• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Nitrit, ammónia nem ugorhatott meg minimálisan? A kicsik gyengébbek, talán nem bírták. Az is lehet, hogy gyrodol nem azonnal ölte meg őket.
A megfázást kizárhatod szerintem, ha nem hirtelen történt a hőmérséklet változás vízcserekor, akkor tudnak alkalmazkodni. A 22 fok tökéletes nekik.
Ha a petés mama nem dobta el a petéket, akkor talán a probléma is elmúlt már. : )
 
Sajnalom! Azt sajnos tudni kell, hogy mindent eltakaritanak az akibol. Ha ez egy halott tarsuk, azt is.
Hogy mitol pusztultak el azt nem tudom, nalam is teljesen ok nelkul haltak meg. Legalabbis nem jottem ra miert. Sajnos ez is hozzatartozik. Elot nem tamadnak azert meg es nem olik meg. Legalabbis ilyet nem tapasztaltam.
Szurkolok, hogy ne legyen tobb tragedia.
Köszi!
Remélem nem fogynak el. Ma megritkítottam a ceratoptelist. Sokan belebújnak, talán nagyon megijedhettek, bár eddig nem voltak félősek. Kezet előtte mostam, ahogy szoktam, pedig ma jöttek a másik akiba a greenek, nagyon nem jó időzítés.
 
Nitrit, ammónia nem ugorhatott meg minimálisan? A kicsik gyengébbek, talán nem bírták. Az is lehet, hogy gyrodol nem azonnal ölte meg őket.
A megfázást kizárhatod szerintem, ha nem hirtelen történt a hőmérséklet változás vízcserekor, akkor tudnak alkalmazkodni. A 22 fok tökéletes nekik.
Ha a petés mama nem dobta el a petéket, akkor talán a probléma is elmúlt már. : )

A nagy kapkodásba tegnap beleejtettem egy rozsdás bitfejet, de kiszedtem egyből. Ma meg a másikba egy.., hagyjuk, drága volt.. Holnap szerintem, szinte biztos kipucolom rendesen az akváriumot és elkezdem a catappa cseppeket újra adagolni.
Amúgy csak kicsik pusztultak el, lehetséges, hogy a kezeléstől akkor, de jó lenne, ha nem fordulna több ilyen elő. A megfázást is kizárom akkor, erre mindig figyelek.
Köszönöm!
 
Nincs mit, én is csak találgatok. A lényeg, hogy nincsenek újabb áldozatok. :) A Catappát nyugodtan adagold folyamatosan, az nem olyan gyógyszer, ami bajt okozhat. Persze előírt dózisban. :)
 
Nincs mit, én is csak találgatok. A lényeg, hogy nincsenek újabb áldozatok. :) A Catappát nyugodtan adagold folyamatosan, az nem olyan gyógyszer, ami bajt okozhat. Persze előírt dózisban. :)

Muszáj lesz kitapasztalnom mindenfélét az akváriumokban, ha már így is a következőt tervezem :D
És kaméleonokat és nyílméreg békákat is akarok, csak a hely a probléma és persze talán a legnagyobb, élőlényekkel etetni őket, az zavarna..
 
Muszáj lesz kitapasztalnom mindenfélét az akváriumokban, ha már így is a következőt tervezem :D
És kaméleonokat és nyílméreg békákat is akarok, csak a hely a probléma és persze talán a legnagyobb, élőlényekkel etetni őket, az zavarna..
Rovarokat és kukacokat gond nélkül adok a gekkóimnak. Az élő egérrel való etetés még nekem is meredek, de ha szívem szottya belemenne, hogy @Zuzmi drágaságát magamhoz vegyem, akkor erőt vennék magamon, mert nagyon szeretnék kígyót tartani. :D Kaméleon mellett nekem a krokodilszkink nagy álmom.
A második akvárium már könnyebb lesz, utána meg nincs megállás. Az elsőnél aggódtam minden hülyeség miatt, belehaltam minden garnéla elvesztésébe, de a legutóbbi fura mérgezésnél már csak nagy sóhajjal, kávét szürcsölgetve csináltam reggel a vízcserét, miután eltüntettem az amúgy sushi illatú garnéla tetemeket az akvából. Csúnya ezt így mondani, de megszokod. Bármikor előfordulhatnak balesetek odabent.
 
