• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Greenano 16l

loci1234

VIP kertész
Sziasztok! :)
Egy ideje tagja vagyok a fórumnak, egy ideig csak nézelődtem, aztán volt egy kis idő amikor nem néztem, de az említett akvám indítása előtt azért "biztonság kedvéért" még körbekémleltem itt 1-2 hónappal. Vettem a bátorságot,hogy az aki indítása után kb. 1 hónappal leírjam az eddig tapasztaltakat. Ez az első komolyabb növényes törekvésem, eddig úgy tűnik sikerrel jártam. :)
Na, de térjünk a lényegre:
Az akvárium, az Eheim aquastyle család legkisebb tagja, a 16 literes változat.
Adott az aquacorner szűrő, a maga 200l/ó-val benne szivaccsal és Eheim Substrat Pro-val.
A világításról egy 7W-os Power led lámpa gondoskodik.
Aljzat: UP Aqua shrimp Sand
Növénytáptalaj: Tropica Substrat
Tápozás: Green Aqua Micro-macro, EL Carbo, 2Kg-os nagynyomású mágnesszeleppel difivel beoldva.
Hardscape: Seiryu kövek, és egy Red Moor
Zöldség: Staurogyne repens, Pogostemon helferi, Elocharis parvula, Taxyph. moha, Rotala sp. 'green',
HM
Lakók: Szaporulat után nem tudom mennyi, de egy adag Sakura garnéla, és 2db Amano.
Vízcsere: eleinte 2 naponta kb 30-40% most már 4 naponta 30-40%.

Mostanában:

DSC_3429_PS2_1 by Laurentinus, on Flickr

Még az elején:

IMG_2307 by Laurentinus, on Flickr

Fénypont:(kb 2 hetesen, még régi Co2 rendszerrel)

IMG_2342 by Laurentinus, on Flickr

Sakura:

IMG_2470 by Laurentinus, on Flickr

Nos, hát vélemények? :)
Ha talán érdekel,hogy hogyan készült, az a flickr photostream-embe találod. :)))
Köszönöm a lehetőséget!
 
Volt vadonfogott oto-m, de nekem elég érzékenynek bizonyultak. Megmaradnak ilyen pici helyen? :)
Szerintem ott volt a hangsúly, hogy vadonfogott, azok mindig sokkal érzékenyebbek a változásokra, mint egy "itthon" tenyésztett változat. Kellemes kis zöld sarok lehet a szobában. ;)
 
Szeptember 16-án jöttek bele a garnélák, szám szerint 6 sakura, 2 amano. 1 hét eltelt kb. és megjelentek a kis SRC-k. :))) Mára már egész nagyok és pirosodnak.
Az akvárium picit több mint 1 hónapos.
 
Az akva egészen pontosan 46 napos... Szaporodnak rendesen a sakurák csak feltűnt,hogy a viszonylag nagy generáció még mindig csak foltokban pirosodik.
Ezt annak tudom be,hogy 1 féle tápot kapnak (Mikroneku*on), valamint hetente kb. 1-2x szórok be nekik Shi*akura Mineral Powdert. Most be fogok újítani még 1 tápot, azt sok helyen dicsértek, remélem szeretni fogják, mert a mikro nekik nem csúszik annyira. Ebitabreed Quattro II a táp becses neve.
1-2 kép, a nem túl színes növendékekről:
Fiatalabb:

IMG_2749 by Laurentinus, on Flickr

Idősebb:

IMG_2748 by Laurentinus, on Flickr

Ez gondolom az egyoldalú tápanyagforrás miatt van. (Én hibám[Meg a pénztárcámé]).


A jó az,hogy persze már minden növény átállt, minden gyorsan nő, zöld, alga előfordulgat, de lelegelik a garnélák nagyrészt... A holnapi TP-n szeretnék venni 2-3 Oto-t hogy az üvegről is leszedjék a barna algát. (Legalább lesz hal is az akvában, már elkezdtem hiányolni.)

Ami nagyon megtetszett még, ez az "újszerű" pici zöld razbóra fajta, ebből egy 4-5öt el tudnék képzelni bele... Beleférhetnek? Csak nem terhelik le a légysz*rnyi anyagcseréjükkel a vizet.
 
