• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Desert Garden

hadam0404

Kertész szaki
Akvárium: 60x35x35 Sima üveg 72 L
Világítás: AquaJapan 55W
Szűrő: Tetra Tec EX700
Szűrőanyag: Gyári szűrőszivacs, Eheim Susbtrat Pro, ADA BioRio, Seachem Purigen, Perlon
Fűtés: Hydor ETH 300W külső fütő
Táptalaj: JBL AquaBasic Plus
Aljzat: ADA Amazonia
Tápozás: Green Aqua Micro/Macro, Easy-Life EasyCarbo 3-3-3ml
CO2: 2 kg-os Tűzoltó palack, GW reduktor és mágnesszelep, GW Buborékszámláló, Eheim Prof. Diffúzor, Papillon Co2 cső, Tetratec CV4 Visszafolyásgátló
Áramoltatás: Eheim Skim 350
Dekoráció: ADA Colorado Sand, Lávakő
Növények: Eleocharis parvula Mini, Eleocharis acicularis, Amannia Sp. Bonsai, Echinodorus Tenellus
Indítás: 2014. jan. 04

Nagyjából a technikáról ennyit. Már kb. egy éve próbálkozom növényes akváriummal. Már régóta ment egy Akim amin a technika folyamatosan bővült, jobb szűrőanyagok, co2, tápozás, szóval folyton fejlesztettem. Sajnos nem igaz mennek az apróságok mindig jött valami gond. Igyekeztem sose feladni és próbálok egyre mélyebben beleásni. Most próbálom megérteni a vízteszteket milyen adattal mit lehet kezdeni stb. Úgy éreztem most már minden technika adott az új akihoz talán csak a fény nem 100%-os. A kialakításban próbáltam úgy játszani hogy jól átjárható legyen jó legyen a flow így talán nem lesz kevés ilyen szűrőanyagokkal a 10x-es szűrés. Nagyjából ennyi ha valami még eszembe jut leírom. Remélem sokan fogják nézegetni a naplómat és kommentelni.

Akkor a képek:

A rombolás:

DSCF9043
by Horváth ádám, on Flickr

DSCF9041
by Horváth ádám, on Flickr

Muníció:

Untitled
by Horváth ádám, on Flickr

Építkezés:

DSCF9046
by Horváth ádám, on Flickr

DSCF9052
by Horváth ádám, on Flickr

DSCF9051
by Horváth ádám, on Flickr

DSCF9049
by Horváth ádám, on Flickr

1. nap:

DSCF9054acdsee
by Horváth ádám, on Flickr

Jah amúgy megjegyzés: Egész eddig Manadot használtam most először vettem Amazoniát valami Isteni az eddigi tapasztalatokhoz képest. :D(y)
 
Ejnye de szép kis szigetet dobtál össze(y) Egyből szemet szúrt az Aqua Japan lámpád. Nálam is ilyen üzemel ugyan ennyi literre. Kíváncsi leszek nálad hogy teljesít majd.Gratula a kezdéshez. Az egyéb technika is nagyon rendben van.;)
 
Igen, tudom az-az akva inspirálta. Másrészt pedig hasonlót akartam, hogy ne legyen sok gond vele karbantartás szempontjából.
 
Igen, tudom az-az akva inspirálta. Másrészt pedig hasonlót akartam, hogy ne legyen sok gond vele karbantartás szempontjából.
Viszont az Amazonia darabokat akár majd mindennap is szedegetheted a dekorhomokról le, mert te sem választottad el őket, így óhatatlan a gyors "erózió".
 
Viszont az Amazonia darabokat akár majd mindennap is szedegetheted a dekorhomokról le, mert te sem választottad el őket, így óhatatlan a gyors "erózió".
Igen, nekem is eszembe jutott már a dolog de reménykedem benn hogy talán nem lesz jelentős, meg talán majd a parvula is megfogja
 
Rendben, megpróbálom. Ha vékony műanyag lapokat benyomok a 2 talaj közé az jó lehet, még úgy hogy pont ne látszón ki
Ha nem látszik ki akkor mi fogja vissza a talaj darabokat? Szerintem látszon ki, de majd ültess a másik oldalára is valamilyen kisnövényt és így fedve lesz.
 
Rendben, akkor körbenézzek @TZ. képei között és megpróbálom úgy megcsinálni. Amúgy gondolom ha le akarok nyomni pár ilyen lapot ajánlót kicsit leengedni a vizet.
 
Hű, de meg lettem szólítva. :)

Én úgy csináltam, hogy viszonylag vastag, de még hajlékony átlátszó fóliából kivágtam a "kereteket". Az akvárium fenekére is egy ilyen lapot letettem, bár ezt inkább csak azért, hogy ne karcoljam össze. Ehhez hozzáragasztottam a levágott idomokat és csak ezután töltöttem fel a kétféle talajjal. Tudom ez már így nem segít sokat. :D

Viszont a ragasztás nekem csak azért kellett, mert nem volt addig talaj, ami megtartja a formát. Szerintem megfelelően hajlékony lapokat gond nélkül betehetsz most is határvonalakra. PANTON, vagy valami ilyesmi boltokban találsz rengeteg félét. Én úgy csináltam, hogy inkább kicsit magasabb legyen, hogy valóban elválassza az amazoniát a dekortól. Később lehet ezen picit igazgatni, kicsit felnyomni a határvonalra a dekort, de az igazság az, hogy fényképen egyáltalán nem látszódik, ha a lustaságból kikandikálva hagytam részeket. Viszont ehhez tényleg átlátszó kell.

