1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

CO2 tűzoltópalack

Kategória: 'Akvárium és a szén-dioxid (CO2)', témanyitó: gézsé, téma nyitása: Ápr 14, 2011.

1. gézsé
    Épp nem fórumozik ...

gézsé Főkertész

Tag:
    Nov 26, 2010
    Kedvelik:
    360
    Hely:
    Bonyhád
    Sziasztok!

Van tapasztalata valakinek co2tűzóltó palackokkal kapcsolatban?
    2 illetve 5kg-os kivitelben is tudnák szerezni occsóért! A kérdésem ezzel kapcsolatban az volna,hogy milyen nyomást tárolnak ezekben a palackokban?A hegesztéstechnikai nyomás csökkentő rászerelhető e?A benne lévő gáz alkalmas e növényes akváriumba(most itt a gyári töltetre gondolok)?Meddig elég mondjuk egy 2kg-os 135l-es akváriumhoz?

2. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    5,009
    Hely:
    Diósd-Bp.
    És még egy kérdés, ki fogja megtölteni neked? ;)

3. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

tibicuk Legenda Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,355
    Hely:
    Baja
    Teljesen rendben vannak ezek a palackok.Én már másfél,két éve ilyet használok.Az egyetlen kérdés,hogy tudd,hol töltik.Nálam ezt a tűzoltó készülékesek végzik.60 bar nyomás van benne(2kg-os).Sima hegesztős reduktor minden előtét nélkül rámegy.
    Kb. 3 hónapig elég a 2 kg-os.Ez attól is függ,milyen módszerrel oldod be a co2-őt.Egy jó reaktorral hosszabb ideig elég.

4. gézsé
    Épp nem fórumozik ...

gézsé Főkertész

Tag:
    Nov 26, 2010
    Kedvelik:
    360
    Hely:
    Bonyhád

Szekszárdon találtam egy céget(tüzoltó palackok töltésével+felülvizsgálatával foglalkoznak)

Köszi a gyors választ!Asszem már semmi nem tart vissza,hogy vegyek egy ilyen palackot!!

5. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,355
    Hely:
    Baja
    Néha megnyitásnál eresztenek,akkor visszaviszem,tekernek rajta valamit és már jó is.Csak látnám egyszer,hogy pontosan melyik csavaron húznak ilyenkor,többet nem kéne visszavinni.Mindig rám fogják,hogy a reduktort nem jól húztam meg,hölgy lévén ezt várják tőlem :) ,de mindig kiderül,hogy nem én vagyok a hibás. :p

6. gézsé
    Épp nem fórumozik ...

gézsé Főkertész

Tag:
    Nov 26, 2010
    Kedvelik:
    360
    Hely:
    Bonyhád
    :D Ez biztos bajai szokás(Ismerek egy pár földidet ,mert az axiál-nál dolgozok Szekszárdon,gondolom ismered ezt a céget....) :)

7. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,355
    Hely:
    Baja
    :thumbup:

8. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    3,355
    Hely:
    Baja
    Szert tettem egy 380gr-os palackra,ami egy 1966-os tűzoltó készüléken volt.Szerintetek meddig lehet elég egy 380gr-os palack mondjuk egy 40 literes akihoz diffúrorral?Garniknak szeretnék egy kis növényes akit,ahol megfigyelhetem őket.A nagy akiban "elvesznek" a sűrű növényzetben.

Egyénként egy ilyen tűzoltó készüléket találtam:

A tűzoltó készülékeseknél majd megvizsgálják,hogy egyáltalán használható-e.Minden esetre lefestettem,olyan szép lett(zöld) :)
    Eredetileg is "SZÉNSAV" volt benne.
    Érdekesség ként itt egy kis ízelítő,hogy milyen tűzoltó készülékek voltak anno.
    https://picasaweb.google.com/kovacs.slg ... yujtemeny#

9. flashback
    Épp nem fórumozik ...

flashback Kertész szaki

Tag:
    Okt 12, 2011
    Kedvelik:
    155
    Hely:
    Budapest III. kerület
    Sziasztok,

Találtam egy olcsó beszerzési forrást 2Kg-os széndioxiddal oltó készülékre. Felújított, nyomáspróbázott, töltött cucc : 6000,. HUF +fa, töltést vállalnak, 3000 pénzért.
    Komplett a készülék, azaz rajta van a szórófej is, de ezt leszerelvén elvileg szabvány reduktor simán passzol rá.

