• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Phoenix

Huuray, hétfőn megjött az új szűrő, kedden be is lett üzemelve. Végre nem áll a víz az üvegben, hanem kering :ROFLMAO: (az elmúlt időszak után ez annyira fura...) Istenigazából az előzőnek se volt fizikai értelemben baja (csak "túltömtem"), de praktikusabbnak találom a kivehető előszűrőt és a tálcás elrendezést, mint a fakkosat. Legalulra maradt a gyári szivacs, utána 1L Mátrix utána még 1L Mátrix és a gyári sűrű szivacs. Az előző szűrő bejáratott Mátrix adagja is belekerült a bacik miatt. A Purigent viszont regenerálás után tenném be, mert totál be van barnulva. Most egy tál vízben állva várja sorsát. Írták, hogy a szűrőben legfelülre kerüljön... a legfelső szivacs alá/fölé? Ha fölé kell-e valahogy rögzíteni a szivacshoz?

Még korábban vettem mágneses tartót a szekrénybe a fém eszközöknek, de isteni sugallat hatására még nem szereltem be. Jól tettem, mert eredeti elgondolás alapján a szekrényajtó belső felére ment volna... igen ám, de egy picikét nagyobb az új szűrő, és így is éppen hogy be tudom rendesen csukni az ajtaját :whistle: Így az egyik polc fölé fog kerülni a flakonok mellé.
1 (1 of 1).jpg
Ennél még befért volna...szuro.jpg Ennél viszont már szűkös lett a szekrény: BioMaster.jpg
A csövezés is éppenhogy befért :ROFLMAO: A szekrény hátul-nyitottsága nem szerencsés a cső kivezetése szempontjából: ezért oldalt a ki/befolyók nem szívesen állnak úgy, ahogy szeretném; a lámpa és ültetőkosárkák segítségével vannak kiékelve, hogy úgy ahogy be legyenek pozicionálva.

A legutóbb említett levél lyukadások-mállások miatt leálltam az Excel adagolásával (1ml/nap volt), azóta nem tapasztaltam a súlyosbodását a dolognak. Még nem tudom, hogy valóban az Excel volt-e a ludas vagy valami totál más áll(t) a hátterében. Tápozás 0,5ml Micro és 1,5ml Macro naponta; vízcserekor dupla adag.

Csigusz téren ma 12(!) kis Tylo növendéket számoltam össze... mind a homokon mászkált-alagutazott-huligánkodott :eek: Lassan óvodát nyithatok nekik :D A fekete garnélák viszont nem sietik el a dolgot, még nem találtam szaporulatnak nyomát. Remélem idővel ők is belendülnek :rolleyes:

Pár kő elkezdett bezöldülni, ill minimális pontalga megjelent a CD felületén ill. a microsorum trident-en. Gondolom foszfát/fény probléma lehet mögötte. A fényt kizárnám, mert mindig is ez a lámpa volt s még is csak most jelent meg (az aki Jan 14. körül indult) s annyira újnak se mondanám már az akváriumot.
A lotus pedig brutálisan ontja a leveleket, gyönyörű szép színekben játszik... felülről sárgás-narancsos sötét foltokkal, oldalról gyönyörű vöröses. Szerencsére még nem nyújtózkodik a felszín felé, ezért még nem is nyírtam bele.

Kíváncsian várom a további alakulásokat, próbálok fantáziálni új növényeket a kopasz ágakra-földre.
 
Sikerült pár kísérleti képet lőnöm előtét lencsével; az otok halál lazán tűrték a pepecselésemet, de a garniknak nem volt türelmük a hóbortomra :D
Oto_kicsi.jpg

Kipróbáltam a photo stacking-et PS-ben csak kísérleti jelleggel, bár nem tökéletes, de egész tűrhető lett első próbának:
Cápa_kicsi.jpg

Ez pedig épp eszegeti a kabátját :)
garnéla.jpg

A kölcsön eszközért hála kolléganőmnek (y)
 
Nagyon jó kis képek lettek!

A nagyobb szűrő jobban is mutat ebben a szekrényben, és biztosan meghálálja az akvárium a gondoskodást. A mesterek szerint túlszűrt akvárium nem létezik.

