• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Phoenix

.Nary.

Főkertész
Mint a főnix, élete végén hamuvá lesz s belőle újra életre kel.

Mivel az első akváriummal csúfos vereséget szenvedtem, ezért bontásra került s adta át helyét ennek az új indításnak. Alap technika nem változott, csak a dekor és a növények.

Akva: 64L 60*30*36 OW üveg
Fény: Odysseia 2*24W T5 (6500K+növényes cső)
Szűrő: Oase Filtosmart 100 thermo 600L/óra (hát... remélem elég lesz ide; bár szemezek egy OASE Biomaster 250-el ha borul a dolog)
Talaj: Power Sand Special; Amazonia; La Plata Sand dekorhomok
Dekor: Red Moor ágak, Seiryu kövek, Baikal dekorkavics 10-30 mm
Tápok: GA Mic/Mac, Seachem Excel bekészítve
Nagynyomású CO2 van
ChihirosDoctor3, hátha segít a kezdeti algásodást visszafogni.

Növények:

Halak/gerinctelenek (jelenleg ideiglenes akváriumban várakoznak)
  • Hengeli razbóra 10db
  • Törpe szívóharcsa 5db
  • Amano garnéla 4db
  • Fekete Neocardinia garnéla 10db

A növénylista bővülni fog, mert még jócskán van betöltésre váró hely. Ha minden jól megy s a Luigi13 -tól elhozott Buce -Copper, -VelvetLeaf megmarad, akkor biztos lesznek további Buce rakomány betelepítve. A kihasználatlan földterületekre is keresek növényeket.
Tylo csigák is lesznek idővel ill. ha nem számít túltelepítésnek, akkor lehet, hogy lesz 1 vagy 2 algázó géb is.

Amire rájöttem, hogy nem is olyan könnyű a növényesítés: mit-hova-hogyan; hogy mutatna jól. Ezt még nem érzem magaménak.

Jelenleg így fest az akva:

new.jpg new_2.jpg
 
Szia. Nagyon szep aki. Szurkolok, hogy most osszealljon minden. Orulok, hogy nem keseredtel el es ujra itt vagy. ;)
Köszönöm szépen :) Bár nem tudom mi fog idővel kisülni belőle, de kíváncsian várom, hogy milyen lesz pár hónaposan majd. A kudarc "jó" volt, mert rávilágított, hogy 1) ablak mellett nem fog működni a dolog 2) rossz áramlással nem fog működni (tereptárgyak blokkolták) 3) csóri amanók alig tudtak valahova visszahúzódni a fény elől, mindig kommandózva haladtak a kövek mentén s szinte hallottam, hogy anyáznak nekem (bujkálók hiánya) 4) Valószínűleg a tápozást is elszúrtam, bár ez a rész még most is bizonytalan nekem miből mennyi lenne a helyes. De jó pap holtáig tanul.
 
Szia!
Jó lett nagyon az akvád! A tápozást ki kell tapasztalni, az érzésre tápozással azért elég könnyű túl tolni, ahogy én is tettem, nekem a csepp tesztek nagyon sokat segítettek. Drukkonok Neked én is.
 
Tegnap be lettek telepítve a takarítóbrigádok (Amanók-otók), a minap pedig a razbórák.
halak.jpg

A fa továbbra is dzsuvás, de ezt betudom a saját türelmetlenségemnek. A fának ez az aura szerű rétege ráhúzódott a Eleocharis Parvula-ra is. (kezdeti időszakban le lehet-e nyírni róla, vagy nagyon megviselné még a növényt?) A takarítóbrigádnak már jó ideje nem adtam kaját (ideiglenes helyen se), valószínűleg pucolnak az éjszaka során mert mindenhol ürülék található (hogy én se maradjak meló nélkül :D ) A fekete garnikat még nem mertem átrakni, mert amilyen kis töpszlik (még) félek, hogy a szűrőben kötnének ki :/ Neten egyedül egy üzletet találtam (vidéken), ahonnan lehetne rendelni 13mm-es csőhöz szűrővédőt; ha valaki tud itt BP-en is üzletet, azt meghálálnám (vagy van fölöslegese ami eladó).

A két Buce hoz új levelet, ezt jó jelnek veszem ill. a bennszülött Buce ontja az új leveleket. A két crypton is van vagy 4 új levél, szerencsére megúsztam azt a mállási folyamatot, amit sokak írtak, hogy előfordul ültetés után.

Ugyanakkor kaptam egy meglepetés csiguszt is; néztem reggel mi a fene száguld az üvegemen olyan gyorsan(!) Komolyan.
csiga.jpg
Halvány lila gőzöm sincs miféle jószág; kúpos a háza így nekem vagy Helena, vagy mini Tylo, vagy Maláj tornyos jut az eszembe róla... Még baba méret, nem tudom így be lehet-e lőni mivé fog evolvolni idővel?
 
Nalam is megjelent a holyagcsiga, de sima napi szedegetessel megszabadultam toluk. Reggelre mindig feljottek az uveg tetejere es onnan kiszedegettem oket.
A garnikat amig indult az akva egyaltalan nem is etettem( a kezdeni fa peneszedes es barna alga boven jollakatta oket es szaporodasnak is indultak )
Szurovedot ha raersz (kb harom het volt mig megerkezett) en keletrol rendeltem kb 400 ftert. Nekem bevalt.
 

Attachments

  • 20180123_193900.jpg
    20180123_193900.jpg
    139.6 KB · Megtekintések: 7
A héten bővült a Bucék lélekszáma :love: (köszönet! @Luigi13 ); jelenleg ezek a fajták vannak beköltöztetve:
  • Copper
  • Brownie Blue
  • Brownie Purple
  • Belindae
  • Temuyuk Blue
  • Theia
  • Rainbow
  • Velvet Leaf
Eddig a Belindae a favorit ^^
fotos nap-1-57.jpg


A fekete garnélák miatt felkerült egy szűrővédő is, így már ők is aktívan kapirgálhatnak az akvában (y)
fotos nap-1-59.jpg

Lett 2db mini Tylo csiga is; önmagukban is megérnek egy műsort :D Azonnal körbejárták az akvát; majd az egyikük úgy gondolta, hogy a mélybe veti magát egy anubiasról... szerencsére nem esett baja.
Garnéláknak/csigáknak kipróbáltam, hogy egy csövön vezetem le a granulátumot az üvegedényükbe, hogy ne szóródjon annyira szanaszét. Szerencsére nem kezdtek el lebegni, hanem azonnal lesüllyedtek.:happy:

Persze mondanom se kell, hogy a konyhamalacok, mint akik éheznek, azonnal rástartoltak a razbórák; de főleg az otok. :D
fotos nap-1-61.jpg

Jelenleg így festenek az állapotok még takarítás előtt; a szűrővédő nagyon brutálisan lefojtja az áramlást (ami így is eléggé gyengécske volt amióta a Seachem Purigen bekerült az elején) mondjuk számítottam rá, de érik az a szűrőváltás februárban.
Attila tanácsára megpróbáltam leszívni a penészt a fákról; sikerült jó adagtól megszabadulnom (y) Persze még meg kell ismételni párszor.
Algának nem látom nyomát továbbra sem sehol(hurraay); az üveg ki/befolyón inkább bacirétegnek tűnik a barnás lerakódás.
A növényesítés szépen sorjában, apránként s lelkesen történik :). Messze még a cél, s legfőbb ellenségem a bizonytalanság, mit/hova/hogy mutatna jól. Ugyanakkor most is tanultam valamit: legközelebb igyekszek minden növényt előbb beszerezni s felrögzíteni a fákra s utána behelyezni az akvába. Magától értetődő most már, csak a nagy lelkesedésbe nem vettem tudomást róla micsoda kihívás lesz későbbiekben egy kézzel kötözni az akvában a halak között...:banghead:

fotos nap-1-58.jpg
 
Belindae nálam is az egyik kedvenc :)
Az akváriumod berendezése miatt azért majd figyelj a tylo-kra. Ha még kicsik akkor annyira nem jelent még gondot, de a nagyobbaknál már az ilyen kamikaze ugrásoknál időnként sikerült házzal lefele beszorulni valahova és szegénykék csak lógnak ki a házukból mert nem tudnak mibe megkapaszkodni hogy kiszabadítsák magukat ;)
 
