• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DeadWood

stevo said:
eBalazs said:
stevo said:
A héten bekerült 5 db Anentome helena a kellemetlen csigaszaporulat megfékezésére, meglátjuk mennyire lesznek hatékonyak. Mivel szépnek-szépek, de dógozzanak is! :D
Nálam nem sokat dolgoztak. Legalábbis nem volt túl látványos. Valószínűleg nem bítnak a komoly szaporulattal. Miután ráuntam, elkezdtem egy 10-es csővel elszívogatni a kis élősködöket. 10 perc alatt 25-30 db került a vödör aljára.

Több helyen megjelent az ecsetalga a növények levelein, illetve az áramlásba belógó ágakon. Mi lehet a jó megoldás, hogy ne legyen a szőrös förmedvény az akvárium "dísze"? Black molly? vagy Easy Carbo ecsetelgetés? Ötleteket szívesen fogadok. ;)
Szerinted mi lehet az oka? Nálam az alacsony PH miatt jöhetett elő, amit már orvosoltam, de nagyon lassan akar visszahúzódni. Ha őszinte akarok lenni, akkor inkább azt mondnom, hogy egyáltalán nem történt változás. Lehet én vagyok türelmetlen.
Lehet nekem is az lesz a dolog vége, de még adok egy kis időt, tetszetős csiguszok. :)
Mi lehet az oka? Ez egy nagyon jó kérdés, mert semmit sem változtattam az elmúlt hetekben, minden ugyanúgy megy, mint régen. Az erős áramlásra gyanakszom talán... :eh:
Nálam alacsony áramlású helyen jött elő, közvetlenül az esőztető alatti részen. Változtattam az áramláson (az esőztető utolsó két lyukát lefelé fordítottam), de ezután sem változott túlságosan a helyzet. Sőt, ezután kisebb körökben, 3-4 másik helyen az üvegen is megjelent az alga.

Stabilizálódott a PH, most majd próbálok a kritikus részekre Easy Carbo-t fecskendezni. Más ötletem sajnos nekem sincs.
 
eBalazs said:
Nálam alacsony áramlású helyen jött elő, közvetlenül az esőztető alatti részen. Változtattam az áramláson (az esőztető utolsó két lyukát lefelé fordítottam), de ezután sem változott túlságosan a helyzet. Sőt, ezután kisebb körökben, 3-4 másik helyen az üvegen is megjelent az alga.
Stabilizálódott a PH, most majd próbálok a kritikus részekre Easy Carbo-t fecskendezni. Más ötletem sajnos nekem sincs.
Mérek PH-t majd én is, ez jó ötlet. Valszeg marad a fecskendezés, remélem az segít. Köszi a segedelmet! ;)
 
stevo said:
eBalazs said:
Nálam alacsony áramlású helyen jött elő, közvetlenül az esőztető alatti részen. Változtattam az áramláson (az esőztető utolsó két lyukát lefelé fordítottam), de ezután sem változott túlságosan a helyzet. Sőt, ezután kisebb körökben, 3-4 másik helyen az üvegen is megjelent az alga.
Stabilizálódott a PH, most majd próbálok a kritikus részekre Easy Carbo-t fecskendezni. Más ötletem sajnos nekem sincs.
Mérek PH-t majd én is, ez jó ötlet. Valszeg marad a fecskendezés, remélem az segít. Köszi a segedelmet! ;)
Elvileg Amano garnéla és Black Molly is jó erre a célra, de velük csak tüneti kezelést lehet elérni. Először inkább a probléma forrását szerettem volna kideríteni (így jutottam el pl. az alacsony PH-hoz is). Ha egy-két héten belül nem javul a helyzet, akkor szerintem 3-5 db Molly lesz a "megoldás". Remélem a kis garnélákat nem fogják piszkálni vagy éppen eleségnek nézni.
 
