• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 tűzoltópalack

w-rig said:
Az üres 10 kg-os palackot átlagosan 6000 Ft Bruttó árban cserélik telire a gázcseretelepeken. Van nagyon alacsony palack 65cm magas normál vastagságban. A palack átlagára /nem új/ 10-12 ezer ft bruttó töltve.

:!: Csak összahasonlításként: 2Kg tűzoltópalack 6000+áfa=7500Ft bruttó 3000Ft-ért töltik 2kg gáz! Vásárláskor spóroltál 4500Ft-ot!
10Kg hegesztéstechn. palack 12000 Ft bruttó 6000Ft-ért cserélik 10 Kg gáz!


Namármost a töltés :5X2=10Kg Kg 15000Ft
1X10 Kg 6000Ft tehát
másfél 2kg töltet árával drágább a vásárlásnál a 10Kg-os palack, viszont 2X2kg töltetér ami ugye 2X3000Ft=6000Ft de 10Kg-os cserét ami úgyszintén 6000Ft!

Hamár annyira spórolunk :evil: !

Annyira nem lehet helyhiány, hogy ez megérje!

W,

Teljesen igazad van, de én sem vagyok hülye --- legalábbis remélem nem tűnök annak --- , a matek még megy ennyire nekem is :thumbup:

Mellesleg hosszú távon a 37,5Kg-os lenne a legcélravezetőbb ugyebár, lehet be is szerzek egyet és a pincéből szisszentem fel a gázt az akikba :idea: hamár annyira spórolunk :!:
Ténylegesen akkor is ez a kis 2Kg-os fogott meg, sorolhatnám hogy milyen érvek állnak mellette ( és ellene is természetesen ).

Üdv!
 
kisvido said:
flashback said:
Hali,

Na megkaptam az említett 2Kg-s, töltött, "felújított" Maxima palackot, minden okés vele.
Ma este átmegy egy kis kozmetikán, jövő héten pedig felpattintom rá a reduktort is, már ha
megérkezik.

koszt :roll: eddig: palack töltve : 6000,.+fa

folyt köv!

Flash

Nagyon várom!
Aztán én is nekikezdek!

Egy kérdés: Kisgyerek mellett mennyire ajánlott nagynyomású Co2 rendszer? (kisebb szivárgás is veszélyes lehet), vagy itt nincs szivárgás, és kész? :)
Amúgy nem abban a szobában aludna. Abban a szobában mi aludnánk.. :shock: Az mennyire gáz?

Kösz a válaszokat!

Kisvido

Szia Vido,

Jelentkezek ha végeztem a teszteléssel!

A nagynyomású gázrendszerek minden esetben "veszélyesnek" nyilváníthatóak, neten olvasgass kicsit a nagynyomású palackos rendszerekről, gázokról, stb.
Ha kellő körültekintéssel jársz el (palack minősége,nyomáspróbázott-e, palackszelep+reduktor minősége, tömítések, rögzítés, elhelyezés, stb.) akkor nem lehet baj.
Nameg nem árt néha ellenőrizni sem a cuccot, hamár üzemben van.

Üdv.
 
kisvido said:
Amúgy nem tudom én sem, itt is lehet, hogy sokkal inkább megéri a 10kg-os palack, csak ezek mérlegelendők.
Kérem nem legorombítani, hogy a 2kg-os palack csak fél évig elég nem is egy évig. Kívácsi vagyok, hogy mondjuk ha csak akkor megy, amikor a világítás, meddig elég.???

viewtopic.php?f=15&t=1829
 
Köszi a sok hozzászólást!

Atti, akkor kb 8 hónapig lehet nekem jó egy 2kg-os palack a szavazás szerint. Ha meg spórolok vele kicsit, akkor még tovább. Mondjuk 10 hónap (mert elég erős lett a tuning világításom), így kb 7 órát megy, az azt jelenti, hogy mondjuk 8 órát megy a co2. Vagy az is 7-et, mert egy órával hamarabb bekapcs, és egyel hamarabb ki, mint a világítás. Ráadásul a HC-n kívül nincs nagyon igényes növényem eddig.