A garnélák miatt ne aggódj, majd tavasszal beindulnak a hormonok, lesz ott is babyboom.
Máshol meg a tylok nem ontják a babákat, szóval csak örülj, és a pozitív energiák majd átragadnak a kékségekre is hamarosan.;)
 
Múlt héten nem bírtam magammal, s mivel a macskák-papagájok miatt amúgy is be kellett térnem a közeli kisállatos üzletbe; az akva részlegüknél megláttam pár Crypto növénykét és elcsábult a szívem :rolleyes: Egyiküket "megmentettem" , bár névtábla hogy kiezmiez persze --nem is lepődtem meg igazából-- nem volt mellette. Én Cryptocoryne wendtii green-nek tippelem... Lassan hete lesz az akvában; nem akarom elkiabálni, de egyelőre nem foszlanak a levelei, remélem megmarad.
crypto.jpg

+ napi "cuki": egyik baba tylo száguld az üvegen :love: Kisebb, mint egy centi, de úgy nő, mint akinek kötelező :D
csigu.jpg

Viszont hálát adok az égnek, hogy délutános vagyok a héten munkahelyen, mert így azonnal tudtam reagálni a nagy durranásra az akváriumnál... Nem tudom miért és miért pont most és hogyan, de az üveg bubiszámlálóról lerobbant alul a cső... Bubi folyadék mindenhol a környéken. Sebaj, feltakarítottam, újra vissza, folyadék után tölt. 3 perc múlva minden ismétlődött. Gondoltam a cső tágult ki, a nyomás pedig lerántotta a csövet. Nosza mint egy szőke nő, rászorítottam dróttal a csövet, hogy ne vesse le a számláló. Sacc 5 perc, és egy még nagyobb bumm: a diffúzor lőtt le a csőről az akvában (Aquario Neo kicsiről van szó). Állok értetlenül... Egyik napról a másikra mi történhetett? Volt tisztítva a difi rendszeresen Superge oldatban; nosza most is betettem fürdeni egy 20 percre. Utána manuálisan próbálgattam a co2 csővel, van-e beoldás... de nincs. lelöki magáról egy idő után. Nem megy át rajta semmi. Nem tudom mi tömíthette el (ha ez a baja), ezért ideiglenesen egy levegőporlasztókő vette át a helyét, jobb mint a semmi alapon (annyira nem is katasztrófa a bubiképzése, mint amire számítottam, de azért nem örök állapot...) Nosza kaptam az alkalmon, és mivel most van kis zsebpénzem az akvára, kinéztem egy üveg-keámia difit ami jó lenne az akva mérethez, de az sajnos nincs készleten.
 
Ez aztán igazán jó hír!
Türelem garnélát terem.;)
Akkor csak gyűjtsd tovább a zsebpénzt az akvára, mert nőnek a baby tylok, mint a gomba, aztán elárasztanak a kék szépségek, szóval nem csak a nagyobb szűrő kell ide hamarosan!:LOL:
 
Képet a népnek :D Tegnapelőtt lett 2 hónapos az akvárium. A most ültetett növénykékből nem sok látszik; idővel majd benövik a nekik szánt sávot remélhetőleg :) A frontüvegen erős pontalga invázió van, de csak fél magasságig. Az indításnál anno absz nem volt semmi alga, most sincs semmi alga kivéve ezt... Kéne tesztet szereznem foszforra, hogy megtudjam az-e a ludas. Csináltam szemből képet is, de még naaagyon üresek az ágak ill még éppenhogy csak látszanak a háttér növények; majd ha magasabbak lesznek és a csúnya rózsaszín falat elfedik (köszi előző lakó :punch:), rakok fel képet szemből (plusz hátha addig megoldódik a pontalga megszállás is) De >most< szemből nagyon üresen hat az akva.
Hátulról a Tridentet eltávolítottam, helyére kerültek az új háttér növénykék; csak egy pici egyleveles szakaszt hagytam meg hadd növögessen; a többit ingyen odaadom bárkinek aki nem fél, hogy pontalgát tartalmaz nyomokban. Sajnálnám kidobni, de nem tudtam normálisan elhelyezni az akvában. Lehet holnap felrakom az ingyé' topikba.
u.i.: Azok a DIY lámpatartó lábak :_D
Pontpontalga.jpg
 
