• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Fabulous Decay

CO2: persze, van tömítés . Ha logikusan nézem, akkor egyszerűen ki kellett, hogy fogyjon, pont most, hiszen: - a palack a reduktorral meg mindennel összekötve állt rettentő sokáig, anélkül, hogy elszökött volna belőle a gáz. - a szállításhoz SEM szedtük le a redutort, csak a mágnesszelephez csatlakozó csövet tekertük le a reduktorról - miután áthoztam, összeraktam az egészet, kipróbáltam, működött - a teszt után már nem bontottam meg a mágnesszelepig tartó részt, csak a bubiszámlálónál (felöltöttem) - amikor feltöltöttem az akváriumot, akkor még mindig az 50 bar belső és 2.5 külső nyomást mutatta a cucc, és el is indult - másnapra nulla szóval nem látom, hogy ebben a felállásban hol szökhetett el egyszerre így minden.
Visszatérve erre: tényleg kifogyott a szemét! Teljesen változatlan felállásban megy a csere óta rendben.
 
Hölgyeim és Uraim!

Most olyat láthatnak, ami még a legharcedzettebb akvakertészeket is ámulattal vegyes borzadállyal tölt el
A vadonat új 100ml-es Seachem Purigen zacskó 3 hét használat után:


Untitled by lecgo, on Flickr

fogalmam sincs miért nem látszik, public a kép, klikkeljetek rá, és eskü, hogy nem kávézacc
 
Re ZŐD NEONOK:

(ezt már kiposztoltam a megfelelő topikba, csak hogy itt is meglegyen)

Az első nap tapasztalatai:
Amikor betettem őket kb. 45-50 perc lyukasztott zacskós adaptálódás után, nagyon sokkosan viselkedtek (nagyon látványosan, mintha egy spanyol focimeccsett láttam volna, volt fetrengés, meg minden) -- CO2 azonnal lekapcs, légpumpám nincs (még), de az eheim skimmerrel megküldtem az akváriumot a légköri gázokkal, amitől rendeződött a helyzet 30-35 perc alatt.

Azóta minden ok, kicsit riadósak, de nem bújnak el, és folyvást csapathalnak. Viszont sajnos van egy kattanásuk: ahogy az Ewokok a 3PO-t, úgy ők az oto-kat gondolják az istenüknek, és vakon mennek utánuk -- a falnak. Az otokat ez végtelenül irritálja, és nyugtalanul odébb fickándoznak, amitől az egész szimuláns raj csak jobban felvillanyozódik és odatódul az üvegnek.

Szóval elég fura, de csodálatos a látvány.

Továbbra is az van, hogy ijedősek, de elöl úszkálnak -- ha beszarnak akkor húznak az alagútba -- utána nagyon klassz ahogy előjönnek.
 
Mai fejlemények:

- tibitől kaptam rotala nanjenshan-t, amivel a didihiányomat azt hiszem végül is megfelelően tudjuk kezelni -- köszi tibi még egyszer!!! Kis riccardia utánpótlás is jött, AZT IS KÖSZI!!
hoztam tőle ludwigia arcuata-t is, de az nem illet a képbe, az elvihető cuccok között megtaláljátok, jelentős mennyiség, rendőr ne kapjon el.
- beszurkáltam valamennyi hydrocotile verticillata-t, ami nagyon jól mutat, remélem fogom tudni kezelni később is.
- a neonok még mindig elég beszariak. Ha az akihoz közelítek, akkor szinte hallom ahogy a kolibrik BAZMEEGGG KAJJAAAAA kiáltása helyett itt a BAZMEG, RAGADOZÓ sutyorgás megy. Azt sem tudom kitalálni, hogy hogy etessem őket, az ajtóból, horgászbottal?
- visszakerült a regenrált Seachem Purigen, kicseréltem a perlont, tisztítottam a csöveket --- holnapra kristálytisza lesz a víz, különben el sem mondom mit fogok csinálni.
- vettem egy ilyen Schego Prima légpumpa - 100 lph most csak 3890 Ft - cuccot éjjelre, és GCI hangos. Ezen felül borzalmasan jön belőle az anyag, kell majd a csőre egy kontroller, hogy épeszű mértékű bugyborékolást lehessen vele produkálni. Pedig azt hiszem sokat örülnének egy kis éjjeli oxigénnek az akváriumban és környékén.
- sokat tanultam a fotózásról, sajnos az iphone szekció túl rövid volt.
 
