• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Greenano 16l

Igen. a merah-ok is nagyon szépek. Mivel nagyon pici halak, úgy döntöttem,hogy legalább 3 példány bőven elfér még. (Úgy összesen 8 lesz)
 
No, lőttem a mai etetésnél pár fotót, hasonlót még sosem láttam az én kis kertemben :ROFLMAO:
Miközben a borarasokat hizlaltam arra lettem figyelmes,hogy a sakurák kifigyelték,hogy a táp ott úszik a felszínen a fa közelében.
2-en azonnal felmásztak a red moor tetejére, majd fejjel lefelé elkezdtek "biciklizni" az 2 első pár lábukkal, hajtották maguk alól ki a vizet, és erre pedig a kis darabkák értelemszerűen feléjük kezdtek lebegni. majd addig nyújtózkodtak ameddig megkaparintották az áhított darabot, és jóízűen elmajszolták, majd megint biciklizés, nyújtózkodás... Innentől kezdve mondja nekem valaki,hogy a garnélák buta/egyszerű jószágok... :D
1-2 partifotó az eseményről:

IMG_2864 by Laurentinus, on Flickr


IMG_2867 by Laurentinus, on Flickr

Attól tartok,hogy legközelebb puccs készül ellenem a garnélák részéről... :D :eek:(y)
 
Olvastam ,hogy bizonytalan vagy a naplód szükségességéről és szeretnélek megerősíteni ,hogy igenis szükség van rá.Hogy mért ? Közeljövőben én is tervezek egy nano -t és mindig jó nézegetni a naplókat erőt ad mikor kicsit elbizonytalanodom a kezdésen . Szóval csak így tovább :) aranyos kis aki .
 
Ma sírt a lelkem, mivel vízcserénél kiszedtem a fát, mert olyan mennyiségű taxyphillum nőtte be abból a pár szálból,hogy egyszerűen a belseje bebarnult, plusz olyan árnyékot vetett,hogy az alatta lévő növények megpereceltek. Na és azért voltam nagyon szomorú, mert kb. fél liternyi leszedett mohát, HM-et, és rotalat kellett lehúznom a wc-n. A hátulra tervezett növényfalam igazi dzsungel lett, 2-3 hete még csak pár szál rotala ringatózott, most meg nem lehet látni a difit, meg a hátteret egyáltalán. Szóval ez a terv mondhatni sikerült...

Amikor kiszedtem a fát... Hát lőn világosság. Arra gondoltam,hogy az újévi akvárium setupnál likvidálom a red moort, és vagy csak sziklás marad, vagy egy pár kis vékonyka ág megy majd bele, mondjuk fissidensel befuttatva.

Egy pár hete szintén nyírtam a rotalakat, meg a HM-et. Annyira sajnáltam kidobni őket,hogy gyorsan kerestem egy szebb fogmosópoharat(üveg), megmaradt talaj bele, majd "belekevertem" úgy 6-7 pici lávakő darabot. Elültettem a kis növényeket, fólia rá, majd világítás ON, ami egy 6500kelvines SMD ledizzó. Nem vártam sokat tőle, de mégiscsak sikerült átnevelni emersé a zöldségeget. Még egy kicsit kínlódnak a száraz levegővel, de már szépen növögetnek, és hozzák az új hajtásokat, úgy hogy a fólia 0-24ben csak félig van a pohárkán, és amikor eszembe jut, 2-3 naponta bespriccelek 0-ás vizet. Hamarosan (max.1 hét) teljesen lekerül róla a fólia.
Kicsit Zavarosan, megtépve a kis nano:

IMG_2882 by Laurentinus, on Flickr

Átalakulgató növénykék:

IMG_2881 by Laurentinus, on Flickr

Full-os fotót még nem rakok ki, mivel még elég csúnyácska a wabi. (ha lehet wabinak csúfolni...) Ha bedúsul, meg minden okés, akkor jönnek a képek. :)

Szerk.: A Brigittae-k gyönyörűen bevörösödtek a tetra pro colour-tól. A tapasztalatokkal ellentétben, nálam nagyon élénkek, és érdeklődőek. (y)
 
Back
Oldal tetejére