Tegnap próbáltam finomítani a co2 adagoláson; mivel kicsit sötétebb zöld volt a dc, gondoltam picit tekerek rajta, hogy a lime színt elérjem, ami abban az időpontban máskor* már szokott lenni. Amióta az új diffi van, nagyon apránként emeltem a szintet, de vagy mélyebb zöld volt vagy sárgába hajló(!), de nem sikerült a lime színt belőni. Halaknak nem volt baja... egészen a mai napig. Marha nagy szerencsém volt, hogy időben értem haza, mert az fogadott, hogy pipálnak a halak (razbórák és 3 molly---utóbbiakról majd alul nyilatkozok); de az otok ugyanakkor nem. Az egyik razbóra a szemem láttára süllyedt háton a fenékre s maradt ott mozdulatlanul. Hálát adok az égnek, hogy mielőtt az akvarisztikába fejest ugrottam volna, olvasgattam a fórumot, az írásaitokat ezerrel; így egyből tudtam mit kell tennem :bookworm:. Ezért ezer hála mindnyájatoknak (y) Párom asszisztálásával meg lettek mentve a lakók, az ájult razbórát is sikerült "újraéleszteni" <5 perc alatt a gyors beavatkozásnak köszönhetően.
Tanultam az esetből.

*Máskor alatt értem, hogy a régi diffi üzemelése alatt.


De hogy legyen jó hír is: már elvétve sikerült megpillantanom fél centis kis garnélákat; még átlátszóak így piszok nehéz kiszúrni őket, de megy a :peeking:ezerrel :D (Mikorra várható a színezet kialakulása?)

Kaptam ismerőstől 3db nőstény molly babát ajándékba (nála 250L-ben úszkáltak, csak extrém túlszaporulat következett be). Olvastam, hogy minimum 100L-t illene biztosítani nekik; így azzal a kikötéssel hoztam el őket, hogy amíg nem nőnek meg ló méretűre maradhatnak, vagy legalábbis amíg nem látom úgy, hogy felborítják az egyensúlyt az akiban. Utána vagy visszafogadja őket (és mennek egy kisállatüzletbe), vagy én keresek új gazdát nekik (és tájékoztatom őt eme szándékomról). Most még picurkák, nem okoznak galibát. Tündériek; 1 fekete sárgás sávval a farokúszóján, 2 dalmata szerűség bézs-fekete színben. Fura látni, hogy máshogy úsznak, kajálnak, viselkednek, mint a razbórák (nyilván, de na :D) Szerencsére a növényeimet még nem rágták meg; eszik a razbórák -és garnélák- kajáját zokszó nélkül. Kis belesek. Viszont érdekes, mert amióta bent vannak a rendszerben, a kis felszín hártya ami meg szokott jelenni vízcsere előtti napokon, az nincs már (láttam, amint eszik azt a réteget) Váratlan eredmény, de nem panaszkodom, sőt...

Illetve az egyik tylo baba, amit véletlenül kiforgattam a homokból, már van egy centis o_O Növekedik rendíthetetlenül, mint a dudva.
 
Olyan régen jelentkeztél, hogy azóta a baby garnélák már centisek lehetnek, a csiga picurkák meg szintén nőhettek, mint a gomba.
Szóval, örülnénk egy képes és részletes beszámolónak!:snaphappy:(y)
 
Igen, rég jelentkeztem be, csak az erkélyemen levő zöldségeket-kaktuszokat-rovaremésztő növényeket ültetgettem, pátyolgattam s elkövetelték a figyelmem :whistle: (éljen a tavasz :love:)

