• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hibás Szén-dioxid palack

Sziasztok!

Ma hoztam egy cserepalackot a vaspálya u.-ból. És a palackban lévő nyomás a reduktorom szerint (papillon) 150bar! Láttam, hogy ez nem különösebb gond a palack biztonsági szelepére nézve, viszont a reduktor miatt aggódom. Gondolom a papillon sem véletlenül rakott a reduktorára biztonsági szelepet.
Tehát a kérdés az, hogy használhatom így a palackot vagy az előttem szólókhoz hasonlóan eresszem-e le a túlnyomást a palackból?
Illetve a túlnyomást le lehet-e ereszteni a tűszelep teljes kinyitásával, vagy inkább távolítsam el a reduktort?

Gondoltam arra is, hogy nincsen megfelelően akklimatizálva a palack, ám ezt végül elvetettem, mivel benti raktárhelyiségből kaptam az újat, illetve odakint sincsenek különösebben hidegek mostanában.
 
Hali!

Segítsetek pls, szivat a palackom (vagy a reduktor). Kb egy hete töltettem, amikor hazahoztam minden szép és jó volt, 70bar nyomással. Egyik este azt vettem észre h a mágnesszelep nem zár. Reméltem csak vmi kosz miatt játszott velem. A reduktor és a palack között cseréltem tömítést amikor hatzahoztam de az alatt a reduktor gyári tömítése elhazsnálódott és szétszakadt (kis darabok belőle voltak az új tömítésen). Gondoltam ez lesz a baj, ezért lecsavartam a mágnesszelepet a reduktorról és átfujtam a reduktort meg megmozgattam a mágnesszelepet. összeszereltem. tökéletesen működött - és kezdődött a baj. a nyomás zárt állapotban 100-110 bar-ra kúszik fel (akkor is ha a mágnesszelepet zárom és akkor is ha a tűszeleppel zárom el a gázt). Ha kinyitom a mágnesszelepet vagy a tűszelepet akkor visszaáll a 70bar-ra.
+ A palackot pedig nem tudom elzárni. a csapot teljesen elcsavarom akkor sem zár.
Szerintetek hol lehet a probléma?

Köszi!
 
+ A palackot pedig nem tudom elzárni. a csapot teljesen elcsavarom akkor sem zár.
Ha nem tudod elzárni a palackot, akkor teljesen mindegy hol van a probléma, vissza a feladónak.
Ahhoz is bátorság kellene, hogy tanácsot adjon valaki, hogy egy nagynyomású rendszert hogy vajákolj meg, látszólag szakismeret nélkül. Ha meg is találod a hibát, van cserealkatrészed?
 
Sziasztok, kéne egy kis segítség. Tegnap kicseréltem a CO2 palackomat mert kifogyott. A szokásos helyen cseréltettem dunakeszin egy gázosnál. Annyi bajom van hogy a papilon reduktorom azt mutatja hogy a megszokott 50 bar helyett 110 bar van a palackban. Ez lehetséges? 10 Éve használok 2 kilós palackot és mindig 50 bart mutatott. Lehet hogy a reduktorom kijelzője adta meg magát? Lehet gondom belőle hogy 110 a nyomás?
Köszi!
 
Sziasztok, kéne egy kis segítség. Tegnap kicseréltem a CO2 palackomat mert kifogyott. A szokásos helyen cseréltettem dunakeszin egy gázosnál. Annyi bajom van hogy a papilon reduktorom azt mutatja hogy a megszokott 50 bar helyett 110 bar van a palackban. Ez lehetséges? 10 Éve használok 2 kilós palackot és mindig 50 bart mutatott. Lehet hogy a reduktorom kijelzője adta meg magát? Lehet gondom belőle hogy 110 a nyomás?
Köszi!
Pont pár perce olvastam a GA oldalán 2 kg os co.palackot cserélt egy srác . S nála 80-100 közöt mozgott a óra de semmi baja nem lett . Végül is 250 ig vannak próbálva .:cool:
 
Én a messer 10kg os törpe palackot 70 el kaptam . A múlthéten meg a 2 kg os at meg 65 el kaptam .
De ha lekötöd a órát a palackról akkor vissza megy 0 ra ?
 
Sziasztok, kéne egy kis segítség. Tegnap kicseréltem a CO2 palackomat mert kifogyott. A szokásos helyen cseréltettem dunakeszin egy gázosnál. Annyi bajom van hogy a papilon reduktorom azt mutatja hogy a megszokott 50 bar helyett 110 bar van a palackban. Ez lehetséges? 10 Éve használok 2 kilós palackot és mindig 50 bart mutatott. Lehet hogy a reduktorom kijelzője adta meg magát? Lehet gondom belőle hogy 110 a nyomás?
Köszi!
Nem vitted be egyből a fűtött szobába? A "fagyott "palackok erre érzékenyek, és olyankor csinálhat ilyent.
A palacknyomás meg nem tévesszen meg senkit, mert a palackokat kilóra töltik nem nyomásra! Ilyenkor inkább a hőmérséklet miatt lehet némi nyomáskülönbség. Szén-dioxid halmazállapota 50-60 Bar nyomás körül lép át légneműből folyékonyba, ezért van az, hogy egészen a palack kifogyásáig szinte meg se mozdul a nyomásmérő, csak miután már nincs több folyékony gáz a palacban ami átalakulna légneművé.
 
Sziasztok, kéne egy kis segítség. Tegnap kicseréltem a CO2 palackomat mert kifogyott. A szokásos helyen cseréltettem dunakeszin egy gázosnál. Annyi bajom van hogy a papilon reduktorom azt mutatja hogy a megszokott 50 bar helyett 110 bar van a palackban. Ez lehetséges? 10 Éve használok 2 kilós palackot és mindig 50 bart mutatott. Lehet hogy a reduktorom kijelzője adta meg magát? Lehet gondom belőle hogy 110 a nyomás?
Köszi!
Vagy a hideg - meleg effektus vagy túl van töltve a palack. Nekem volt túltöltött palackom, jó ideig 100 bar fölött volt a nyomás, de nem volt semmi baj Aztán visszaált a szokásos 60-70 körülire.
 
Back
Oldal tetejére