• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 tűzoltópalack

az első mondatod gondolom kérdés volt
Válaszom, valószínűleg igen, azért fényképeztem le mindent, hogy kiderüljön használható-e.
Ezek szerintem nemvalószínű.
Nem vagyok szakértő, de ismerek egy kertész kollégát aki szerintem meg tudja mondani.
@lakly
Megtennéd, hogy kicsit feljebb tekersz és ránézel a palackra?
 
Szerintem nem reménytelen, csak mire szabványos szelepet teszel rá és nyomáspróbáztatod, abból vehetsz hivatalosan egy 2 kilósat...
 
30 000 ft a 2 kgos palack GAban, csak nem kerül ennyibe a palack helyre pofozása, persze csak ha megoldható.
 
Ez valóban egy porral oltó, amiben a hajtógáz a felhasználás előtt keveredik az oltóanyaggal.
Ez nem igazán alkalmas akvarisztikai célokra legfőképpen azért, mert ezek nem tartós üzemre készültek.
DIY megoldással egy profi esztergályossal és megfelelő tömítéssel megoldható lenne a használata, de kérdés, hogy érdemes e ennyit ráfordítani.
És a legfontosabb a biztonság!!! ;)
 
az első mondatod gondolom kérdés volt
Válaszom, valószínűleg igen, azért fényképeztem le mindent, hogy kiderüljön használható-e.
Ezek szerintem nemvalószínű.

Nem használható ez nem CO2 palack sajnos ... :(
 
Helloo

Van valaki ek tudomása arról : hogy vajon poroltó készüléket át lehet alakítani akvarisztikai célokra?
Vagy csak már eleve co2-s palack jó?
Vettem egy reduktort, és a palck adott lenne: maxima 6k

Tapasztalatok???? Feltételezések???
Holnap majd azért telefonálgatok az ügy érdekében, de gondoltam egy kérdést megér....
 
Most látom csak hogy pont előttem tették már fel a kérdést.....
Így megspórolta a választ


Tehát nemjó. :(
 
Üdv
Sikerült beszereznem egy 2 kg-os CO2 palackot de sajnos semmit nem tudok az előéletéről...

Multis CO2 című albuma az Indafotón

Szerintetek érdemes vele foglalkozni?Az biztos hogy üres...Csak a palack van magában.Esztergályos van a családban ha valamit kell hozzá csináltatni...
 
6-ért nyomáspróbázzák és 4-ért töltik
10ért vmeg tudsz venni zsír újat tele
vidd el a méhbe
Igaz én csak a messer palackom töltését kérdeztem tűzoltós cégnél. Itt 800Ft/kg a gáz, és nem nézik a nyomáspróbát, ha nem sérült a palack akkor megtölti a lejártat is.
 
Akkor irány Várpalota :)
Nekem is van próba nélküli palackom és két töltő helyen is megkérdeztem, ugyanolyan árakat kaptam ifex és tűz:ROFLMAO:ltó kft
 
Engem az érdekelne hogy milyen helyeken lehet ilyen palackot venni ;)
Alapvetően tűzoltós cégek nem csak karbantartják, töltik ezeket a palackokat, hanem árulják is, apám is pár hete vett poroltót náluk. Google biztos kidob neked valami céget a közelben.
 
Szekszárdon 700ft/kg a töltés .Viszont már 2x jártam úgy ,hogy a nyomáscsökkentő felszerelése után (a kallantyús vátozatnál)kinyitottam a szelepet és szépen elszelelt a gáz.Töltés előtt minden estben ki kell cserélni a szelep száránál levő "o"gyürűt.Kis műszaki érzékkel otthon is meg lehet csinálni,persze csak teljesen kiürült palacknál:bookworm:és kellő körültekintéssel!!!!!.A tekerősnél nincs ilyen gond.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére