• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Lehet rendelni "ázsiából" olyan szalagot amin duplán (144) 8520 LED van, a képen szereplő szalag biztosan nem 8520, látszik a méretén. Szomorú dolog, hogy annak probálták eladni...
Ez az eredeti 8520. A feher sor. Meg kulfoldre se kell menni csak bemenni egy megfelelo boltba es megvenni. Nem draga de a szine szerintem nagyon GERONIMO. 78aebefdca0f0e60c03651ca93386105.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Gyorsan készítettem pár képet, igaz gyenge fényviszonyok között, de akkor is szerettem volna már leírni a rendelt Dennerle-s termékekről a véleményemet.
Kezdeném a Shrimp King 5in1 garnélaeledellel. Amikor kibontottam, láttam, hogy milyen kicsi kis adagok ezek, de megnyugodtam, amikor a fakérget is megláttam :) Nagyon szimpatikus volt, amikor ránéztem a dátumra, meddig lehet felhasználni. 2019 december, szóval szuper. Igaz mennyiség alapján hamarabb el fog fogyni, de az külön boldogság :D lesz, mert ízlik a garnéláknak. Ezért is rendeltem meg, hogy kitapasztaljam, melyiket szeretik az orange sakurák. Mindenképpen szeretném ezeket dokumentálni majd képekkel természetesen. Illetve megtetszett benne az is, hogy külön gondoltak egy ilyen 5 az egyben próbáld ki mit szeretnek a garnéláid eleségre. Szeretném úgy tesztelni, hogy van benne egy olyan, hogy segíti a petésedést, növeli a garnélák színezetét.. marketing szöveg az egész, vagy szemmel látható-e. Ezzel eddig teljesen meg vagyok elégedve. Íme néhány kép:

_D303080.JPG
Látszik a dátum is, ami a doboz alján is ott van természetesen.
_D303082.JPG

Folytatnám a levéllel. Ezzel is szinte teljesen meg vagyok elégedve, egy dolgot kivéve. Rá van írva, hogy száraz körülmények között korlátlan ideig tárolható. Ez szuper is lenne, ha képesek lennének megfelelően becsomagolni. Eléggé drága levél szerintem ahhoz, hogy a dobozon belül ne legyenek képesek odafigyelni.
Mutatom mire gondolok:

_D303093.JPG

Egyébként ezzel is meg vagyok elégedve.
_D303083.JPG

A Catappa- X kivonatról még nem tudok nyilatkozni. Felbontás után 1 évig használható.
És a végére hagytam a kedvencemet, a fakérget :D

Pici, annyira, hogy nanonak nevezném. Ami a dobozon van kép, az szó szerint pont akkora.
_D303088.JPG

_D303086.JPG

Szintén száraz körülmények között korlátlan ideig megőrzi a minőségét. Dennerlének megint egy mínusz pont, ezt így vettem ki a dobozból. Még zacskóba se voltak képesek beletenni. Kitudja, milyen körülmények kötött jut Magyarországra télen. Egyébként minőségre egyikre se lehet panasz, de azért szintén drága ahhoz, hogy egy kis zacskón spóroljanak. De hát ezen a dobozon is volt kis garnélás kép, ezért meg kellett, hogy vegyem :rolleyes:

És itt egy kép egymás mellett az arányok miatt. A kép egyetlen szépséghibája, hogy nem Orange Sakura van a képen, de az már túl szép lenne, hogy igaz legyen. :)
_D303089.JPG
 
Snow pops a legjobb ezekből, azért megőrülnek a garnélák.
Mineral hasznos, protein vagy tényleg több petét eredményez, vagy nem. :)
 
Mivel eddig szinte kivétel nélkül mindig szemből fotóztam az akváriumot, ezért, hogy ne legyen annyira unalmaz, bevetettem a telefonomat is. Nagyon nagy előnye, hogy lapos és nem 50mm-es a lencse rajta. Meg amúgy is a napló indításánál írtam, hogy vele készülnek majd főleg a képek. Azt hiszem ezek lesznek az elsők eddig.
Nagyon úgy néz ki, hogy kezd beállni most már az akvárium. Vízcsere se kellett, szép tiszta a víz. Itt még nem volt forrasztópákám, ezért kellett ez a forrasztás nélküli megoldás a vezetékeknél. Sürgetett az idő, most már így marad.

