• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Desert Oasis

Még hogy nem sikerültek a fotók :eek: nagyon jók (y) !!!
Az uccsó képen a kőre kötözött növényke az micsoda?

Riccia fluitans. Épp ma kellet újrakötözni mert megint túlszteroidozta magát és "kinőtte" a rögzítőkövet. :)
 
Köszi. Szerintem a Riccia meg a Fissidens párosítással csak annyi baj van hogy nagyon elütnek színben egymástól. Így az eredmény nem igazán természetes. Ennek ellenére nekem tetszik. Bár legközelebb valami másik mohát fogok kipróbálni a Fissidens mellé, ami kicsit jobban megy színben hozzá. :)
 
Múlthéten végre megléptem egy régóta aktuális technikai fejlesztést. Lecseréltem az akváriumvilágításomat. Régóta le akartam már, mivel a régi Dymax lámpának már csak 3 fénycsöve világított a négyből, és azokat is már vagy 3 éve nem cseréltem, mivel itt németben sehogy sem találtam ilyen T5 fénycsövet. Szóval meglehetősen kevés fényt produkált. Az előtéri növények többségének nem volt elég. Ezt főleg az előző akváriumomnál a Magrove Forestnél tapasztaltam ahol a glosso az égnek nem akart lenn maradni, mindig nyújtózkodott felfelé.
Szóval úgy döntöttem hogy megérdemel a kicsike végre egy normális világítást. Végül ez lett belőle.


2013.10.06. 0760
by outro, on Flickr


2013.10.06. 0761
by outro, on Flickr


2013.10.06. 0765
by outro, on Flickr

Beüzemelés után csináltam rögtön egy próbafotót a régi és az új világításról. Sajnos a színben különbséget nem igazán adja vissza a kép, csak a fényerőben lehet látni hogy jóval erősebb a lámpa.


2013.10.06. 0767
by outro, on Flickr


2013.10.06. 0768
by outro, on Flickr

Számítottam arra hogy az erősebb fény elő fogja hozni az algákat. Eddig kordában tartható de biztos hogy variálnom kell a tápozással meg a CO2-t is rá kell csavarnom. Amivel eddig küzdök az főleg a felszíni hártya. Az egyébként is probléma volt ennél az akinál mindig. Most felerősödni látszik, de majd kitalálok ellene valamit.

Ezek a képek a nagy vasárnapi karbantartás után készültet úgyhogy most épp nagyon jó állapotban van az akvárium. Az biztos hogy az erősebb fény nagyobb felelősséggel jár :D Azt hiszem elfelejthetem a félvállról vett vízcseréket és a napokig kimaradó tápozást. :D
Egy kicsit később írok még részletesebb beszámolót is a lámpáról, és a tapasztalatokról.


2013.10.06. 0779
by outro, on Flickr


2013.10.06. 0658
by outro, on Flickr

:);)
 
Megérdemelt már egy szebb pilácsot :)

És jól is áll neki. Látszik mennyivel több fényt ad le a LED mint a korábbi.

Németeknél nagyon megy ez a fény. Épp a német disztrivel beszélgettem. Iszonyat mennyiséget adnak el arrafelé.
 
Azon gondolkodtam hogy gyárt e valaki üvegből surface skimmert. Amit a neten találtam az mind műanyag fekete... találkozott már valaki üveg felszínleszívóval? Jó lenne egy olyat beszerezni ami nem rontja nagyon az akvárium látványát.
 
Tervezd meg, Viktorék megkérdezik skicc alapján a gyárthatóságot! ;)

hehe lehet nem lenne hülyeség. :)

Nagyon rendbe van mint mindig az aki(y) a pilácsnak baba fénye van(y) ez 601 vagy 602

Ez 601. A 602 nem tudom mit művelne az akival, ennek is bitang a fényereje nemhogy még 2X ennyi. :) Még így is tartok kicsit az algától.
 