Szerintem erre mindenképpen szükség van, mert egyébként teljesen összekeveredik a két rész. Így is kell csipesszel időnként pakolni egy keveset. De ennél is fontosabb, hogy a növények gyökerét is megállítja az elválasztás. Ha szerencsénk van, akkor a falat elérve, a fal mentén elkanyarodik, és úgy sűrűsödik tovább. Emiatt is érdemes egy hangulattal magasabbra hagyni a talajszintjénél, hogy ne "lépje át" a parvula.

letsgo látom még mindig kételkedik, de ha el van rendesen választva, akkor nem olyan karbantartás igényes, mint ahogy látszódik. ;)

Ádám, hajrá! Remélem neked is sok örömöd lesz ebben az elrendezésben. :)
 
Köszönöm szépen!
Hát igen, sajna a Te megoldásod itt már nem kivitelezhető, de ha James Findley videóit nézzed Ő is használ elválasztó lapokat, bár sokszor inkább amazonián belül gondolom hogy plusz tartást adjon neki. Nekem ami eszembe jutott az egy vékony olyan milis félmilis műanyag lap ami sajna szürke, igaz jobb lenne ha ez mondjuk átlátszó lenne. De ennek kiküszöbölésére én is azt gondoltam hogy a dekorhomokot nekinyomnám és az takarna talán. Másik dolog amin dilemmázom, hogy elég rendesen le kell engedni a talajt, hogy ne keverjem fel egy véletlen gyors mozdulattal, mert akkor az örvény röpít mindent :S.
 
Én egyáltalán nem engedném le a vizet ehhez a művelethez, már ha erre gondolsz. Igazából nincs miért. Levágod a megfelelő magasságú és hosszúságú elválasztólapot és benyomod merőlegesen a helyére. Nagyjából ennyi a feladat. Egy perc. Esetleg a szűrőt kapcsold ki. Úgy csináld, hogy a dekor részen ne legyen amazónia, mert az a rész fog látszódni. Az nem gond, ha az amozóniás részben is van dekorhomok, azt majd a növények eltakarják, vagy elpiszkálgatod utólag.

Viszont rászánnám azt a kb 200 forintot, hogy vegyek átlátszó anyagot ehhez, mert agyhalál lehet minden nap egy szürke csíkra fésülgetni a homokot, hogy ne látszódjon. A dekorhomok lecsúszik, nem marad sosem úgy, ahogy beállítottad.
 
Na szóval, ma körbenézetem egy hobby meg egy írószer boltban sehol nem találtam sávelválasztót :( Még körbenézzek majd több helyen is.
Viszont vettem egy KH meg egy PH tesztet (tetrás), az az igazság hogy ehhez a témához még segg hülye vagyok, ráadásul a KH tesztemből kimaradt a magyar leírás. Szóval csak nézegelödtem a neten hogy is van ez.
Amik kijöttek értékek:
PH: Olyan 7,5
KH: 6
Kérném a segítségeteket a további okulásomban :D
 
Igazad van, annyit megér akkor Hobby vagy Írószer boltban valószínűleg találok ilyet?

Üdv! Keress rá, hogy Panton, Google a barátunk. Én is fogok ilyet venni, kipróbálom TZ módszerét, mert naponta fél csésze Amazóniát szívok le a Mekongról. Ma is tanultam valamit.

Kíváncsi leszek, mi lesz ebből, követni fogom. A jobb oldalon azt követ én nagyon brutálnak érzem a kezdeti fotók alapján, de meggyőzhető vagyok :)

A Mikulás már elment, de ha szépen fog üzemelni az aki, szerintem bundázd le a Nyuszival, hogy hozzon egy szebb difit, mert ez a szürke műanyag folyton odarántja magára a szemet, annyira nem való oda.
 
Guglizás màr megvolt csak még a környékén nem találtam ide ilyet. Amugy nekem se tetszik ez a difi de szépen porlaszt, amugy volt ga kicsi difim csak az meg eltört. :(
 
Kíváncsi leszek, mi lesz ebből, követni fogom. A jobb oldalon azt követ én nagyon brutálnak érzem a kezdeti fotók alapján, de meggyőzhető vagyok
Igen, szerintem is kicsit nagy, de úgy gondolom, hogy majd a "fű" ellensúlyozni fogja. Ami még cikis benn, hogy még nagyobbnak tűnik ugyanis a jobb alsó sarkánál ki van támasztva, ez pedig még jobban nagyítja. :dead:
Mellékesen a változás annyi az akinál, hogy végre sikerült átlátszó elválasztót találnom és beszereztem egy cserép hc-t próbának.;)
 
  • Like
Reactions: TZ
Back
Oldal tetejére