• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Igazából nem terveztem, de nem tartom kizártnak, hogy lesz benne. Jelenleg azt szeretném, hogy, ha a növények nőnének és terebélyesednének még, hogy búvóhelyet szolgáljon nekik. Ha marad hely, akkor előtértbe lehet, hogy teszek be, nem tudom még. Köszi az észrevételt :)

Én a helyedben nem tennék, nagyon szép az akvárium és elég dús a növényzet a kis garnélák számára is. Az mohával nehéz bánni, ritkításnál tuti 2-3 szál észrevétlenül elkószál valahova, megtapad és nő tovább. És ez minden ritkításnál... szóval ha meg akarod magad kímélni akkor nem feltétlen kell bele moha fajta, így is szuper! :)
 
Én a helyedben nem tennék, nagyon szép az akvárium és elég dús a növényzet a kis garnélák számára is. Az mohával nehéz bánni, ritkításnál tuti 2-3 szál észrevétlenül elkószál valahova, megtapad és nő tovább. És ez minden ritkításnál... szóval ha meg akarod magad kímélni akkor nem feltétlen kell bele moha fajta, így is szuper! :)
Köszönöm szépen, örülök, hogy másnak is tetszik :) Kíváncsi leszek, hogy egy hónap múlva mekkorák lesznek a növények. A mohák is gyorsan nőnek, vagy olyanok, mint az előtérben lévő fűpacák? Azok mint ha nem akarnának nőni, bár talán most mint ha több fűszál lenne :)
Már várom a kis garnikat nagyon.
 
Köszönöm szépen, örülök, hogy másnak is tetszik :) Kíváncsi leszek, hogy egy hónap múlva mekkorák lesznek a növények. A mohák is gyorsan nőnek, vagy olyanok, mint az előtérben lévő fűpacák? Azok mint ha nem akarnának nőni, bár talán most mint ha több fűszál lenne :)
Már várom a kis garnikat nagyon.
Lassabban nonek az atlagnal, viszont minden szal iranyaba terjednek. Hamar be tudnak dusulni, es ha nyirni kell akkor eleg maceras. Persze aki szeretne megoldja, most mar csak neked kell eldontened hogy szeretnel-e mohat. :)
 
Én a helyedben nem tennék, nagyon szép az akvárium és elég dús a növényzet a kis garnélák számára is. Az mohával nehéz bánni, ritkításnál tuti 2-3 szál észrevétlenül elkószál valahova, megtapad és nő tovább. És ez minden ritkításnál... szóval ha meg akarod magad kímélni akkor nem feltétlen kell bele moha fajta, így is szuper! :)
Azért ez így nem teljesen igaz....Mohája válogatja, hogy melyikkel mennyire nehéz bánni. Nagyon sokféle van és nem egyformák sem kinézetre, sem növekedési ütemre, terjeszkedésre, megtapadásra, dúsulásra nézve stb. Van olyan, amelyikhez hozzá sem kell nyúlni és olyan is, amelyiket ritkítani kell időnként. Amúgy ez utóbbi esetében érdemes egy kivehető tereptárgyra rögzíteni a mohát(lehet ez fa, kő, vagy akár egy rozsdamentes acél háló, műanyag mosógolyó vagy bármi), amit nyíráskor csak kiemelsz és egy vízzel teli tálban vagy a mosdóban nyírsz meg, így elkerülve, hogy az akváriumod legyen tele a darabkáival. Ez nem nevezhető macerásnak, ugyanakkor a mohák gyönyörűek, változatosak és a garnélák is imádják.:)
 
Ez a mai egy igazán nagy nap ám!
Nem bírtam kivárni az egy hónapot, így ma bekerültek az Orange Sakurák :):):):):):):):):):):):):):):).
15en vannak, ezért 15 mosolygós smiley jár nekik :D
Kaptam melléjük pár növényt, illetve, sose fogjátok kitalálni... Mohát :)
@Luigi13 Nagyon-nagyon köszönök mindent!!! Hihetetlen, hogy mennyire segítőkészek vagytok, kevés az ilyen ember! Illetve szeretnék mindenkinek köszönetet mondani, aki segített, illetve segít folyamatosan nekem :)
Lehet nem is leszek gondba a nevek kiválasztásával, hisz mindegyik egy külön személyiség, hihi :D Az egyik szinte csak a catappa kérget eszi. A legtöbb a gyökéren lévő algát marcangolják szanaszét. És vannak, akik a barnuló leveleit fogyasztják a rotaláknak. Egy szem Shrimp King comletet tettem be nekik, meg se kóstolták eddig. Aztán van kettő, akik egymással játszanak. A hátán cipeli a kisebbet, tök jópofák. Most kicsit lelassultak, nemrég még úszkáltak, kivéve egy kicsit. Na ő folyamatosan úszik ide-oda és ide és oda.. :D
Teljesen megváltozott az akvárium, tele van kis garnélákkal. Egy képet mutatok, pár nap múlva színesebbek lesznek, akkor teszek fel több képet is. Kicsit több, mint egy órát utaztak, aggódtam is értük, de szerencsére jól vannak.