Még valami, elvileg 99,8%-os élelmiszeripari gázzal töltenek!

Több típus van náluk,én ezt választottam : CKM 2 BC Maxima

Info ha kell nálam , mert nem akarok reklámot csinálni a helynek!

Üdv.

10. w-rig
    Épp nem fórumozik ...

w-rig Főkertész

Tag:
    Jan 11, 2010
    Kedvelik:
    486
    Hely:
    Nagykanizsa
    Ennyiért nyomják a 10Kg palackot töltve ;) ! Felesleges élelmiszer ipari gázt használni, a sima ipari Co2 tisztább, nézd meg a gázok termékadatlapját. A fő különbség az előállítás és szabvány megfelelőségben van. Azért mert ipari nem azt jelenti, hogy szennyezett , többek közt hegesztésnél védőgázként használják a Co2-őt , egy minősített varrat elkészítése, megfelelősége nagyban múlik a védőgáztól, nem lehet beszennyezni a fémet, vagy épp röntgenezésnél derül ki "zárványos" mondjuk egy nyomástartó edénynél ez nem jó.

Tehát bátran az ipari gázzal. A kis palack max helyhiánynál célravezető.

11. flashback
    Épp nem fórumozik ...

flashback Kertész szaki

Tag:
    Okt 12, 2011
    Kedvelik:
    155
    Hely:
    Budapest III. kerület
    Köszi W, az infót, jól hangzik ez a 10Kg-s dolog, sajnos a helyhiány tényleges :) ... bakker azt hittem megütöttem a főnyereményt ezzel a bolttal :lol:
    Öregem anno foglalkozott hegesztéstechnikákkal, akkor sorban álltak itthon a palackok , Argon,Co stb., már sajnálom h. egy sem maradt meg!!!

12. w-rig
    Épp nem fórumozik ...

w-rig Főkertész

Tag:
    Jan 11, 2010
    Kedvelik:
    486
    Hely:
    Nagykanizsa

Van 10Kg-os alacsony kb:65cm-es palack is ;) nem nagyobb egy tűzoltó készüléknél! Ha jól emlékszem a 10Kg-ost felénk 6000 pénz körül cserélik.

13. flashback
    Épp nem fórumozik ...

flashback Kertész szaki

Tag:
    Okt 12, 2011
    Kedvelik:
    155
    Hely:
    Budapest III. kerület
    Hmmm ... hol is lehetne hozzájutni egy ilyen 10Kg-s kiszerelésnek? :D kezd érdekelni a dolog!

14. kisvido
    Épp nem fórumozik ...

kisvido Kertész tanonc

Tag:
    Aug 18, 2011
    Kedvelik:
    4
    Sziasztok!

Egy másik fórumról idézve:

"Utánajártam a Linde-nél aki a töltést végzi, hogy évek óta nincs ipari és élelmiszer CO2. Ugyanazt a tisztaságú gázt tölti minden felhasználásra."

Amúgy engem nagyon érdekelne a dolog, többek közt ezért nem vágtam eddig bele a nagynyomású Co2-ozásba, mert iszonyat drága. Ez kicsit megváltoztatja a dolgokat.

Látom, hogy sokan ellenzik, ha nem a méreg drága akvarisztikai soksok ellenőrzésen átment készülékeket vásárolják az emberek. Mindenesetre természetesen nagyon körültekintőnek kell lenni az összeszerelésnél.

KV

15. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    8,874
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Nem ellenzi azt senki ha nem gyári co2 palackot használsz, a fórum 90%-a szerintem hegesztős palackot használ, még a boltban is azzal műxik ;)

16. kisvido
    Épp nem fórumozik ...

kisvido Kertész tanonc

Tag:
    Aug 18, 2011
    Kedvelik:
    4
    Az oké, oké, de mi a helyzet a tűzoltó co2 palackokkal, mondjuk a 2kg-os kiszereléssel (én ezt néztem ki helytakarékossági okokból), mert az tűnik a legolcsóbbnak, állítólag 6000 körül hozzá lehet jutni, bár én 10500-ért láttam legolcsóbban.