Letsgo, 50 ft-os porlasztòkővel a leghalkabb a pumpa. Pròbálj egy nagyon gagyit.
erről csak annyit, hogy végül az lett a megoldás, hogy a pumpát kivettem a szekrényből (= hangdoboz), rátettem egy polifoamra (mondjuk a szivacslábai mellett ez már igazából nem nagyon számított, csak abban, hogy ne ugráljon odébb, ahol aztán valamihez hozzérve rezonálhat) betömködtem a cső csatlakozása körül minden rést, levettem a teljesítményt kb a harmadára (egy szorítóval), a tanácsodat megfogadva vettem egy gagyi(bb) porlasztót, amitől halkabb szemernyit sem lett, viszont sokkal jobban porlaszt mint a Tetratec AS 25 porlasztókő most csak 160 Ft - Green Aqua.
A villany lekapcsolás után megy 4 vagy 5 órát, és most ez így jó. De azért nem halk így sem.
 
Re ZŐD NEONOK:

(ezt már kiposztoltam a megfelelő topikba, csak hogy itt is meglegyen)

Az első nap tapasztalatai:
Amikor betettem őket kb. 45-50 perc lyukasztott zacskós adaptálódás után, nagyon sokkosan viselkedtek (nagyon látványosan, mintha egy spanyol focimeccsett láttam volna, volt fetrengés, meg minden) -- CO2 azonnal lekapcs, légpumpám nincs (még), de az eheim skimmerrel megküldtem az akváriumot a légköri gázokkal, amitől rendeződött a helyzet 30-35 perc alatt.

Azóta minden ok, kicsit riadósak, de nem bújnak el, és folyvást csapathalnak. Viszont sajnos van egy kattanásuk: ahogy az Ewokok a 3PO-t, úgy ők az oto-kat gondolják az istenüknek, és vakon mennek utánuk -- a falnak. Az otokat ez végtelenül irritálja, és nyugtalanul odébb fickándoznak, amitől az egész szimuláns raj csak jobban felvillanyozódik és odatódul az üvegnek.

Szóval elég fura, de csodálatos a látvány.

Továbbra is az van, hogy ijedősek, de elöl úszkálnak -- ha beszarnak akkor húznak az alagútba -- utána nagyon klassz ahogy előjönnek.

További napok tapasztalatai ZÖLD NEON ügyben:
- igaza volt @_Bonó_-nak: a zöld neonok szépek, de GERONIMO idegesítőek
- az eheim skimmert benn felejtettem egy éjjelre -- másnap 4!!!! zöld neon volt benne döglötten. Egyrészt gratulálok magamnak, másrészt meg hát helló, a másik akváriumban szinte egyfolytában megy.
- true story: amikor már benyomásom szerint legalább egy hete nem ettek --- mivel ahányszor meg akarom etetni őket fél órára elbújnak, ami alatt a kaja szépen belemosódik a mohákba meg a fa különböző réseibe és csak a csigák meg az algák szaporodnak de ők semmit sem eszenek (Cyclo-eez-zel próbálkozom) --- azt gondoltam, hogy megpróbálkozok valami élő kajával. Hoztam nekik vizibolhát, beöntöttem, mire azt látom, hogy a vezérhal a szokásos 20 perces biztonsági várakozás után elősomfordál a lyukból körbeszimatolni, hogy mi a pálya; mögötte osonnak a többiek. Szemmel láthatóan minden uszonymozdulatukat 10-12-szer végiggondolják, de azért halad a csapat lassacskán, a vezérürü után. "Na, most vadászhatsz nyugodtan, te beszari k_____" gondoltam magamban, miközben a szoba túlsó sarkából egy fikusz mögé bújva távcsövön figyeltem az eseményeket. Erre mit csinált ez a trópusi díszhalak Herkulese? Megijedt egy vizibolhától!!!!!!! EGY VÍZIBOLHÁTÓL!!!!!!! De úgy, hogy egy szempillantás alatt visszarántotta az egész csapatot a lyukba, én pedig szomorúen kiettem a bolhákat a vízből.
- a helyzet azért fokozatosan javul, és az is igaz, hogy természetellenesen sokat matatok az akváriumban
- a fő fejlemény, hogy ha óvatosan etetek, akkor a cyclo-ra már rá-rá rabolnak, úgyhogy éhen nem fognak halni
- GERONIMO jól néznek ki
 