_D303134.JPG
 
Ez a mai egy igazán nagy nap ám!
Nem bírtam kivárni az egy hónapot, így ma bekerültek az Orange Sakurák :):):):):):):):):):):):):):):).
15en vannak, ezért 15 mosolygós smiley jár nekik :D
Kaptam melléjük pár növényt, illetve, sose fogjátok kitalálni... Mohát :)
@Luigi13 Nagyon-nagyon köszönök mindent!!! Hihetetlen, hogy mennyire segítőkészek vagytok, kevés az ilyen ember! Illetve szeretnék mindenkinek köszönetet mondani, aki segített, illetve segít folyamatosan nekem :)
Lehet nem is leszek gondba a nevek kiválasztásával, hisz mindegyik egy külön személyiség, hihi :D Az egyik szinte csak a catappa kérget eszi. A legtöbb a gyökéren lévő algát marcangolják szanaszét. És vannak, akik a barnuló leveleit fogyasztják a rotaláknak. Egy szem Shrimp King comletet tettem be nekik, meg se kóstolták eddig. Aztán van kettő, akik egymással játszanak. A hátán cipeli a kisebbet, tök jópofák. Most kicsit lelassultak, nemrég még úszkáltak, kivéve egy kicsit. Na ő folyamatosan úszik ide-oda és ide és oda.. :D
Teljesen megváltozott az akvárium, tele van kis garnélákkal. Egy képet mutatok, pár nap múlva színesebbek lesznek, akkor teszek fel több képet is. Kicsit több, mint egy órát utaztak, aggódtam is értük, de szerencsére jól vannak.

View attachment 48394

Gratula hozzájuk !
Nagyon szépek a színek, a kontraszt ;)
Jó, hogy sárgák, olyan mintha kis citrom gerezdek lennének :D
Lehet hogy úgy csinálják majd Nálad is mint nálam... előbb lepucolják az egész akvát hálából és utána pár nap múlva elkezdenek abrakolni minden egyebet is. :happy:
 
Gratula hozzájuk !
Nagyon szépek a színek, a kontraszt ;)
Jó, hogy sárgák, olyan mintha kis citrom gerezdek lennének :D
Lehet hogy úgy csinálják majd Nálad is mint nálam... előbb lepucolják az egész akvát hálából és utána pár nap múlva elkezdenek abrakolni minden egyebet is. :happy:
Remélem, eddig folyamatosan esznek. Szoktak azért aludni is ezek a kis citrom gerezdek? :D
 
:)
Igen, szerintem akkor amikor már nem látja őket a főnök ! :)
Különben néha egyik-másik visszavonul nálam a kövek mögé meg a háttérnyövény közé, lehet zavarja őket a pilács.
Meg néha belassulnak kicsit.. viszont jó a munkamegosztás, ennyi garnéla közül mindig lesz melós ! ;)
 
Utoljára módosított:
Most szinte mozdulatlanul megálltak, gondolom pihennek. Kár, hogy holnap dolgozni kell, nézegetném őket.
 
Azért ez így nem teljesen igaz....Mohája válogatja, hogy melyikkel mennyire nehéz bánni. Nagyon sokféle van és nem egyformák sem kinézetre, sem növekedési ütemre, terjeszkedésre, megtapadásra, dúsulásra nézve stb. Van olyan, amelyikhez hozzá sem kell nyúlni és olyan is, amelyiket ritkítani kell időnként. Amúgy ez utóbbi esetében érdemes egy kivehető tereptárgyra rögzíteni a mohát(lehet ez fa, kő, vagy akár egy rozsdamentes acél háló, műanyag mosógolyó vagy bármi), amit nyíráskor csak kiemelsz és egy vízzel teli tálban vagy a mosdóban nyírsz meg, így elkerülve, hogy az akváriumod legyen tele a darabkáival. Ez nem nevezhető macerásnak, ugyanakkor a mohák gyönyörűek, változatosak és a garnélák is imádják.:)

Csatlakozok, szerintem is a legjobb kivehető tárgyra tenni. Amúgy szerintem kell a shrimpleteknek a moha, nagyon jól tudnak benne bújkálni. Én viszont nem ollóval vágom, hanem csipesszel tépem a moha szálakat, igy biztos ki tudom venni, és nem marad el apró darab (vagy legalábbis kevesebb).
 
Éppen hogy hazaértem, még ki vagyok hűlve, erre az a látvány fogad, hogy egy kupacban vannak, bár alig mozognak, csak esznek. De ez még semmi, két vedlés van, máris levedlettek, imádom őket!!!
 
Bocs a vacak kepekert, de ilyenek a pici garnélák. Mint a nagyok csak kicsiben. A levelek kb.2 mm szelesek. A masikok meg felnott kakihoz tudsz aranyitani.
 

Attachments

  • 20180202_171015.jpg
    20180202_171015.jpg
    167.5 KB · Megtekintések: 2
  • 20180202_171002.jpg
    20180202_171002.jpg
    199.7 KB · Megtekintések: 1
Bocs a vacak kepekert, de ilyenek a pici garnélák. Mint a nagyok csak kicsiben. A levelek kb.2 mm szelesek. A masikok meg felnott kakihoz tudsz aranyitani.
Teljesen jók, látszik rajta a lényeg. De jó neked, olyan kis picik. Akkor én még nem kis garnélákat láttam. Mondjuk nem is lett volna valószínű, így másnap után. Szerencsére nem félősek, fotógének nagyon :)
 
Back
Oldal tetejére