Flashback köszi, olvasgattam, meg hát rendszeresen használok pb palackot (minit, kicsit, nagyot...), szóval oké, csak az a baj, hogy most a reduktor minősége is relatív. Ha megkérdezem, azt fogják mondani, hogy vegyek 17e-ért akva boltban, mert az a tuti. Arra nincs pénzem. De a 2500-as meg lehet nem jó a hegesztéstechnikai szaküzletből. A nyomáspróbát nyilván ellenőrzöm majd. A minőségre meg valami középkategóriát megpróbálok belőni.


Kisvido
 
kisvido said:
Köszi a sok hozzászólást!

Atti, akkor kb 8 hónapig lehet nekem jó egy 2kg-os palack a szavazás szerint. Ha meg spórolok vele kicsit, akkor még tovább. Mondjuk 10 hónap (mert elég erős lett a tuning világításom), így kb 7 órát megy, az azt jelenti, hogy mondjuk 8 órát megy a co2. Vagy az is 7-et, mert egy órával hamarabb bekapcs, és egyel hamarabb ki, mint a világítás. Ráadásul a HC-n kívül nincs nagyon igényes növényem eddig.

Flashback köszi, olvasgattam, meg hát rendszeresen használok pb palackot (minit, kicsit, nagyot...), szóval oké, csak az a baj, hogy most a reduktor minősége is relatív. Ha megkérdezem, azt fogják mondani, hogy vegyek 17e-ért akva boltban, mert az a tuti. Arra nincs pénzem. De a 2500-as meg lehet nem jó a hegesztéstechnikai szaküzletből. A nyomáspróbát nyilván ellenőrzöm majd. A minőségre meg valami középkategóriát megpróbálok belőni.


Kisvido

Csao,

A reduktor akár akvarisztikai, akár ipari, NEM szivároghat. Max a tömítésekre kell odafigyelni. Reduktorral csak annyit szívhatsz ha iparit/hegesztőset veszel, hogy azt valószínűleg nem tudod "finomhangolni", azaz a kimenő nyomás beállítása hosszadalmasabb mint egy frankó tűszelepes cuccnak + ha silányabb minőségű membránnal van szerelve akkor hőhatásra v. csak úgy gondol egyet, és elállítódhat a kimenő nyomás. ( persze ez a nyomásváltozás csak akvarisztikai célból zavaró, védőgázas hegesztésnél annyira nem jelent problémát, ha 0.5-1 bar el-el mozdul is néha )

Üdv.
 
tibicuk said:
Néha megnyitásnál eresztenek,akkor visszaviszem,tekernek rajta valamit és már jó is.Csak látnám egyszer,hogy pontosan melyik csavaron húznak ilyenkor,többet nem kéne visszavinni.Mindig rám fogják,hogy a reduktort nem jól húztam meg,hölgy lévén ezt várják tőlem :) ,de mindig kiderül,hogy nem én vagyok a hibás. :p

Na én ma épp így jártam.Egyébként nagyon olcsó volt... ;) (1400ft/ 2kg gáz)Igaz ,hogy a felét már elslisszoltam... :x
 
Én is megint így jártam.Elvittem a palackot.Mondták,hogy valami gikszer van a főcsappal,alkatrész probléma van,mert ezek a palackok ugye nem mai gyerekek.Nem tudom,valami tömítés,de megoldják.Adtak egy másik palackot,azt töltötték fel.Majd ha megint viszem feltölteni,addigra megcsinálják.Hazaviszem,gyorsan ráteszem a reduktort,ráeresztem a gázt,hát sziszeg mint az őrült.Letekertem, új tömítés,vissza.Ismét ereszt :twisted:
De nem kicsit.Ezután csináltam egy kis mosogató szer habot."Behaboztam" a reduktornál és a főcsap alatt is.Hát gondolhattam volna,szinte kirobbant az összes hab a csap alól.Én viszonylag türelmes ember vagyok,eddig nem szóltam érte,pedig már legalább 4szer előfordult.Most szóltam.Ráadásul a város másik végén van és sosem csinálják meg rögtön,mert majd jön az alkalmazott...pedig csak egy húzás.400ft-os benzinnel vissza kell menjek.Megint nem láttam,hogy hol húznak rajta. :cool:
Sajnos csak ez az egy alternatíva van.Van egy Linde lerakat,de ahhoz egy linde palackot kellene vennem,a töltést sem úsznám meg 1000ft/kg ért.Kérdeztem,elég körülményes lenne töltés is.
Nem igaz,hogy nem lehet rá rakni egy véges csavart és ellenőrizni.Pláne tudva,hogy ezek a palackok előbb utóbb elállítódnak.
 