IMG_20180128_151333.jpg

A két seiryu kő között ott van az a kis háromszög alakú rés, amit eddig csak elképzelni tudtatok, hisz nem mutattam róla képet. A kő nyújt árnyékot és búvóhelyet, illetve ott a kis menekülő útvonal is.
IMG_20180128_150629.jpg

Itt látszik a növényeken a barna levél. A tükörképen jobban látszik, mennyire barnák :(
IMG_20180128_151043.jpg

Több helyen is lehet látni a gyökereket :)
IMG_20180128_151146.jpg
 
Snow pops a legjobb ezekből, azért megőrülnek a garnélák.
Mineral hasznos, protein vagy tényleg több petét eredményez, vagy nem. :)
Remélem több petét eredményez majd :) Kár, hogy nincs garnélás smiley.
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Eddig sajnos elkerülte a figyelmemet.
Ilyen kis sarokszűrőm van: https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-nano-sarokszuro-10-40l-akvariumhoz.html
De most vettem csak észre, ahhoz, hogy ne szipákolja be a garnélákat, kell rá tenni egy ilyen védőrácsot: https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-nano-babyprotect-vedoracs-sarokszurore.html
Ennek tényleg van értelme, vagy felesleges ilyet vennem?
Köszönöm szépen a válaszokat!
Így képről nem tudom mekkora méretet szív be. A garnéla lárva nagyon picike. Olyan mint egy úszkáló hangya tojás amit már inkább mikronba mérünk nem mm-ben. Ha úgy látod minden képen vedd meg mert nem lesz utánpótlásod.
 
Így képről nem tudom mekkora méretet szív be. A garnéla lárva nagyon picike. Olyan mint egy úszkáló hangya tojás amit már inkább mikronba mérünk nem mm-ben. Ha úgy látod minden képen vedd meg mert nem lesz utánpótlásod.
Még szerencse, hogy időben rátaláltam. Akkor nincs mese, megrendelem. Köszönöm szépen!
 
Kisebb változások történtek az akváriumban, ami talán jónak mondható, bár már nem tudom. 3 napja folyamatosan adok reggel 0.5ml profitót és a faág tele van algával. Igazából nekem nagyon tetszik, jópofa nagyon. Valószínűleg, amikor már eltakarja teljesen a kis red moore fát, akkor annyira már nem fog :). 4 nap alatt szépen növöget, dúsul minden, még 2 újabb levél az Ozeloton. De csak leveleket hoz és dúsul, magasabb nem lesz , illetve hullámosodnak a levelei :(A rotalák továbbra is barnulnak, de azok nőnek is, ahogy eddig. Talán a füvek is kezdenek megerősödni. A világítás bírja, tényleg erős az a ragasztó. 22-23C fok körül van már az akváriumban, illetve tiszta is a víz, amiből arra következtetek, hogy a fa nem okoz problémát.

_D303103.JPG
 
Szia,
A garnélák mellé terveztél vmilyen moha félét. Azt nagyon szeretik
Igazából nem terveztem, de nem tartom kizártnak, hogy lesz benne. Jelenleg azt szeretném, hogy, ha a növények nőnének és terebélyesednének még, hogy búvóhelyet szolgáljon nekik. Ha marad hely, akkor előtértbe lehet, hogy teszek be, nem tudom még. Köszi az észrevételt :)
 
Kisebb változások történtek az akváriumban, ami talán jónak mondható, bár már nem tudom. 3 napja folyamatosan adok reggel 0.5ml profitót és a faág tele van algával. Igazából nekem nagyon tetszik, jópofa nagyon. Valószínűleg, amikor már eltakarja teljesen a kis red moore fát, akkor annyira már nem fog :). 4 nap alatt szépen növöget, dúsul minden, még 2 újabb levél az Ozeloton. De csak leveleket hoz és dúsul, magasabb nem lesz , illetve hullámosodnak a levelei :(A rotalák továbbra is barnulnak, de azok nőnek is, ahogy eddig. Talán a füvek is kezdenek megerősödni. A világítás bírja, tényleg erős az a ragasztó. 22-23C fok körül van már az akváriumban, illetve tiszta is a víz, amiből arra következtetek, hogy a fa nem okoz problémát.

View attachment 48247

Nagyon szép képeket csinálsz ;) Meg szabad kérdezni milyen felszereléssel készíted őket? (tuti nem telo :) )
 
Nagyon szép képeket csinálsz ;) Meg szabad kérdezni milyen felszereléssel készíted őket? (tuti nem telo :) )
Igazad van, tényleg nem telefonos képek ezek :)
Egy Nikon D3-al készülnek a képek! Erre a gépre pedig egy Nikkor 50mm f1/8g-s objektív van rátéve. A közeliek pedig ugyanezzel a géppel lesznek, csak ráteszek még egy Raynox dcr-250-es előtétlencsét az obira. Bár szemezgetek egy objektívvel még :rolleyes:
 
Igazad van, tényleg nem telefonos képek ezek :)
Egy Nikon D3-al készülnek a képek! Erre a gépre pedig egy Nikkor 50mm f1/8g-s objektív van rátéve. A közeliek pedig ugyanezzel a géppel lesznek, csak ráteszek még egy Raynox dcr-250-es előtétlencsét az obira. Bár szemezgetek egy objektívvel még :rolleyes:
Nikon vagyok :):D
 
Back
Oldal tetejére