Sziasztok!
Rég nem jelentkeztem, úgy vettem észre,hogy nincs érdeklődés, de azért írok pár infót :)
A zöldségeskert szépen gyarapszik, kb. 1 hónap után meg volt az első nyírás, amit a pogokon és a parvulán végeztem el. Na ugye, a parvulát nem nagyon lehet elrontani, de véleményem szerint a pogot kicsit jobban megcibáltam mint kellett volna. Nem lett túl szép, sajnáltam... :(
Kaptam 1 kis szál rotalat (sp.greeen) még a garnikkal utazóba Balázstól a GA-ban na az most már kezdd elszaporodni.(eddig 1 szálból lett úgy 8-10).

Sajnos a red moor-t nem rögzítettem ( :banghead: )a kezdetekkor (fatális hiba) így hajlamos felfedező útra indulni az akváriumban ha nincs felette a lámpa, amibe a kinyúló ág beleakad és így lenn tartja. Persze én nekiálltam a szokásos vízcserének, a szűrőt is kiszedtem és ugye jön vele a pilács is, így ahogy lekerült a lámpa a fa "kiszakadt" a helyéről magával rántva ezt azt. Annyira nem viseltem jól a dolgot, de ha már ki akart jönni, akkor ki is vettem és lecarboztam a fán lévő algás foltokat (amik szépen el is tűntek) és a nem kívánatos csigákat le mostam róla, valamint az egyik kusza mohacsomót újrakötöztem. Még mielőtt visszatettem volna a fát, az üveget körbetörölgettem amennyire tudtam Easy Wipe-al, így a néhol(főleg ott ahol a növények az üvegnek préselődnek)előforduló barna algát sikerült eltüntetni.
A fás akció után rájöttem, hogy a következő kialakításban ugyan ebben az akváriumban nem lesz fa, elég volt belőle, inkább valami iwagumi stílust fogok kialakítani. :D
A következő dolog ami nem tetszetős az akvában: A háttér kopár. Kellenének magasabb háttér (akár stem...) növénykék, amik kitakarják azt az üres hátlapot. :)
Az gond az egésszel az,hogy egy talpalatnyi hely sincs ahova ültetni lehetne, a meglévő hátul lévő növényeket meg nem akarom kirángatni mert jönne velük a táptalaj is... Mivel a pici akváriumba kissé nagy a fa, sokat árnyékol így a hátul lévő HM és stauro nem alkot megfelelő háttérnövényzetet. Minél öregebb az akvárium, annál jobban látom,hogy jóval kisebb red moor kellett volna, vagy egyáltalán nem kellett volna fa.
Amit ér normálisan fény, az szépen fejlődik. A DC a képeken azért kék, mert általában vízcsere után készítem a képeket, és olyankor bekékül. A garnélák szaporodnak, oto-kat még mindig nem sikerült beszerezni. :cry:
A pogok olyan szépek voltak, fájt a szívem értük amikor az üde zöld, dús fejeket le kellett húzni a wc-n...A legközelebbi nyírásból wabit szeretnék csinálni. :)
Itt van 1-2 kép a mostani állapotokról, szívesen fogadnék néhány javaslatot, véleményt, akármit! :)

IMG_2770 by Laurentinus, on Flickr


IMG_2769 by Laurentinus, on Flickr


IMG_2488 by Laurentinus, on Flickr
 
Attól mert nem kommentelnek sokan, azért jópáran elolvassák a naplót, és nézegetik a képeket, hidd el, magadnak is hasznos ezeket később visszaolvasni, meg látni, hogy miből lett a cserebogár. ;)
 
Igen, végülis napló a neve. :) Köszi! Nincs valami ötleted a háttérnövényzet dúsítására? Vagy hagyjam, és majd a következő setup-nál máshogy legyen?...
 
Szerintem csak adj időt neki, a rotala-kat, ha elérték a vízfelszínt visszavágod, majd beülteted a többi mellé, szép lassan összefüggő háttér lesz. ;)
 
Nekem is tetszik :) naplózd rendszeresen én kérünk sok képet. ;)
 
Szia!
Aranyos kis kocka. Nagyon tetszenek ezek a kis nano világok ;)
Azért még ne építsd át, előtte kérünk még pár fényképet :)
 
Back
Oldal tetejére