tibicuk said:
Én is megint így jártam.Elvittem a palackot.(tűzoló)Mondták,hogy valami gikszer van a főcsappal,alkatrész probléma van,mert ezek a palackok ugye nem mai gyerekek.Nem tudom,valami tömítés,de megoldják.Adtak egy másik palackot,azt töltötték fel.Majd ha megint viszem feltölteni,addigra megcsinálják.Hazaviszem,gyorsan ráteszem a reduktort,ráeresztem a gázt,hát sziszeg mint az őrült.Letekertem, új tömítés,vissza.Ismét ereszt :twisted:
De nem kicsit.Ezután csináltam egy kis mosogató szer habot."Behaboztam" a reduktornál és a főcsap alatt is.Hát gondolhattam volna,szinte kirobbant az összes hab a csap alól.Én viszonylag türelmes ember vagyok,eddig nem szóltam érte,pedig már legalább 4szer előfordult.Most szóltam.Ráadásul a város másik végén van és sosem csinálják meg rögtön,mert majd jön az alkalmazott...pedig csak egy húzás.400ft-os benzinnel vissza kell menjek.Megint nem láttam,hogy hol húznak rajta. :cool:
Sajnos csak ez az egy alternatíva van.Van egy Linde lerakat,de ahhoz egy linde palackot kellene vennem,a töltést sem úsznám meg 1000ft/kg ért.Kérdeztem,elég körülményes lenne töltés is.
Nem igaz,hogy nem lehet rá rakni egy véges csavart és ellenőrizni.Pláne tudva,hogy ezek a palackok előbb utóbb elállítódnak.

Helló!
Az én palackom vadi új, márciusban vettem nem hinném ,hogy elöregedett már.Nézegettem, van egy csavar a szelepnél(a nyakára merőlegesen)amin lehetne állítani de fixre van húzva.....nem tudom ;) Mondjuk ők szerintem nem vizsgálják ,hogy nyitott szelepnél nem szökik e a gáz,attól még oltani lehet vele,nem reduktorhoz van tervezve,úgy hogy óvatosan kell megközelíteni a dolgot :shh:

üdv:gzs
 
Sziasztok !
Szereztem egy Gloria KS2SBS 2kg-os tűzoltó készüléket.
Nem kaptam még kézhez. Majd jövő héten. Teli van CO2-vel.
Felhívtam egy céget, amelyik forgalmazza és azt mondta a csóka, hogy ezt szokták vinni akváriumokhoz.
Ezen a kijelentésen kissé meglepődtem.
Nem a régi acél, hanem jó minőségű hegesztés mentes alumínium. Nagyon dicsérte az eladó.
Ez nem csapos, hanem fogantyús, tehát összenyomva engedi rá a gázt a reduktorra.
Ezek szerint pl. egy kötegelővel kell rögzíteni a kart, mikor használatba vesszük.
Az mondja ezek szelepesek és nem szoktak engedni. A csaposnál hamarabb előfordul, hogy enged a csapnál.
A menet stimmel. 22mm a menet átmérője. A tűzoltó készülék forgalmazó cég 2eFt-ért tölti ezt.
Van egy dolog, ami elbizonytalanított. Mégpedig egy Lengyel oldalon a készülékről készült robbantott ábra.
Nem tetszik az a piros szívószál. Én ezt úgy értelmezem, hogy a gázt folyékonyan szedi fel és a tűzre irányítva a csőből kiérve "esik szét gázzá" a CO2.
Na most akkor a reduktorban még folyékony és a csőbe is úgy érkezik.
Most nem tudom, hogy ez egy GERONIMO ábra vagy minden CO2-es oltó készülék ilyen és ettől még talpára állítva csak a gáz jön ki a csövön.
Mi a véleményetek ? Mert ez így elvileg alkalmatlan arra amire használnám.
Nyilván ez akkor derül ki biztosan, ha kézhez kapom, de addig még van 6 nap.
 
