• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Nos, érdekes jelenséggel találkoztam, de probléma egy ideig megoldva.
Kicsírázott a fa, ami jó is, meg nem is. Jó abban az értelemben, hogy jól érzi magát az a kiszáradt kóró :). Rossz, hogy nem maradhat így az akváriumban, ezért kiszedtem. Alaposan lemostam és most egy vödör vízbe van, hogy ne száradjon ki. Mivel kicsit még mindig ködös a víz, megfigyelem, hogy 2 nap után tisztább lesz-e. Ha igen, akkor a fa miatt lehetett. Ha nem, akkor visszarakom és jobban figyelem azt a kiszáradt fát, ami ezek szerint még él. Amikor kiszedtem a fát, jól megszagolgattam :D de semmi penész szagot nem éreztem rajta, aminek örülök, mivel akkor tényleg algás volt, nem pedig penészes. Aminek meg én személy szerint örülök, mivel a garnéláknak lesz mindig friss alga :) Persze, ha bent marad a fa. Másik észrevételem a profitóval kapcsolatos. Alig algásodott a red moor fa + minden nap leszedtem róla, ahol elértem. Tegnap 3.5ml-ert kapott, ma reggelre meg teljesen bealgásodott. Tegnap közölték velem, hogy ne egyszerre adagoljam, mert nem lesz jó, inkább 4-szer egy héten. Eddig is ez volt a terv, hogy a garnélák ne érezzék meg, csak most úgynevezett tanuló időszakomba vagyok. Meg kellett néznem, hogy mit művelek az akváriummal, ha valami nagyon nem jó. Ez így tényleg nem volt az, még habzott is a víz egy kicsit. Ezt csak egyszer fordult elő eddig, amikor kimaradt a vízcsere és a vízkezelő. Jelenlegi tervem, hogy napi 0.5ml-ert adagolok belőle. De nem ma kezdem még el várok vele egy picit. A világítással is kezdenem kell valamit, mivel a hátul lévő Rotalák kezdenek az akvárium közepe felé hajolni. Persze ezt is jónak élem meg :D , mivel szeretik akkor a 8520-as ledeket. És itt van egy kép a csíráról, bal oldalt az egyik ág végén lehet látni. Képminőség nem valami jó, bele kellett vágnom a képbe, nem volt fókusztávolságban, de a lényeg látszik. Annyi érdekesség volt még, hogy amikor kiszedtem, eltűnt a csíra. Lehet akkor jött le, amikor nekinyomtam az akvárium szélének véletlenül. Vagy nem is csíra volt, de akármilyen szögből néztük, annak tűnt.

973hajt_s.jpg
 
Ennyire algásodott be egy éjszaka alatt:

http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2018/01/22/883_D302953.jpg
Erről az ágról majdnem teljesen le tudtam szedni azt a picit, ami volt.

Illetve így nézett ki a habzó víz:

159_D302952.jpg
 
Ennyire algásodott be egy éjszaka alatt:

http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2018/01/22/883_D302953.jpg
Erről az ágról majdnem teljesen le tudtam szedni azt a picit, ami volt.

Illetve így nézett ki a habzó víz:

View attachment 47513
Imadom amikor valakinek ennyi oromet szerez az akvariummal valo tevekenykedes. Lehet erezni a leirasaidban, hogy nagyon nagy atelessel tolod. Maradjon meg ez a jo hozzaallasod a nehezebb, algas, idoszakban is, villogjon elotted a szo, hogy elmulik es jo lesz. Told a tovabbi infokat es kepeket.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Imadom amikor valakinek ennyi oromet szerez az akvariummal valo tevekenykedes. Lehet erezni a leirasaidban, hogy nagyon nagy atelessel tolod. Maradjon meg ez a jo hozzaallasod a nehezebb, algas, idoszakban is, villogjon elotted a szo, hogy elmulik es jo lesz. Told a tovabbi infokat es kepeket.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszönöm szépen! :) Tényleg nagyon örülök neki, főleg majd amikor meg lesznek a kis garnélák. Már ezt a pár növényt is megszerettem, mi lesz a kis rákokkal majd :-D Már a neveken gondolkodok, hihi.
 
Köszönöm szépen! :) Tényleg nagyon örülök neki, főleg majd amikor meg lesznek a kis garnélák. Már ezt a pár növényt is megszerettem, mi lesz a kis rákokkal majd :-D Már a neveken gondolkodok, hihi.
Hihetetlen szamomra, hogy ferfi vagy, de tetszik. Ne erts fére.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Gyorsan jelentkezem a fejleményekről így munka előtt. Tegnap kiszedtem a fát, és két dolog történt eddig 1 nap alatt. Lehet van hozzá köze, lehet, hogy nincs, de leírom azért az észrevételeimet, megfigyeléseimet. A víz valóban tisztább lett, valahogy sejtettem, hogy ez lesz. Illetve a víz tetején megjelent egy ilyen fátyol réteg. Ennek szerintem semmi köze sincs a kiszedett fához. Bár lehet, hogy a víz tetején gyűlik össze az a sok szennyeződés, ami a vízben volt.
Ma nem cserélek vizet, illetve nem teszek a prime-ból a vízbe. Nem is gondoltam volna, hogy minden nap tartogat valami meglepetést. Na jó, olyan meglepetések majd lehetnek, hogy többen lesznek az akváriumban :) Már meg is van a neve az első sakurának, aki szülni fog. Dobpergés.. :D Shakira, haha. Ja igen, hátul a rotalák elkezdtek átalakulni. A kerek leveleik barnulnak lefelé, az újak pedig már hosszúkás alakúak, ahogy írták is ott, ahol vettem őket. Azért nem gondolom, hogy valami hiánytünet miatt barnulnak, mivel rengeteg új hajtást hozz, amik meg nagyon szép zöldek. Szerintem a kerek levelek mind lebarnulnak majd, és átveszi a helyüket az új. De ezek után azért őket is jobban figyelgetni fogom.

Itt az első képen lehet látni a változást, hogy nincs gyökér és tisztább is egy kicsit:
872_D302956.jpg

És még az is látszik, hogy mennyit párolog a víz egy 40l-es akváriumban egy éjszaka alatt. Hiába szedem le vízcserénél a vízkőréteget, másnap megint ott van. Víztesztem még mindig nincsen, gyanítom, hogy kemény a pesti vizünk itt a X. kerületben. Az akváriumban kereken 25C fok van, vízcserénél + 1 fok maximum. A szobában pedig, na most bajban leszek :ROFLMAO: 18 fok és 20.
A szekrény tetőn lévő hőmérő szerint, ami pár száz forintos ebayes 20C fok. A szekrénybe lévőnél, ahol az akvárium van ( kínai boltból való ) 18C fok. Este még kevesebb lehet, mivel a konvektort leveszem 1-re. Reggel arra kelek, hogy fázok, kivéve amikor délelőttös vagyok, akkor az órára :banghead:
 
Itt pedig az látszik, hogy mennyi szennyeződés, fátyolos izé van a víz tetején. Eddig ilyen se volt, legalább is nekem nem rémlik:

u62u3kkogotr6948t4w5.jpg
http:// http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2018/01/23/298_D302958.jpg
 
Nem fogom. Már kezdem érteni, miért kell várni a garnéla betelepítéssel ennyit. Minden nap történik valami, lehet megviselné őket.
Azert annyira nem erzekenyek. Ha nincs tele ammoniaval akkor baj nem lehet. Ne fogadd meg mert en eleg ridegtartasban tarom oket, de en semmit nem vartam. Talaj, viz, garnéla. 2 perc alatt benne voltak, nulla vizkezelo.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Azert annyira nem erzekenyek. Ha nincs tele ammoniaval akkor baj nem lehet. Ne fogadd meg mert en eleg ridegtartasban tarom oket, de en semmit nem vartam. Talaj, viz, garnéla. 2 perc alatt benne voltak, nulla vizkezelo.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Jajj de jó :) Most kattoghat az agyam mi legyen. Én túlkényeztetem őket, már látom. Ezért az egy dologért paráztam , mi lesz, ha bekerülnek, bírják-e vagy sem. De ez tényleg megnyugtató, köszönöm szépen ezt a hozzászólást!
 
Jajj de jó :) Most kattoghat az agyam mi legyen. Én túlkényeztetem őket, már látom. Ezért az egy dologért paráztam , mi lesz, ha bekerülnek, bírják-e vagy sem. De ez tényleg megnyugtató, köszönöm szépen ezt a hozzászólást!
Irtam, hogy ne fogadd meg a tanacsomat [emoji3]komoly remtetteket olvastam mar garnikrol, halakrol milyen szintu dogles volt nem megfelelo beszokatas miatt. En ezzel sose bajlodtam. Sutty be es kesz. Egy komyabb doglesem volt eddig, 2 napja egy halom zold garnélát talaltam az etetett sutotok alatt. De nem mnt el mind. A tobbieknel nem volt gond, ugyan abbol a tokbol kaptak, igy leirom tomeges ongyilkossagnak.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szerintem csak elindult a skimm a tetejen, ami majd elmulik. Teljesen normalis dolog.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Legalább a ceratopterisnek lesz ellenfele!;)

Eddig nyerésre áll :D
Mint ahogy tegnap írtam, minden nap tartogat meglepetést számomra. Új levelet hozott az Ozelot :)
A víz nem habzik, a skimm már alig látszik. Ma szintén nincs vízcsere és stability. Valahogy ez tűnik most jó döntésnek. Tegnap kihagytam és új levél, tisztább víz, vízből kinövő növény... Egyedül a rotalák érdekesek. A fűveket nem említem meg, alapból lassan növő példányok. Meg úgy saccolom, hogy a garnélák kiszedik őket a talajból.
848_D302962.jpg
 
Back
Oldal tetejére