• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

torkn íves 200 literese

torkn

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Egy korábbi 60 literes akvárium és egy lehetőség után, úgy döntöttem, hogy belevágok egy másik akvárium elkészítésébe.
Kb. egy másfél évvel ezelőtt, a cégvezető költözött, és volt egy íves 200 literes akvárium szettje, amivel nem tudott mit kezdeni. Meghallotta, hogy én nekem van akváriumom, a munkatársaim elmondták, hogy ez a hobbim, erre Ő felajánlotta ezt az akváriumot, hogy kezdjek vele valamit, de ne adjam el, mert azt Ő is tudná, így kezdődött.
Mondhatni hosszú felkészülés előzte meg az indítást, elkezdtem mindenfélét összeszedni a projekthez, és felhasználtam az előző akváriumból maradó dolgokat is.

A technika:

Akvárium: Íves 200 liter 100 x 50 x 40(mély) tudom és látom, hogy nem egy előnyös forma, de ez van...

Szűrés: Atman At-3335 (kerámiagyűrű, szivacs, lávakő, perlon vatta), Eheim 2026 Eheim Professionel II. (kerámiagyűrű, szivacs, Eheim Substrat Pro, perlon vatta). DIY víztiszta akril ki-és befolyók.

Világítás: A gyári tetőbe épített DIY a leírást itt találjátok:
Gyári akvárium tetővilágítás, tuning | Page 4 | Magyar Akvakertész Fórum
Napi 8 óra; 4 db T5 HO F39W/T5/865 daylight 6500K 16x849mm. Kettő 10-16 óráig, kettő 12-18-óráig világít.

Co2: Még nem megy, de már készül… csak a palack hiányzik, élelmiszeripari reduktor, légtechnikai tűszelep, visszafolyás gátló, Dazs buborékszámlálós üveg diffúzor.
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro, Easy Life Carbo 3ml/nap

Talaj: Fekete és szürke dekor kavics keverve, alatta JBL Manado, JBL AquaBasis Plus.

Dekoráció: Red moor, vasfa, Bazalt kövek.

Növények: Anubias barteri v. nana Petite, Anubias barteri var. Angustifolia, Anubias barteri var. Nana, Anubias barteri var. Barteri, Cryptocoryne parva, Cryptocoryne crispatula var. Balansae, Cryptocoryne wendtii, Echinodorus quadricostatus, Hemianthus micranthemoides, Hydrocotyle Tripartita Japan, Hygrophila polysperma, Lemna minor, Limnophila sessiliflora, Marsilea hirsuta, Microsorum pteropus Windelov, Rotala rotundifolia, Taxiphyllum barbieri,

Élővilág: 4 db Réz lazac, 3 db Vörös neonhal, 3 db Amano garnéla, sok Red cherry garnéla, sok maláj tornyos csiga, egyéb csigafélék…
Vízcsere: Heti 50% csapvíz, próbálom betartani J.

A képek (minőségért elnézést, telefonnal készült és sajnos nem vagyok egy fotós és nem is nagyon szeretek fényképezni.):
Kezdet:

IMG_20121222_142904.jpg

első nap (2012.12.23.):
IMG_20121230_103002.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
A mai állapot:
IMG_20130204_120632.jpg


És amivel küzdök:):
IMG_20130204_120340.jpg


Szerintem ha beállítanám a Co2-t eltűnne, ám lehet hogy valami algázó is lekajálná... Na ehhez kéne valami támogatás tőletek hogy merre induljak:)
 
Mennyi tápot nyomsz naponta?
Én az enyémbe 8ml/nap adtam a carboból és nem volt gond!(220l,low-tech)
Lehet a világítás is erős!
Alga ellen vegyél Otot!Törpe szívóharcsa!
Ő a legjobb!(y)
 
Üdv!
Felszisszentem ahogy megláttam az aljzat színét, sajnos sokkal jobban állna neki valami természetesebb szín, pl. sötét barna.
Nem rossz kezdés, de nem egyértelmű a tápozásod, nagyon kevéske a leírásod alapján. Az alga lehet a CO2 hiánya miatt is, az Oto, sziámi ormányos márna, anci mind jók
az alga visszaszorításában. Ekkora akváriumban a nagyobb testű anci vagy plekó se fog kárt tenni szerintem.
 
Szia!
Az aljzat színe nekem is furcsa, kékesnek tűnik a fotón.
A levelek szélein lévő alga innen staghorn-nak látszik, a CO2 adagolással azt mondják megszűnik. Még nem találkoztam olyan élőlénnyel, ami ezt megeszi, én csipesszel küzdök ellene, vagy kis hígított Carbo megy a képébe, bár ilyen tömegben még nem láttam.
 
