• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Desert Garden

Sziasztok!
Már elég rég jelentkeztem, de az akvárium életében jelentős változások nem történtek. Ami viszont engem idegesít dolog vele kapcsolatban az sok van.:dead:
Ma 16 napos az akvárium.
Ugye vettem teszteket (amit lehet nem kellett volna), na már most, az mennyire normális szerintetek hogy a víz PH-ja folyton 8-as a KH folyton 7-es (rossz a teszt?:confused:) Valamint a Co2 olyan 1,5-2 bubi/sec között mozog, de ugye ez elvileg papíron elég kell, hogy legyen egy ekkora akiba, de a víz paraméterek alapján, megnézve a táblázatban nagyon kevés jön ki. Mellékesen a DC-vel nem tudom mi lehet mióta kicseréltem benn a folyadékot folyton kék pedig odaraktam a difi mellé hátha ahol volt oda nem jut el. De nem az a baj. Ami jó hír, hogy a garnélák meg az Oto már benn van. Hétvégén pedig érkeznek a halak.;)
Várom a segítségeteket.
És akkor egy-két kép:

Desert_Garden_01
by Horváth ádám, on Flickr

Desert_Garden_02
by Horváth ádám, on Flickr

Deset_Garden_03
by Horváth ádám, on Flickr
 
Szépen alakul(y)-ami viszont rögtön szemet szúrt az az, hogy túlságosan elkülönül a sziget a dekortól, vagyis olyan természetellenes.Szerintem dobhatnál pár követ a "választóvonalra" Gondolom hogy a "lavina" miatt van ez az elválasztás, de túl egyenes.Másik dolog ha majd a növények dúsulnak remélhetőleg rendbe teszik a sziget peremét:) Egyébként szuper minden.Még mindíg bejön;)
 
zépen alakul-ami viszont rögtön szemet szúrt az az, hogy túlságosan elkülönül a sziget a dekortól, vagyis olyan természetellenes.Szerintem dobhatnál pár követ a "választóvonalra" Gondolom hogy a "lavina" miatt van ez az elválasztás, de túl egyenes.Másik dolog ha majd a növények dúsulnak remélhetőleg rendbe teszik a sziget peremét Egyébként szuper minden.Még mindíg bejön

Igen, kicsit tényleg túl természetellenes az elválasztás. Oda már én is gondoltam köveket. Amúgy annyi változás történt, hogy bekerült 13 db Paracheirodon simulans. Olyan észrevételeim voltak még, hogy a PH-val meg a KH-val valami kebasz van az biztos. Na most vagy a teszt sz@r vagy tényleg rosszak az értékek de a ph8 kh7 :( folyton :dead:. Ugye táblázat alapján így kevés benn akkor a CO2 is. Beszélgettem egy-két emberrel és ők azt mondták, hogy valószínűleg az őszkeménységem sok és hogy így a co2 is hamar távozik vagy valami ilyesmi, azt javasolták szerezzek ro-t. Nem tudom érthető voltam-e de ha valami okos érti kérem világosítson fel.
 
Értem, (nagyjából) köszi! Na már most ugye a parvula és az aciucilaris ph toleranciája 55-8 a hc-jé 5-7,5. Én ezt addig értem is. De mi alapján tudnám a PH-t KH-t GH-t manipulálni.
 
Halihó mindenki! :D
Helyzetjelentés:
Elmúlt a 3. hét lassan a 4. is. Bekerültek a halak, megnőtt a világítási idő vele együtt a co2 beoldási ideje is elkezdtem tápozni (Green Aqua Micro, macro, easy carbo 3-3-3ml) is. Ma megesett az első egy hét utáni vízcsere. Az indítás után most takarítottam ki előszór a szűrűt meglepően tiszta volt, kivéve a perlon. :) Na de mióta ezek megtörténtek, a kövek kicsit zöldülnek, valamint van egy kis algám, nem tudom pontosan mi lehet valami fonalalga szerű o_O jól bele is tapadt a növényekbe ahol van. Amúgy DC még mindig nem zöldül ma beledobtam Superge-be aztán ki is hajszárítoztam teljesen száraz legyen 17.00 óta benn van de még mindig kék. :confused: Visszatérve viszont van-e valami ötletetek mi okozhatja ezt a bajt? Világítás eddig elég len volt, de én úgy gondoltam ez kell 72L/55Whoz most felemeltem 10 centire a vízfelszíntől napi 8 óra világítás.
 
