegyek augusztusban szétbontásra került. 2 hónap „pihi” ami lakásfelújítással és költözködéssel telt után immár új otthonomban új elrendezést építettem. A víz paraméterek reményeim szerint itt kedvezőbbek lesznek mint a régi helyen, mivel még mindig nincs RO-m.
A technika maradt a régi leszámítva, hogy mostantól a saját gyártású akváriumvezérlő élesben üzemel, illetve gyártásban van egy saját tervezésű függesztett LED-es lámpa, lassan remélem elkészül.

Üveg:
98l-es 70x35x40-es 8mm-es üvegből.
Szűrés:
Tetratec EX1200 +1l substat pro+2 l bio rio
Üveg Lily szett
Világítás típusa:
T5 2*24Watt +25W led
CO2 tápozás:
Nagynyomású rendszer atomizerrel (DIY nagypatronos)
Vízcsere gyakorisága: Heti 50%
Tápozás: Naponta:
5ml Green Aqua Micro
5ml Green Aqua Macro
Hardscape:
Vörös juharlevél sziklák
Amazonia
Tropica Substrate



Növény lista:
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Hydrocotyle verticillata
Eleocharis parvula mini
Blyxa Japonica
Lilaeopsis mauritiana
Cryptocoryne parva

Az indítás óta lement az első hét, nagyon szépen beindult minden. Mint már sokan mások is én is megtapasztaltam a manado és az amazonia közötti különbséget. Csak a többieket tudom ismételni: nem folyik le úgy és sokkal jobb bele ültetni, megváltás.
Algám egyenlőre nincs, képeket hamarosan teszek fel.
 
Elég sűrűek a napjaim, kis híján az átépítős buliról is majdnem lemaradtam :D.
Sajnos, valami oknál fogva nem fotóztam le ültetés után az akváriumot egészben.
15635406762_ed5bfdd8ca_b.jpgDSCF8873

Ez pedig 1 hetesen:
15635415652_7513c92841_b.jpg20141019_213244_Android
Ma 2 hetes, és az 5 napos távollétem alatt megjelent egy kis barna alga. Már szinte vártam, mert több mint 1 hétig semmi nem jelentkezett.
Holnap igyekszem egy képet készíteni róla.
 
DSC_1537
Vasárnap volt 3 hetes az akvárium. A Barna alga 1 hét alatt szépen eltűnt. Növények szépen beindultak, sőt a blyxa amit csak csak próbaképp hoztam, mert a csapvizet nem szereti, nagyon durván beindult. A másik kissé meglepő a Cryptocoryne parva elég sok ecsetes levele van, bár lehet hogy ezek még az eredeti levelei. Ma megejtettem az első nyírást, ami főként az mc-t érintette, mert már most kezd nehezen felügyelhető lenni, illetve a Lilaeopsis mauritiana- volt a másik amit lecsaptam, mert össze vissza álltak az eredeti levelei.
Meglátjuk mi lesz belőle, úgy érzem, hogy az idei HAC-ra nem fog elkészülni, de azért a lelkem mélyén reménykedem.
A kép csak egy kézből lőtt gyors telefonos,amin látszik hogy ideje már lekaparni a zöld pontalgát. Ezt ma meg is tettem.
 
Sziasztok!
Nagyon hanyagul vezettem a naplót, egyszerűen nem volt időm fényképezéssel foglalkozni.
Valamikor decemberbe kicseréltem a Lilaeopsis mauritiana-t aci-ra mert nem akart úgy kinézni ahogyan azt vártam.
Került még +2 liter bio rio a szűrőbe, illetve a lily átkerült bal hátra.
Szépen bedúsult minden, még az aci-t várom hogy kicsit magasabb legyen. Decemberben volt egy kis rhizo a parvula között, így kapott egy kis alga exit-et és azóta nyoma sincs.
Viszont az ecset algával mint sokan mások én is kínlódom, folyton fogkefézni kell a köveket főleg a bal első kisebbet, de szinte minden fele lehet azért találni. Sajnos ennek okát a mai napig keresem, de nem jutok vele előre. Így marad a fogkefézés, csak ennél a fajta kőnél még a szokottnál is nehezebb eltávolítani.


20150111
by feinadam

Lehet, hogy játszom még egy kicsit a kép színeivel, mert nem vagyok elégedett vele, illetve lőttem raw-ba is 1-2 képet, majd ránézek azokra is hogy mit lehetne kihozni belőle.
 
Sziasztok!
Nagyon hanyagul vezettem a naplót, egyszerűen nem volt időm fényképezéssel foglalkozni.
Valamikor decemberbe kicseréltem a Lilaeopsis mauritiana-t aci-ra mert nem akart úgy kinézni ahogyan azt vártam.
Került még +2 liter bio rio a szűrőbe, illetve a lily átkerült bal hátra.
Szépen bedúsult minden, még az aci-t várom hogy kicsit magasabb legyen. Decemberben volt egy kis rhizo a parvula között, így kapott egy kis alga exit-et és azóta nyoma sincs.
Viszont az ecset algával mint sokan mások én is kínlódom, folyton fogkefézni kell a köveket főleg a bal első kisebbet, de szinte minden fele lehet azért találni. Sajnos ennek okát a mai napig keresem, de nem jutok vele előre. Így marad a fogkefézés, csak ennél a fajta kőnél még a szokottnál is nehezebb eltávolítani.


20150111
by feinadam

Lehet, hogy játszom még egy kicsit a kép színeivel, mert nem vagyok elégedett vele, illetve lőttem raw-ba is 1-2 képet, majd ránézek azokra is hogy mit lehetne kihozni belőle.
Eszméletlen szép! Nagyon egységes és jó hangulatú! Mennyi idős most? Meghalok az irigységtől a gyeped láttán :)
 
Back
Oldal tetejére