• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy új kezdet

Nekem is az utolso kepröl a büszke ember jut eszembe.Ahogy nezegettem a kepeket fel se tünt,hogy mekkora az akid.jol megoldottad a hätso elek eltünteteset!!igy nincs viszonyitäsi alap,ezältal az aki nagyobnak tünik.(y)
 
Sziasztok, ismét itt vagyok, lassan végre vége a nyárnak, amit már nem bánok, sok a meló, kevés szabadidő, na meg azért egy kis pihi is. Nyaralásból hazaérve lőttem egy képet csak úgy kézből, bocsesz a képért, meg az akváriumért is, elég algás, de majd rendbe rakom. :)
CO2 időzítő megint megadta magát, úgyhogy amit visszaszorítottam fonal algát ismét tombol az akiban, időzítő kuka, és már vettem is egy újat.

Valakinek ötlet, hogyan tudnám gyorsan eltüntetni a fonalat?

és akkor a kép:

9538222057_9e095c7075_c.jpg
 
Azt a kis algát leszámítva, azért elég tuti az összkép! :) Kicsit megrendszabályozod a mohát, és voila' ;)
 
Na egy rövid bejegyzés.
lakly kollégától vettem egy atomizert (és el is törtem az üveg diffit) úgy hogy most már az látja el CO2-vel az akksit. Úgy tűnik szuperál, bár egy kicsit még állítnai kell rajta.

Más: az akváriumot kegyetlenül megnyírtam, mert a moha olyan vastag volt, hogy már barnulni kezdett az alja, úgy hogy most elég csupasz, és nem a legszebb látvány, de máris látom mennyivel tisztább a víz, úgyhogy a versenyig még szerintem rendbe jön, ha meg nem akkor így jártam.

Nem akarom elkiabálni, de ha minden jól megy akkor október 10 vagy 11-én irány Budapest, és a GA bolt. :D:cool:

Még nem voltam, és ez most egy nagyon nagy dolog hogy végre feljutok. Mert eddig soha nem volt rá idő, meg alkalom se, de most szabin leszek és tuti nem hagyom ki. Úgy hogy srácok, megyek :D
Azért is írom ide a naplóba, mert fontos, hogy végre lássam a saját szememmel az alkotásokat, meg a növényeket, köveket, fákat stb, mert ezt az akváriumot is úgy építettem hogy amit kaptam (természetesen piros pont a fiúknak mert igyekeztek nekem való cuccokat küldeni, de megint más ha ott kiválasztja az ember). Arról nem is beszélve, hogy végre láthatok rengeteg olyan növényt "élőben" amit eddig csak a weben láttam, de így nem tudtam elképzelni milyen is lehet majd az akváriumomban. Így majd egy kicsit merészebben rendelek, mert tudom mit hogyan merre meddig.

Tehát ennyi most, fejben körvonalazódik a következő projekt. Talán 1-2 hónaő és indul is. Az tuti, hogy ennél sokkal ütősebbet szeretnék összerakni, aprólékosabb munkát, sokkal több fajta növénnyel. :)
 
aprólékosabb munkát
ezzel mindanyian igy vagyunk.Mindig jobb es jobb munkäkat összehozni.Az alkotäs öröme,a tervezgetes izgalma.mit es hogyan!!Ezt szeretem benne a legjobban!!Neked is sok sikert az uj projekthez.Nälam is novemberben is indul,2 het szabi,semmi nyaraläs csak az aki!!!!
 
Sziasztok!

Először is tartozok pár képpel, amikor a GA-ba látogattunk párommal. Eddig nem nagyon volt alkalmam felrakni őket, mert a számítógép beadta a kulcsot, és életet kellett lehelni bele. (végét járja, úgy hogy egy új gép beszerzése folyamatban, addig is tapa-tapa-Tapatalk)

Először is Nigro köszönjük a kavét, jól esett több mint 200 km buszozás után. :) Jó nagy pörgés volt a boltban, jó volt látni ennyi növényfejet. Sajnálom, hogy ilyen messze vagytok, jó volna sűrűbben benézni mi a helyzet. Ha Szegeden nyitnátok egy GA2-t szóljatok, és megyek akár takarítónak is :D ;)

10884036495_7aa620884d_c.jpg

10884192134_ab95225c60_c.jpg

Nagyon szépek az akik, a bolt stb. Úgyhogy gratula. Legközelebb még nem tudom mikor jutunk el arra, valószínűleg majd ha indul az új projekt.

Na de egy kicsit az akváriumról is ha már napló... :)

Elérkezett a várva várt HAC, de sajna az akva előtte megadta magát. Értsd úgy, hogy a mohákat tartó pillanatragasztók leváltak a kövekről... :( Egy két fa is eltört...
Nem kicsit voltam ideges... pedig sikerült legyőzni a fonalalgát, és ismét algamentes az akvárium...
Úgy hogy csak régebbi képekkel tudtam a versenyre nevezni, inkább egyfajta emlék állítás az akváriumnak, mint verseny.
Pedig egy 50mm 1.8-as obit is beszereztem, hogy majd azzal milyen jó képeket fogok csinálni, és egy távkioldót.
Na de ennyi a síránkozás, alapvetően örülök, mert megint rengeteget tanultam, és ha ezek a bakik nem jönnek most elő, akkor lehet egy sokkal klasszabb akváriumot rontok majd el a kései dokumentálással.

A tanulságok:
  • A fákra nem kötözök többet jávai mohát, ha lombot akarok, mert nem valami jól kezelhető... :confused:
  • Sokkal többet dokumentálok!!! :)
  • Sokkal többet fényképezek...:snaphappy: Emiatt sajnos nem olyan képet küldtem be amilyet szerettem volna.:banghead: De mivel az akvárium indítása óta beszereztem egy DSLR gépet, jó obit miegymást, így legközelebb rengeteg kép lesz. :)
  • Időzítő... remélem most megtaláltam a tökéletes időzítőt, mert emiatt kétszer is befonalalgásodtam.... Mindig a CO2-nél megy tönkre... Ja és tartok egyet itthon tartalékban...
  • A parvula továbbra is egyik kedvenc előtéri növényem, úgy nőtt mint a gomba. :)
  • Az akvárium algamentes indítása sikerült, tehát továbbra is ezt a receptet követem majd. :)
  • A csigákat továbbra is szeretem, és rájöttem, hogy ha alig van alga alig van csiga is... :) Viszont van egy góliát, majd arról még készítek egy képet.
  • Az atomizer, amit vettem bevált, szerintem sokkal egyenletesebb azóta az akváriumban a CO2 eloszlása. Sajnálom, hogy sok volt velük a probléma és a GA-s srácok nem forgalmazzák - amit megértek. Szerencsére amit beszereztem nem rossz, bár egy kicsit nekiestem flexel :whistle: :happy: és ha szétkaptam az akit még beleragasztom az izét az izébe FBS-sel... na majd akkor elmondom...
Biztos van még más is, hírtelen ennyi jutott az eszembe. :)

KÖSZI MINDENKINEK AKI BENÉZETT HOZZÁM, ÉS NYOMOTT EGY TETSZIKET VAGY KOMMENTÁLT VALAMIT, VAGY CSAK EGYSZERŰEN VOLT EGY JÓ HOZZÁSZÓLÁSA A FÓRUM VALAMELYIK TÉMÁJÁHOZ... RENGETEGET TANULTAM AZ ELMÚLT ÉVEKBEN :)

Lassan körvonalazódik fejben a következő projekt. Azt garantálom, hogy ehhez képest nagyon ütős lesz. :) Nem tudom mikor indul, mert még elég sok mindent be kell szereznem, és lehet közbe jön egy költözés is. :) Azt meg nem árt megvárni. :) Úgy, hogy addig is türelem (ez főleg nekem szól)... Az akvárium megy továbbra is, mert anélkül nem élet az élet. :) A lényeg, hogy úgy érzem, és úgy láttam, hogy az akvárium elérte a végső állapotát, sajnálom, hogy prezentálni nem állt módomban, de nagyon tanulságos lecke volt, hogy sűrűbben kell fényképezni, főleg a vége felé, és ez legyen intő példa mindenkinek! ;)

ÉS AKKOR EZENNEL A NAPLÓT LEZÁROM :stop::D
(persze amíg nem indul az új projekt lehet néha nyomok képeket, csak hogy valamit csináljak :spam:)
 
Szuper kis fotók! :) Most nézem még a kaktuszos aki mellett a 90-es a régi berendezés. Akkor tényleg nem a napokban volt :)

Kíváncsian várjuk az új naplót :)
 
Huh... hát titkon kicsit reméltem, hogy a nano kategórián belül az első lapon látom az akváriumot. :)
De harmadik hely, ez szuper. :) A layout oké volt, de a növények egy kicsit gáz, tudom.
Köszönöm szépen mindekinek, és a zsűrinek is véleményezést. :) (y)
Hát igen, ezek a képek még a "fonnyadó világ", de mentségemre volt jobb állapotban, lásd fent, csak nem volt versenyfotó. :) DE nagyon nagy az öröm, és arra gondoltam, amíg nem lesz a következő projet végleges, és minden beszerezve hozzá, addig is egy kicsit átalakítom az akváriumot, ami annyit jelent, hogy kiszedem a fákat, és egy kis táptalaj, plusz amazonia és valami növény... úgy hogy egy kicsit még folytatom a naplót, és egy kicsit másik akváriumot mutatok, de mégis ugyanezt. :)
Gratulálok mindenkinek aki nevezett! Az első két helyzettet így tippeltem én is, ott nem volt meglepetés se a nano se a normálban.
Tehát mégegyszer köszi, és de örülök, hogy bedobtam a versenyre. :D
Amit sajnálok, hogy nem tudtam fent lenni, de legközelebb tuti ott leszek ha indul akvárium ha nem. Sajna TüdőGyula "barátommal" nyomom az ágyat, úgy hogy mentségemre szolgáljon, hogy nem jelentem meg. :confused::cry:
 
Bár már publikus, de amikor készült a fotó rólad és a kaktuszos akváriumról, akkor még a verseny miatt rajta volt a "tilos fotózni " matrica :):D:D:D
 
Back
Oldal tetejére