17. flashback
    Épp nem fórumozik ...

flashback Kertész szaki

Tag:
    Okt 12, 2011
    Kedvelik:
    155
    Hely:
    Budapest III. kerület
    Hali,

Na megkaptam az említett 2Kg-s, töltött, "felújított" Maxima palackot, minden okés vele.
    Ma este átmegy egy kis kozmetikán, jövő héten pedig felpattintom rá a reduktort is, már ha
    megérkezik.

koszt :roll: eddig: palack töltve : 6000,.+fa

folyt köv!

Flash

18. kisvido
    Épp nem fórumozik ...

kisvido Kertész tanonc

Tag:
    Aug 18, 2011
    Kedvelik:
    4
    Nagyon várom!
    Aztán én is nekikezdek!

Egy kérdés: Kisgyerek mellett mennyire ajánlott nagynyomású Co2 rendszer? (kisebb szivárgás is veszélyes lehet), vagy itt nincs szivárgás, és kész? :)
    Amúgy nem abban a szobában aludna. Abban a szobában mi aludnánk.. :shock: Az mennyire gáz?

Kösz a válaszokat!

Kisvido

19. w-rig
    Épp nem fórumozik ...

w-rig Főkertész

Tag:
    Jan 11, 2010
    Kedvelik:
    486
    Hely:
    Nagykanizsa
    Az üres 10 kg-os palackot átlagosan 6000 Ft Bruttó árban cserélik telire a gázcseretelepeken. Van nagyon alacsony palack 65cm magas normál vastagságban. A palack átlagára /nem új/ 10-12 ezer ft bruttó töltve.

:!: Csak összahasonlításként: 2Kg tűzoltópalack 6000+áfa=7500Ft bruttó 3000Ft-ért töltik 2kg gáz! Vásárláskor spóroltál 4500Ft-ot!
    10Kg hegesztéstechn. palack 12000 Ft bruttó 6000Ft-ért cserélik 10 Kg gáz!

Namármost a töltés :5X2=10Kg Kg 15000Ft
    1X10 Kg 6000Ft tehát
    másfél 2kg töltet árával drágább a vásárlásnál a 10Kg-os palack, viszont 2X2kg töltetér ami ugye 2X3000Ft=6000Ft de 10Kg-os cserét ami úgyszintén 6000Ft!

Hamár annyira spórolunk :evil: !

Annyira nem lehet helyhiány, hogy ez megérje!

20. kisvido
    Épp nem fórumozik ...

kisvido Kertész tanonc

Tag:
    Aug 18, 2011
    Kedvelik:
    4
    Teljesen igazad van, és abszolut egyet értek!

A kérdés az, hogy egy 54 l-es aksiba mennyi ideig elegendő a 2kg co2 illetve a 10kg co2, úgy, hogy nincs speckó táptalaj, a többi (fény, tápok, szűrés) mondjuk úgy, hogy megfelelő. Értem én itt azt, hogy érdemes-e ennyivel túllőni az igényeket (vagy nem is annyira túllövés?). Ezeket mind kérdezem, mert nincs tapasztalatom, tehát tényleg laikusként mondom. És várok válaszokat. Mert ha mondjuk 1 évig elég egy ekkora aksiba a 2kg-os, akkor évente kell cserélni, és tegyük fel, hogy ebben az esetben a 10 kg-os 5 évig elég (mondom, csak példa, nem tudom meddig elég). Lehet, hogy 2-3 év múlva már nincs is lehetőségem akvakertészkedni, vagy új technika jön be, stb, tehát van egy 2/5-ig teli Co2 palackom.

És akkor
    - vettem egy 2kg-os palackot, töltöttem 2x (de lehet, hogy csak egyszer), az 7500 + 6000 = 13500
    - vettem egy 10kg-os palackot, nem kell tölteni, mert teli adják = 12000 HUF

Viszont kevesebb helyet foglal,és az asszony se néz, hogy a szekrény mellett (nekem nincs akvárium szekrényem) miért áll az a bazi nagy pb palack (mert neki mindegy, hogy pb vagy co").

Amúgy nem tudom én sem, itt is lehet, hogy sokkal inkább megéri a 10kg-os palack, csak ezek mérlegelendők.
    Kérem nem legorombítani, hogy a 2kg-os palack csak fél évig elég nem is egy évig. Kívácsi vagyok, hogy mondjuk ha csak akkor megy, amikor a világítás, meddig elég.???

Meg a kisgyerekes dolog is érdekel, amit kérdeztem.

Őszinte tisztelettel:

Kisvido

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése