• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DeadWood

schruz said:
Nagyon jó kis cuccot hoztál össze stevo. Marsileát bele! :D
Köszi szépen! ;) Te is és Ramen is beleültettétek a bogarat a fülembe, hogy mi legyen az előtérrel, amik szóbajöhetnek: stau/hydro vagy parvula/hydro esetleg marsilea. A stau szépen lassan terjeszkedik bal oldalt, pár hónap és belepi az egészet, reményeim szerint. A frontüveghez viszont a hydro/parvula/marsilea trióból kéne választanom...

schruz said:
Ha azt szeretnéd hogy pár növény kinőljön a víz fölé, kötözz mohát a víz szintjéhez közel, és ha az megerősödött, arra kötözhetsz stemeket, HC-t amit akarsz. A mohába fog
gyökeret verni ;)
Jó tanács köszi! :thumbup: Akkor bármilyen akváriumi növény szóbajöhet emers módon (is)?
 
schruz said:
stevo said:
Akkor bármilyen akváriumi növény szóbajöhet emers módon (is)?
Nem bármilyen, de a legtöbb. Kérdezz rá ha valamelyik érdekel ;)
Meglesz mester! Köszi. ;)
Dorci nem jött üres kézzel ma hozzám, hozott egy jókora adag glosso-t, amit Andristól kapott, ezúton is köszi! ;) Rögtön hozzá is láttunk, és elültettünk a frontüveghez. Kérdéses megmarad-e, el volt kényeztetve :p

Itt viszont elindult a rock koncert... :lol: Amúgy ez a kép bekapcsolás után készült nem sokkal, de pár perc leforgása alatt olyan vastag ködöt produkált, hogy le a kalappal.

DeadWood #2 by [stevo], on Flickr
 
A generált köd nem fogja le nagyon a vízalatti növényektől a fényt?

Egyébként szép munka! :thumbup: :clap:
 
Motoreger said:
A generált köd nem fogja le nagyon a vízalatti növényektől a fényt?

Egyébként szép munka! :thumbup: :clap:
Köszi szépen! ;)
Jogos észrevétel, olyankor egy rövid ideig teljes sötétségben úszik az akvárium, bár annak is megvan a hangulata. :) De hál'istennek elég bika a párásító és kb. 3-5 perc alatt beteríti az egész teret.
 
stevo said:
Dorci nem jött üres kézzel ma hozzám, hozott egy jókora adag glosso-t, amit Andristól kapott, ezúton is köszi! ;) Rögtön hozzá is láttunk, és elültettünk a frontüveghez. Kérdéses megmarad-e, el volt kényeztetve :p

Hát nagyon ajánlom nekik ,hogy megmaradjanak a félórás küzdelmem után...eszméletlen ültetni ilyen pindurikat,de reméljük megérte a szenvedést :p
 
Itt a hét vége, itt az ideje pár képnek, meg egy kis update-nek. Nagy örömömre az emers növények fejlődésnek indultak, hála Andrisnak (tuti megdelejezte a linderniát :D). Az előtérbe glosso került, sajnos elég nagy rá az esély, hogy elkezdenek felnyurgulni, de adok még egy kis időt nekik. A jobb sarokkal nem vagyok teljes mértékben elégedett, de a bolbitisnek adok még időt, nyugdíjas szegény. Lassan megérett az idő a stau-k nyírására és sűrítésére, jövő héten sort is kerítek rá szerintem.
Hogy ne csak jó dolgok történjenek az aksival, a héten teljesen váratlanul elpusztult az egyik oto, furán mozgott, mintha megsértette volna valami az egyik szemét, rövid haláltusa után hagyott itt. :( Amúgy még mindig nem tudtam dönteni a halakat illetően, hogy miket telepítsek bele. Nagyon kezd megtetszeni a boraras brigittae, Dorcinál van jópár darab és izgága, bátor halucik. Mondjuk egy 20as raj itt simán elférne nálam. :roll:

Nah, de képek!
A szokásos front (tudom koszos üveg...)

DeadWood #2 by [stevo], on Flickr

ééés az emers részletek:

DeadWood #2 by [stevo], on Flickr


DeadWood #2 by [stevo], on Flickr


DeadWood #2 by [stevo], on Flickr
 
Szeretnék kötözködni: koszos az üveg :lol:
Amúgy az aki nagyon szépen fejlődik, kár hogy ilyen lassan(így CO2 nélkül). :thumbup:
Az emers rész különösen bejövős. Ott hamarabb szükség lehet majd az ollóra is.
 
Az akinak ez az utolsó állapota szerintem nagyon ott van, igazi amazonasi esőerdő feelingje van és az emers része teszi igazán egyedivé ! Nagyon gratulálok hozzá :thumbup: :clap:
 
eMZé said:
Szeretnék kötözködni: koszos az üveg :lol:
Amúgy az aki nagyon szépen fejlődik, kár hogy ilyen lassan(így CO2 nélkül). :thumbup:
Az emers rész különösen bejövős. Ott hamarabb szükség lehet majd az ollóra is.
Köszi szépen, de azért ne szójjábe! :D
Amúgy nem kell elsietni a dolgokat, ez a a legnagyobb előnye szerintem a lowtech aksiknak a hightech-hez képest, legalábbis szerintem. (többit nem sorolom, sem hátrányokat) Bár türelmetlen típusoknak nem ajánlom! :D Néha én is vágyom, hogy jobban/gyorsabban fejlődjenek a növények, de hiába... :p
Jaja, a lindernia nagyon terjeszkedik, az első nap ilyen kis kókadt volt szegény, de aztán másnapra felegyenesedett, és töretlenül hozza az új hajtásokat, de szeretném még sűríteni. ;)

koda97 said:
Az akinak ez az utolsó állapota szerintem nagyon ott van, igazi amazonasi esőerdő feelingje van és az emers része teszi igazán egyedivé ! Nagyon gratulálok hozzá :thumbup: :clap:
Köszi szépen! ;) Örülök, hogy tetszik.
 
Woww...csúnyán lemaradtam erről,mint a borravaló!Nagyon ütős cucc kerekedik belőle!Nagyon jól egyben vannak a növények a fa dekorral..szépen idomulnak egymáshoz!Csak hogy én is kötözködjek egy kicsit,esetleg nem lehetne valami világosabb háttérrel megpróbálni?Így nagyon Gót! :mrgreen: :angel:
 
ZaCK said:
Woww...csúnyán lemaradtam erről,mint a borravaló!Nagyon ütős cucc kerekedik belőle!Nagyon jól egyben vannak a növények a fa dekorral..szépen idomulnak egymáshoz!Csak hogy én is kötözködjek egy kicsit,esetleg nem lehetne valami világosabb háttérrel megpróbálni?Így nagyon Gót! :mrgreen: :angel:
Köszi szépen! ;) A háttér rá van ragasztva az akvárium hátoldalára, egy csúnya baleset folytán leütöttem az üveg élét, ezáltal meg kellett fordítani az akit (még a berendezés előtt történt) és teliberagasztottuk öntapadós fóliával, hogy semmi ne emlékeztessen az ügyeskedésemre. :lolno:
 
Nah, hamár Stevo nem jelentkezik én szeretnék egy örömteli bejelentést tenni! :shh:
Sokaknak ez már nem akkora hír, de én borzasztóan örültem mikor ötperces merev skubizás után
megláttam az első mini cherry bébit egy mohacsomón... Végre megérkeztek és már 3 mm-esek kb 2 centis "bajusszal" :mrgreen:
 
Dorci said:
Nah, hamár Stevo nem jelentkezik én szeretnék egy örömteli bejelentést tenni! :shh:
Sokaknak ez már nem akkora hír, de én borzasztóan örültem mikor ötperces merev skubizás után
megláttam az első mini cherry bébit egy mohacsomón... Végre megérkeztek és már 3 mm-esek kb 2 centis "bajusszal" :mrgreen:

Grat a gyerökökhöz! :D

Akkor már nem is olyan újszülöttek...... :thumbup:
 
gézsé said:
Dorci said:
Nah, hamár Stevo nem jelentkezik én szeretnék egy örömteli bejelentést tenni! :shh:
Sokaknak ez már nem akkora hír, de én borzasztóan örültem mikor ötperces merev skubizás után
megláttam az első mini cherry bébit egy mohacsomón... Végre megérkeztek és már 3 mm-esek kb 2 centis "bajusszal" :mrgreen:

Grat a gyerökökhöz! :D

Akkor már nem is olyan újszülöttek...... :thumbup:
Köszi szépen! ;) Ha értékelhető képet tudunk lőni róla, rakunk fel.
 
