• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Picikét jobban megtanulmányoztam most az akváriumot és megvan a második terhes garnéla is, annyira megvan, hogy 3-an vannak :D
58 kicsit számoltam :love:, ebben nincsenek benne a nagyobbak és a nagyok, de a ceratoptelisbe is sokan elbújtak, úgy max 2x ennyien lehetnek.

_D309327.JPG

_D309331.JPG

A 3-ik terhes garnéla most nincs elől, így képtelen voltam lefotózni. Ma nagyon erősnek kell lennem, elmegyek pár közeli akvarisztikai boltba, nem szabad olcsó akváriumon kívül mással kijönnöm. Megy majd a mantra, hogy nem kell az a betta, garnéla, akármi.. :)
 
Lomtalanítás van a 15. kerületben, tegnap nehéz volt megállni, hogy ne menjek át az úton megnézni azt az átlátszó üvegdobozt, amin megcsillant a lemenő nap fénye... :D Az ingyennél nincs olcsóbb. :p

Jaj ne is mondd... még mindig nem sikerült összetakarítani az illetékeseknek a sok "törmeléket"... gusztustalan az egész parkoló :(

Megnyugodtam, hogy befér a másik akvárium. Már csak abban reménykedem, hogy a 4kb dragon kő is beférjen a garnélák mellett az aksiba majd :D
Itt az élő példa, miért kell Opti-White akváriumot rendelni, bár mindenki számítson min 1 hónap összerakási időre.

View attachment 55050

Jó lesz ez a picike, habár elég csúnyán ragasztotta meg a "mester" :p de szerintem ne rakj bele 4 kiló követ... kb semmi hely nem marad benne. Mennyi ez 10 liter?
 
Jaj ne is mondd... még mindig nem sikerült összetakarítani az illetékeseknek a sok "törmeléket"... gusztustalan az egész parkoló :(



Jó lesz ez a picike, habár elég csúnyán ragasztotta meg a "mester" :p de szerintem ne rakj bele 4 kiló követ... kb semmi hely nem marad benne. Mennyi ez 10 liter?

Csak 5 literes volt, ki akartam szedni magamnak, de mondták, hogy azt nekem nem szabad erre kihúzta. Képzelheted azt a nyikorgós hangot :D Vízteszt megvolt, nem ereszt, igazi mestermunka, haha. Számológéppel kiszámolták és azt mondták nekem, hogy 1000ft lesz. Leraktam a pultra és adják a számlát 850ft-ról. Gyorsan elszaladtam utána :)
 
Csak 5 literes volt, ki akartam szedni magamnak, de mondták, hogy azt nekem nem szabad erre kihúzta. Képzelheted azt a nyikorgós hangot :D Vízteszt megvolt, nem ereszt, igazi mestermunka, haha. Számológéppel kiszámolták és azt mondták nekem, hogy 1000ft lesz. Leraktam a pultra és adják a számlát 850ft-ról. Gyorsan elszaladtam utána :)
Szóval minden szempontból ajánlod a helyet? :ROFLMAO:
 
Szóval minden szempontból ajánlod a helyet? :ROFLMAO:

Nehéz kérdés :D
Bukósisakban kell bemenni az tuti. A polcok tetején voltak ilyen macskaszállító dobozok. Egy vevő kért egyet és létrán felmászott az eladónő, aki engemet kiszolgált. Véletlen lelökte az egyiket és pont a vevőnek a fejére esett. Vicces látvány volt, de nem lett belőle semmi komoly. Garnélák nem voltak :( Többet nem megyek be oda :D
 
Nehéz kérdés :D
Bukósisakban kell bemenni az tuti. A polcok tetején voltak ilyen macskaszállító dobozok. Egy vevő kért egyet és létrán felmászott az eladónő, aki engemet kiszolgált. Véletlen lelökte az egyiket és pont a vevőnek a fejére esett. Vicces látvány volt, de nem lett belőle semmi komoly. Garnélák nem voltak :( Többet nem megyek be oda :D
Az vicces lett volna, ha neked meg az akvárium esik a fejedre :p Hallottam már olyat, hogy vki DIY külső szűrőt akart és a kertészeti boltban a hordó eset a fejére :ROFLMAO:
 
Keresgéltem itthon és találtam egy dobozban egy kicsi 8cm-es pc ventit. Mondom magamban, ha már találtam, akkor nézzük meg, mit tud egy ilyen kis venti. Nagyon meglepődtem, mert másfél óra alatt 24 fokról lement 23 fokra a hőmérő mutatója. Olyan, mint, ha rossz lenne a hőmérő, mert egész jó idő van az akváriumban.
Atombiztos a cucc, nem volt kedvem forrasztgatni, a lehelet tartja a helyén, de megrángattam és nem esett még bele az akváriumba. Utána menne a sírás részemről, az tuti :D. 6V-al megy csak, ilyen tápkábelt találtam.
Ezt a DIY-t ne utánozza le senki, tényleg nagyon necces, ahogy a hurkapálca tartja.

