• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HALáli hegyek

Hmm de jó kis összeállítás. Nagyon jok az arányok, szépen virulnak a csemeték (y)
Hátteret nem tervezel neki?-megnézném mondjuk feketével, érdekes kontraszt lenne a kövekkel, vagy nem? :)
 
Hmm de jó kis összeállítás. Nagyon jok az arányok, szépen virulnak a csemeték (y)
Hátteret nem tervezel neki?-megnézném mondjuk feketével, érdekes kontraszt lenne a kövekkel, vagy nem? :)
Köszi!
Fekete háttér már nekem is megfordult a fejemben. Ha összenő a fű akkor mindenképp ki fogom próbálni.
Most csak a dokumentálás miatt lövöm minden előkészület nélkül a képeket.
 
Mivel az 5 "túlélő" yelow fire garninak nyomát sem láttam az indulás óta, gondolkozóban vagyok hogy yellow fire vagy sakura garnélákkal népesítsem be az akváriumot. Ti mire szavaztok?
 
Sziasztok!
Jó rég naplóztam már.
Már a régi akváriumban is jelen voltak valamiféle úszkáló tized mm nagyságrendű élőlények, kicsit olyanok mintha a mulm lenne, de nem az.
Próbáltam pár képet csinálni róluk, nem a legjobbak, de hátha valaki felismeri, mert bosszantanak, hogy egyre nagyobb csoportokban látom őket mindenfele tanyázni, úszkálnri.
Mik lehetnek ezek?

P1180882
by feinadam, on Flickr

P1180884
by feinadam, on Flickr

P1180883
by feinadam, on Flickr
 
Nem ez az?

18605d1315908261-can-someone-ostra-cope-etc-pod-experience-please-verify-copepod2-005-1-.jpg
 
Úgy látom első körben, hogy a halaknak kéne megenniük őket, csak kérdés melyik fajta, mert a Furcata-k tojnak rájuk.
 
Sziasztok.
Egyszer kaptam ezt a vízfelszínen lebegő növényt, ami az előző akvárium tetejét rendszeresen ellepte. Sajnos nem tudom beazonosítani melyik lehet, a GA shopban lévők közül egyik sem az.
Szóval érdekesség képpen, az előző akváiumból hetente vittem ki 2 tenyérnyit, viszont a mostaniban nagyon visszafogottan szaporodik, sőt az elején sokáig szenvedett. Nem tudom miért lehet, azóta csak emeltem a tápozást. A kerti tavat viszont teljesen meghódította:
 
Úgy látom első körben, hogy a halaknak kéne megenniük őket, csak kérdés melyik fajta, mert a Furcata-k tojnak rájuk.
Black molly is megeszi. ;)
Nálam a nanoban volt anno ilyen dög, de a mollik le terminátorkodták őket. :D
A magyar neve amúgy kagylósrák.

Egyébként lehet, hogy a furcatak is rájárnak, ha egy kicsit visszafogod az etetésüket.
A törpe fogaspontyot ajánlják ellene leginkább.
 
Black molly is megeszi. ;)
Nálam a nanoban volt anno ilyen dög, de a mollik le terminátorkodták őket. :D
A magyar neve amúgy kagylósrák.

Egyébként lehet, hogy a furcatak is rájárnak, ha egy kicsit visszafogod az etetésüket.
A törpe fogaspontyot ajánlják ellene leginkább.
Ezek ritka lusta és válogatós furcaták :D Ha nem etetem őket napokig akkor se akarják fogyasztani a kagylósrákokat.
Lehet hogy beszerzek akkor 1-2 molly-t.
Köszi!
 
Ezek ritka lusta és válogatós furcaták :D Ha nem etetem őket napokig akkor se akarják fogyasztani a kagylósrákokat.
Lehet hogy beszerzek akkor 1-2 molly-t.
Köszi!
Nekem alga ellen van 2 db hím az 54literes akiban. Őket pakolásztam át anno a nanoba 1-2 hétre.
 
Ma 85 napos az akvárium.
Igazából eddig nem volt semmilyen alga a köveken megtelepedőt leszámítva, remélem ezután is lesz.
Viszont a vízfelszín olajosodása a mai napig nem szűnt meg, nem tudom mitől lehet. Korábban azt hittem hogy az Accicularis miatt van, mert nem vágtam le az emers leveleit, azonban 3 hete tarra vágtam, de azóta se szűnt meg. Remélem a HAC-ig megnő, hogy kilátsszon a kövek mögül. Minden növény szépen fejlődik.
Legnagyobb problémám a brasiliensisbe valahonnan, bekeveredő riccardia amit rendszeresen csipeszelnem kell, egyszerűen kiirthatatlan. Vicces, hogy én gyepálom Dani meg direkt keverve ültette.

 
Javaslatok, hogy min lehetne változtatni a HAC-ig? Elrendezés vagy fényképezés terén.
Erősen gondolkozom, hogy szükség van e arra, hogy hátul megnőjön nagyra az accicularis.
 
Back
Oldal tetejére