Azon gondolkodtam hogy gyárt e valaki üvegből surface skimmert. Amit a neten találtam az mind műanyag fekete... találkozott már valaki üveg felszínleszívóval? Jó lenne egy olyat beszerezni ami nem rontja nagyon az akvárium látványát.
lehet hogy a látványra szép lenne, de amit beszív leveleket stb. azok lehet csúnyán mutatnának a csodaszép üveg felszínleszívóba + a szivacs is ami benne van:ROFLMAO:
 
Azon gondolkodtam hogy gyárt e valaki üvegből surface skimmert. Amit a neten találtam az mind műanyag fekete... találkozott már valaki üveg felszínleszívóval? Jó lenne egy olyat beszerezni ami nem rontja nagyon az akvárium látványát.
Én rozsdamentest láttam :)
 
Az új lámpával közel két hete üzemel az akvárium. Gondoltam leírom az eddigi tapasztalatokat. Mint a hogy sejtetem az erősebb fény előhozta az algákat. Szerencsére nem akkora mértékben mint gondoltam. Fonal, ecset és egyéb nyalánkságok szerencsére nem támadtak, a pontalgával gyűlt meg a bajom. Ez egyébként is mindig kiült régebben is az üvegre, (főleg a front oldalon). Most ez kicsit felerősödött de kordában tartható, igazából elég ha hetente egyszer letolom az algakaparóval. Tápozást és CO2-t feljebb csavartam. Őszintén szólva az előző pilácsnál a tápozás kissé rendszertelenül zajlott. Sok esetben kimaradt egy-egy nap. Most próbálom rendszeresen naponta tápozni az akit. Valami egyéb ötlet esetleg a pontalga ellen? Az minek is a jele? Ha jól emlékszem valami tápanyaghiány is lehet.


2013.10.13. 0669
by outro, on Flickr

A lámpa fényéről néhány szó! Teljesen más fénye van mint az eddig megszokott T5 csöveknek. A leírás szerint 7000 kelvines, ez nem olyan nagy különbség a 6500-hoz képest mégis valahogy teljesen más hatása van. Az elején kicsit szokatlannak tűnt, de most már hozzászoktam és tetszik. A növények láthatóan élvezik, eszméletlen bubizásba kezdek még a mohák is. Fényképezésnél is oda kell figyelni. A whitebalanceot teljesen át kellet állítanom. Amivel eddig fotóztam az túl természetellenes kék képet csinál a az új fénnyel:


2013.10.06. 0778
by outro, on Flickr

Szerintem ezzel a beállítással természetesebb a hatás, persze ez ízlés kérdése is: :)


2013.10.06. 0774
by outro, on Flickr

Karbantartás ügyileg írták itt a fórumon hogy vigyázni kell mert könnyen bele tud csúszni a lámpatest az akváriumba. Viktorék írták is hogy mindenképp egyszerre mozgassuk a lámpa két oldalát. Ezt jól meg is jegyeztem magamnak, ettől függetlenül voltam olyan hülye hogy egy riccia darabka miatt felemeltem az egyik végét. Frankón bele is pottyant ez egész a vízbe. Azt hittem ott kapok szívrohamot. Frankón elmerült legalább az akvárium feléig a cucc. Csodával határos módon semmi baja nem lett. Azóta is világít, párásodást nem láttam, remélhetőleg nem ment bele víz. Lehet hogy az ADA-nál is gondoltak az ilyen kétbalkezesekre mint én. :D


2013.10.06. 0794
by outro, on Flickr

Szóval összességében meg vagyok elégedve a lámpával. Egyelőle jó választásnak bizonyult. :)


2013.10.13. 0671
by outro, on Flickr
 
Szerintem jól megtaláltad a színeket a fotón. Talán még én sem tököltem ki ennyire :)
Nem is olyan egyszerű fotózni a LED-et, mint ahogy gondolnánk.

A sok fény miatt a tápozás azonnal büntet. Nem lehet kihagyni a tápozást és ha zavar a pontalga akkor mehet a foszfát.
De mondjuk az Anubias fent pl nagyon rossz helyen van. Ha nem teszed el onnan a foszfát nem segít majd rajta
 
Back
Oldal tetejére