• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Greenano 16l

Így van, de nagyon nehezen bírok várni, így valószínűleg fabrikálni fogok valami ideiglenes konzol-szerűséget.
 
Hát elég rég jártam itt. Egy-két infó:
Az akvárium állapota normál, 1 hete megpróbáltam a 2211-es külső szűrőt beüzemelni, de túl erősnek bizonyult, centrifugát csinált az akváriumból, úgyhogy ki az egész, belső feltöltése új substrat pro-val és beindít... Bacikultúrát kivégeztem a szűrőben, ezért nem akartam azzal a töltettel visszatenni, még kimosva sem, mivel a halott bacikat csak visszafújtam volna vele a medencébe, és tovább rontottam volna az amúgy is megbolygatott vízminőséget.
A CO2 rendszer, teljesen okésan üzemel már vagy 2-3 hete, és gyanítom,hogy ennek köszönhetően a red moor nagy részéről eltakarodott az alga. Viszont!: Észrevettem,hogy a nagy baki után beköszönt egy kis pontalga, amit fogkefével eltávolítottam egész könnyedén. Foszfát hiány lehet? Vagy amiért ennyire felbolygattam a rendszert és most kevés a baci ezért alakulhatott ki egy kicsivel több mint szokott? (elenyésző mennyiség).
A HM és rotala keverék gyönyörű- dús bokrot alkot már hátul, még a legalsó szinte sötétben lévő levelek is zöldek, és egészségesek, ennek nagyon örülök!

De hamarosan jön az átalakítás, már meg is tettem néhány lépést az új scape felé: Szeghy Dávid HAC nyertes kollégától vettem 5liter használt amazoniát a nyertes akvájából, valamint remélhetőleg nemsokára fél liter ADA colorado sand-hez is hozzájutok nagyon baráti áron Taylor kollégának köszönhetően!
Új scape új, vízelőkészítő; úgy döntöttem,hogy az Easy-Life FFM-ről váltok Seachem Prime-ra, ódákat zengenek róla, és elég takarékos megoldásnak találom.
A tervek összeálltak már 90%ban a fejemben, már csak 1-2 kiegészítő és nem utolsó sorban a kivitelezés hiányzik. Valószínűleg februárban, vagy legkésőbb március elején ejtem meg az átalakítást. (Szeretném februárban.)

Egyenlőre ennyi hamarosan dobok fel néhány képet a mostani állapotról! (y)
 
Ígértem fotókat. Gyorsan kattintottam párat, ne haragudjatok, nem a legmagasabb minőség, színek stb.

Az említett amazonia szétterítve, kiszárítva tálcákon:

IMG_3003 by Laurentinus, on Flickr

Amazonia picit összetapadva, közelebbről:

IMG_3005 by Laurentinus, on Flickr

Egy csodaszép sakurám:

IMG_2995 by Laurentinus, on Flickr

Bubizó vesicularia:

IMG_2994 by Laurentinus, on Flickr

Akva, felkopaszodott staurokkal, ez nagy szívfájdalmam, még a túlzottan ránőtt mohák okozták 2 hónappal ezelőtt ezt a jelenséget:

IMG_2992 by Laurentinus, on Flickr

Egyszerűen annyira csúnya az a DC, ideje nano üvegre cserélnem:

IMG_2989 by Laurentinus, on Flickr

CO2:

IMG_3000 by Laurentinus, on Flickr

Minden halál kényelmes, automata:

IMG_3001 by Laurentinus, on Flickr

És egy abszolút nem ide illő kép, egy villanás(az ellenség tervéből[Gyűrűk ura]:D)a torpedó sügéres akvámból, ami még mindig nincs 100%-on:

IMG_3008 by Laurentinus, on Flickr

Azért nagyon sajnálom,hogy szét kell bombázzam a nano-t, nagyon szeretem, de törekednem kell a minőségibb, hibátlanabb munka felé! :)

Köszi,hogy benéztél! (y)
 
Nem semmi változás a december eleji állapothoz, jó nagy nyírást végeztél az előtérbe viszont hátul szépen bedúsult. :) Nagyon kíváncsi leszek az scape-re amit kitaláltál! ;)
 
Nos hát, a talajokat összeszedtem, ami a következőket jelenti:
~4-5liter ADA Amazonia
~5dl ADA Colorado Sand

Ezzel megvolnánk, már csak egy pár darab kis red moor ágacska kellene gyökér gyanánt, ami a dombról belefut majd a dekorhomokba.
Valamint kellene a mostani helyett egy pici ágas-bogas red moor, így nem kellene szétfűrészelnem a mostanit, ami túl nagy lenne a kis teraszos elrendezésű dombokra, amit tervezek.

Ami még kell: Seachem Prime vízelőkészítő, bacikultúra, túl sok pénz híján szerintem maradok a nitrivec-nél. Kell majd még 1 liter Tropica substrat táptalaj is.
Tervezett növények:
HC,Marseila h.,talán HM a háttérbe (túl szép a mostani bokor, nem akarom kidobni), karácsony moha(fissidens mondjuk jobb lenne).