Sajnos nem állt meg a garnélapusztulás, ami eddig a kicsiket érinti.
Teljes nagytakarítás volt az akváriumban az előbb, bizakodó vagyok még mindig. Közben agyaltam ezen az egészen és egy dologra tudok gondolni, ezért e szerint cselekszek most. A gyrodol nevű szer nagy valószínűséggel kinyírta a szűrőben a bacikat. Két kezelés volt és pár vízcsere is. A szűrőt is nagyon kipucoltam, jó piszkos volt, ahogy szokott lenni. Az akváriumvízbe még plusz csepegtettem párat a Primeból, illetve adtam a vízhez egy egész kupak stabilityt. Stabilityt most minden nap adagolok a vízhez, igaz csak fél kupaknyit. Fél ml-er catappa cseppet is adagoltam a vízhez, szintén naponta kap az akvárium 0.5ml-t. És még egy catappa kérget is tettem a vízhez. Ennél többet most nem tudok tenni. Kiszedtem a fát, jól lemostam, alatta ugyebár nem tudtam a piszkot kiszedni a mulmozóval, most igen, nem lepődtem meg a koszmennyiségen, amit kiszedett a talajból. Nem sok mohám maradt, elszáradt a legnagyobb része, gondolom a kevés növénytáp és a fényhiány miatt. Nem tettem vissza, a helyére betettem az anubiast. Szerintem nagyon jól mutat, sok hely is van, hisz a ceratoptelisből is vettem ki az akváriumból. Mondhatni megváltozott az akvárium kinézete, rá is fért azt hiszem.
Még zavaros a víz, de ilyen lett:

A háttérben a nagy le logó gyökeret szándékosan hagytam meg, érdekesen néz ki így. Képminőséget kéretik nem nézni, csak fél kézzel megnyomtam a gombot kb. Beállításokat nem néztem, magas iso az biztos
_D300094.JPG

_D300096.JPG

_D300098.JPG
 
Folyamatos az elhullás továbbra is. A szűrőbacis elméletemet kizárom, mivel csak egy bizonyos méretű garnélák az érintettek. Hirtelen rándul egyet és lehullik a a talajra, majd rángatózik még egy percet szegény. A többiek már vetik is rá magukat, azért ez érdekes.
Most viszont újabb elméletem van, kérnék egy kis segítséget, hogy mi lehet ez a valami amit találtam. Nagyon remélem, hogy valami alga lesz, de szerintem valami gombás kinövés lehet és szerintem ez okozhatja a kicsik pusztulását :( Így már bakteriális, gombás fertőzésre gyanakszom. A szűrő mellett lévő ceratoptelisről vágtam le, amit eddig nem vehettem észre, annyira sok volt a levél. A sérült, barnás részeknél nő ki, úgy, mint a penész szokott. A talajban nulla férget látok a kezelés óta. Vagy a gyrodol miatt tűntek el, vagy pedig itt is lehet valami összefüggés.

Erről lenne szó, valaki sejti mi lehet? Tippeknek is örülök, amit előre is köszönök!

_D300177.JPG

_D300180.JPG

_D300182.JPG

_D300186.JPG
 
Folyamatos az elhullás továbbra is. A szűrőbacis elméletemet kizárom, mivel csak egy bizonyos méretű garnélák az érintettek. Hirtelen rándul egyet és lehullik a a talajra, majd rángatózik még egy percet szegény. A többiek már vetik is rá magukat, azért ez érdekes.
Most viszont újabb elméletem van, kérnék egy kis segítséget, hogy mi lehet ez a valami amit találtam. Nagyon remélem, hogy valami alga lesz, de szerintem valami gombás kinövés lehet és szerintem ez okozhatja a kicsik pusztulását :( Így már bakteriális, gombás fertőzésre gyanakszom. A szűrő mellett lévő ceratoptelisről vágtam le, amit eddig nem vehettem észre, annyira sok volt a levél. A sérült, barnás részeknél nő ki, úgy, mint a penész szokott. A talajban nulla férget látok a kezelés óta. Vagy a gyrodol miatt tűntek el, vagy pedig itt is lehet valami összefüggés.

Erről lenne szó, valaki sejti mi lehet? Tippeknek is örülök, amit előre is köszönök!

View attachment 55678

View attachment 55679

View attachment 55680

View attachment 55681
Nekem agancs alganak tunik bar eleg fura.
 
Az elhullott garnikon látsz bármiféle elváltozást?
Továbbra is csak találgatok, de ha sok féreg volt a talajban, amik elpusztultak, és most bomlanak, simán felnyomhatták az ammóniát. Mekkora vízcseréket csinálsz most? Én néhány napig legalább a felét cseréltem, hogy minél gyorsabban tisztuljon ki. :(
 
Az elhullott garnikon látsz bármiféle elváltozást?
Továbbra is csak találgatok, de ha sok féreg volt a talajban, amik elpusztultak, és most bomlanak, simán felnyomhatták az ammóniát. Mekkora vízcseréket csinálsz most? Én néhány napig legalább a felét cseréltem, hogy minél gyorsabban tisztuljon ki. :(
Semmit nem látok. Heti kettő vízcsere és 10 liter víz megy bele. A gyrodol miatt nem tápozok, viszont a héten már majdnem naponta kaptak 4-5 szem Novo Prawn garnieledelt. amit meg is esznek viszonylag hamar. 2 hete csak vizcsre ment, az akvárium oldalát ma töröltem először át szivaccsal. remélem igazad lesz, mert akkor jó úton haladok.
 
Amíg nem áll meg az elhullás, én naponta nyomatnám a vízcserét. Legalább 10 litert minden nap. Pár nap alatt talán felhígul az a káros valami, ami most gyilkolja őket.
 
Milyen értékeket tudsz mérni? Ammónia, nitrát, pH?
A rángatózás szerintem is valami mérgezésre utalhat. Mostanában egyre több helyen fordul elő ilyen tömeges elhullás, jó lenne rájönni, mi okozza?
A növényen lévő valamire még tippem sincs, sosem láttam még hasonlót!
 
Elnézést, ha már kérdezték!
Kh-t mértél?
Nekem a narancs tigrisek közül a petés anyák hullottak hasonló módon.
Mint kiderült a Kh 1-1,5 körüli volt, RO víz használatával.
Vettem Kh növelő "sót", amivel 4 feletti értékre növeltem és azóta ezt tartom minden vízcserekor.
Azóta nem volt több elhullás, sőt az első kicsik már 1-1,5 cm nagyságúak.
 
Elnézést, ha már kérdezték!
Kh-t mértél?
Nekem a narancs tigrisek közül a petés anyák hullottak hasonló módon.
Mint kiderült a Kh 1-1,5 körüli volt, RO víz használatával.
Vettem Kh növelő "sót", amivel 4 feletti értékre növeltem és azóta ezt tartom minden vízcserekor.
Azóta nem volt több elhullás, sőt az első kicsik már 1-1,5 cm nagyságúak.

Nem hiszem, hogy az 1-es KH okozna ilyet, nálam RC-k sakurák 1-es KH mellett remekül vannak, szaporodnak is, mint a nyulak. A tigriseknél is ugyanennyi, ott sincs gond.

Szerintem is a szűrőbacik kinyiffanása és a tömeges kukac bomlásban kellene keresni a bibit. Adagolnék szűrőbacit indító dózisban, és az etetést sem eröltetném, ne emelje a káros anyagokat tovább. Találnak annyi algát maguknak mindenhol, hogy nem lesz senkinek baja pár nap koplalástól.
 
Utoljára módosított:
Elnézést, ha már kérdezték!
Kh-t mértél?
Nekem a narancs tigrisek közül a petés anyák hullottak hasonló módon.
Mint kiderült a Kh 1-1,5 körüli volt, RO víz használatával.
Vettem Kh növelő "sót", amivel 4 feletti értékre növeltem és azóta ezt tartom minden vízcserekor.
Azóta nem volt több elhullás, sőt az első kicsik már 1-1,5 cm nagyságúak.

KH elvileg lehetne 0 is garnélák mellé, a PH miatt szoktuk emelni. GH az a fontos. Nem kevered a GH-t KH-val?

Ammóniát, nitritet kellene szerintem is ellenőrizni. És a vizcsere mindettől függetlenül.
 
Köszönöm az ötleteket , a segítséget!
Remélem Garniga nem kerül át hamarosan a befejezett naplókhoz :(
Még vannak garnélák, de több, mint a fele elpusztult sajnos. Most reggel nem láttam egészen addig elhullást, amíg nem mértem meg a víz paramétereit. Ez is lehet egy érdekes észrevétel. Mindig könyékig bemosakszom, amikor az akváriumba matatok, bár most csak épphogy nyúltam bele. Ugyanazt a szappant használom, nem kéne bajt okoznia. Paraméterek majdnem a szokásosak, kicsit alacsonyabb minden, mint szokott lenni. Ami még feltűnt, hogy az akvárium jobb oldalán pusztulnak csak a garnélák, ahol a kövek vannak.
TDS 308
PH 8 neptun szerint, digitális mérővel 7.5, de a neptunnak hiszek. Már a 3-ik cseppnél sötétkék lesz.
GH 19 ,ez nálam 25 szokott lenni
KH 13 ennek is magasabbnak kéne lennie.
Mást nem tudok mérni. Mióta van TDS mérőm, azóta csak azt használom. Már arra is gondoltam, hogy túl sok a heti kettő vízcsere, nagyobb a kockázata, hogy beviszek valami nem odavalót az akváriumba.
Most megy a napi vízcsere akkor és a bacikultúra. Etetni nem fogok, bár ma adok egy kicsi immunrendszer erősítőt a shrimp kingből, hát, ha ér valamit. Még mindig csak a kicsik pusztulnak. Nagyok szép narancssárga színűek, nem látszik, hogy stresszelnének, hogy bármi baja lenne a víznek. Pedig valószínűleg van.
Picik is szép sárgák már, hirtelen jön nekik ez az egész. Lehet van valami a vízben a kövek mögött, amit nem látok és azt eszik meg, majd pár perc után hat.
Még mindig köszönöm a segítséget!
 
Kitartást és ne add fel!
Sajnos, a picik sokkal érzékenyebben reagálnak a legkisebb változásra is, míg a kifejlett példányok jobban tolerálják, bár látod, mostanában volt, ahol egyszerre leborult a teljes állomány.
A nagyok majd újra benépesítik a kis Garnigát, ne aggódj! A hited és a lelkesedésed majd átsegít ezen is.
Szerintem nincs olyan tag a fórumon, akivel ne történt volna már hasonló katasztrófa.
Túl kell élni; ha lehet, akkor tanulni belőle és továbblépni.
A másikkal minden rendben?
Gondolom, oda ugyanolyan kézzel nyúlsz, ugyanolyan vízzel cserélsz, ugyanazzal etetsz.
Ha ott semmi probléma, akkor ezeket kizárhatod.
 
Egy észrevétel, nekem a vizem a carbon riliknél 416 , a ph olyan 8 . Rengetegen vannak, néha leborul pár darab, de mindig visszatornásszák magukat, én kb 7-9 naponta cserélek benne vizet.
Nem tudom mostanság, a napokba, mennyiszer cseréltél vizet, de, ha nálam ilyen van, max 3x cserélek egymás után, aztán visszaállok a hetire, legjobb a heti 1. Ne aggódj, van ilyesmi, hogy csak úgy elkezdenek hullani, majd megáll a folyamat, és összeszedik magukat !
 
Back
Oldal tetejére