• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Finally Free - 90x45x45 (182 l)

:p:D:LOL::ROFLMAO::smuggrin::hilarious:
Bagoly mondja verébnek?
@Jopet szerintem baromira jó köveket szedtél össze(y) Az az érzésem, hogy kb sejtem is az elképzelésedet (hú, ez kicsit nagyképűre sikeredett, de igaz), úgyhogy ne add fel, még ha pár melegszenya is bánja a dolgot, ki fogod hozni belőle amit beleláttál.
Egyébként azt sajnálom, hogy nem tettél fel egy harmadik képet totál szemből.
A polisztirol darabok helyére jól értem, hogy még keresed a megfelelő követ?
 
Köszi a biztatást @Pecás
Könnyen el tudom képzelni, hogy belelátod, amit kell :)
Fotót legközelebb akkor szeretnék majd megosztani, mikor a talaj is be lesz töltve az akváriumba, hogy egyértelmű legyen, mit is akarok ebből kihozni. Amúgy nehéz lenne elmagyaráznom, hogy melyik kőből melyik rész fog kilátszódni, hogy ti is azt lássátok, amit én.
Néhány mondatban viszont talán össze tudom foglalni a tervet:

A bal oldal egy felénk magasodó ormokkal teli hegyoldal alsó betekintése, míg a jobb oldal egy a távolból hosszan előre húzódó hegyvonulat lenne, középen egy keskeny völggyel. No homok. Előtér füvesítve plusz mini anubiasok és/vagy bucék. A középső völgybe is ez a gyep futna fel a völgy hátsó/középső fennsíkos részéig, menet közben átváltva (a nem látszó kanyarulatban) hc-re. A domboldalak "réseiben" mc + díszítő növények nyomokban. A hátsó/felső sarkokban szintén hc, e hegyek fölött már csak kb 10 cm vízoszlop lesz csak a felszínig. A kép szélei keskeny (tükröződve szélesebb) sávban flame mohával lezárva, sziklákon vegyesen mohák, főleg riccardia. Fissi kerülne a középső kő völgy melletti partjára, amit nem tudok talajjal fedni a meredeksége miatt.

Kiegészítő kövek még természetesen mennének jócskán a talajfeltöltés után, de ezt most nem akartam beegyensúlyozni előre. Utána sokkal könnyebb lesz őket elhelyezni a megfelelő szögben.
Fő problémám a jobb hátulról balra-előre kanyarodó hegyvonulat középső nagy köve. Ide kellene inkább több kisebbet raknom, de nincs, csak ha török.
A polisztirolok csak kitámasztásra vannak, a bal felső az meg csak úgy :) az a rész még kidolgozatlan.


Nem akarom nagyon hangoztatni... de én megmondtam
Ezt meg se hallottam :)
 
Baró lett a felépítmény és a kövek is szépek!Azt mondom,inkább örülj,hogy nem lett egyből kész a móka,így van még időd észre venni,ha valami nem stimmel!Pláne,hogy annyira hosszú távra tervezel.Nekem három napig tartott a legózás és még így sem lett az igazi,pedig folyton fotóztam közben,hogy jobban át lássam!
Szóval türelem,mi meg feszülten várjuk a fejleményeket! :D
 
Haat Jopet, gratula!!
Ebböl gyönyörü dolgot tudsz majd összehozni szerintem, jo a kövek szine is nagyon...140 kg...es keves...
Nem keszitettel valami rajzot, vagy szamitogepen valami elkepzelest? Sokat segitene, ha lathatnank.
 
Kösz, srácok. Hát most még türelmesnek kell lennünk, mert csúsztatom az indítást. A múltkori malőrt írtam, most meg már nem alkalmas az idő az indításhoz. Nem lesz annyi időm a kezdeti vízcserékre és gondos odafigyelésre, ezért akartam elindítani ünnepek között. Január közepe-vége előtt semmiképp nem lesz ismét ennyi időm rá, ezt már most látom.
Rajzot nem készítettem, ez nekem több időt venne igénybe, mint maga az indítás, ha úgy csinálnám meg, hogy használható is legyen és jobban tükrözze a valóságot, mint a fantáziám. Béna skiccnek meg értelmét nem látom.
Mikor a scape-et próbáltuk bepakolni az üvegbe, a hátsó kövek alá zokni-csomagokat pakoltam (dunai sóderrel töltve). Aztán amikor menet közben ezek a pakkok ki-kiszakadtak, már minden-mindegy alapon őrült módon beöntöttem a kiszakadt zoknik tartalmát az üvegbe. A többiek csak lestek, nem is mertek mit mondani :)
Persze azóta összeszedtem magam és megcsináltam normálisan a felépítményt. Kipakoltam mindent, kimertem a sódert és újra becsomagoltam. Gondosan elhelyeztem a csomagokat (kb. 20 kg), rájuk a megfelelő köveket és újra felépítettem nagyban a vonalakat. A réseket további 8-10 liter lávakő zúzalékkal töltöttem fel. Bízom benne, hogy ez jót fog tenni az aljzat szűrésének és a baktérium tenyészetnek.
Arra azért lesz majd időm még indítás előtt, hogy a táp-, és általános talaj rétegeket is beadagoljam, majd ezután készítek képeket is. Már nem ígérek napot.
 
  • Like
Reactions: TZ
Köszönöm szépen. Ez bizony állat (ismertem), de még ha lennének is ilyen fasza köveim, akkor is arra törekedtem volna, hogy teletöltsem az akváriumot :D
Honnan tudtad, hogy elkezdtem használni a szakadt zoknikat? :)
 
A leírásod alapján annyi mindent szeretnél bezsúfolni az akváriumba, hogy az nem fér bele. 180x60x60-ban gondolkoztál már?
 
Szóval hosszas leállás után újra itt, és rövidesen start...

Úgy néz ki, végre lesz időm az akvával is foglalkozni. Hét végén meg szeretném ejteni a talajjal feltöltést is és a végső igazításokat/kiegészítéseket. Sajnos a kövek így még nem teljesen stabilak, picit szét is hullott mindkét eleje a scape-nek. Nem volt kedvem piszkálni, úgyis a hátsó sarkokba is érkeznek még további kövek a sok-sok talaj után, csak azok most így még végképp nem állnak meg.

De hogy magamat is ösztökéljem - addig is - felrakok egy képet, hátha érkezik tőletek néhány "de jó, hogy szólsz" vélemény, mielőtt elbénáznék majd valamit.
Így (némi fény alatt) már ti is többet láthattok, én már hozzászoktam a látványához és most borzasztóan zavarnak a kőelmozdulások.

IMG_20160212_191447-1.jpg

Tervem szerint a talaj és a végső kövek a mostani legmagasabb pont fölé fognak érni kb 1-2 centivel. Elsősorban azt kérdezném tőletek, hogy szerintetek építsem-e picit magasabbra a scape-et (nyújtással), vagy csak én találom alacsonynak?
(most nézem, a lámpa-plexi középső csavarja kimaradt.... de mindegy, mert holnap úgy is szétszedjük)
 
Nekem kicsit furcsa, hogy míg a jobb oldal perspektivikusan vonul hátra, a bal oldalon csak közeli sziklákat látok egymás mögött.
Ott most úgy tűnik direkt kihagytad ki a közép bal oldali perspektívát adó követ.
Kicsit olyan, mintha a bal oldali sziklák alól érkezve egyszer csak meglátnám a jobb oldali hegyvonulat vége felől előtörő völgyet.
Ha így lesz feltöltve talajjal, akkor amolyan hegyi túrakép lesz otthonra. :D
Ebben az esetben én mindenképpen elgondolkodnék rajta, hogy a bal oldal mögé is kellene hátra valami kis apróság akár a talajtöltés tetejére, mert úgy jobban elhitetné, hogy van még merre továbbmenni...
A másik lehetőség, hogy a talajt úgy képzeled feltölteni, hogy a bal oldali kövekből csak a csúcsok látszanak ki. Ezt nagyon sajnálmám, mert ez az oldal sokkal részletgazdagabb, mint a jobb, és rengeteg élvezettől fosztanád meg az akváriumot bámulókat.
Persze az is lehet, hogy nem is ezek vannak, hanem csak megint minket szívatsz ezzel a szemből bemutatott scape-el, és a bal oldali sarok felől újra építettél egy olyan hasítékot, amitől a múltkor leesett az állam. (y)

A kérdésedre meg válaszoljon olyan, aki ért is hozzá, és nem csak kibicel itt, mint én! :p
 
Tök jó ez a legó! :) AZ első reakció amikor megpillantottam az volt, hogy navégre! :) Aztán néhány másodperc után jött az az érzés, hogy jó nézni, de valami nem ok.

A fotó nagy segítség pláne ebből a szögből, mivel valószínűleg innen lesz fotózva később is.

Ez alapján én is azt mondanám egyszer mint @Trappista
Hogy fura ez az előre hátra boruló két csúcs. A fények most is megmutatják neked a hibát. A bal oldal az árnyékai miatt sosem lesz olyan mint a jobb. Könnyebben előjönnek a hibák, ha magad felé döntöd a hegyet. Ráadásul összenyomod az akváriumot.
A jobb oldal talán picit homogénebb, de ahogy hátra fut jobb érzés a szemnek és nagyobb a tér is.

Engem ami zavar, ha már ilyen szépen fel van építve, hogy optikailag egyforma a két cickó. :) Persze az egyik előre a másik hátra ami tudjuk, hogy nem szerencsés :)
De ha már építed érdemes lenne egy kicsit változtatni az arányokon. A jobb oldalt megemelve kicsit pl. Nem kell sok mert könnyen túl lehet tolni.

Arra azért figyelj, hogy a jobb oldalon hátrafele futó hegy részletei elvesznek. Egy picit több kiugrás itt ott sokat segítene megtörni ezt a kisimított látványt.

Amúgy zseni! Ritkán látni sziklás akváriumot a fórumon ami picit tovább van gondolva. Kellene még néhány @rollreich hogy erősítsük ezt a vonalat is. Drukkolok szép lesz, picit foglalkozz még vele, hogy ne csak szép, de tökéletes is legyen :)
 
Bagoly mondja, most már bagolynak: "Alapvetően, a dekorok az alapterület túl nagy részét foglalják el." :) Viszont nálad a növények számára nagyon sok hely marad, sőt nagyon sok lehetőség lesz a velük való játékra. Én minden követ a helyén érzek, és nagyon nagyon tetszik. A növényekből kialakítható ösvények, foltok fogják meghatározni a végső képet.(y) Én is úgy érzem, hogy ez már magasabb szint, mint hogy beleszóljak, és nem is tudnék, ... támogatlak.
 
Köszönöm a véleményezéseket.
@Trappista háromszor el kellett olvasnom, hogy pontosan megértsem milyennek látod és összehasonlítsam azzal, amit én szeretnék ábrázolni, vagyis talán pontosan ugyanezt. Aztán még egyszer elolvastam, hogy nem csak beleképzelem-e :) De valóban az van, hogy azt szánnám "különlegességnek", hogy kicsit felemás a két oldal és mégsem. A bal oldal egy viszonylag közeli kép, ahol szinté fölénk nyúlik a szikla, míg a jobb oldalon nem akadályozza semmi a kilátást, hiszen nincs azonos távolságban nagyobb szikla, a hátsó hegy "elfogy", míg elénk nyúlik. Szeretnék a képen egy távolabbi hegyet látni és egy közeli bal oldalt is, mert nem akarok lemondani a közepes méretű növényekről de azt sem akarom, hogy középre vezesse a szemet. A két jobb első követ takard ki, azok teljesen elmozdultak a jobb oldali "leesett" a nagy hegy elől. A bal szélen levő sötét is elfordult, ráadásul fölé még kerül egy nagyobb kő, ami most még sehogy nem áll ott meg és oda valószínűleg majd geotextilt is kell beraknom, szóval nem tököltem még ezzel.

Dobálózok kicsit becsült számokkal: bent van szerintem kb. 90 kg kő és kellene bele még vagy 50. De nincs, csak 20, ami használható, de az is erősen korlátozottan. De az bele is megy még. Kevés a kő. Mondtam én. :)
Meg vannak kövek elöl is, amiket majd takar a talaj, csak támasztanak. Hátul a jobb oldali vonulat visszakanyarodna még a bal oldali mögé, csak azok már apró kövek, amik még nem tudtak bekerülni (szintén a talajra várnak). Hátul az ott nem hasadéknak készül, hanem a jobbról benyúló csúcsig emelkedik majd a terep.
Az egész egy kicsit egy nagy kanyarulat akar lenni, ahol a bal oldal beleharap a tájba. Be szép is lenne :D
Nagyon nehéz megmozdítani bármit, mert egymásra épülnek a kövek és ha mozdítok valamit, akkor sok minden más is mozdul. Ez egy időigényes dolog lesz.

Ezen kívül is érzem még én is, hogy valami nem stimmel.
Ezért próbálom majd mihamarabb feltölteni, akkor majd jobban látjuk.

@viktorlantos neked ugyanez. Ezen kívül nagyon megtisztelő, amiket írtál. A tippekből van, amit már most látok, hogy alkalmaznom kell, a többit meg majd újraolvasom, újragondolom, miután benne lesz a talaj.
A cickófaktor remélem a szélek kitöltése után megszűnik :D


Bagoly mondja, most már bagolynak: "Alapvetően, a dekorok az alapterület túl nagy részét foglalják el.
Bef.stam az idézet aktualizálásán, az én akváriumom nekem az előzményeknél eszembe sem jutott :)
A továbbiakkal viszont

Én minden követ a helyén érzek, és nagyon nagyon tetszik. A növényekből kialakítható ösvények, foltok fogják meghatározni a végső képet. Én is úgy érzem, hogy ez már magasabb szint, mint hogy beleszóljak, és nem is tudnék, ... támogatlak.

vitatkoznék, de ne tegyük, mert nyernék. Remélem, elfelejted, amiket írtál. :) Na jó, a támogatást köszönöm. ;)
 
Este 8-kor nekiálltam a scape-nek. Sok üresjáratot tartottam, amikor csak nézegettem. De akkor is azt mondtam, addig nincs alvás, míg ezzel meg nem vagyok. Mostanra készült el.

IMG_20160215_025637-1.jpg

Az eredeti felállás nem működött teljesen. A perspektívát ugyan be tudtam lőni, aminek örültem, de az árnyékok keresztülhúzták a számításaimat, ezért kicsit átrendeztem (a koncepció maradt). Fotó sajnos nem készült az első - árnyékos - verzióról, későn jutott eszembe...
Ezzel most elégedett vagyok, nagyon tetszik :). Ugyan már most látok egy-két dolgot, amihez hozzá kell nyúlnom, de egyelőre nagy vonalakban ennyi. Nézegetem még egy darabig, hogy mit kellene még finomítani. Szívesen fogadok ötleteket.
 
Este 8-kor nekiálltam a scape-nek. Sok üresjáratot tartottam, amikor csak nézegettem. De akkor is azt mondtam, addig nincs alvás, míg ezzel meg nem vagyok. Mostanra készült el.

View attachment 5072

Az eredeti felállás nem működött teljesen. A perspektívát ugyan be tudtam lőni, aminek örültem, de az árnyékok keresztülhúzták a számításaimat, ezért kicsit átrendeztem (a koncepció maradt). Fotó sajnos nem készült az első - árnyékos - verzióról, későn jutott eszembe...
Ezzel most elégedett vagyok, nagyon tetszik :). Ugyan már most látok egy-két dolgot, amihez hozzá kell nyúlnom, de egyelőre nagy vonalakban ennyi. Nézegetem még egy darabig, hogy mit kellene még finomítani. Szívesen fogadok ötleteket.
Nekem ez nagyon tetszik, remélem a középső "ösvényt" szabadon hagyod.
 
Este 8-kor nekiálltam a scape-nek. Sok üresjáratot tartottam, amikor csak nézegettem. De akkor is azt mondtam, addig nincs alvás, míg ezzel meg nem vagyok. Mostanra készült el.

View attachment 5072

Az eredeti felállás nem működött teljesen. A perspektívát ugyan be tudtam lőni, aminek örültem, de az árnyékok keresztülhúzták a számításaimat, ezért kicsit átrendeztem (a koncepció maradt). Fotó sajnos nem készült az első - árnyékos - verzióról, későn jutott eszembe...
Ezzel most elégedett vagyok, nagyon tetszik :). Ugyan már most látok egy-két dolgot, amihez hozzá kell nyúlnom, de egyelőre nagy vonalakban ennyi. Nézegetem még egy darabig, hogy mit kellene még finomítani. Szívesen fogadok ötleteket.


Helló!
Látom adsz a részletekre rendesen és időt is szánsz rá. Szép indítás lesz. Szerintem a két hegy elsőre túl egyforma és pont középen van az ösvény. A jobb oldal az tetszik, a bal oldalon változtatnék. Ha lehet, picit feljebb emelném, hogy ne legyen egyforma magas a két hegy és hátrébb tolnám az első nagy követ így az ösvény egy kis tisztásban végződne.
 
Sokkal jobb lett. Kifejezetten bejön, hogy faltól falig építkeztél így szélesebb lett a látvány megszűnt az ilyen jellegű zavaró érzés ami az előzőben megvolt.

A középső rész is frankó ezekkel a megtörésekkel. Egy picit a jobb oldal magasabb mint a bal ha jól látom, de ezt a fotó még nem adja jól vissza. Emiatt egyformának érezni.
Ha már nem akarsz vele tökölni, akkor ez már ültethető is. Megérte fent maradni :) (y)


Most mar tenyleg "cickos" (c) vikk :)

:)
 
Back
Oldal tetejére