• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Először "használok" élő növényt akváriumba

TReka

Nézelődő
Sziasztok!🪴
Rendelt élő növényt meddig lehet a csomagolásában tartani? Mindenem meg van az akvárium összeállításához, ma jöttek meg a növények, viszont késő este értem haza és már nem tudtam neki állni az akváriumnak, 2db zacskóban érkezett a növény, meddig tarthatom benne?
 
Sziasztok!🪴
Rendelt élő növényt meddig lehet a csomagolásában tartani? Mindenem meg van az akvárium összeállításához, ma jöttek meg a növények, viszont késő este értem haza és már nem tudtam neki állni az akváriumnak, 2db zacskóban érkezett a növény, meddig tarthatom benne?
Kicsit attól is függ, hogy meddig voltak úton, és hogy jelenleg milyen állapotban vannak.

Holnapig nem fognak tönkremenni, de ha lehetöséged lenne egy nagyobb vödröt vizzel megtölteni, és ideiglenesen abban elhelyezni a növényeket, az valószinüleg jobb lenne nekik.
 
Néhány napja rohamos elhalásba kezdtek a növények. Egyik napról a másikra teljesen áttetsző, lyukacsos, barna hálószerűvé válnak a levelek. Többet ki is vágtam már. Súlyos Kálium hiány? Esetleg több hiánytünet együttese? Eddig csak fiatal leveleken ment végbe, de már a nagyobbakat is érinti.

Ilyen kérdések esetén, minden esetben visszakérdezünk. Ennyi információ alapján, lehetetlen válaszolni. A szokásos kérdések:
0. indíts naplót
1. mivel, mennyit tápozol?
2. mivel, mennyit világítasz?
3. van-e CO2?
4. ...és még sok-sok kérdés lenne, amire a válasz egy naplóban eleve adott, és nem kell külön-külön rákárdezgetni...
Akár ez a topic is lehet a naplód, csak add meg a szükséges alapinformációkat. Naplóra mintákat bőséggel találsz.
Ha bármivel is rendszeresen tápozol a használati utasítás szerint, és vizet is cserélsz rendszeresen, akkor nagymértékű tápanyaghiány (vagy többlet) egyszerűen nem lehetséges.
 
Ahogy nézem, november végén vetted a zöldeket.
Milyen növények voltak?
Ha zselés emers, akkor az előfordul, hogy a submeresé átalakulás során a meglévő levelek jó része elhal.
Van akinél semmi nem éli túl.
 
Ahogy nézem, november végén vetted a zöldeket.
Milyen növények voltak?
Ha zselés emers, akkor az előfordul, hogy a submeresé átalakulás során a meglévő levelek jó része elhal.
Van akinél semmi nem éli túl.
Bizony, novemberben. Azóta a növények is és a lelkesedés is lekonyult. :(
 
Back
Oldal tetejére