Többségiben eseménytelenek a napok; nem történt semmi említésre méltó. A minap az anubiasokat kis kövekhez kötözve leköltöztettem a nagy fa elé; jobban mutatnak így. Miközben matattam az akvában, a homokos részen alagutazott épp az egyik tylo... és úgy néz ki anyai örömök elé nézhetett, mert 3 kis hasonmása is ott versenyzett az üvegen/homokban a közelében :D Legalábbis nagyon reménykedem, hogy nem illegális bevándorlókkal van dolgom; szuper érzés lenne, ha elmondhatnám, hogy nálam születtek kis tylo-k ^^
Csigusz.jpg
Mindenesetre szerencsém volt, hogy megpillanthattam őket; a növények/fák között esélytelen észrevennem őket, még a 2 "nagy" is úgy el tud bújni hogy ihaj :peeking:
 
A napokban viszont sajnos elkezdett több buce levele kilukadni-foszlani. Mivel a szűrő nagyon le van fojtva a védőhálóval-purigennel, a flow az majdnem nulla. Emiatt a co2 bubik nem terjednek szét, megülnek a felszínen is egy idő után, ahogy a CD buborékjai is. Ha otthon vagyok, néha kis időkre többször is bekapcsolom a skimmert, hogy segítsen a keringetésben, míg megjön a másik szűrő. Gondolom ez okozhatja az említett anomáliát.
 
A napokban viszont sajnos elkezdett több buce levele kilukadni-foszlani. Mivel a szűrő nagyon le van fojtva a védőhálóval-purigennel, a flow az majdnem nulla. Emiatt a co2 bubik nem terjednek szét, megülnek a felszínen is egy idő után, ahogy a CD buborékjai is. Ha otthon vagyok, néha kis időkre többször is bekapcsolom a skimmert, hogy segítsen a keringetésben, míg megjön a másik szűrő. Gondolom ez okozhatja az említett anomáliát.
Esetleg szedj ki valamit a szűrőből ami nélkülözhető pár napig.
 
Likvidálva. Többet egyelőre nem szúrtam ki az akvában, remélem ennyi volt a történet :nailbiting:

Nem akarok vészmadár lenni, de ne reménykedj...ahol egy van, ott van még vagy 100. Még most beszereznék egy Helenát, mielőtt elfajul a dolog.
 
Tylók miatt nem vetek be helenákat; bár biztos lapulnak valahol hólyag csiguszok még. Ennek ellenére napi szinten ragadozóként lesben ülök az akvárium előtt és nagyon jó megérzésük lehet, mikor nem szabad előmerészkedniük, mert azóta nem láttam egyet se, pedig egy holtbiztos életben maradt, mert amikor megpróbáltam kiszedni leesett s az amazónia göröngyeiben nem tudtam kipiszkálni.
 
Az a baj, hogy a helena kinyírja a tylokat is!

Tylók miatt nem vetek be helenákat; bár biztos lapulnak valahol hólyag csiguszok még. Ennek ellenére napi szinten ragadozóként lesben ülök az akvárium előtt és nagyon jó megérzésük lehet, mikor nem szabad előmerészkedniük, mert azóta nem láttam egyet se, pedig egy holtbiztos életben maradt, mert amikor megpróbáltam kiszedni leesett s az amazónia göröngyeiben nem tudtam kipiszkálni.

Igen tudom, h azt is megeszi. Azt nem tudod megoldani, h pár napra vagy hétre kiveszed a tylokat h a helena jól lakhasson aztán csere vissza? Ha esetleg nagyon elszaporodna a nem kívánatos csiga ez még lehet egy megoldás.
 
Azért néha lehet szerencséje is az embernek. Én anno az első bolti növényeimmel hurcoltam be egy darab Tropica csigát, azóta meg a rengeteg sporttársi növény ellenére is csak pár pajzs van. (meg két megelőzés céljából tartott vega helena) :D

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Igen tudom, h azt is megeszi. Azt nem tudod megoldani, h pár napra vagy hétre kiveszed a tylokat h a helena jól lakhasson aztán csere vissza? Ha esetleg nagyon elszaporodna a nem kívánatos csiga ez még lehet egy megoldás.
Az a baj, hogy a Tylo "babák" nagyon pöttömök, ha nem a homokon vannak, esélytelen, hogy megtaláljam őket s ideiglenes lakhelyre költöztessem őket a szülőkkel. Ha a hólyagcsiga újra felbukkanna s extrém elszabadulás lenne, akkor újra latolom a lehetőségeket.
 

Hasonló topikok

Válaszok
9
Megtekintések
684
Back
Oldal tetejére