• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Eddig nyerésre áll :D
Mint ahogy tegnap írtam, minden nap tartogat meglepetést számomra. Új levelet hozott az Ozelot :)
A víz nem habzik, a skimm már alig látszik. Ma szintén nincs vízcsere és stability. Valahogy ez tűnik most jó döntésnek. Tegnap kihagytam és új levél, tisztább víz, vízből kinövő növény... Egyedül a rotalák érdekesek. A fűveket nem említem meg, alapból lassan növő példányok. Meg úgy saccolom, hogy a garnélák kiszedik őket a talajból.
View attachment 47629
És a gyökerét még nem láttad:D Ha egyszer meggondolod magad, és eltávolítod a növényt, javaslom a gyökerét nem kihúzni!;)
 
Nem tudom miért, de ez a kép ugrott be így hirtelen:
View attachment 47630
Szoval ne aggodj, jo lesz ez. Kell legalabb ket-harom het, mire a bacikultura rendesen kialakul, esa vizparameterek rendben lesznek, de ha minden igaz jol alakul majd.
A felszini hartyat mar leirtak a töbibek, ha nincsen skimmered, papirtörlövel is le lehet szedegetni.
A fat nem is dobtam volna ki,a taknyosodas, peneszedes is normalis a frissen vizbe helyezett gyökereknel. Le lehet szivni, vagy majd a garnélák, algaevök megeszegetik.
 
Itt pedig az látszik, hogy mennyi szennyeződés, fátyolos izé van a víz tetején. Eddig ilyen se volt, legalább is nekem nem rémlik:

View attachment 47581
http:// http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2018/01/23/298_D302958.jpg

Ezen a csíkon is 72 LED van méterenként? Mert 8520-t nem így szokták általában felrakni...
 
Az akváriumban kereken 25C fok van, vízcserénél + 1 fok maximum
Szia!
Szerintünk ez már kicsit magasabb hőmérséklet, mint ami jól esne a növényeknek és persze a leendő garnéláknak. Főleg a fűnek nem tesz jót. Tekerd lejjebb pár fokkal, ha tudod!(Ez amúgy a bomlásokra, algásodásra, trutyik képződésére is jó hatással lesz.)
 
Szia!
Szerintünk ez már kicsit magasabb hőmérséklet, mint ami jól esne a növényeknek és persze a leendő garnéláknak. Főleg a fűnek nem tesz jót. Tekerd lejjebb pár fokkal, ha tudod!(Ez amúgy a bomlásokra, algásodásra, trutyik képződésére is jó hatással lesz.)

Szia!
Köszönöm szépen, lejjebb is vettem a hőfokot 2 fokkal. Elsősorban a garnélák igényeinek szeretnék kedvezni. Tegnap már rendeltem is nekik egy csomó mindent :) 22-23C fok jó lesz?
 
Ezen a csíkon is 72 LED van méterenként? Mert 8520-t nem így szokták általában felrakni...
Eddig eszembe se jutott, hogy nem azt kaptam, mint amit rendeltem. Mert nem azt kaptam, most néztem meg a rendelésemet. Megszámoltam és 144 LED van rajta. Ez pedig az 5730 SMD dupla chip-nek felel meg (3350 lumen). Rosszul mondjuk nem jártam :)

Itt egy kép, hogy mi van nekem:
683_D302966.jpg
 
Ez pedig az 5730 SMD dupla chip-nek felel meg

"12v 28W 5730 SMD", így lehet megvenni egy helyen... én is valami ilyenből szeretnék építeni maszek lámpát ! Követem is a naplódat Nálad hogy alakulnak a dolgok/növények ! ;):happy:
Szép fotókat készítesz, tetszik az akvárium berendezése is ! Remélem mihamarabb besűrűsödnek a növények és minden terv szerint alakul !
 
"12v 28W 5730 SMD", így lehet megvenni egy helyen... én is valami ilyenből szeretnék építeni maszek lámpát ! Követem is a naplódat Nálad hogy alakulnak a dolgok/növények ! ;):happy:
Szép fotókat készítesz, tetszik az akvárium berendezése is ! Remélem mihamarabb besűrűsödnek a növények és minden terv szerint alakul !
Köszönöm szépen, örülök hogy tetszik az akvárium és a naplóm :) Igyekszek mindig hasznos infókkal előállni, persze a magam stílusában. Sok tervem van még, amiről nem tudtok, de idővel fény derül rá.
Szerintem Te is arra az üzletre gondolsz, ahol én is vettem, így fontos tudnod, hogy ha személyes átvételt kérsz, akkor csak délután 5 óra
után tudod átvenni a rendelésedet. Mondtam is, hogy ezt igazán leírhatnák az oldalra, mert nagyon nem mindegy.
 