_D309369.JPG

_D309370.JPG

_D309371.JPG

És nemrég nézegettem az akváriumot és mondom valami nagyon nem stimmel. Egy, kettő, három és négy :D Nem is 3-om, hanem 4 terhes garnélám van, olyan boldog vagyok. :)

_D309380.JPG
 
Egyik hölgy fórumtársunk a csiptetős vállfára szerelte rá ventit. Kicsit biztosabb lenne egy olyan, mint a hurkapálca. ;)

Köszi, Összerakom akkor olyannal. Szinte mindent hurkapálcával és szigetelőszalaggal oldok meg. :)
 
Utoljára módosított:
1 órája kellett betelefonálnom a munkahelyre és jövő héten


Köszi, Összerakom akkor olyannal. Szinte mindent hurkapálcával és szigetelőszalaggal oldok meg. :)
Nálam a madzag, a cellux, és a facsipesz a szerszám. Ventit még nem kellett szerelnem, de az elosztó a polc aljára madzaggal van rögzítve. :'D
 
A ventilátoros projektem áll egy kicsit, újra kell gondolnom :D Nyugodtan lehet nevetni én is azt teszem, hihi
Szóval az úgy volt...
Hogy tegnap bedugtam, mert 24 fokos volt a víz. Elfelejtkeztem róla és olyan 3-4 óra múlva ránéztem és 22 fokos volt már a víz, ki is húztam, pont jó hőmérséklet nekik és persze nem akartam,, hogy megfázzanak. Kb. csak 2 fokot tudott lehűteni, de nem kockáztathattam a kis garnélák életét.
Este felé megint 23 fokra felment, és úgy gondoltam picit bedugom, megnézem milyen sötétben, ha már kéken világít a led a ventiken. Reflexből bedugtam és nem világít. Megmozgattam az adaptert és hol jó, hol nem. Ránézek az adapterre és ne már, ilyen nincs :D Ilyet még nem láttam.
Mutatom a képet, az mindent elmond:

_D309423.JPG

Valószínűleg az történhetett, hogy gyerekzáras :) a hosszabbító és ez az adapter még valami régi NAS-omé volt. Csak volt, már semmié sem :) És akkor még nem nagyon voltak ilyen biztonságos hosszabbítók és nem bírta a nyomást, beszakadt...
Megint kotorgálhatok valami táp félét, jujj de jó. És tegnap a fejhallgatóm is megadta magát, ez csak ilyen plusz háttérinformáció, aminek semmi köze az akvarisztikához :D

És egy gyors képet is mutatok, ezt az előbb készítettem. Esznek páran és a kicsi garnélalovas lett :D Hmm, ha lemezes eledel lenne a tálkába, akkor lemezlovas lenne? Napi fárasztó is megvolt :ROFLMAO:
Mindenki vegyen garnélát, jófejek! :)

_D309421.JPG
 
LED vilagitashoz a legkisebb adapter 18W-os es 1000 Ft korul van az ara. :)
Úgy is kell még alu csíkot és ledeket szereznem. Az előzőből megmaradtakat úgy elraktam, hogy sose lesz meg szerintem :D Így találtam rá a ventilátorra is.
Köszi!
 
Szomorú dolog történik épp az akváriumban :( :cry:
A gyrodolos kezelés meg se hatotta szerencsére az élőlényeket, illetve 2 napja cseréltem vizet, mégis ma kevesebb garnélát látok az akváriumban.
Nekiültem kinyomozni a történteket és azt látom, hogy a nagyobb garnélák eszik a kisebbeket :( Ilyet még nem tapasztaltam, valószínűleg elpusztultak és ezért eszik. Arra gyanakszom, hogy megfáztak. 22 fok van az akváriumban, de nemrég azért magasabb volt. Adtam nekik tegnap enni, ettek szépen. Adtam reggel is, ettek szépen. Most is adtam, most is esznek. Azt nem hiszem, hogy kicsi lenne nekik az akvárium és így oldják meg a túlszaporodást. Plusz még megvannak a terhes garnélák is. Teljesen nem értem ezt az egészet, alig számolok 50+ garnélát :(
TDS 330 körül, a szokásos értéken, nem érzek semmi büdöset a vízben.

Pár képben mutatom a horrort, többet inkább nem is csinálok :(
Valaki tapasztalt már ehhez hasonlót?

_D309623.JPG
A terhes garnéla is eszi a picit :cry:
_D309633.JPG

_D309651.JPG
 
Sajnalom! Azt sajnos tudni kell, hogy mindent eltakaritanak az akibol. Ha ez egy halott tarsuk, azt is.
Hogy mitol pusztultak el azt nem tudom, nalam is teljesen ok nelkul haltak meg. Legalabbis nem jottem ra miert. Sajnos ez is hozzatartozik. Elot nem tamadnak azert meg es nem olik meg. Legalabbis ilyet nem tapasztaltam.
Szurkolok, hogy ne legyen tobb tragedia.
 
Back
Oldal tetejére