Rengeteg kis garnéla van; vannak már majdnem felnőtt méretűek, vannak még "éppenhogylátszikhogyvalamikapálahomokba" méretűek is ^^ Amikor az eredeti 10 példányt elhoztam, voltak köztük gyönyörű telt feketék s volt 1-2 szürkésebb-kékesebb beütésű is (absz nem zavartak engem), viszont az utódoknál már láttam két vadas-átlátszós színűt... de szerencsére még több a matt fekete. Ha idővel nagyon leromlana az állomány színe, a szelektálást nemigazán tudnám kivitelezni, mert olyan jó susnyásuk van, hogy nem tudnám kipecázni őket :ROFLMAO:
Csigák terén már rég láttam a két szülőt, ha megérzésre hagyatkozok akkor azt mondom még élnek, csak ők is az akvárium hátsó traktusában csoszognak vagy a növények alatt kommandóznak (kb. 3 hete is magamban halottnak nyilvánítottam őket s akkor megláttam őket az egyik anubias mögött a gyökerek alatt) ill. az egyik nagyobb baba is állandóan a homokban turkál/van beásva. Lehet, hogy maradt több baba, de túl sok a rejtekhely, hogy észrevegyem őket. Eléggé rejtőzködő életet élnek, pedig az ő kedvükért (és a fű kárára) feljebb emeltem 25-26℃-ra a hőt (tudom, nekik ez is még az alja ami kéne, csak reménykedtem, hogy aktívabbak lesznek egy kicsit)

BlackOut-tól kapott növények nőlnek, mint a gomba, már kb. 4x kellett félbevágnom és visszatűzködnöm őket. A képeken most lettek erősen visszavágva.
30706758_2112201908797073_6711006268242264064_n.jpg 30742521_2112201872130410_3531775448864260096_n.jpg 30709555_2112201895463741_6907903159822188544_n.jpg
Most csak mobilos képekkel tudok szolgálni, minőségért elnézést:unsure:
Növények terén fissit szeretnék felkötözni próbaképp az egyik ágra, csak mostanában nem voltam aktív a fórumon, hogy bogarásszam a keres-kínál rovatot, de majd ha kis levegőhöz jutok, végbeviszem a tervet (y)
A Bucék mint az őrült (saját tempójukhoz mérve) hozzák az új leveleket.

A mollyk állandóan követnek, ha ott vagyok az akvárium közelében, azt hiszem megfigyelés alatt tartanak :peeking: Az üvegen levő pontalga egy részét lekapartam, hogy lássam visszajön-e a hét során, de még tiszta az üveg ott, így az egészet levakarom a köv. takarításnál. Úgy látszik megoldódott a probléma ami okozta... talán. :notworthy: Büszke vagyok az akira abból a szempontból, hogy amióta üzemben van, egy gramm alga se volt benne a mai napig, csak ez a pontalga most.
Múlt héten gondoltam kipucolom a szűrőt így 2 hónap után kíváncsi voltam mi költözött bele... de kíváncsiságom alaptalan volt, semmi extra nem volt.

u.i.: Vételre keresek, amikor majd kiürülnek a kannáim 2x 5L RO vizet a rovaremésztő növényeimnek :rolleyes:
 
Köszi az ismertetőt!

A növényes balkonról is tehetnél fel képet, hogy lássuk, mi veszi el a figyelmed!;)
A szelektálás elkerülhetetlen, nálam a totál éjfekete szülőktől van piros, kék, barna, szürke, sárga, rili, és szintet hófehér utód is!:whistle:
 
A növényes balkonról is tehetnél fel képet, hogy lássuk, mi veszi el a figyelmed!
Persze, rakok fel majd jövő héten ígérem ^^ Addigra ha minden jól megy a céklák kivételével mindennek meg lesz a saját helye :)

A szelektálás elkerülhetetlen
Valami bevált taktikád van, hogy tudnám tőrbe csalni a szelektálandókat?:angelic:
 
Persze, rakok fel majd jövő héten ígérem ^^ Addigra ha minden jól megy a céklák kivételével mindennek meg lesz a saját helye :)


Valami bevált taktikád van, hogy tudnám tőrbe csalni a szelektálandókat?:angelic:

Órákig ülsz az akvárium előtt, gyönyörködsz benne, titkon persze lesben állva egy üvegpipával vagy hálóval, és amikor felbukkan egy gyanútlan szelektálandó, hirtelen lecsapsz rá, kikapod, összegyűjtöd és felteszed az ingyen elvihetőbe!:rolleyes:
 