Igen, tudom. Co2 szerinten valanennyit már használt neki, folytatom is engem az amazonia szemek a homokon jobban zavarnak.
 
Sziasztok!
Már elég rég jelentkeztem, de az akvárium életében jelentős változások nem történtek. Ami viszont engem idegesít dolog vele kapcsolatban az sok van.:dead:
Ma 16 napos az akvárium.
Ugye vettem teszteket (amit lehet nem kellett volna), na már most, az mennyire normális szerintetek hogy a víz PH-ja folyton 8-as a KH folyton 7-es (rossz a teszt?:confused:) Valamint a Co2 olyan 1,5-2 bubi/sec között mozog, de ugye ez elvileg papíron elég kell, hogy legyen egy ekkora akiba, de a víz paraméterek alapján, megnézve a táblázatban nagyon kevés jön ki. Mellékesen a DC-vel nem tudom mi lehet mióta kicseréltem benn a folyadékot folyton kék pedig odaraktam a difi mellé hátha ahol volt oda nem jut el. De nem az a baj. Ami jó hír, hogy a garnélák meg az Oto már benn van. Hétvégén pedig érkeznek a halak.;)
Várom a segítségeteket.
És akkor egy-két kép:

Desert_Garden_01
by Horváth ádám, on Flickr

Desert_Garden_02
by Horváth ádám, on Flickr

Deset_Garden_03
by Horváth ádám, on Flickr

.
Nekem nagyon tetszik ez az elrendezés! Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan fog alakulni a kis sziget.
 
Utoljára módosított:
Csak egy kis frissítés:
https://farm4.staticflickr.com/3750/13877065755_d74402755e_k.jpg
Bocsi nem tudom tapatalkról hogyan kell beilleszteni képet.

Brutálisan jön az aki :) Látom van egy kevés zöld algád. Nálam is ez volt amíg az Aqua-Japan lámpa gyári 8500-as csövét használtam. Aztán cseréltem 6500-re és visszaszorult.Vagyis eltűnt a zöld alga. Szerintem közre játszott a lámpa.
Neked a gyári van bent, mert érdemes lenne szerintem meggondolni...Nálad milyen magasan van a vízfelszíntől?
 
Brutálisan jön az aki :) Látom van egy kevés zöld algád. Nálam is ez volt amíg az Aqua-Japan lámpa gyári 8500-as csövét használtam. Aztán cseréltem 6500-re és visszaszorult.Vagyis eltűnt a zöld alga. Szerintem közre játszott a lámpa.
Neked a gyári van bent, mert érdemes lenne szerintem meggondolni...Nálad milyen magasan van a vízfelszíntől?
Igen, sajnos van egy kevés. Lehet jó ötlet a cső csere még az eredeti van benne. A lámpa ugy 10-15 centi között szokott lenn. Ugy gondolom ez még egész jó magasság szerintem.
 
Elbírja a kis Aquael? Amúgy nagyon tetszik, nagyon szépen fejlődnek a növényeid!
Majd meglátjuk elbírja-e egyenlőre csak teszt az egész aki nem leszek annyira szomorú ha nem jön össze. De remélem elbírja az akit 18L-re 300l/h meg kb 2-3 deci lehet a szűrőtartály tele substrat pro-val.
 
Majd meglátjuk elbírja-e egyenlőre csak teszt az egész aki nem leszek annyira szomorú ha nem jön össze. De remélem elbírja az akit 18L-re 300l/h meg kb 2-3 deci lehet a szűrőtartály tele substrat pro-val.

Mi is használunk egyet, rásegít a Liberty-re. De lehet, ketten is kevesek lesznek, most, hogy kezdenek beindulni a növények.
 
Back
Oldal tetejére