• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 tűzoltópalack

Sziasztok! Van a 10. kerület Maglódi úton egy gázcseretelep,vett már onnan valaki 2kg-os CO2 palackot?
És ha igen mennyiért?
 
Néha megnyitásnál eresztenek,akkor visszaviszem,tekernek rajta valamit és már jó is.Csak látnám egyszer,hogy pontosan melyik csavaron húznak ilyenkor,többet nem kéne visszavinni.Mindig rám fogják,hogy a reduktort nem jól húztam meg,hölgy lévén ezt várják tőlem :) ,de mindig kiderül,hogy nem én vagyok a hibás. :p

Hello!

Találtam itthon nagytakarítás közben egy régi 2007.10. hónapban lejárt de tökéletesen működő 2kg-os CO2 tűzoltópalackot.
A terv egy 54L-es garnélás, növényes layout lenne egy 6-8as raj törpe szívóharcsával. 60szx30hx35m cm 4mm-es üvegből
Vmi baba LED vagy CMH világítással. Ebben is kérném a segítségeteket. Vevő vagyok DIY megoldásokra is főleg ha megcsinálja nekem valaki. :p Természetesen megfizetném az idejét az illetőnek.

Képek a palackról:
http://www.akvarista.hu/media/kunena/attachments/35489/DSC_0043.jpg
http://www.akvarista.hu/media/kunena/attachments/35489/DSC_0044.jpg
http://www.akvarista.hu/media/kunena/attachments/35489/DSC_0045.jpg

Az szeretném megtudni, hogy milyen alkatrészek kellenek a CO2 palack átalakításához, hol tudom Budapesten vagy a neten beszerezni, illetve ki tudja nekem összeszerelni vagy elmondani, hogy kell összetenni, valamint hol töltik újra?
Előre is köszönöm szépen a segítséget mindenkitől.
 
Szia!
Legjobb,ha elviszed a tűzoltó készülékesekhez.Mindenképp nézesd meg.
Ők lehet,hogy adnak helyette egy menteset ,nálam is így történt,de mindez Baján.Jobb,mint ez a pisztolyos,bár ezt csak
simán gyors kötözővel lekötöd,és már is működik.
Ők tudják tölteni is.Semmi más nem kell hozzá ,csak simán rárakod a reduktort.Csak le kell venni a tölcsér részét.
A többi összeszerelést tekintve van erre egy topik,ami csak ezzel foglalkozik,nézz be oda.
Semmi másban nem különbözik,csak a palack más rendszerű.
 
Szia!
Legjobb,ha elviszed a tűzoltó készülékesekhez.Mindenképp nézesd meg.
Ők lehet,hogy adnak helyette egy menteset ,nálam is így történt,de mindez Baján.Jobb,mint ez a pisztolyos,bár ezt csak
simán gyors kötözővel lekötöd,és már is működik.
Ők tudják tölteni is.Semmi más nem kell hozzá ,csak simán rárakod a reduktort.Csak le kell venni a tölcsér részét.
A többi összeszerelést tekintve van erre egy topik,ami csak ezzel foglalkozik,nézz be oda.
Semmi másban nem különbözik,csak a palack más rendszerű.
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítség nyújtást! :)
 
Reduktorból milyen féle/fajta szerelhető fel rá? Esetleg ha egy linket tudnál küldeni az jól esne. :)
 
Reduktorból milyen féle/fajta szerelhető fel rá? Esetleg ha egy linket tudnál küldeni az jól esne. :)
A tűzoltókészülékeken található menet szabvány méret, vagyis bármilyen co2 reduktor megfelelő rá. Javaslom az akvarisztikait, mágnesszeleppel, tűszeleppel.
Jelenleg kombokat lehet találni a hazai piacon.
 
Hello!

Találtam itthon nagytakarítás közben egy régi 2007.10. hónapban lejárt de tökéletesen működő 2kg-os CO2 tűzoltópalackot.
A terv egy 54L-es garnélás, növényes layout lenne egy 6-8as raj törpe szívóharcsával. 60szx30hx35m cm 4mm-es üvegből
Vmi baba LED vagy CMH világítással. Ebben is kérném a segítségeteket. Vevő vagyok DIY megoldásokra is főleg ha megcsinálja nekem valaki. :p Természetesen megfizetném az idejét az illetőnek.

