• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

torkn íves 200 literese

A békalencséből elegem van, csak a feleségemnek nagyon tetszik, így marad...

Nem feltétlen rossz az, sokat segít a nitrát és az ammóniaszint csökkentésében. Nem kell hagyni, hogy ellepje az egész felszínt, de mértékkel lehet tartani (y)
 
Hétvégén gyors tarvágás volt a "semmi design" jegyében (a fényképezés még mindig nem megy;) ):
IMG_20130324_160516.jpg


Úgy néz ki az Eheim 2026-os szűrőt én megjavítottam (na meg a szerviz). Két helyen folyt, egyrészt a Fisch-ék által észrevett telítettség jelző volt elrepedve, másrészt a légtelenítő pumpa tömítése adta meg magát...most már két napja megy tesztüzemben egy vödörben, semmi víz nyomát nem látom a betonon, szóval úgy néz ki megoldódik a probléma.
Azért gondolkodom még azon, hogy nem lenne elég csak egy Eheim 2075-ös az egész akvárium szűrésére, és akkor a két szűrőből lenne egy, az még talán befér a szekrénybe, és akkor a másik részre eltudnám rejteni a co2 palackot, ha majd lesz.
 
Hétvégén gyors tarvágás volt a "semmi design" jegyében (a fényképezés még mindig nem megy;) ):
IMG_20130324_160516.jpg


Úgy néz ki az Eheim 2026-os szűrőt én megjavítottam (na meg a szerviz). Két helyen folyt, egyrészt a Fisch-ék által észrevett telítettség jelző volt elrepedve, másrészt a légtelenítő pumpa tömítése adta meg magát...most már két napja megy tesztüzemben egy vödörben, semmi víz nyomát nem látom a betonon, szóval úgy néz ki megoldódik a probléma.
Azért gondolkodom még azon, hogy nem lenne elég csak egy Eheim 2075-ös az egész akvárium szűrésére, és akkor a két szűrőből lenne egy, az még talán befér a szekrénybe, és akkor a másik részre eltudnám rejteni a co2 palackot, ha majd lesz.
Szerintem 200l-hez kevés lesz a szoló 2075.Legalább is nagyon résen kell lenni..
 
Nekem a fiúk annak idején a 220l-es akimhoz 2db 2075-öst
nekem is:), de a baj ott kezdődik hogy nincs momentán 112000 Ft-om erre...sajnos.

Legalább is nagyon résen kell lenni..
Mit értesz azon, hogy résen kell lenni?
Ránézésre tiszta a víz. Csak gyors tesztem van, úgy megfelelőek az értékek.
Honnan fogom tudni hogy kevés a szűrésem?
 
nekem is:), de a baj ott kezdődik hogy nincs momentán 112000 Ft-om erre...sajnos.


Mit értesz azon, hogy résen kell lenni?
Ránézésre tiszta a víz. Csak gyors tesztem van, úgy megfelelőek az értékek.
Honnan fogom tudni hogy kevés a szűrésem?
Azt,hogy egy kissebb hiba is algásodáshoz vezet..
 
Köszi!
Értem, akkor azt mondjátok, hogy kevés hal mellett és gyakori vízcserével akár még működhet is az egy szűrős gondolatmenetem.
 
Sziasztok!
Régen nem írtam így most pótolok egy kicsit.:)
Tegnap hosszú kihagyás után (két hét:meh: ) vizet cseréltem, nyírtam, na meg letakarítottam az algákat... Az üvegen élő zöld alga megszokott látvány ennyi idő után, letakarítottam dörzsis szivaccsal, az otok eszik a növényeken levő többi algát. Ám most egy új jövevényt találtam íme:
Akv%25C3%25A1rium+-+1


