• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

A mélységélességel küzdök (illetve nem, mert ha vakuznék akkor tudnék szűkíteni a blendén) - a 6400 iso azt jelenti, hogy nagy érzékenységgel (+ sok szemcsével) van fotózva, viszonylag kevés fénynél. Aláexponálásnak azt hívják amikor "sötétebbre fényképezed" - kb... (az ideális expónál kevesebb ideig van nyitva a fényképezőgéped zárja. Az ellentéte amikor tovább, ezt túlexponáltnak hívjuk)
 
A nano rendben van, lakók jól érzik magukat, crs-eket kivéve, azok valamiért fogynak ...
(4 napig minden ok, azt án 3 napig minden másnap 1 elhullás)
Ő egy gold, közülük egy sem pusztult, pedig elvileg ugyanolyan igényűek mint az árpádsávosok ...
GbIMGP5207.jpg
 
Az akvárium rendben van teljesen, a süncsigák letakarítottak minden algát, közülük ketten már átköltöztek a 108-as optiba, minden stabil, viszont a hűtéssel gondjaim vannak.
A 2 ventis hűtő folyamatosan a maximumomn megy, éjszaka is és nem vagyok képes 24 fok alá tornázni a hőmérsékletet. Nem tudom mi lenne a megoldás, lehet hogy fel kell számolnom a crs és gold állományt átmenetileg ...
:( :( :(
 
Az akvárium rendben van teljesen, a süncsigák letakarítottak minden algát, közülük ketten már átköltöztek a 108-as optiba, minden stabil, viszont a hűtéssel gondjaim vannak.
A 2 ventis hűtő folyamatosan a maximumomn megy, éjszaka is és nem vagyok képes 24 fok alá tornázni a hőmérsékletet. Nem tudom mi lenne a megoldás, lehet hogy fel kell számolnom a crs és gold állományt átmenetileg ...
:( :( :(
Ha a meleg idejere egy alap low nanot elhelyeznel a haz egy huvosebb pontjara? Esetleg egy par ventivel, le tudnad szabalyozni a meleget ha a liter kevesebb lenne. Nincsen ra lehetoseged?
 
Az akvárium rendben van teljesen, a süncsigák letakarítottak minden algát, közülük ketten már átköltöztek a 108-as optiba, minden stabil, viszont a hűtéssel gondjaim vannak.
A 2 ventis hűtő folyamatosan a maximumomn megy, éjszaka is és nem vagyok képes 24 fok alá tornázni a hőmérsékletet. Nem tudom mi lenne a megoldás, lehet hogy fel kell számolnom a crs és gold állományt átmenetileg ...
:( :( :(
Sajnálom,de ahogy henrik is irja egy kissebb akvát könnyebb hűteni.
 
Ha a meleg idejere egy alap low nanot elhelyeznel a haz egy huvosebb pontjara? Esetleg egy par ventivel, le tudnad szabalyozni a meleget ha a liter kevesebb lenne. Nincsen ra lehetoseged?

Úgy érted, hogy engedjek le a vízből?
Az a baj, hogy nem nagyon van hely másutt, lehet, hogy el kellene a crs-es akvát vinnem valami pincébe ....
Már gondolkodom a meleg betörése óta, hogy kellene egy másik - általános - akváriumot ennek a helyére és ezt pedig elszállítani valahova, de ez gyakorlatilag olyan, mintha felszámolnám az állományt...
A múlt nyári kudarc után azt hittem, hogy a venti megoldja majd a problémát, de nem.
Talán sulawesi-t kellene trartanom ...
:(
 
Nem tudom, most jelenleg a Mountainside forest felett egy jbl 100-as forog az automata szabályozojával, egész nap, 23,5 fokot tartja , napközbe kb fél órát pihen azt egy órát megy, de tart, úgy, hogy, a lakásban 28 fok van. Nem tudom nálad mi lehet, de ez miatt azokat a gyönyörű garnéláidat, felszámolni, ááá, gyönyörüek! (y)
 
Úgy érted, hogy engedjek le a vízből?
Az a baj, hogy nem nagyon van hely másutt, lehet, hogy el kellene a crs-es akvát vinnem valami pincébe ....
Már gondolkodom a meleg betörése óta, hogy kellene egy másik - általános - akváriumot ennek a helyére és ezt pedig elszállítani valahova, de ez gyakorlatilag olyan, mintha felszámolnám az állományt...
A múlt nyári kudarc után azt hittem, hogy a venti megoldja majd a problémát, de nem.
Talán sulawesi-t kellene trartanom ...
:(
Sajnos a ventilator ha 3 fokot lejjebb visz, mar orulhetsz. Ez a nagyon melegben hatastalan, es a nagyobb akvariumoknal is. Egy pici 10 literes akiban nagyobb esellyel atveszelnek. Van valami pinced vagy ismerosnel lehetoseg?
 
Hello,
kb 1 hónapja nem írtam ide, úgy hogy helyzetjelentés:

- nem sok kedvem volt naplózni, semmi örömre okot adó dolog nem történt.
A kánikula gyakorlatilag kivégezte a crs állományomat, 2 db maradt + ha jól látom 4 db gold bee a Vass Máté féle csapatból.
Azt hiszem az akváriumot átköltöztetem apám házába, ott talán nem kapcsolja ki senki a ventit, ha hangos ...

Az akváriumon kicseréltem a Chihiros lámpát a Dennerle Scapers Light-re, ennek plasztikusabb a fénye, meglátjuk a növényeknek hogy tetszik ..

Új akvárium tervezés alatt, a kis kocka helyére egy 45ös vagy egy 60-as opti jön, melegtűrő növényekkel és neocardiniákkal, talán narancs színűekkel.
Vagy a fene tudja ...
 
további remek hír, hogy az utolsó tigris is feladta, pedig petés volt ...
:(
Szerintem kihúzom a vízpumpát és lekapcsolom a világítást októberig ...
 
további remek hír, hogy az utolsó tigris is feladta, pedig petés volt ...
:(
Szerintem kihúzom a vízpumpát és lekapcsolom a világítást októberig ...
Neeeee! Minden rendbe fog jonni...en nagyon szurkolok, hogy elvonuljanak a csuf felhok. Csaladnak fuldugo? Venti bekapcs!
 
további remek hír, hogy az utolsó tigris is feladta, pedig petés volt ...
:(
Szerintem kihúzom a vízpumpát és lekapcsolom a világítást októberig ...

Évi kikeltette sikeresen az elpusztult tigris garnélája hasából kivágott petéket!
 
Jelentem tovább fokozódott a nemzetközi helyzet, áramszünet volt reggel 8 - 3/4 4 ig, a hőmérséklet 26,5 fok, garnélát nem látok sehol, szerintem most megyek el sörétes puskát venni ... :(
 
Back
Oldal tetejére