Még 1-2 kisebb seiryu kövecske sem ártana,hogy ne csak a meglévőkkel tudjak legózni, és megfelelően el tudjam határolni a dekorhomokot az amazoniától.
Bejáratott víz 40-50% menne vissza, a maradék friss víz lenne.

Adott az 5 Boraras Brigittea, mondjuk 8 egyeddel kiegyeznék, van az 1db oto és legvégül de nem utolsósorban a sakurák. (meg majd a csigák amik kikelnek a növényekből...:mad: )
Egyenlőre ennyi! Jövök majd képekkel a szétbombázásról :cry: és az újraépítésről, friss állapotról,stb.
Köszi,hogy benéztél! :)
 
Illetve még valami felötlött bennem: Ilyen pici akiba hülyeség lenne beüzemelni a belső szűrő mellé egy pici 190l/h-ás akasztós szűrőt substrat proval, meg purigennel tölve ugye? Csak csúnyítani a képet a belógó szívóág? Csak,hogy egy picit segítsünk az aki eddig meglévő szűrésének. Vélemények?
 
Illetve még valami felötlött bennem: Ilyen pici akiba hülyeség lenne beüzemelni a belső szűrő mellé egy pici 190l/h-ás akasztós szűrőt substrat proval, meg purigennel tölve ugye? Csak csúnyítani a képet a belógó szívóág? Csak,hogy egy picit segítsünk az aki eddig meglévő szűrésének. Vélemények?
Ezt most nem értem... belső szűrő mellé még egy belső szűrő? Minek dolgozott a jézuska a külső szűrővel?? :)

Nagyon kíváncsi leszek a kivitelezésre, ha gondolod szívesen segédkezek, hogy ne verj le és szét megint mindent. ;)
 
Őőőő, nem nézd a töltő térfogatot, ez nem a 2213-mas hanem a legkisebb, rá is van írva, 1,3liter bruttó. és kb. 1 liter substrat pro fér bele.
 
Ezt most nem értem... belső szűrő mellé még egy belső szűrő? Minek dolgozott a jézuska a külső szűrővel?? :)

Nagyon kíváncsi leszek a kivitelezésre, ha gondolod szívesen segédkezek, hogy ne verj le és szét megint mindent. ;)

Muki, centrifugát csinál esőztetővel, mindenhogy :( Túl kevés ez a 10-12 liter akváriumvíz ahhoz,hogy "megtartsa" ezt az áramlást.
 
Ezt most nem értem... belső szűrő mellé még egy belső szűrő? Minek dolgozott a jézuska a külső szűrővel?? :)

Nagyon kíváncsi leszek a kivitelezésre, ha gondolod szívesen segédkezek, hogy ne verj le és szét megint mindent. ;)

Továbbá válaszolva: Igen, az jó móka lenne ha te is jönnél! (y)
 
Őőőő, nem nézd a töltő térfogatot, ez nem a 2213-mas hanem a legkisebb, rá is van írva, 1,3liter bruttó. és kb. 1 liter substrat pro fér bele.
Pont ezt montam, hogy a töltő (a nettó) csak 1 liter, meg csap sincs, meg használható szőrőanyag sem... szerintem nem jó vétel, de ezt mind végigjártam és pont azért vettem én azt amit vettem még ha utáljátok is és tele vagytok előitélettel. Lassan fél éve, de inkább masszív 4 hónapja tökéletesen üzemel minden hiba nélkül.
 
Jaaaa értem már :) Azt hittem,hogy neked is ilyen eheim szűrőd van csak neked 4x annyi fért bele, pislogtam is,hogy miket beszélsz itt össze, aztán leesett.
Hozzá volt 1liter substrat pro, szóval az szerintem elég használható szűrőanyag. (y) A csap hiánya engem is zavar, így nem tudom szabályozni, de az a jövő zenéje, sajnos belefáradtam már abba,hogy minden 100%-os működéséhez csak egy kis alkatrész hiányzik. Egyenlőre marad a belső szűrő, konzolom sincsen, így egy darabig felejtős marad a külső szűrő használata, ezért gondoltam az akasztósra. De lehet,hogy nekilátok egy kisebb teljesítményű DIY külsőnek, tömszelencék vannak, csövek is, már csak valami kis PVC cső kellene, lecsavarható "kupakkal", na meg egy cirka 200lph-s szivattyú. Még nem tudom, kiderül. :)
 
Tudsz venni ideiglenes megoldáshoz pvc csapot fűtéstechnikai boltban, amit a csőbe betoldasz és akkor tudod fojtani a szűrőt. ;)
Nekem, ha lenne a nanomban, akkor dobnám is kifelé az akasztóst! :)
 
Back
Oldal tetejére