Itt az ideje egy kis szöveges update-nek.
#1
A héten bekerült 5 db Anentome helena a kellemetlen csigaszaporulat megfékezésére, meglátjuk mennyire lesznek hatékonyak. Mivel szépnek-szépek, de dógozzanak is! :D
#2
Több helyen megjelent az ecsetalga a növények levelein, illetve az áramlásba belógó ágakon. Mi lehet a jó megoldás, hogy ne legyen a szőrös förmedvény az akvárium "dísze"? Black molly? vagy Easy Carbo ecsetelgetés? Ötleteket szívesen fogadok. ;)
#3
Utóbbi idők egyik legnagyobb fejtörését okozta, de azt hiszem megvan, milyen halakat telepítek bele... Paracheirodon Innesi "diamond". Mária (tibicuk) és Laci (talachi) aksijában láttam őket először, illetve a héten egy halas boltban, és hát szerelem első látásra. :oops: Már csak egy kis pénzmagot kel keríteni, és mehet a menet. :)
#4
Ma volt egy kis nyírbálás, a stau-kat aprítottam meg és sűrítettem picit a mezőt.

#5
A világításommal nem vagyok megelégedve, mivel csupán 1db 55W power compact fénycső zúzza a fényt, ami 55 cm hosszú ezért 12,5 - 12,5 cm árnyékos marad a két oldalán, a fa mögötti részről ne is beszéljünk. Ki milyen világítást ajánlana, ehelyett?
 
stevo said:
A héten bekerült 5 db Anentome helena a kellemetlen csigaszaporulat megfékezésére, meglátjuk mennyire lesznek hatékonyak. Mivel szépnek-szépek, de dógozzanak is! :D
Nálam nem sokat dolgoztak. Legalábbis nem volt túl látványos. Valószínűleg nem bítnak a komoly szaporulattal. Miután ráuntam, elkezdtem egy 10-es csővel elszívogatni a kis élősködöket. 10 perc alatt 25-30 db került a vödör aljára.

Több helyen megjelent az ecsetalga a növények levelein, illetve az áramlásba belógó ágakon. Mi lehet a jó megoldás, hogy ne legyen a szőrös förmedvény az akvárium "dísze"? Black molly? vagy Easy Carbo ecsetelgetés? Ötleteket szívesen fogadok. ;)
Szerinted mi lehet az oka? Nálam az alacsony PH miatt jöhetett elő, amit már orvosoltam, de nagyon lassan akar visszahúzódni. Ha őszinte akarok lenni, akkor inkább azt mondnom, hogy egyáltalán nem történt változás. Lehet én vagyok türelmetlen.
 
eBalazs said:
stevo said:
A héten bekerült 5 db Anentome helena a kellemetlen csigaszaporulat megfékezésére, meglátjuk mennyire lesznek hatékonyak. Mivel szépnek-szépek, de dógozzanak is! :D
Nálam nem sokat dolgoztak. Legalábbis nem volt túl látványos. Valószínűleg nem bítnak a komoly szaporulattal. Miután ráuntam, elkezdtem egy 10-es csővel elszívogatni a kis élősködöket. 10 perc alatt 25-30 db került a vödör aljára.

Több helyen megjelent az ecsetalga a növények levelein, illetve az áramlásba belógó ágakon. Mi lehet a jó megoldás, hogy ne legyen a szőrös förmedvény az akvárium "dísze"? Black molly? vagy Easy Carbo ecsetelgetés? Ötleteket szívesen fogadok. ;)
Szerinted mi lehet az oka? Nálam az alacsony PH miatt jöhetett elő, amit már orvosoltam, de nagyon lassan akar visszahúzódni. Ha őszinte akarok lenni, akkor inkább azt mondnom, hogy egyáltalán nem történt változás. Lehet én vagyok türelmetlen.
Lehet nekem is az lesz a dolog vége, de még adok egy kis időt, tetszetős csiguszok. :)
Mi lehet az oka? Ez egy nagyon jó kérdés, mert semmit sem változtattam az elmúlt hetekben, minden ugyanúgy megy, mint régen. Az erős áramlásra gyanakszom talán... :eh:
 
Back
Oldal tetejére