Rég volt már kép a naplómban, illetve sokat kellett visszalapozni, így pótolom a hiányosságaimat. :)
Az akvárium nemrég múlt el 3 hónapos, szép lassan kezd meglátszani a kora, mindamellett, hogy nem egy csúcsrajáratott co2-ős akvárium, hanem lowtech. ;) Pár képpel "ünnepeltem", íme:

Garnilakoma:

DeadWood #2 by [stevo], on Flickr

Emers rész, elkezdett terjeszkedni a hydro nagy örömömre ;)

DeadWood #2 by [stevo], on Flickr


DeadWood #2 by [stevo], on Flickr


DeadWood #2 by [stevo], on Flickr

Végül pedig a front:

DeadWood #2 - 3 months old by [stevo], on Flickr
 
Nagyon jó ez a medence stevo. :thumbup: Most már nyugodtan törölheted az aláírásodbból a "jövőbeli" kifejezést.Hacsak, nem a jövőből jöttél persze. ;) :)
 
robokuty said:
Nagyon jó ez a medence stevo. :thumbup: Most már nyugodtan törölheted az aláírásodbból a "jövőbeli" kifejezést.Hacsak, nem a jövőből jöttél persze. ;) :)
Köszi szépen! ;) Óh, igazad van, tényleg lassan tényleg ideje átírni az aláírásomat, például a Vissza a jövőbe kifejezés nem is rossz. :mrgreen:
 
A mostani berendezés nemrég múlt 4 hónapos ezt meg is kellett valahogy ünnepelni, sajnos mostanában nagyon kevés szabadidőm van, ezért megkértem Dorcit, ha már benne van a boogie a kezében, a "Promised Land" átépítése kapcsán ;) , akkor alakítsa át egy kicsit az én aksimat is, szabad kezet kapott a csajszi, és nézzétek mi sült ki belőle: :roll:


DeadWood #2 - 4 months old by [stevo], on Flickr


DeadWood #2 - 4 months old by [stevo], on Flickr


DeadWood #2 - 4 months old by [stevo], on Flickr


DeadWood #2 - 4 months old by [stevo], on Flickr

Nemrég lett kész, úgyhogy a helyenként koszos üveget és a himbálódzó mohákat nézzétek el neki. :shh:
 
Azt hiszem most már látszik nálatok ki hordja a nadr..ot, akarom mondani csipeszt ;)
Nagyon szép lett az aki, ügyesek vagytok :thumbup:
 
viktorlantos said:
Azt hiszem most már látszik nálatok ki hordja a nadr..ot, akarom mondani csipeszt ;)
Nagyon szép lett az aki, ügyesek vagytok :thumbup:
Én közben nagyban tanultam :? , egyedül Dorci érdeme az egész. A keze már ráállt a dologra, hál' istennek nem kezd el ferdülni a szeme. :lol:
 
Szerintem stevo, te meny el nyugdíjba! :lolno: :lol:
Na csak vicceltem!!
Viszont tényleg brutál lett. :thumbup:
(a női érzékiségre mindig jó hagyatkozni, ezt csak csendben mondom)
 
Cecska said:
Szerintem stevo, te meny el nyugdíjba! :lolno: :lol:
Na csak vicceltem!!
Viszont tényleg brutál lett. :thumbup:
(a női érzékiségre mindig jó hagyatkozni, ezt csak csendben mondom)
:lol: :lol: Köszi szépen! Ezzel megnyerte magának mindkét akvárium karbantartását is! :mrgreen: nah jó nem, azért egy kis "élvezet" nekem is maradt. :p
Vasárnap kint lesztek TerraPlázán? Mert akkor vinnénk ki nektek növényeket, amiket Dorci ígért régebben.
 
stevo said:
Cecska said:
:lol: :lol: Köszi szépen! Ezzel megnyerte magának mindkét akvárium karbantartását is! :mrgreen: nah jó nem, azért egy kis "élvezet" nekem is maradt. :p
Vasárnap kint lesztek TerraPlázán? Mert akkor vinnénk ki nektek növényeket, amiket Dorci ígért régebben.
HUHÚÚÚÚ, én kint leszek, párom tanulgat, de nagyon szívesen vesszük!!
Köszi nektek előre is!! :wave: :thumbup:
 
