• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DeadWood

Lecseréltem minden csövet teljesen átlátszóra és a dobozában figyel az eredeti csomagolásban a ki és befolyó:D
Először akrilból készítettem, de aztán csináltattam üveg ki -és befolyókat.

Visszatérve a problémára én biztos beáztatnám(pl: hipó) valami nagyobb edénybe, amiben az egész elmerül.
De utána alapos elmosás és némi vízelőkészítő is fog kelleni, mert még 5 perc öblítés után is érződik egy csekély klór szag.
A múltkor legalábbis így intézem el az ecsetet az üveg befolyómon.
Én is valami hasonlóra gondoltam ilyen ecetes tisztítószerre, de aztán inkább szenvedtem vele egy sort :D de legközelebb, akkor beáztatom, nem sz*rozok.
nekem, mikor még az eredetit használtam és nem üveget, addig az eheim-nak ez a tisztítószerkezete nagyon bevált hozzá:
http://www.greenaqua.hu/eheim-flexibilis-csotisztito-kefek-szett.html
Köszi a linket, ennek kisebb a feje, mint az én JBL Cleany-mnek, bár merev az egyszer fix, az eheim meg hajlíthatóbbnak tűnik. Ízlések és pofonok... :)
 
3 féle fej van ehhez, lehet cserélni. Ezért tetszett meg anno, mert így a kicsi helyeken is átfér és a csövekhez is nagyon jó.
 
3 féle fej van ehhez, lehet cserélni. Ezért tetszett meg anno, mert így a kicsi helyeken is átfér és a csövekhez is nagyon jó.
Anno figyelhettem volna kicsit jobban... :unsure: de sebaj, egyszer csak lesz elég "kedvem", hogy akrilra netán üvegre cseréljem ezeket a csodákat, addig meg marad a szenvedés :D
 
Végre van egy szabadnapom, ezért szétkaptam az EX1200-at, hogy kitakarítsam, illetve a csöveket, idomokat kipucoljam. Ejh, de rég csináltam már, szidtam minden tervezőt, aki szögletesre tervezte a befolyó/kifolyó idomokat, :mad: Többi Tetratec tulajnak van valami bevált receptje erre? Örülnék neki, ha megosztanák :)

... és elindult a tervezgetése valami újnak, valami másnak... :rolleyes:
Ez nekem is probléma, még én sem jöttem rá, hogyan is kéne kipucolni. Ami van flexibilis csőtisztítóm, az nem tud behajolni derékszögben. Agyalok én is rajta, hogy milyen eszköz lenne jó hozzá... ;)
 
Ez nekem is probléma, még én sem jöttem rá, hogyan is kéne kipucolni. Ami van flexibilis csőtisztítóm, az nem tud behajolni derékszögben. Agyalok én is rajta, hogy milyen eszköz lenne jó hozzá... ;)
Nincs más hátra, üveg/akril be és kifolyók! :D Vagy a beáztatós megoldás ami kevésbé tépázza meg az ember idegeit. ;)
 
Anno figyelhettem volna kicsit jobban... :unsure: de sebaj, egyszer csak lesz elég "kedvem", hogy akrilra netán üvegre cseréljem ezeket a csodákat, addig meg marad a szenvedés :D
Én pont tegnap vettem akril csövet, én az esőztetőt akarom abból megcsinálni, hogy végigérjen az hátfalon. Gondolkoztam rajta, hogy abból megcsinálni végig a ki- és beömlő részt, de akkor sajnos a vízcsöveket csak bilinccsel lehetne ráfogatni a végükre, és nem lehetne használni az eredeti gyorsrögzítőket, ami nagyon szimpatikus egyébként.
 