Eddig eszembe se jutott, hogy nem azt kaptam, mint amit rendeltem. Mert nem azt kaptam, most néztem meg a rendelésemet. Megszámoltam és 144 LED van rajta. Ez pedig az 5730 SMD dupla chip-nek felel meg (3350 lumen). Rosszul mondjuk nem jártam :)

Itt egy kép, hogy mi van nekem:
View attachment 47697

nem jártál rosszul szerintem se ;)
 
Köszönöm szépen, örülök hogy tetszik az akvárium és a naplóm :)
Igen, nagyon jó lelkes stílusban nyomod ! :)
Hasonló cipőben járunk, legalábbis hogy hasonló időben indítottuk a medencét. Szívom én is az infót magamba amennyire tudom a fórumról és örülök hogy itt a naplóban igen készségesek az emberkék, pedig van hogy elég lerágott csontokat kérdezünk mert nekünk ez új...
Én LED-et rendelni fogok, mivel bajai vagyok elég messze a bolt :D

Ha van időd, fusd végig az én naplómat: Akvahobbi kicsiben
https://akvakertesz.hu/threads/akvahobbi-kicsiben.7358/
 
Még egy levélke megjelent a semmiből. Na jó, már levél :D
Ha az ozelotra gondoltatok elsőre, akkor talált, süllyedt :) És ez még csak a jéghegy csúcsa, haha
 
Megjött a rendelésem :)
Sajnos most nagyon kevés időm van írni és fotókat készíteni. Megértettem, miért van a dobozra írva, hogy nano. Na nem baj, majd az egyik garnéla felkap egy kis fakérget és elszalad vele...
Nem egyszerre adom nekik oda, ne ijedjetek meg.
Holnap jövök további képekkel és leírásokkal.

_D302973.JPG
 
Megjött a rendelésem :)
Sajnos most nagyon kevés időm van írni és fotókat készíteni. Megértettem, miért van a dobozra írva, hogy nano. Na nem baj, majd az egyik garnéla felkap egy kis fakérget és elszalad vele...
Nem egyszerre adom nekik oda, ne ijedjetek meg.
Holnap jövök további képekkel és leírásokkal.

View attachment 47768
Szep kis szett.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ez egy igazán hosszú és bosszantó nap volt, mondanom se kell, hogy nagyon nem így terveztem. 4 napja nem volt vízcserém, ezért olyan délelőtt 11 körül meg is ejtettem. És itt kezdődtek a gondok. Kicsit rendet is tettem az akvárium körül, rángattam a kábeleket, közbe ment a víz a vödörbe. Kettőt egy csapásra. Gondoltam ezzel milyen sok időt megspórolok. Pont hogy nem! Szétesett a tákolt LED világításom. Amolyan ideiglenes volt, csak legyen fény a növényeknek. Még mielőtt beleesett volna a vízbe, kiszúrtam, hogy elengedett a ragasztás, ezért levettem és újraragasztottam. Mondom magamban, hogy milyen szerencse, hogy nem engedett el a forrasztás, az ciki lett volna. Aztán pár pillanat múlva megtörtént. Na, itt kezdett el szépen felkúszni a vérnyomásom, mert nincs itthon forrasztópákám. Nem volt mit tenni, elindultam gyalog a Lidl-be, mert ott szokott normálisabb forrasztópáka, állomás lenni. De nem volt, kijöttem egy Balaton szelettel. Vérnyomásom nőtt még egy picit. Átgyalogoltam a Tescóba és megvettem azt az egy darab 2000ft-os 30W-os izét, amit messziről se neveznék pákának, de a kényszer nagy úr. Vettem Loctite Super Attak ragasztót is, tudjátok, amit úgy reklámoztak a TV-ben, hogy egy ember lóg fejjel lefelé a plafonon. Rá van írva, hogy vízálló és 120C fokig bírja a meleget. Remélem ez nem csak reklám. Hazajöttem, elkezdtem hát összerakni a világítást. Ki nem találnátok, de sikerült elrontanom. Hő elvezetős ragasztóval vettem, ami baromi erős ragasztó. Ráragasztottam az alu profilra, de elcsúszott egy picit, ezért felszedtem. Ne tegyétek, ha ilyen LED világítást szeretnétek összerakni. Szépen feljött, kicsit meghajlott az alapból alura ragasztott LED. Az utolsó 4db led nem világít. Nem vészes, de zavart azért. Az eladó mondta, hogy könnyen megtörik, csak egy esélyed van felragasztani. Igaza volt. Most már nem egy sor világít, hanem kettő, ez a jó dolog az egészben. Ha már végre sikerült megejtenem a vízcserét, vissza is tettem a red moore fát. Az a kis csíra nem jött elő szerencsére. Talán egy nagyon picivel több vizet sikerült cserélnem, mint a fele, de piszkosabb lett a víz, mint a csere előtt. Előtte majdnem olyan tiszta volt, mint az első alkalomkor. És még egy érdekes jelenséggel találkoztam. Nem tudom, hogy a hőmérő, vagy az eheim fűtőm a rossz, vagy mindez szimplán véletlen. Visszavettem a fűtőn a hőfokot pár fokkal, szépen le is ment egy fokot a hőmérő 24C fokra. Másnap még mindig annyit mutatott, pedig nem lehetett annyi, érezhetően hidegebb lett a víz. Még egy fokkal lejjebb tekertem a fűtőt, de semmi változás. Betudtam annak, hogy ilyen 24 fok körül lehet a szobában. Ma felkeltem és 22C fokot mutatott a hőmérő. Most megint 24C fokot mutat, pedig vízcserénél belekalkuláltam, és kicsivel hidegebb vizet tettem az akváriumba, majd a fűtő visszafűti, gondoltam. Azóta se kapcsolt be.