Képek a palackról:
http://www.akvarista.hu/media/kunena/attachments/35489/DSC_0043.jpg
http://www.akvarista.hu/media/kunena/attachments/35489/DSC_0044.jpg
http://www.akvarista.hu/media/kunena/attachments/35489/DSC_0045.jpg

Az szeretném megtudni, hogy milyen alkatrészek kellenek a CO2 palack átalakításához, hol tudom Budapesten vagy a neten beszerezni, illetve ki tudja nekem összeszerelni vagy elmondani, hogy kell összetenni, valamint hol töltik újra?
Előre is köszönöm szépen a segítséget mindenkitől.

Én is két 5 kg-os palackot használok, nekem is nyomós, nem pedig tekerős csapos.
 
A tűzoltókészülékeken található menet szabvány méret, vagyis bármilyen co2 reduktor megfelelő rá. Javaslom az akvarisztikait, mágnesszeleppel, tűszeleppel.
Jelenleg kombokat lehet találni a hazai piacon.

Ha nyomás próbázták valahol, vagy esetleg kicserélték menetesre, és miután levettem róla a tölcsért és fel is töltettem, megvehetem e hozzá a kettő közül valamelyiket? Mi a különbség az 1 és 2 manométeres közt? Illetve ha ezek közül jó valamelyik milyen alkatrész kell még hozzá? :)


A CO2 beoldást a Green Aqua Japán diffúzor - Nano (magas nyakkal) tervezm. :)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Ha valaki co2 tűzoltó készüléket vagy egyéb co2 palackot szeretne tölteni elfogadható áron Szegeden, akkor írj privátba és segítek.

üdv
tokken
 
Valakinek van tapasztalata 5kg-os Gloria nyomókaros szénioxiddal oltó palackkal kapcsolatban? Csak leszerelem a tölcsér részét és arra mehet is rá egyből a reduktor? A kart pedig ha gyorskötözővel nyitott állapotban rögzítem akkor ez így működőképes? Nyílt egy lehetőség hogy hozzájussak egy ilyen palackhoz és nem kellene elszalasztani. Tudtok helyet ahol töltik Bp-en? Mennyiért? Köszi a segítséget.
 
Valakinek van tapasztalata 5kg-os Gloria nyomókaros szénioxiddal oltó palackkal kapcsolatban? Csak leszerelem a tölcsér részét és arra mehet is rá egyből a reduktor? A kart pedig ha gyorskötözővel nyitott állapotban rögzítem akkor ez így működőképes? Nyílt egy lehetőség hogy hozzájussak egy ilyen palackhoz és nem kellene elszalasztani. Tudtok helyet ahol töltik Bp-en? Mennyiért? Köszi a segítséget.
Szia!

Ugyan ilyen palackom van.Röviden pont úgy működik ahogy Te is írtad. A gyorskötözőt, ha átdugod a csapszeg helyén egyszerűbb lesz a rögzítés!
 
Szia!

Ugyan ilyen palackom van.Röviden pont úgy működik ahogy Te is írtad. A gyorskötözőt, ha átdugod a csapszeg helyén egyszerűbb lesz a rögzítés!

Köszönöm a segítséget, így fogok eljárni az ügyben. Te hol szoktad töltetni illetve mennyiért? Üdv
 
Sziasztok!

Közben írtam egy tűzoltópalackokat forgalmazó cégnek, Tűzparipa a neve. Segítőkészek voltak, az írták hogy lehet náluk tűzoltópalackot töltetni, 1300ft/kg áron, de azt is megírták h olcsóbb Messernél vagy Lindénél töltetni. Végeznek nyomáspróbát is, de töltéskor nem javasolják a a szelepcserét karosról tekerősre valamiért. Azt is írták hogy a Messer el sem végzi ezt a műveletet,esetleg egyéb tűzoltókészülékekkel foglalkozó cégek cserélik, de csak a magyar szabványos palackokét. A Gloriát nem.... XXII.kerületben van.

Egyébként ma sikeresen hazavonszoltam egy 5kg-os teli palackot Matyinak hála. Nem mondom megkínlódtam vele 3 átszállással BKV-n a szakadó esőben! De legalább egy újabb nagy részlettel közelebb a célhoz! Meget a bubizás!:)))
 
írták hogy lehet náluk tűzoltópalackot töltetni, 1300ft/kg áron, de azt is megírták h olcsóbb Messernél vagy Lindénél töltetni. )
Érdekes árakat írtál, nekem pár hónapja a tűzoltós vállalkozó 800forint/kg-ért töltött, valamint, 3 éve, mikor vettem a törpe 10 kilóst Messer palackomat, akkor 13500+ÁFA-t számoltak csak a töltetre. Én viszont úgy tudom, hogy gázlerakatban nem töltenek, csak cserélnek üreset töltöttre. Nálunk a Linde és a Messeres viszonteladó csak cserél, töltéssel nem is foglalkoznak.
 
Érdekes árakat írtál, nekem pár hónapja a tűzoltós vállalkozó 800forint/kg-ért töltött, valamint, 3 éve, mikor vettem a törpe 10 kilóst Messer palackomat, akkor 13500+ÁFA-t számoltak csak a töltetre. Én viszont úgy tudom, hogy gázlerakatban nem töltenek, csak cserélnek üreset töltöttre. Nálunk a Linde és a Messeres viszonteladó csak cserél, töltéssel nem is foglalkoznak.

Csak közöltem a kapott információt, hátha segítségére lehetek valakinek. Nekem 1300ft/kg-ot írtak, de azt is írta h olcsóbban is lehet töltetni a Messernél vagy a Lindénél. Ennél a cégnél töltenek, a saját palackod kapod vissza csak arra várni kell, főleg ha nyomáspróbázni is kell. Ha sürgős akkor adnak csere palackot. Ezt írta Deák Bálint ügyvezető :)
 
Csak közöltem a kapott információt, hátha segítségére lehetek valakinek. Nekem 1300ft/kg-ot írtak, de azt is írta h olcsóbban is lehet töltetni a Messernél vagy a Lindénél. Ennél a cégnél töltenek, a saját palackod kapod vissza csak arra várni kell, főleg ha nyomáspróbázni is kell. Ha sürgős akkor adnak csere palackot. Ezt írta Deák Bálint ügyvezető :)

Személy szerint én nagyon szépen köszönöm az információkat mert számomra hasznosak voltak!
Telefonon beszéltem Deák Bálint ügyvezetővel és ő a Budakeszi, Sport utca 1. szám alatti telephelyre irányított.
A személyzet nagyon korrekt volt, mert a 2kg-os üres pisztolyos palackomat egy teli tekerősre cserélték ki 5000 forintért. (y):happy:
Kép a palackról:
2z8yr7p.jpg



Az lenne még a kérdésem hogy ez a technika rászerelhető e?
Up Aqua - kompakt nyomáscsökkentő szelep és mágnesszelep egyben most csak 29 990,00 Ft - Green Aqua
Ha igen, mi más kell még hozzá? :)
 
Személy szerint én nagyon szépen köszönöm az információkat mert számomra hasznosak voltak!
Telefonon beszéltem Deák Bálint ügyvezetővel és ő a Budakeszi, Sport utca 1. szám alatti telephelyre irányított.
A személyzet nagyon korrekt volt, mert a 2kg-os üres pisztolyos palackomat egy teli tekerősre cserélték ki 5000 forintért. (y):happy:
Kép a palackról:
2z8yr7p.jpg



Az lenne még a kérdésem hogy ez a technika rászerelhető e?
Up Aqua - kompakt nyomáscsökkentő szelep és mágnesszelep egyben most csak 29 990,00 Ft - Green Aqua
Ha igen, mi más kell még hozzá? :)
Igen, szabványosnak tűnik, úgyhogy ezt simán rá tudod tekerni. Egy tömítés fog kelleni hozzá (100 ft), és más semmi.
 
Csak közöltem a kapott információt, hátha segítségére lehetek valakinek. Nekem 1300ft/kg-ot írtak, de azt is írta h olcsóbban is lehet töltetni a Messernél vagy a Lindénél. Ennél a cégnél töltenek, a saját palackod kapod vissza csak arra várni kell, főleg ha nyomáspróbázni is kell. Ha sürgős akkor adnak csere palackot. Ezt írta Deák Bálint ügyvezető :)
Nekem is 2db 5kg-os tűzoltós palackom van, szintén nyomós, és nem tekerős. Nincs ezekkel semmi gond, én a Vaspálya utcában a volt Kinzo kft-vel töltetem, legutóbb 3500ft-ért töltötték meg.
 
Igen, szabványosnak tűnik, úgyhogy ezt simán rá tudod tekerni. Egy tömítés fog kelleni hozzá (100 ft), és más semmi.

Buborékszámláló, diffúzor, tartós teszt, visszafolyásgátló, és CO2 cső azért kéne még a rendszerhez nem?

Illetve találtam itt olcsóbbat is egy 10-essel csak azt nem tudom, hogy a 2 közül melyik a jó a palackra.
Redukciós CO2 szelep +tűszelep és elektromágnesszelep, G3/4"
Redukciós CO2 szelep - W21,8x1/14"+ tűszelep és elektromágnesszelep
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére