• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 low profile... pro kit

Sziasztok! Valaki citromsav helyett próbálta már ecettel? Nem tudom van e értelme, talán gyorsabb lenne a reakció.?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről

Szia! Ismerek olyat, aki próbálta, nem jött be neki. Az ecetsav gőzök bejutnak az akváriumba, és hazavágják a növényzetet. A reakcióssebessége amúgy nem lényeg, a citromsavas pont elég gyors.
 
Nem tudom valaki felette e már a kérdést, de nekem olyan problémám akadt, hogy a citromsav nem folyik le a hosszu csövön a szódabikarbónába, hanem az Y elágazás visszanyomó részén csepeg ki. És egy idő után csökken a reakcio , mert a citromsav nem keveredik a szódabikarbónával rendesen, aminek a következtében egyszerüen lassan átmegy a szódabikarbónába, nem lépve reakcióba vele, de miután csak egy picit is megmozdítom az üveget, a nyomás majd szétviszi a palackokat. egyébként tényleg jo rendszer. nekem 20 napja megy éjjel nappal, és mivel az első próbálkozás volt egy csomó pocsékolás is...
 
Nem tudom valaki felette e már a kérdést, de nekem olyan problémám akadt, hogy a citromsav nem folyik le a hosszu csövön a szódabikarbónába, hanem az Y elágazás visszanyomó részén csepeg ki. És egy idő után csökken a reakcio , mert a citromsav nem keveredik a szódabikarbónával rendesen, aminek a következtében egyszerüen lassan átmegy a szódabikarbónába, nem lépve reakcióba vele, de miután csak egy picit is megmozdítom az üveget, a nyomás majd szétviszi a palackokat. egyébként tényleg jo rendszer. nekem 20 napja megy éjjel nappal, és mivel az első próbálkozás volt egy csomó pocsékolás is...
Szia,
Ha jól olvastam a korábbi bejegyzéseket, akkor pont emiatt kell egy visszafolyásgátlót tenni az y ezen ágára...
Valahova kell ezen kívül még egy, de nem találom a postot, ahol le van írva...
Be tudná valaki linkelni?
Köszi!
 
Sziasztok!
Citromsavas rendszerhez, GA-s Camozzi tűszelepet használok, de naponta többször után kell állítani, mert vagy megáll, vagy nagyon megindul.
Lehetséges, hogy "elkoszolódik", vagy más oka is lehet?
 
Idő közben szédszedtem a Camozzit, kapott egy kis wd40-et és tökéletes....ez a része.
Az új kupak is megadta magát[emoji21]
Most megpróbálom fixre a két kupakot.

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Sziasztok,
Tegnap újratöltöttem, és betettem a 2 db visszafolyásgátlót (egyet az Y-ágba egyet meg a két üveg közé).
Első körben csak az Yba került be, szóval egy töltet ment a levesbe.
Most viszont, hogy mindkettő bent van, nem egyenlítődik ki a nyomás.
Ez normális?
Fog így működni?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
nt-com-2f-iazpb6znzlw-2fuutzlceerpi-2faaaaaaaafry-2fe4gbeqt9vry-2fw600-h450-no-2fabra2-jpg.12486.jpg
Sziasztok! A mágnes szelep működhet a tűszeleptől jobbra is a képen? (A nyomás zárja, de jobbra nincs akkora gondolom)
 
Sziasztok,
Tegnap újratöltöttem, és betettem a 2 db visszafolyásgátlót (egyet az Y-ágba egyet meg a két üveg közé).
Első körben csak az Yba került be, szóval egy töltet ment a levesbe.
Most viszont, hogy mindkettő bent van, nem egyenlítődik ki a nyomás.
Ez normális?
Fog így működni?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Jó irányba ereszt a szelep?
 
Egy jo tanacs a citromos rendszerhez: az osszes csovet ami erintkezik a citromsavval cserelni rendes femszalas pneumatikai levegocsore.... idovel szetmarja es szanaszet spriccel a citromsav.

Jó ideje megy már a citromsavas rendszerem, időnként lecserélem a palackokat összekötő csövet, mert előfordult már, hogy szétmarta a sav és szétköpte a limonádét.

Sziasztok!
Ezt kb. milyen időszakonként érdemes megejteni? Nem szeretnék a saját káromon tanulni...
 
Sziasztok!
Ezt kb. milyen időszakonként érdemes megejteni? Nem szeretnék a saját káromon tanulni...
hali. en kb 1 eve csereltem le pneumatikai csovekre ami femszalas erositesu meg mindig birja. A sima co cso amit adnak a szetthez 3 honap alatt adta meg magat.
 
Sziasztok. Van egy eladó D501 ha valakit érdekel. 1x üzemeltem be. Tök gyári.. 4000ér elengedem XD fejér megye.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Egyébként pár hónapja abbahagytam a co2 beoldást. Valahogy nem sikerült ezzel a szettel jól beállítanom a szintet, valószínűleg türelmetlen is voltam és nem is foglalkoztam vele eleget. A fényből kicsit visszább vettem, azóta nem bubiznak a növények, de nagyon szépek és elég jól nőnek, még az acicularis szőnyeg is jól bírja, a riccardia is gyarapszik, az anubias nana petite pedig egyenesen szárnyal, megbokrosodott és már nincsen a levelén az a sötét érdes valami.

Az algásodás pedig szinte megszűnt, alig van valami, pedig küzdöttem jó sokat a hosszú szálas zöld algákkal. Úgyhogy lehet hogy lesz egy eladó szettem :)
 
Back
Oldal tetejére