A LED-re visszatérve egy kicsit..

Eddig egy sor ment az akvárium közepén. 66db LED bocsátotta ki a fényt. A hátul lévő Rotala spec.Grün kezdett befelé hajolni, ezért kicsit hátrébb tettem a világítást. Működött a dolog és nem is. Majdnem kiegyenesedett, de az előtérbe lévő kis füvek rosszabbul néznek most ki, mint az elején. Szerintem megviselte őket a kevesebb fény, illetve az állandó 25C fok, de csak tippelek. Most két sor van betéve, összesen 132 led van, amiből 4 nem működik, így 128led fogja adni a fényt a növényeknek és a garnéláknak. Ha kimaxolom a dimmert, akkor egyenletesebb a megvilágítás, de nem látok nagyobb fényt, mint amikor egy sorral ment. A tápom most már zúg. Túlméreteztem, nem lesz baja, csak zavaró. A ragasztás úgy néz ki atombiztos, de pár nap múlva tudok rendesen beszámolni róla. Az alumínium profil nem egyenletesen melegszik, a betápnál forrósodik és úgy kezd el egyre jobban melegedni. Ha minimálon járatom, akkor szinte nem is érezni, hogy hőt is termel. Kb. a felénél olyan langyos, maxon járatva meg annyira forrósodik, hogy a ragasztás egy idő múlva elválik. Eddig ragasztópisztollyal volt megragasztva. Itt látszik a kókányolás…

A világítást szeretném még magasabbra tenni, de jelenleg nem tudom megoldani, az majd a v3-as projekt lesz :D
Akartam képeket készíteni a Dennerle cuccokról, amiket rendeltem, de majd holnapra marad szerintem. Valamit nagyon elronthatok, ettől tartok. A Rotala spec. Grün folyamatosan barnul le, szerencsére a régi levelek. Újak jönnek én nőnek, de nem valószínű, hogy normális jelenség. Az előtérben lévő füvek is rosszabbul néznek ki, mint amikor megjöttek. Pedig akkor megviselte őket a szállítás. Esetleg valami ötlet, hogy mit ronthatok el? Körülbelül 13-15 liter vizet teszek az aksiba vízcseréknél. Nem pihentetett vizet teszek az akváriumba, hanem friss csapvizet. Vödörbe beleöntöm, teszek bele6-8 csepp Seachem Prime vízelőkészítőt. Keverek rajta párat, majd azt töltöm az akváriumba. Azért nem pihentetem a vizet, mert egy vödröm van jelenleg. Minden üres dobozomba pedig esővíz van a rovaremésztő növényeknek. Amikor feltöltöm vele az akváriumot, akkor 2ml Seachem Stabilityt teszek az akváriumba. Ma ezt is sikerült elrontanom, 2.5ml tettem bele. Ma ilyen elrontom nap van sajna. Csütörtökön és pénteken 0.5ml Profitót tettem a vízbe a növények kedvéért. Ezt naponta fogom adagolni. Fecskendőt használok az adagok kimérésére, így elvileg nem tudok túladagolni semmit se. A szűrőnél úgy van megcsinálva, hogy esőztet, ezen változtatni fogok, csak alig jutott bármire is időm a héten . Azért így raktam össze, mert azt gondoltam, hogy így kerül oxigén is folyamatosan a vízbe. Már alig 2 hét és jönnek a garnélák, remélem sikerül jó körülményeket teremteni nekik. Képeket hamarosan töltök fel.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére