• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 szivárgás?

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Adott egy 2 kg-os palackos rendszer.0-24-be megy a oxyturbo reduktorral.
3. palack csere után nemsokára arra lettem figyelmes,hogy a beállított 70bubi/sec-ből szép lassan közel 0-lett,a mérőóra fixen 60 és 2 barra van beállítva.Ezt mutatja.
Cseréltem tűszelepet,nem lett jobb,cseréltem reduktort,nem lett jobb,cseréltem co2 csövet,nem lett jobb.
Lehet a palackal van a gond?
Köszönöm,ha valaki tud segíteni!
Cseréltél (takarítotál) diffuzort?
Ilyen esetben lépésről lépésre kell haladni:
- lehúzod a diffuzort. A cső végét a vízbe dugva, jön a CO2?
- ha nem jön, lehúzod a tűszelepről a csövet ( a palack felüli oldaláról) Jön a CO2?
 
Cseréltél (takarítotál) diffuzort?
Ilyen esetben lépésről lépésre kell haladni:
- lehúzod a diffuzort. A cső végét a vízbe dugva, jön a CO2?
- ha nem jön, lehúzod a tűszelepről a csövet ( a palack felüli oldaláról) Jön a CO2?
Már megint az van, hogy a levelem egyharmada megjelenik, a két harmada nem. Így értelmetlen amik írok, mert rossz következtetés vonható le belőle. Több, mint furcsa. :(
 
Már megint az van, hogy a levelem egyharmada megjelenik, a két harmada nem. Így értelmetlen amik írok, mert rossz következtetés vonható le belőle. Több, mint furcsa. :(
Nem tudom miért nem látható az egész,de valószínűleg a diffúzor tömítődött el,mert más is ezt írta,1.5 éves és még soha nem takarítottam ki,max lecarboztam.Köszönöm!
 
Már megint az van, hogy a levelem egyharmada megjelenik, a két harmada nem. Így értelmetlen amik írok, mert rossz következtetés vonható le belőle. Több, mint furcsa. :(
Kicsit túl feszes még a biztonsági rendszer. Majd Viktor szép lassan betanítja. Sajnos ez nem olyan, mint az én DIY lámpám összerakása, amit még egy sima zenész is megold kis segítséggel. 🙂
 
A mérőóra akkor mutathat 60 bar-t, ha van nyomás benne. Leveszed a reduktort, nyomás leesik mindkét manométeren, akkor műkszik. Palack akkor okés. Vedd ki a tűszelepet és nyisd rá a reduktorra a palackot. Ha sziszeg, akkor van 2 rossz tűszeleped...
Vettem egy új diffúzort,de nem változott a helyzet 1 óra alatt 80-ról 60 lett a bubiszám


Diffúzor lehet még eltömődve.
Levennék mindent róla, co2 csövet egy vödör vízbe hogy lásd a bubikat és egyesével visszarakva az elemeket próbálnám megnézni hogy mi az ami lefogja.
 
Kicsit túl feszes még a biztonsági rendszer. Majd Viktor szép lassan betanítja. Sajnos ez nem olyan, mint az én DIY lámpám összerakása, amit még egy sima zenész is megold kis segítséggel. 🙂
Amit írtál hogy vegyem ki a tűszelepet és nyissak ki a reduktort a palackra,ha sziszeg akkor van két rossz tűszelepem,de,ha rányitom a reduktort lesz 60 bárom és 2 bárra beállítom akkor kiveszem a tűszelepet sziszegni fog,hiszen a 2 bár nyomást nincs ami elfojtsa.
Rátette mm újra az új reduktort 1 napot ment most vettem,cső nélkül hallom a cső kivezetésén hogy egyenletesen jön a gátz
 
Amit írtál hogy vegyem ki a tűszelepet és nyissak ki a reduktort a palackra,ha sziszeg akkor van két rossz tűszelepem,de,ha rányitom a reduktort lesz 60 bárom és 2 bárra beállítom akkor kiveszem a tűszelepet sziszegni fog,hiszen a 2 bár nyomást nincs ami elfojtsa.
Rátette mm újra az új reduktort 1 napot ment most vettem,cső nélkül hallom a cső kivezetésén hogy egyenletesen jön a gátz
Amit előtte írtam, a diffúzor okán már tárgytalan. 🙂 Ez így tényleg csak a vízkő. Reduktor okés. 👍
 
Ezek után ha csökken a bubiszám akkor mitől lehet még,szerintem még mindig nem tökéletes,mert mintha csökkenne csak lassabban 2 óra múlva már jobban látom.Esetleg a visszafolyásgátló is lehet rossz?
Ez a lassú teljesítménycsökkenés csak a difi lehet. Vagy maradt még benne vízkő, vagy más szutyok. Egy idő után menthetetlenül eltömődnek. Én egy napra beáztatnám ecetbe, vagy citromsavba.
 
Ez a lassú teljesítménycsökkenés csak a difi lehet. Vagy maradt még benne vízkő, vagy más szutyok. Egy idő után menthetetlenül eltömődnek. Én egy napra beáztatnám ecetbe, vagy citromsavba.
Rendben,még jó hogy kettő van belőle,egyiket holnap beáztatom ecetbe.Nem gond ha írok,ha van fejlemény?
 
Ez a lassú teljesítménycsökkenés csak a difi lehet. Vagy maradt még benne vízkő, vagy más szutyok. Egy idő után menthetetlenül eltömődnek. Én egy napra beáztatnám ecetbe, vagy citromsavba.
Köszönöm a segítséget,megoldódni látszik a dolog:új diffi,régi reduktor:bubiszám csökkenés;új diffi,új reduktor jól szuperál,12 órája fix a bubiszám.A régi diffúzort beáztattam,átmostam ecettel,a régi reduktort darabokra szedtem átmosom azt is,remélem összerakás után újra jól fog majd szuperálni egyszer.Mégegyszer
 
Sziasztok! Hátha valakinek van tippje:

Adott egy Sodastream palackos rendszer adapterrel és dici reduktorral. Ment már egy kört, a palack cseréjéig teljesen rendben volt. Cseréltem a palackot, CO2 jött kifele. Kísérleteztem ezzel-azzal, s mivel szétment a palack-adapter közötti tömítés, nagy nehezen szereztem újat. Menet közben sikerült a reduktort szétszedni (hibakeresésnél), akkor rugó és egy műanyag biszbasz kiesett, szerintem jó helyre mentek vissza. Újabb összerakásnál elsőre szisszen, de utána - mindent a világon befújva szivárgásellenőrző spray-vel - nem ereszt. Persze lehet, hogy rossz a spré vagy nemtom. A lényeg, hogy rárakom a palackot, nyomás fel (mondjuk egyre kisebb szintekre), egy ideig pötyög (kis ideig akár pezsgőfürdő szinten), majd leesik a nyomás és megáll minden. Leszerelem, visszateszem, megint megy egy ideig, majd nyomás le és megáll. A palack még nehéznek tűnik, de lövésem sincs, milyen az újkori súlya. Elképzelhetőnek tartom persze, hogy kieresztettem a szerencsétlenkedésekkel annyi CO2-t, hogy kevés van benne. Olyannak tűnik a dolog, mintha egyszerre belemenne X adag CO2, majd azzal gazdálkodna a rendszer. Ha kimegy, akkor megáll. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond vagy hol lehet ilyet "javíttatni"?
 
Sziasztok! Hátha valakinek van tippje:

Adott egy Sodastream palackos rendszer adapterrel és dici reduktorral. Ment már egy kört, a palack cseréjéig teljesen rendben volt. Cseréltem a palackot, CO2 jött kifele. Kísérleteztem ezzel-azzal, s mivel szétment a palack-adapter közötti tömítés, nagy nehezen szereztem újat. Menet közben sikerült a reduktort szétszedni (hibakeresésnél), akkor rugó és egy műanyag biszbasz kiesett, szerintem jó helyre mentek vissza. Újabb összerakásnál elsőre szisszen, de utána - mindent a világon befújva szivárgásellenőrző spray-vel - nem ereszt. Persze lehet, hogy rossz a spré vagy nemtom. A lényeg, hogy rárakom a palackot, nyomás fel (mondjuk egyre kisebb szintekre), egy ideig pötyög (kis ideig akár pezsgőfürdő szinten), majd leesik a nyomás és megáll minden. Leszerelem, visszateszem, megint megy egy ideig, majd nyomás le és megáll. A palack még nehéznek tűnik, de lövésem sincs, milyen az újkori súlya. Elképzelhetőnek tartom persze, hogy kieresztettem a szerencsétlenkedésekkel annyi CO2-t, hogy kevés van benne. Olyannak tűnik a dolog, mintha egyszerre belemenne X adag CO2, majd azzal gazdálkodna a rendszer. Ha kimegy, akkor megáll. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond vagy hol lehet ilyet "javíttatni"?
Cseréltem a palackot, nem azzal volt a gond. A tipp talán a mágnesszelep.
 
Back
Oldal tetejére