• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 szivárgás?

Diffúzor lehet még eltömődve.
Levennék mindent róla, co2 csövet egy vödör vízbe hogy lásd a bubikat és egyesével visszarakva az elemeket próbálnám megnézni hogy mi az ami lefogja.
Diffúzort áztattam folyékony carbo-ban,tiszta,mint az új,de leveszem róla és akkor csak a cső marad bubiszámlálóval,ott nem lehet gond,gondolom.
 
Diffúzort áztattam folyékony carbo-ban,tiszta,mint az új,de leveszem róla és akkor csak a cső marad bubiszámlálóval,ott nem lehet gond,gondolom.
Másik helyen azt írták,lehet,hogy vizes a gáz,létezik ilyen?
Létezik. Akkor okozhat gondot nálad, ha fektetve használod a palackot. Állítva semmiképp se.
Állítva használom és úgy is szállítottam.
 
Köszönöm,hazaértem ki is próbálom,mennyit ázzon benne (ecet) és csak mossam át vízzel utána?
Csak átmosod. Ezek bio szerek, akkor sem okozna gondot, ha mosatlanul tennéd az akváriumba. Felhígul. Valamennyi természetes úton is keletkezik, de az egyéb anyagok megkötik.
 
Csak átmosod. Ezek bio szerek, akkor sem okozna gondot, ha mosatlanul tennéd az akváriumba. Felhígul. Valamennyi természetes úton is keletkezik, de az egyéb anyagok megkötik.
Köszönöm,4-5 között,amint hazaérek már próbálom is!Mennyi időnként kell ezt megcsinálni,még soha nem tisztítottam kb 1.5 éves.
 
Persze. Torlódik a gáz, felépült a diffúzor mögött a 2 bar nyomásod és csak annyi bubit enged, amit ki tud tolni a diffúzoron. De ezzel a felvetéseddel borítékolom is, hogy csak a diffúzornak van baja, a reduktor, tűszelepet okés lesz.
Nagyon köszönöm!Eszembe sem jutott,nagyon köszönöm,remélem igazad lesz,délután írok,hogy mi lett a végeredmény.
 
A palackot is érdemes ettől függetlenül szappanos vízzel, vagy szivárgás ellenőrzővel megnézni. A menetes részt leginkább.
Bár nagyon ritkán fordul elő, de találkoztunk már ilyen hibával is. Sérült palack meg még ennél is ritkább, ezt alapból kizárnám.

Ha a palack menetes része ok, akkor sorban lehet nyomozni minden elemét a CO2-nek hiba esetén.

Ha a palack, vagy a reduktor tömítésével van probléma, akkor nagyon gyorsan elfogy a gáz a palackból. Értsd néhány nap.
Más jellegű hiba, pl CO2 cső, üveg difik bubi számláló sérülésnél a várható használati idő rövidül valamennyit.
 
Nagyon köszönöm!Eszembe sem jutott,nagyon köszönöm,remélem igazad lesz,délután írok,hogy mi lett a végeredmény.

A palackot is érdemes ettől függetlenül szappanos vízzel, vagy szivárgás ellenőrzővel megnézni. A menetes részt leginkább.
Bár nagyon ritkán fordul elő, de találkoztunk már ilyen hibával is. Sérült palack meg még ennél is ritkább, ezt alapból kizárnám.

Ha a palack menetes része ok, akkor sorban lehet nyomozni minden elemét a CO2-nek hiba esetén.

Ha a palack, vagy a reduktor tömítésével van probléma, akkor nagyon gyorsan elfogy a gáz a palackból. Értsd néhány nap.
Más jellegű hiba, pl CO2 cső, üveg difik bubi számláló sérülésnél a várható használati idő rövidül valamennyit.
Köszönöm,az volt az első,hogy szivárgás vizsgáló spray-vel megnéztem a csatlakozásokat.Valószínűleg a diffúzor tömítődött el vízkővel,mert 1.5 éves és még nem volt soha elmosva se ecettel,csak carboval.
 
Back
Oldal tetejére