• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 tűzoltópalack

Buborékszámláló, diffúzor, tartós teszt, visszafolyásgátló, és CO2 cső azért kéne még a rendszerhez nem?
jahh hát persze :D
Bocs , nem úgy értettem, persze igazad van, egy teljes rendszerhez kell még pár dolog, attól függően mit tervezel. A bubiszámláló nagyon hasznos, a drop checker szintén fontos (bele folyadék is kell), a diffúzor és a co2 cső kötelező (hacsak nem akarsz reaktorozni). Na meg még egy apróság: ha igazán igényesen akarod megcsinálni a csövezést, akkor vegyél egy ilyet a co2 cső visszafordításához : GreenWorks üveg CO2 U-csatlakozó - 8 mm-es akváriumüvegre most csak 1 190,00 Ft - Green Aqua
 
Személy szerint én nagyon szépen köszönöm az információkat mert számomra hasznosak voltak! :)
Szuper! Örülök hogy segíthettem, és hogy ennek így utánajártál, nekem is hasznomra lesz ha töltetnem kell a palackom.:))
 
jahh hát persze :D
Bocs , nem úgy értettem, persze igazad van, egy teljes rendszerhez kell még pár dolog, attól függően mit tervezel. A bubiszámláló nagyon hasznos, a drop checker szintén fontos (bele folyadék is kell), a diffúzor és a co2 cső kötelező (hacsak nem akarsz reaktorozni). Na meg még egy apróság: ha igazán igényesen akarod megcsinálni a csövezést, akkor vegyél egy ilyet a co2 cső visszafordításához : GreenWorks üveg CO2 U-csatlakozó - 8 mm-es akváriumüvegre most csak 1 190,00 Ft - Green Aqua

Egy ilyet is beszerzek mindenképpen! :) Nem nagy ár érte az 1200.
Viszont a 2 webshop moderálva-s reduktor közül melyik a palackra való meg tudnád mondani? :angelic:
jahh hát persze :D
Bocs , nem úgy értettem, persze igazad van, egy teljes rendszerhez kell még pár dolog, attól függően mit tervezel. A bubiszámláló nagyon hasznos, a drop checker szintén fontos (bele folyadék is kell), a diffúzor és a co2 cső kötelező (hacsak nem akarsz reaktorozni). Na meg még egy apróság: ha igazán igényesen akarod megcsinálni a csövezést, akkor vegyél egy ilyet a co2 cső visszafordításához : GreenWorks üveg CO2 U-csatlakozó - 8 mm-es akváriumüvegre most csak 1 190,00 Ft - Green Aqua


Egy ilyet is beszerzek mindenképpen! :) Nem nagy ár érte az 1200.
Viszont a 2 webshop moderálva-s reduktor közül melyik a palackra való meg tudnád mondani? :angelic:
Szóval a szettbe jönne még:
- Buborékszámláló: GreenWorks buborékszámláló - üveg most csak 2 600,00 Ft - Green Aqua
- Bubiszámlálóba folyadék: buborékszámláló folyadék - 30 ml. most csak 690,00 Ft - Green Aqua
- Drop Checker + reagens: CO2 tartósteszt szett (Drop Checker + reagens) most csak 5 190,00 Ft - Green Aqua
- Diffúzor: Japán diffúzor - Nano (magas nyakkal) most csak 3 490,00 Ft - Green Aqua
- Visszafolyásgátló: Wave visszafolyásgátló szelep CO2 és levegőcsőhöz most csak 690,00 Ft - Green Aqua
- Co2 cső: ADA CO2 cső - átlátszó (2m) most csak 2 500,00 Ft - Green Aqua

Remélem így már teljes lesz a rendszer :)
 
Egy ilyet is beszerzek mindenképpen! :) Nem nagy ár érte az 1200.
Viszont a 2 webshop moderálva-s reduktor közül melyik a palackra való meg tudnád mondani? :angelic:



Egy ilyet is beszerzek mindenképpen! :) Nem nagy ár érte az 1200.
Viszont a 2 webshop moderálva-s reduktor közül melyik a palackra való meg tudnád mondani? :angelic:
Szóval a szettbe jönne még:
- Buborékszámláló: GreenWorks buborékszámláló - üveg most csak 2 600,00 Ft - Green Aqua
- Bubiszámlálóba folyadék: buborékszámláló folyadék - 30 ml. most csak 690,00 Ft - Green Aqua
- Drop Checker + reagens: CO2 tartósteszt szett (Drop Checker + reagens) most csak 5 190,00 Ft - Green Aqua
- Diffúzor: Japán diffúzor - Nano (magas nyakkal) most csak 3 490,00 Ft - Green Aqua
- Visszafolyásgátló: Wave visszafolyásgátló szelep CO2 és levegőcsőhöz most csak 690,00 Ft - Green Aqua
- Co2 cső: ADA CO2 cső - átlátszó (2m) most csak 2 500,00 Ft - Green Aqua

Remélem így már teljes lesz a rendszer :)
Pontosan milyen reduktorokat néztél? Llinket be tudod ide rakni?
 
Nem tudom miért lehet.

Redukciós CO2 szelep +tűszelep és elektromágnesszelep, G3/4" 20 862 Ft

Redukciós CO2 szelep - W21,8x1/14"+ tűszelep és elektromágnesszelep 20 862 Ft
 
Utoljára módosított moderátor által:
Srácok, az mennyire normális (inkább mennyire nem), hogy a frissen töltött 5 kg-os tűzoltópalackomban 100 bár fölött van a belső nyomás?
Pár órával ezelőtt, mikor rákötöttem a reduktort, még 70 bár volt (tudom az is sok, nagyjából 50 körül kéne lennie), de pár óra alatt felkúszott 100 -ra...
Félek, hogy a reduktor megadja magát...
100bar_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Srácok, az mennyire normális (inkább mennyire nem), hogy a frissen töltött 5 kg-os tűzoltópalackomban 100 bár fölött van a belső nyomás?
Pár órával ezelőtt, mikor rákötöttem a reduktort, még 70 bár volt (tudom az is sok, nagyjából 50 körül kéne lennie), de pár óra alatt felkúszott 100 -ra...
Félek, hogy a reduktor megadja magát...
100bar_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszolok először magamnak:
- Tomi zárd el a palackot!
...
110nél elzártam...
...
- köszi Tomi!
- de mikor nyissam ki? :)
 
A reduktor nem megy tönkre, a palackon és a reduktoron is van túlnyomásszelep. Ha nem megy le pár óra múlva sem akkor vidd ki és engedd le belőle.
 
A reduktor nem megy tönkre, a palackon és a reduktoron is van túlnyomásszelep. Ha nem megy le pár óra múlva sem akkor vidd ki és engedd le belőle.
Köszi Dani, de ez tűzoltópalack, tehát itt nincs olyan, hogy tekerek kicsit kifele, itt vagy kinyitom, vagy elzárom :)
Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne a szabadbanyitni :))
Mit gondolsz?
 
namost azt nem értem, hogy lezártam a palackot kb 20 perce... és még mindig 55 bár a nyomás a reduktoron!
Lassan csökken ugyan, de ennek nem szinte egyből le kéne mennie?
 
Szép lassan leesik a nyomása, de mikor újra nyitom a palackot, megint felugrik 100bár fölé... Nem teljesen értem a fizikáját... Mivel először csak 70 bár volt. Néhány óra alatt felment 110re. Valszeg engednem kéne le belőle
 
Back
Oldal tetejére