Sziasztok!
3ml nyomok mindegyikből naponta.
Oto-n gondolkozom, bár a 60 literesben voltak és mindegyik kidöglött, ancit, plekot meg nem szeretnék mert túl otrombának gondolom. Az algázó géb, oto párosok lesznek a befutók szerintem, bár még a sziámi algaevő még szóba jöhet.

A dekor kavics a fényképezés okán tűnik kéknek, de inkább szürke és fekete...érzem, hogy nem túl természetes...ám már szerintem nem fogom lecserélni, majd legközelebb. Egyébként könnyebb bele ültetni, mint a manadoba ami alatta van.:cry:
 
Helyzet jelentés:
Mint már a fórum egy másik részen írtam EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések | Page 8 | Magyar Akvakertész Fórum , elkezdett folyni az Eheim 2026-om...szóval az aki most egy szűrővel dübörög.
Emeltem a tápozást és úgy tűnik az algám stagnál, mivel nem volt időm el menni halakért, na meg a szűrő is bekrepált ezért az algák maradtak a leveleken, viszont nem nőtt a mennyiség. Most azt várom hogy ellepjen a többi algaféle a szűrés hiánya miatt:mad:.
A fent említett okok miatt, és mert egyszerre csak egy dologra fókuszálok a CO2 még csúszik egy kicsit...
 
Sziámi algázót tegyél bele, az megeszi a staghornt, de a nagyon csúnya és zöldpont algás leveleket nyugodtan lecsipkedheted, úgy sem fog róla eltűnni.
 
Köszi, ha megoldódik a szűrő probléma akkor szerintem fogok venni sziámi algázót, addig lehet hogy nem terhelném tovább a vizet...bár nem tudom mi a jobb, ha valami enné addig is az algát vagy kivárom hogy mit hoz a jövő.
 
Kéne egy kis segítség... mint már múltkor írtam az eheim 2026-os el kezdett folyni, tehát már kb. két hete csak az Atman megy :( Fischéktől még nem kaptam választ a szűrőről egy hete.
Szóval mit tudok tenni hogy ne lepjen el az alga annyira?
Vehetek bele valamilyen algázó halat (algázógéb, oto, sziámi), vagy várjam meg a szűrő kérdés végét?
A válaszokat előre is köszi.
 
Kéne egy kis segítség... mint már múltkor írtam az eheim 2026-os el kezdett folyni, tehát már kb. két hete csak az Atman megy :( Fischéktől még nem kaptam választ a szűrőről egy hete.
Szóval mit tudok tenni hogy ne lepjen el az alga annyira?
Vehetek bele valamilyen algázó halat (algázógéb, oto, sziámi), vagy várjam meg a szűrő kérdés végét?
A válaszokat előre is köszi.
Szia!
Szerintem nem csak a szűrő tehet az algáról, az easy carbo-t próbáld meg az algás részeken használni, az anubias nálam kifejezetten bírta ezt a kezelést, de ha félsz, keverheted vízzel is a co-t.. Az algázó halakat szerintem beteheted így is.. és alkalmazd amit előttem is javasoltak, néhány nagyon csúnya levelet vágj le, idővel hozza a növény a szép új hajtásokat.
 
Köszi Thomas!
Akkor így teszek, bár most nagyobb gond nálam a zöld alga, és az szerintem a szűrés hiánya.
 
Mai helyzet: A szűrőről még mindig semmi infó... a hétvégén került a másik szűrőbe 100ml Seachem Purigen, láthatóan szebb a víz, jó anyag:).
Az akvárium meg új lakókkal bővült 8 db Otocinclus affinis személyében. Nagyon bújósak, öt darab volt a legtöbb mit egyszerre láttam belőlük.
A HM elnyomja a Rotalát szóval lehet ritkítani kéne.
 
Mai helyzet: A szűrő a héten megérkezett a szervizből, az örömöm kb. 4 órán keresztül volt őszinte... utána megint folyt:banghead:. úgy néz ki két hibával állunk szemben, egyiket orvosolta a szerviz (telítettség jelzőnél volt elrepedve), a másikat még nem tudom ki fogja orvosolni (légtelenítőpumpa tömítés). Lehet ebből új szűrő lesz. Eheim 2073 vagy 2075-re gondoltam. Ennél nagyobb nem fér be a szekrénybe, és a pénz is korlátozott(n)
Az Oto-k lerágják a staghorn-t!!! A békalencséből elegem van, csak a feleségemnek nagyon tetszik, így marad...
 
Back
Oldal tetejére