Sziasztok

Mennyire biztonságos a tűzoltó palack? Találtam a környékemen jó árban. Viszont érvényes nyomáspróbája nincs, de ha kiürül töltenék ahonnan venném.

Vélemény?
Köszönöm
 
Sziasztok

Mennyire biztonságos a tűzoltó palack? Találtam a környékemen jó árban. Viszont érvényes nyomáspróbája nincs, de ha kiürül töltenék ahonnan venném.

Vélemény?
Köszönöm
Üdv!

Nekem az a tapasztalatom a tűzoltópalackokkal,hogy nem szabad töltetni.Ha belemennek akkor inkább cseréltesd újra ha kifogy.Igazából a baj forrása a kallantyús nyitószerkezet tömítő gyűrűjénél van(a tekerős elzáróknál nincs ilyen gond)hosszútávon nyitva van akkor el eszi a gáz és töltésnél nem bitos ,hogy észreveszik. Csak akkor derül ki ha ráteszed a reduktort és megnyitod a kallantyút és visszafelé kezd dőlni a gáz.Fejet nálunk tudnak rendelni újat hozzá de akkor azt még plusszban kiszámlázzák,(2000 ft) garanciát csak így vállalnak rá.Szóval ha tekerős akkor bátran vedd meg ,ha kallantyús akkor ilyen plussz költségekre számíthatsz.
 
Tekerős és pisztolyos is van. A tekerőst akkor bátran használhatom? :) Az nem gond akkor hogy nincs érvényes nyomáspróbája? Az akvárium a szobámban van, nem akarok meglepetéseket. ( papillon reduktort vennék rá )
 
Tekerős és pisztolyos is van. A tekerőst akkor bátran használhatom? :) Az nem gond akkor hogy nincs érvényes nyomáspróbája? Az akvárium a szobámban van, nem akarok meglepetéseket. ( papillon reduktort vennék rá )
Ha nem túl régi akkor nem lehet gond.Mielőt beüzemeled olvasd végig a co-2 topikokat,nagyjából megtalálod,hogy mire kell odafigyelni.Szerintem valami nyitott helyen állítsd össze ne a szobádban probálgasd.
 
Sziasztok!

Szerintetek egy ilyen palackot fel lehetne használni? Mármint akváriumhoz CO2 palackként.

F%25C3%25A9nyk%25C3%25A9p0672.jpg


F%25C3%25A9nyk%25C3%25A9p0673.jpg
 
helló

hol a menet rajta?hova rakod a reduktort?rá van írva ,hogy co2?autokba szoktak nem co2 oltót is használni /valami más gázzal töltik/
 
Annyit tudok erről a palackról, hogy 1kgos, és ami a képen látszik. Talán a műanyag rész alatt van a menet.
Nem tudok sajnos többet. Próbálok utána járni, jövő héten hazahozom.
 
Hazakerült a palack, sikerült szétszedni. A műanyag fejrész lecsavarható, amihez egy cső tartozik amiben van egy kis CO2 palack.

IMG_1564.JPG


IMG_1565.JPG


lecsavarható fejrész

IMG_1566.JPG


kis co2 palack
IMG_1568.JPG


A palack tetején lévő menet, amire esetleg lehetne esztergáltatni egy toldást amire a szelep kerül, ha ez megoldható.
IMG_1569.JPG


Ha össze is rakom, és nem ereszt, akkor is kérdéses, hogy hol töltenék meg nekem.
 
Ez nem egy porral oltó akar lenni, amiben csak a hajtógáz volt a kis 16 grammos töltet.
Ha igen, akkor a külső palack aligha bírja a 60-70 Baros nyomást.
 
az első mondatod gondolom kérdés volt
Válaszom, valószínűleg igen, azért fényképeztem le mindent, hogy kiderüljön használható-e.
Ezek szerintem nemvalószínű.
 
Back
Oldal tetejére