Órákig ülsz az akvárium előtt, gyönyörködsz benne, titkon persze lesben állva egy üvegpipával vagy hálóval, és amikor felbukkan egy gyanútlan szelektálandó, hirtelen lecsapsz rá, kikapod, összegyűjtöd és felteszed az ingyen elvihetőbe!
:banghead: Egyszerű, hatásos módszer :ROFLMAO: 2 perc alatt sikerült levadászni őket heves csatakiáltások közepette (y)
 
Az utóbbi időben kicsit elhanyagoltam a naplót; ezt szeretném pótolni :)

A növényes balkonról is tehetnél fel képet, hogy lássuk, mi veszi el a figyelmed!
Off topic, de szívesen beszélek a "szárazföldi kertemről" :rolleyes: Idén ezek lettek magról nevelve:
  • hosszúkás paradicsom
  • normál paradicsom
  • koktél paradicsom
  • fehér étkezési paprika
  • tulipán paprika (csípős)
  • spenót
  • sonkahagyma
  • hengercékla
  • eper (ablakban balkonládákban, képen nem látszik)
  • +1 valami "istensetudjamivagyte", partizánként bújt elő, nem én vetettem, de kíváncsi vagyok mivé evolvol így meghagytam külön mini cserépben
Képek nem adják vissza, de a hagymák többen vannak, mint ami látszik ill. a céklák még nagyon picikék. Spenót az kifejezetten a garnéláknak és papagájoknak lett ültetve, igaz nem sok, de fagyasztott van a mélyhűtőben még :D
kert1.jpg kert2.jpg
Még nincsenek kirakva erkélyre, de máj 1-én sor kerül rá: sacc 20-30 féle kaktusz és pozsgás ill. bővülő rovaremésztő növénykéim is kint fognak helyet foglalni (és kint is fognak telelni legalábbis nagy részük) A 2 szobanövény is most rázódik helyre, a telet megsínylik mindig, de tavasz végére gyönyörűen bedúsulnak (2. képen felül).
Kis szikla nélküli sziklakertem is burjánzik; 4-5 féle pozsgás összevegyítve mostoha körülmények között is állják a sarat évek óta
sziklakert.jpg

Noh, ami pedig az akváriumot illeti: Purigent regeneráltam Domestossal (Clorox nem volt 4 üzletben); nagyon hamar kifehérítette, csak lestem... Biztos ami biztos egy hétig áztattam utána Seachem Prime-os csapvízben, amit 2x cseréltem is ez idő alatt. Visszatéve a szűrőbe az állatokon nem láttam semmi változást-elhullást stb; viszont a lótusz hátul gyanúsan azonos időben el kezdett foszlani... Volt azóta vízcsere, most hoz 2 új levelet, az egyiken látszik hogy némileg érintette a foszlás, de meg fog maradni ahogy nézem. Szerintem túl van már a válságon, csak idő mire kinőnek az új levelek. Nem tudom, hogy ez mitől lett vagyis hogy valóban a Purihoz volt-e köze...

Atiéktól szereztem mini fissit és forrásmohát. Utóbbi ment fel a fára; előbbi le egy kődarabra kötözve, idővel reményeim szerint szép gombóc lesz ^^
Moha.jpg

Viszont pár napja volt egy 47 perces áramszünetem; nagyon izgultam, hogy ne haladja meg az egy órát, nehogy a bacik a szűrőben teljesen kinyíródjanak :nailbiting: Intő jel arra vonatkozóan, hogy be kéne ruháznom egy szünetmentes tápegységre, nehogy arra ébredjek/jöjjek haza, hogy minden elpusztult az akiban...
10 db kis vadas jellegű garnéla új otthonra talált; de már készül az újabb generáció mert van petés nőstény ill. van pár darab mm-es garnéla megint :love:
 
Szia!

Hogy áll a garnéla populációd?
Mohákból kezd már kialakulni a gombóc?
A szárazföldi kerted hogy viselte a mostani kánikulákat?

Nálam a Luigiéktól kapott kicsi csigák hatalmasat nőttek, de szaporulat még nincs tőlük. Nálad hogy áll a helyzet bébicsiga fronton?

Várjuk a beszámolót!
 

Hasonló topikok

Válaszok
9
Megtekintések
684
Back
Oldal tetejére