Cecska said:
stevo said:
Cecska said:
:lol: :lol: Köszi szépen! Ezzel megnyerte magának mindkét akvárium karbantartását is! :mrgreen: nah jó nem, azért egy kis "élvezet" nekem is maradt. :p
Vasárnap kint lesztek TerraPlázán? Mert akkor vinnénk ki nektek növényeket, amiket Dorci ígért régebben.
HUHÚÚÚÚ, én kint leszek, párom tanulgat, de nagyon szívesen vesszük!!
Köszi nektek előre is!! :wave: :thumbup:
Oks, akkor tilandsia-ról és vitorlavirágról volt szó, esetleg még valami mást is vigyünk? (2 kg kenyér, 1 l tej, ilyesmi? :D)
 
stevo said:
Oks, akkor tilandsia-ról és vitorlavirágról volt szó, esetleg még valami mást is vigyünk? (2 kg kenyér, 1 l tej, ilyesmi? :D)
Ha van valami olyan növény amit már nagyon untok és nem fér el akkor az is jöhet!! :cool:
Szavadon foglak, szóval kenyér ,tej és stb., legalább lesz mit ennem! :lol:
 
Sziasztok Dorci és István!

Nagyon jó lett a gyökerek benövényesítése!

Amit orvosolnotok kellene, az a világítás, mert láthatóan nem ér ki a két szélére a fény!
Így nehéz lesz előtéri növényt növesztenetek (oldalra is)!

Egyébbként a középső részbe el tudnék képzelni egy dekor homokos rész, ha sikerülne a két oldalt be gyepesíteni!

Gratulálok, jó csapatot alkottok!

Csak így tovább!

A.ttila
 
tomdelonge said:
tetszik nekem is, imádom az ilyen "csupazöld" akikat, bitangjó hangulatuk tud lenni :) :wave:
Köszi szépen! ;) Igazság szerint elég furcsa volt, amikor újra feltöltöttem csurig az akváriumot, olyan szokatlanul nagynak éreztem. :D Úgyhogy még barátkozni kell a berendezéssel, de nem lesz nehéz. ;)

A. Kavicsos said:
Nagyon jó lett a gyökerek benövényesítése!
Köszi szépen, amikor a kezdet kezdetén beraktam a fákat izgultam, hogy fog kinézni a csatlakozásuk, hát nem sokáig láttam :)

A. Kavicsos said:
Amit orvosolnotok kellene, az a világítás, mert láthatóan nem ér ki a két szélére a fény! Így nehéz lesz előtéri növényt növesztenetek (oldalra is)!
Ne is mondd... annak idején egyik legrosszabb döntésem volt ez a világítás, és nem minőség szempontjából, hanem hogy hosszra csak 55 cm...

A. Kavicsos said:
Egyébbként a középső részbe el tudnék képzelni egy dekor homokos részt, ha sikerülne a két oldalt be gyepesíteni!
Hmm, ezen még sose gondolkoztam, hogy mutatna ott dekorhomok, köszi az ötletet! :thumbup:

A. Kavicsos said:
Gratulálok, jó csapatot alkottok! Csak így tovább!
Köszönjük szépen! :oops:
 
Végre van egy szabadnapom, ezért szétkaptam az EX1200-at, hogy kitakarítsam, illetve a csöveket, idomokat kipucoljam. Ejh, de rég csináltam már, szidtam minden tervezőt, aki szögletesre tervezte a befolyó/kifolyó idomokat, :mad: Többi Tetratec tulajnak van valami bevált receptje erre? Örülnék neki, ha megosztanák :)

... és elindult a tervezgetése valami újnak, valami másnak... :rolleyes:
 
Végre van egy szabadnapom, ezért szétkaptam az EX1200-at, hogy kitakarítsam, illetve a csöveket, idomokat kipucoljam. Ejh, de rég csináltam már, szidtam minden tervezőt, aki szögletesre tervezte a befolyó/kifolyó idomokat, :mad: Többi Tetratec tulajnak van valami bevált receptje erre? Örülnék neki, ha megosztanák :)

... és elindult a tervezgetése valami újnak, valami másnak... :rolleyes:

Lecseréltem minden csövet teljesen átlátszóra és a dobozában figyel az eredeti csomagolásban a ki és befolyó:D
Először akrilból készítettem, de aztán csináltattam üveg ki -és befolyókat.

Visszatérve a problémára én biztos beáztatnám(pl: hipó) valami nagyobb edénybe, amiben az egész elmerül.
De utána alapos elmosás és némi vízelőkészítő is fog kelleni, mert még 5 perc öblítés után is érződik egy csekély klór szag.
A múltkor legalábbis így intézem el az ecsetet az üveg befolyómon.
 
Back
Oldal tetejére