• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

torkn íves 200 literese

Sziasztok!
Mostani helyzet.
2013.08.03.+-+1

Egy kis változtatást eszközöltem...még nem tudom, hogy mi lesz ennek a vége, de rendet vágtam a HM bokorban;).
Kikerült a nagy része, valamennyit visszaültettem, de nem látszik mert a felkopaszodást levágtam és csak a szép tetejét ültettem vissza, így az még hátul kicsi. Az Echinodorus quadricostatus hajtásokat hátulról előre ültettem, az egyik red moor eldőlt az idők folyamán, azt felállítottam. Cryptocoryne crispatula var. Balansae jobb oldalra került, mert nyíráskor állandóan levágtam egy levelét, így most meg fogja úszni, mert nem lesz ott stem.
Az állatok terén, az egyik géb sajnos meghalt, viszont előkerült a dzsungelből egy amano garnéla.
Kb. ennyi a változás:)
 
Üdv!
A mostani állapot.
A lustaságom és egyéb elfoglaltságok okán, minden csúszik általában, így a naplóba írás és a vízcsere is. Ezért, na meg az algák miatt úgy döntöttem, hogy amíg nem lesz CO2 szettre pénzem, addig lekapcsolok két lámpát és a tápozást is visszaveszem, azt meglátjuk mit hoz a jövő:)
A növények rendben vannak, algák stagnálnak, újakat nem vettem észre, mármint algát. Az új növény elrendezés viszont bejött egyrészt praktikusabb így, másrészt jól is érzik magukat, eddig...
 
Üdv!
Bővült az állomány:
2013.10.11.+-+1


15 db Ékfoltos razbóra (Trigonostigma heteromorpha)
2 db Sziámi ormányosmárna (Crossocheilus siamensis)
3 db Amano garnéla (Caridina multidentata)
2 db Csigaevő csiga (Anentome helena)

Szóval kicsit sokan lettünk hirtelen:) Az algázók és a csigaevők értelemszerűen hasznosságuk okán jöttek és mert szépek is, a razbórák meg, azért mert, már kellett valami rajhal és a Király lazacok mellé nem volt más ötlet és mert szépek...
 
Az új halak meghozták a kívánt hatást, a staghorn alga eltűnt!!! Vagy az amanok, vagy a sziámi de valami megkajálta, nagy a boldogság:D. Már csak az ecsetre kéne fókuszálniuk...
 
Back
Oldal tetejére