• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Garnélás - Cryptos

Sziasztok,
Tegnap sikerült egy deficites szombatot zárnom, tisztítás közben tört a kerámia difi.
Új vásárlása előtt állok tehát.

Találtam egy apró méretű külső reaktort, ami még cipőkanállal de befér a szekrénybe, ennek képét csatolom. Ezt használta már valamelyikőtök, van róla tapasztalat?

View attachment 165755

Vagy inkább maradjak a bevált aquario neo sorozatnál?
Rémlik, hogy @Burney írt egy ilyenről.
 
Nos jelentkezem képpel is, lássátok hol tartok most:
42520220420_192902.jpg

Elég komoly mennyiségű szakállalga ( szerintem, cáfoljatok meg ha nem az van a leveleken) nőtt viszonylag rövid idő alatt valamint lassan de nem kezelhetetlen mértékben van még rhizo is. De ez az utóbbi a kisebbik bajom.

Hetente 1 - 2x 50% vizet cserélek, de talán kevésnek bizonyul az algásodás szerint.
Tegnapi mérés eredménye: NO3: 5 / PO4: 0.5
Amúgy az arány jó csak a mérték lehetne egy picit magasabb. Szerintetek fentebbnyomjam csak no3 valamint po4 adagolásával?

Napi 2 pumpa APT Complete-t adagolok továbbra is, a cryptok lassan kibújnak az aljzatból, de nem sietik azért el. A Hydrocotyle fejlődik szépen viszont a Hygrophila pinnatifida-t, Buce-okat megfojtja az alga.

Napi 8 órát világítok, a lámpa összességében 15 - 20%on megy csatornánként.
Tegnap bekerült 5 törpe szívóharcsa, szépen dolgoznak de egyelőre nem látom hogy valaha a végére érnek valamint a szakáll algához nem igen nyúlnak.

Kezdem azt hinni, rossz próbálkozás volt ennyire kevéske növényállománnyal indítani táp és aktív talaj mellett, jobb ötlet lett volna jelentősebb mennyiségű stem növény.
Legalábbis ahogy olvasgatok, azok akváriumok indulása zökkenőmentesebb talán.

Ma bekerül 20 teljesen original mára retrónak számító "red cherry" garnéla, remélem fogyasztanak keveset az algáimból.


A jó hír viszont az, jelentős mennyiségű alacsonyrendű állatka él az akváriumban aminek viszont örülök.
 
Tegnapi mérés eredménye: NO3: 5 / PO4: 0.5
Amúgy az arány jó csak a mérték lehetne egy picit magasabb. Szerintetek fentebbnyomjam
Ne. Ez így pont jó. Lehetne carbót, vagy Excelt adni napi szinten. Szűrőt 5 percre leállítva, töményen a gázos részekre fecskendezve a napi adagot. Utána a garnélákra bízni. A vízcserénél jó lenne a heti 1. Nem tud rendesen megnyugodni a víz. A garnéláknak is jobb lenne. 🙂
 
1. Blackout legalább 5 nap.


2. vágd le a megmaradt algás levelet.

2. Szűrő teljesítményt vedd vissza, nagyon kavarja az aljzatot.

3. Legyen betelepítve az előtér is, így csak alga lesz. Vagy cseréld ki az első részt homokra, ha nem tervezel ültetni

:) 👍
 
Első körben köszönöm az mindkettőtöknek a hasznos kommenteket!
1. Blackout legalább 5 nap.


2. vágd le a megmaradt algás levelet.

2. Szűrő teljesítményt vedd vissza, nagyon kavarja az aljzatot.

3. Legyen betelepítve az előtér is, így csak alga lesz. Vagy cseréld ki az első részt homokra, ha nem tervezel ültetni

:) 👍

Igazság szerint gondoltam én is a black outra csak én fiatalnak (picit több mint egy hónapos) tartottam még hozzá az akváriumot

A szűrő nem kavarja a lilly miatt az aljzatot de a képről valóban úgy látszik de az amiatt van, mert vízcsere után fotóztam közvetlen és egy picit felkavarodott leszívásnál és visszatöltésnél egyaránt.

Még játszanom is kellett a flow-al hogy jó legyen és egyenletesen terítse a co2-t.

A kövi rendelésemkor vagy a vasárnapi terraplázán (már ha lesz kint) pedig választok pár növényt előre, legyen konkurense az algáknak.
 
Igazság szerint gondoltam én is a black outra csak én fiatalnak (picit több mint egy hónapos) tartottam még hozzá az akváriumot

Emiatt nem kell aggódni. A jelenlegi helyzetben ez a legjobb megoldás nem a tápanyagok méricskélése.

A szűrő nem kavarja a lilly miatt az aljzatot de a képről valóban úgy látszik de az amiatt van, mert vízcsere után fotóztam közvetlen és egy picit felkavarodott leszívásnál és visszatöltésnél egyaránt.

A lily fotója alapján gondoltam. Ott látszik, hogy eléggé felfele tolja a vizet.
Az akváriumod kicsi (a hosszú oldal is rövidnek számít) és az ellentétes oldalon alul fordul vissza a víz.
 
Emiatt nem kell aggódni. A jelenlegi helyzetben ez a legjobb megoldás nem a tápanyagok méricskélése.



A lily fotója alapján gondoltam. Ott látszik, hogy eléggé felfele tolja a vizet.
Az akváriumod kicsi (a hosszú oldal is rövidnek számít) és az ellentétes oldalon alul fordul vissza a víz.
Rendben, megértettem
Igazad lehet hogy a BO-nál hatásosabb megoldást nem fogok találni az algásodásra jelen helyzetben

A lily tappancsai engedtek a fizikának, ahogy vizet cseréltem, azért nézett annyira felfelé de ezt igazítottam már.
Habár valóban rövid az akvárium, az aljzat meg sem moccan sehol de ez lehet a kínai lilynek is köszönhető mert alapból enyhén felfelé áll a végén a "tölcsér" akkor is ha a szára teljesen párhuzamos az akvárium oldalfalával.

Nagyobb bajom volt inkább a skimmerrel mert az szimplán használhatatlan ( ha jól emlékszem a lily és a skimmer is ISTA)
Nagyon kevés levegő fél a felszínt követő műanyag harang alá (ami az egészet fenntartaná) így könnyűszerrel leszippantja a szűrő. Ekkor viszont szabad az út a garnéláknak, halaknak a szűrőtartályba.
Valahogy biztosan meg fogom tudni mókolni, de így nem feltétlen vagyok vele elégedett.

Persze használható ha a szűrő teljesítménye 1/3ra szabályozva van de ez nem életszerű

A hétvégén levágtam majd az összes algás levelet, leginkább az epifitákat kellett megkopasztanom.
Sajnáltam őket ugyan alaposan megmetszeni, de bízok benne hamar megfakadnak majd.
Valamint ültettem stemnek hátulra metszésből 10 - 12 szál Najast előre pedig Hemianthus callitrichoides 'Cuba'-t. Igaz csak egy kosárral tudtam venni a helyi halasnál.
Bár ez is kellemes meglepetés volt, hogy kaptam egyáltalán

A 20 db red cherry pedig gyönyörűen dolgozik, nagyon szorgalmasak.
 
Ismét eltelt egy hét, megtörtént a szokásos vasárnapi karbantartás. Hoztam ezennel képet is amin látjátok, történtek minimális változások, növénycserék, áthelyezések és stb

Az algásodás fennáll továbbra is, talán egyre kontrolálhatóbb formában ez köszönhető a folyamatosan legelő garnéláknak és a növekvő stemeknek egyaránt

20220501_185927.jpg
 
Back
Oldal tetejére