Az akvárium jobb szélén a sarokban lelhető fel csak és kizárólag:) a gyengébbik szűrő oldalán. Simán össze lehet szedni kézzel, az aljzatba kapaszkodik. Lehet, hogy a beömlők nem mozgatják át az akva vizét rendesen?
Lesz a mai nap egy kényszerű blackout, mert hogy, az előtétek kaptak pár csepp vizet és elkezdett az egyik pattogni, így amíg nem szárad ki addig nem kapcsolnám be a világítást.
Az akvárium szűrőjét most nem takarítottam, csak a csövezést. Valószínűleg regenerálni kellene a Seachem Purigen-t is. Minden meg van hozzá, csak az idő nem, így is a másfél órás vízcsere végére a kis családomnak elege lett az akváriumból.
Kiszedtem egy vödörnyi stemet amit még át kéne válogatni is... na ebbe sem volt kedvem belevágni, mert a kis fiam (és a feleségem) már nyűgösködött;).
Na ennyi történt tegnap (egy átlagos akvárium takarítás).
Üdv.
 
Az erős technika (persze rutin is kell) lerövidíti a karbantartási időt de ezt pénzzel kell megfizetni sajnos. Hosszú távon nincs nagyon választás ha nem akarsz algagombolyagokat kapálni.
 
Valahogy én is így gondolom ahogy te pure07 :). De sajnos a technikával ha még nem rendelkezem, és hanyag vagyok akkor marad az algakapálás:) Remélem hamarosan változik ez a helyzet;) .
Sajnos tegnapra fogyott az oto állomány, nem látom át mért nem bírják nálam, de az előző 60l-esben sem maradtak meg. Ott azt gondoltam, hogy rossz volt az beszerzési hely, de ezeket a Green Aqua-ban vettem, és kopnak.
Mostani nyírás okán nagyon sok stemet sikerült kivenni, nem tudom mi legyen velük, mert már mindenkinek adogatom, de nem fogy... megy holnap a halas boltba...
 
Valahogy én is így gondolom ahogy te pure07 :). De sajnos a technikával ha még nem rendelkezem, és hanyag vagyok akkor marad az algakapálás:) Remélem hamarosan változik ez a helyzet;) .

Ne értsd félre én is kapáltam az algát rendesen amíg a technika nem volt megfelelő méghozzá nem is kevés ideig. De ez a hobbi megér ennyit sztem. Sok sikert.
 
Tegnap bekerült 7db Király lazac (Inpaichthys kerri) az akvába. Szépek, együtt úsznak és remélem nem bántják a garnélákat és a többi halakat.
Az akvárium életében semmi változás, a technika még mindig ugyanaz, az algamennyiség stagnál, az otokból meg csak hármat ha látok...
Üdv. mindenkinek:)
 
2013.06.26.+-+1

Ez a nyírás és a vízcsere utáni mai állapot. Imádom hogy tele van oxigén buborékkal. Sajnos rájöttem hogy a Microsorum pteropus Windelov nem bírja a meleget, teljesen sötétzöld lett és nincs rajta egy új hajtás sem:(. Arra is rájöttem, hogy az akvárium bal oldala jobban fejlődik. Szerintem azért, mert a nap odasüt, a másik oldalt takarja a szekrény.
A fényképezés technikám nem javult...
 
Új jövevények kerültek az akváriumon belülre és kívülre;)
Belülre: 2 db Algázó géb. Kajtattam már egy ideje és mindenhol azt mondták hogy nincs vagy azt mondták vigyek Ancit... na de találtam és rögtön el is mentem értük. Egyik halas boltos azt is mondta hogy csúnya egy jószág... hát szerintem nem volt igaza, szerintem ez szép.
Akv%25C3%25A1rium+-+1


A másik az nem ennyire színes, gondolom az a nőstény.
Kívülre: Eheim prof. III. 2075... Ez is szép egy darab, eddig minden kiváló. A 2l mech pro-t lecseréltem a korábbi Eheim 2026-ban beállt kerámia gyűrűre és Substrat pro-ra. Megpróbálom egy szűrővel, azt meglátjuk.
2013.07.08.+-+1


Valamit kell kezdenem a H.M-mel, mert egyrészt kopaszodik, másrészt eltakarja a dekorokat teljesen, szóval ritkítani kell, de még nem döntöttem el hogyan kéne, mit kéne a helyére rakni, majd elválik.
 
Back
Oldal tetejére