a beáztatós megoldásra anno én is gondoltam, de azzal meg az a gond, hogy addig akkor nem megy a szűrő!
mondjuk én alapból gyorsan szeretem lezavarni az ilyen takarításokat, ezért vettem egy másik készlet csövet, így egy tiszta mindig van :D a koszost meg beáztatom aztán majd ha lesz időm később rendesen átmosom. az üveg ki és befolyókat pillanatok alatt ki lehet takarítani. Sajnos nem azzal az eheimmal amit ajánlottam, mert az csak arra jó, ha az egyik oldalon be tudod dugni a másikon meg kihúzni a csövet, mert elég hajlékony a csöve és ez ugye a zárt végű üveg befolyóknál nem mindegy.
vettem az ebayen 2500ft egy ilyet :D

N%C3%A9vtelen.jpg


ennek merev, fém a csöve, kb mint egy csőgörény vagy egy konyhai üvegtiszító:D nagyon jól szuperál.
az előbb linkelt eheim viszont tökéletes maguknak az átlátszó csöveknek a takarítására.
 
Azert a draga uvegekhez inkabb nem ajanlom ezt a tisztitot. Konnyen attorheti az uveg falat a kanyarban. Most is volt javitason uveg emiatt nalunk.


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Azert a draga uvegekhez inkabb nem ajanlom ezt a tisztitot. Konnyen attorheti az uveg falat a kanyarban. Most is volt javitason uveg emiatt nalunk.


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)

A kép kicsit csalóka, nem ennyire masszív a cucc és sokkal vékonyabb a drót mint ami a képről lejön.
 
A fej a lenyeg ott a hosszusag a gond es a drot vastagsaga eldolgozottsaga ezert is irtam. Bocsi az offert ;)


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
off:
remélem nem lesz vele gond, eddig még nem volt, de majd ügyelek. köszi a figyelmeztetést :)
bocsi stevo, többet nem offolok, ígérem :oops:
 
Ejha, nem mondhatom, hogy elárasztom képpel, frissítéssel a naplómat, ez persze nem a lustaságnak tudható be, sokkal inkább munka szól(t) közbe, és sajnos gyakorlatban nagyon kevés idő jut az aksira. :(

Még mindig nem sikerült halakat választanom/vennem, úgyhogy a red cherry-k száma a túl sokhoz közelít, már mindent ellepnek. :(
Az akvárium a tetőtérben van, és többnyire elég meleg van, ezért a víz hőmérséklete is néha 28-30 fok felé közelít, ezt a karácsony moha nem tolerálta annyira és a végei elkezdtek barnulni. :(
Vízcserére, tápozásra időm nem volt lassan egy hónapja, az üvegre is ráférne egy matázás. :(

Lehet hamarosan drasztikus lépésre szánom el magam... (n)
 
Az akvárium még megvan, bár vegetál... Se tápozás, se vízcsere, csak a garnikat etetem. Ma egy bődületes mennyiségű karácsony mohától szabadultam meg, sajnos a meleg meghozta káros hatását... jópár részen elbarnult, de ennél nagyobb gond az elszaporodott fonálalga... Képet, nah azt nem mutatok róla, szégyellem a pofám rendesen...

Az akvárium meg van hirdetve kompletten, de ha nem lesz rá komoly jelentkező darabokban is eladásra kerül... :(

Folytatás? Talán lesz, hamarosan valamilyen formában...;)
 
Az akvárium még megvan, bár vegetál... Se tápozás, se vízcsere, csak a garnikat etetem. Ma egy bődületes mennyiségű karácsony mohától szabadultam meg, sajnos a meleg meghozta káros hatását... jópár részen elbarnult, de ennél nagyobb gond az elszaporodott fonálalga... Képet, nah azt nem mutatok róla, szégyellem a pofám rendesen...

Az akvárium meg van hirdetve kompletten, de ha nem lesz rá komoly jelentkező darabokban is eladásra kerül... :(

Folytatás? Talán lesz, hamarosan valamilyen formában...;)
Kellene,hogy legyen,szeretnék már látni egy teljesen össze érett akváriumot tőled:whistle:
 
Back
Oldal tetejére