• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Fabulous Decay

ez az! ilyesmire gondoltam pont
Ebből nekem is van Nebula kolléga jóvoltából:) egy száram két hajtással,pont tegnap kellett kiszednem mert az egyik szár levált az anyatőről,aztán a másik szár is levált az anyatő meg befeketedett.Elültetem Őket külön külön egymás mellé majd meglátjuk lesz e belőlük valami.
Két hét alatt kb 2 centit nőtt jól mutat különleges foltja az akváriumnak.
 
Már 10 napja nem láttam az akváriumaimat, és még két napig nem látom őket.
Rettentően izgatott vagyok (= kurvára be vagyok szarva), hogy mi lehet velük.
Olvastam, hogy otthon közben melegrekordok dőltek, de nem mertem ventin hagyni az akváriumokat, mert az összes víz elment volna belőlük.
Most 3 naponta meg valaki utántölteni, meg etetni, de beszélni nem mertem vele :)
Szóval fingers crossed, ahogy itt a frianciák mondják.
 
Na megérkeztem, első ránézésre nagy tragédia nem történt, de alapos takarítás néz ki.
A riccardia néz ki a legszarabbul, de mintha már az is zöld hajtásokat hozna a barna felett. Azzal mit kell csinálni, hagyjam, vagy inkább vágjam vissza? (Meddig?)

Egészen új fajta algákkal ismerkedek, például agancsalgát eddig még sosem láttam. De mindenből csak mutatóban van leginkább. A low tech akik üvege jobban algásodott (zöld).
 
A riccardia mitől barna? :eek: Szerintem hagyd ha kezd ződülni! Ha magához tért, majd kitakarítod.
 
Na megérkeztem, első ránézésre nagy tragédia nem történt, de alapos takarítás néz ki.
A riccardia néz ki a legszarabbul, de mintha már az is zöld hajtásokat hozna a barna felett. Azzal mit kell csinálni, hagyjam, vagy inkább vágjam vissza? (Meddig?)

Egészen új fajta algákkal ismerkedek, például agancsalgát eddig még sosem láttam. De mindenből csak mutatóban van leginkább. A low tech akik üvege jobban algásodott (zöld).
A riccardiának van sajna ez a tulajdonsága, nálam is volt ilyen a fa ágára ragasztva, egy ideig nagyon szarul érezte magát/ nézett ki majd magához tért és szép zöld bokor lett belőle, milyen hőmérsékleten üzemel az aki? Mert sajna amilyen kényes a vízminőségre, úgy a hőmérsékletre is.Amúgy hihetetlen túlélő, mert egy fekete, barnás állapotból is szépen ki tud fejlődni újra.
 
A riccardiának van sajna ez a tulajdonsága, nálam is volt ilyen a fa ágára ragasztva, egy ideig nagyon szarul érezte magát/ nézett ki majd magához tért és szép zöld bokor lett belőle, milyen hőmérsékleten üzemel az aki? Mert sajna amilyen kényes a vízminőségre, úgy a hőmérsékletre is.Amúgy hihetetlen túlélő, mert egy fekete, barnás állapotból is szépen ki tud fejlődni újra.

27 fokos volt a víz amikor megjöttem. Fogalmam sincs, hogy időközben mennyi lehetett, de szeirntem nem ment 30 fölé.Most 25.5.
A másik ami érdekes, hogy 230 körüli TDS-e volt. Ezt a tegnapi takarítással, vízcserével, miegyébbel visszavittem 170-re.
Viszont még mindig barnás a víz a fától.
Lehet, hogy ma kipucolom az előszűrő részt, és megnézem a purigent, lehet, hogy egy regenerálás kell neki??

Azt nem mondtam, hogy a nyaralás előtt áthalásztam a másik akváriumban élő két oto-t ebbe, azok most is elvannak vígan szerencsére. Viszont a Tibitől érkezett 4 amanóból vagy fogyott, vagy jól bújkálnak, mert kettőnél képtelen vagyök többet találni egyszerre. Rejtélyes módon egy RC is került bele, azt nem értem hogyan -- ebbe az akiba higher grade garnélákat képzelek. (A garnélafórumon viszont nem igazolnak vissza :)))) )

A füvek jól vannak, úgy látszik itt a parvulával való balszerencsém is véget ér, a tenellust máris nem értem, hogy hogy lehet kordában tartani... Jobb elölre, a legnagyobb árnyékba ahol a parvula sem virul különösebben, ültettem ilyen újfajta Anubias-féle marsileát, meglátjuk mi lesz belőle.
A pinnatifida i úgy nőtt mint a bolondgomba, ezügyben majd Cecskával kell konzultálnom, hogy hogy a legjobb nyesegetni, most mindenesetre levágtam belőle legalább egy GA adagnyit, 3 héttel az ültetés után. Azt veszem észre, hogy fut a fán, szorosan rágyökerezve.

A microsorumok közül a fentiek nem szerették a félig víz feletti állpotot, ezek algásodtak egyedül a növények közül a két hetes távollét alatt. Ezeket a felsőket ki is szedtem.

Ami újdonság, hogy megycsináltam az emers rész alapját (a csak úgy betűzött két szál bonsaiból három lett mialatt nem voltam, és még egy kis hc is megmaradt ott, pedig szerintem nem sokat ért fel odáig a vízszint) ---- majd lefényképezem, egy a még a beillesztésnél levágott ág segítségéval kialakítottam egy -- hát hogy is mondjam máshogy GERONIMO alakú bölcsőt, amit megtömtem mohával. Ebbe lehet majd ültetni emers cuccokat, és nem is árnyékol mert a homokos rész felett van.

Na most ennyi, mert háztartási teendőim után kell néznem.

Nem tudja valaki, hogy hol árulnak zöld neont?
 
Na itt a leendő emers Rés, félig meddig kialakítva.

itt van:


felülről ilyen:


jobb oldalról nézve ilyen:


Körberagasztottam a Rést Plagiomnium cf. affeine-nel, és középre meg egy kis már viseltes, felhasználatlan Tropica weeping mohát tömtem, az nem biztos, hogy a legjobb választás, ha van jobb ötletetek mondjátok. A bonsai már ott nő mióta megvan az aki kb, a Tibitől kaptam, és nem tudtam már hova dugni a másik akiban, de szemmel láthatóan remekül érzi magát itt.

MIT TELEPÍTSEK BELE?

úgy szeretném, hogy az egész kövesse ezt az általános jobbra irányuló lendületet, tehát olyan növények (is) kellenek, amik elég nagyok és lehajolnak, esetleg vissza a vízbe.
 
Back
Oldal tetejére