• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 tűzoltópalack

Sziasztok. Sikerült beszereznem egy 2kg-os tűzoltópalackot...Az lenne a kérdésem hogy nyomás szabályzóként be lehetne kötni rá egy FESTO LRP-1/4-0,7 típusút..?
 
Sziasztok!

Vettem potom pénzért egy palackot amiben alig van gáz viszont tele van oltóanyaggal. Szerintetek hova lehet ezt üríteni?
Mi van ha a gáz nem viszi ki az összes oltóanyagot, ki lehet ezt önteni?
Milyen reduktor ajánlott ehhez? Az olcsóbb verziók érdekelnek, CO2 reduktort 6-8000-ért láttam (pl Zehen)
Ahol megtöltetem ott össze is tudják szerelni?

Köszi!
 

Attachments

  • poroltó.jpg
    poroltó.jpg
    113 KB · Megtekintések: 7
Sziasztok!

Vettem potom pénzért egy palackot amiben alig van gáz viszont tele van oltóanyaggal. Szerintetek hova lehet ezt üríteni?
Mi van ha a gáz nem viszi ki az összes oltóanyagot, ki lehet ezt önteni?
Milyen reduktor ajánlott ehhez? Az olcsóbb verziók érdekelnek, CO2 reduktort 6-8000-ért láttam (pl Zehen)
Ahol megtöltetem ott össze is tudják szerelni?

Köszi!
Szia szerintem nem lesz jó a poroltó, mivel a co2 -vel töltött palack üzemi nyomása sokkal nagyobb mint a poroltó-é..
 
CO2 Tűzoltópalack. Tekerős elzáróval a tetején. Nyomáspróbája lejárt. A CO2 palackokban a nyomás 50 bar körüli, a biztonsági szelep talán 120 bar nyomásra van beállítva, a palack maga valszeg többet is kibírna.DSC_1889.JPG
Itt egy kép róla, ha kell, vidd el, ha nem, akkor lomtalanításig marad.
 
Köszi, de most vettem, nem akarok még egyre pénzt szánni.
Kovács Zsolt, amúgy ennek az üzemi nyomása 15 bar, nem hiszem, hogy ennél sokkal több kell.
Hát nem is tudom....:) és amikor kiüríted a palackot, az tutira üres lesz nem marad benne por?
Mert ha nem, és úgy próbálkoznak feltölteni co2-vel érdekes lesz... szerintem.. (elméleti alapon).
De szerintem kérdezd meg hogy ahol töltenek palackot ott töltenek e ilyet is. Erre felé nem töltenek csak kimondott Co2 palackot.
 
Sziasztok!

Vettem potom pénzért egy palackot amiben alig van gáz viszont tele van oltóanyaggal. Szerintetek hova lehet ezt üríteni?
Mi van ha a gáz nem viszi ki az összes oltóanyagot, ki lehet ezt önteni?
Milyen reduktor ajánlott ehhez? Az olcsóbb verziók érdekelnek, CO2 reduktort 6-8000-ért láttam (pl Zehen)
Ahol megtöltetem ott össze is tudják szerelni?

Köszi!
Ha növényezni vetted, akkor kidobott pénz...
Ebben csak a hajtó töltet a gáz, egy betét palackban. A hajtóanyag nitrogén, rendszerint, co2-t nem fognak neked bele tenni még a tűzoltók sem.
A 15-20 bar az semmi, a co2 készülékek 50-60 bar-on dolgoznak.
A Burkoló palack, amit látsz, tele van oltóanyaggal, de ez a palack nem nyomásálló, csak konténer. Nyomás alatt tartani veszélyes.

big_034.jpg
 
Ha növényezni vetted, akkor kidobott pénz...
Ebben csak a hajtó töltet a gáz, egy betét palackban. A hajtóanyag nitrogén, rendszerint, co2-t nem fognak neked bele tenni még a tűzoltók sem.
A 15-20 bar az semmi, a co2 készülékek 50-60 bar-on dolgoznak.
A Burkoló palack, amit látsz, tele van oltóanyaggal, de ez a palack nem nyomásálló, csak konténer. Nyomás alatt tartani veszélyes.

View attachment 17271

Ötlet elvetve, hegesztős is azt mondta, h nem ajánlja.
Ám lesz Co2 tűzoltópalack.
Ahhoz jó az ipari CO2 reduktor vagy csak akvarisztikai ajánlott? Iparit már látok 6-8000-ért, akvarisztikai 12++.
 
Ötlet elvetve, hegesztős is azt mondta, h nem ajánlja.
Ám lesz Co2 tűzoltópalack.
Ahhoz jó az ipari CO2 reduktor vagy csak akvarisztikai ajánlott? Iparit már látok 6-8000-ért, akvarisztikai 12++.
Bármelyik jó rá. 10 környékén már van precíziós termék is. Én a legolcsóbb iparit pörgetem. Kell vele szarakodni, mire beállítod, de csak egyszer kell.

Mini CO2 – Argon reduktor: ZR-184
mini-co2-argon-reduktor-nyomascsokkento-regulator-alfaweld-432x518.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Kínából már lehet rendelni akvarisztikai reduktort, up aqua-t kb. 8000-ért.
Mágnesszeleppel - szintén up aqua - 20k körül.

Érdemes szenvedni hegesztéstechnikai cuccokkal, kérdezem én?
 
Back
Oldal tetejére