Szia,
Nekem elmúlt a félénkségük, mikor másik halakat is tettem be. Azok már rég kipusztultak, de ők még mindig megvannak. Már akkor sem mennek el ha matatok. Ha van helyük akkor elbújnak. Azt vettem észre, mikor tarra vágtam az erdőt, akkor egész nap elöl voltak.
Tipp az etetésre:
- szűrő leállít, akkor nem mossa be a cuccost sehova, de ha nem jönnek elő akkor mindegy is :)
- Én pár hónapja kezdtem azt, hogy az üveg hőmérőmet megkocogtatom mikor etetek. Erre úgy beindulnak, hogy akkor is kajálni akarnak, mikor csak takarítok :)
Nem emlékszem hány darab halad van, de lehet bedobhatnál 4-5 chela-t mondjuk pár hétre, amíg rászoktatod őket a csörgésre.
Sajnos nálam mind a 8 Chela elkopott már :(
Ja igen most a Te halaiddal együtt bandázik az egész csapat, igaz jól megkoptak, mert csak 4-en vannak..
 
Szia,
Nekem elmúlt a félénkségük, mikor másik halakat is tettem be. Azok már rég kipusztultak, de ők még mindig megvannak. Már akkor sem mennek el ha matatok. Ha van helyük akkor elbújnak. Azt vettem észre, mikor tarra vágtam az erdőt, akkor egész nap elöl voltak.
Tipp az etetésre:
- szűrő leállít, akkor nem mossa be a cuccost sehova, de ha nem jönnek elő akkor mindegy is :)
- Én pár hónapja kezdtem azt, hogy az üveg hőmérőmet megkocogtatom mikor etetek. Erre úgy beindulnak, hogy akkor is kajálni akarnak, mikor csak takarítok :)
Nem emlékszem hány darab halad van, de lehet bedobhatnál 4-5 chela-t mondjuk pár hétre, amíg rászoktatod őket a csörgésre.
Sajnos nálam mind a 8 Chela elkopott már :(
Ja igen most a Te halaiddal együtt bandázik az egész csapat, igaz jól megkoptak, mert csak 4-en vannak..
hát ne is mondd, alig várom, hogy beköltözhessenek a pigmaeus cory-k, de valaki elvitte őket az orrom elől a fotós workshop előtt :rage::punch::vamp::banhappy::arghh::shifty:
 
hát ne is mondd, alig várom, hogy beköltözhessenek a pigmaeus cory-k, de valaki elvitte őket az orrom elől a fotós workshop előtt :rage::punch::vamp::banhappy::arghh::shifty:
Gondolod, hogy ők előhúzzák őket? Azok inkább lent nyomulnak nem?
 
Leccgó: hatalmas forma halak lehetnek ezek. Köszi a beszámolót, jót mulattam :)
Én ugyanígy szenvedtem a zöld neonokkal, vettem 10et 54L-be jó dzsungeles volt. Sosem láttam őket...átraktam az új setupot, ahol már volt tér úszni és kevés búvóhelyet hagytam, ahol mindannyian elférnek. Láthatóan jobb volt a helyzet. Aztán a többi hal megoldotta a problémát, nálam chela/sundadanio volt együtt velük.
 
Back
Oldal tetejére