1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Co2 szivárgás?

Kategória: 'Akvárium és a szén-dioxid (CO2)', témanyitó: baropeter, téma nyitása: Dec 11, 2010.

1. baropeter
    Épp nem fórumozik ...

baropeter Főkertész

Tag:
    Ápr 19, 2009
    Kedvelik:
    505
    Hely:
    Bp. 1104 Harmat utca
    Map
    Sziasztok!
    Van egy kis problémám a 10kg-os palackommal. Már a vásárlásnál is gyanúsan könnyű volt, és most másfél hónap után a felére csökkent a nyomás.
    Csináltam szappanhabos tesztet, sehol sem ereszt. Lehet, hogy becsaptak? :x Egyáltalán mit kell nézni az új palacknál, a nyomást, vagy a súlyt?

2. oRphEus
    Épp nem fórumozik ...

oRphEus VIP kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    832
    Hely:
    Budapest, II. kerület Adyliget, Tel: 0620 473 1513
    Map
    A nyomás sem mindegy, de ha azt akarod tudni mennyi töltet van benne, akkor a súlyt. A palackon rajta van a palack önsúlya, és a töltet tömege is. Ha a mérleg a kettő összegét mutatja, akkor rendben van, ha kevesebbet, akkor annyival kevesebb benne a töltet.

3. baropeter
    Épp nem fórumozik ...

baropeter Főkertész

Tag:
    Ápr 19, 2009
    Kedvelik:
    505
    Hely:
    Bp. 1104 Harmat utca
    Map
    Köszi Orph! Tényleg így van, csak az első indulattól nem láttam ki a fejemből. Majd legközelebb résen leszek. :cool:

4. dekalabda00
    Épp nem fórumozik ...

dekalabda00 Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 18, 2009
    Kedvelik:
    25
    Hely:
    Szeged
    sziasztok!
    Patronos CO2 rendszerem van, 150 és 300 grammos palackokat használok. Régebben a kisebbel ment az aki 15-20 napig, azonban 3-4 hónapja átálltam a nagyobb palackra, mert kényelmesebb, nyilván. Azonban az elmúlt pár hétben már harmadszorra fogyott el a nagyobb palack kevesebb, mint 4 nap alatt. A fejük ugyanolyan, a tömítést mondjuk mindig cserélnem kell a reduktorban, mert szétfoszlik, de nem tudom milyen tömítést használjak, mert egyik rosszabb, mint a másik...Csináltam szappanos tesztet, és nem ereszt a rendszer látszólag, szóval nem értem mi lehet a probléma..Lemértem, és rendesen meg vannak töltve, tehát ez sem lehet a baj..Max a reduktor nem az igazi, de régebben semmi baj nem volt vele..hol lehet az ilyet esetleg megvizsgáltatni? vagy egyéb ötletetek van?

5. Cecska
    Épp nem fórumozik ...

Cecska Moderátor Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 20, 2009
    Kedvelik:
    2,452
    Hely:
    Nagykőrös
    Map
    Milyen reduktorod van, mert ha Papillon akkor ez a tömítés való hozzá http://www.greenaqua.hu/papillon-tomito ... ephez.html ?!!!
    Tutira megnéztél minden alkatrészt?
    Egyszer úgy jártam hogy az ADA visszafolyásgátlóm valamiért elrepedt, de nem vettem észre csak akkor amikor egyszer le akartam szedni a csövet róla akkor megfogtam, megnyomtam és hallottam hogy sziszegett, ez csak egy példa! ;)
    Általában a co2 palack és a reduktor fémes meneteit be szoktam tekerni teflon szalaggal, hogy véletlenűl se szivárogjon ki a gáz!!

6. Shotika
    Épp nem fórumozik ...

Shotika Új regisztrált

Tag:
    Okt 18, 2011
    Kedvelik:
    0
    Amennyiben figyelmetlenségem miatt nem láttam ilyen témát..elnézést...Mivel itt esedékes akár..
    Mik a veszélyei a CO2 rendszer tartásának...van-e olyan része melyre szigorúan kell figyelni ..vagy nyugodt szívvel itthon hagyhatnám 1-2 hétvégére amik nem tartózkodok itthon?

Köszi a választ amennyiben kapok.:)

7. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    9,026
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Map
    Egy megfelelően összerakott jó minőségű rendszernek nem igen lehetnek veszélyei. Ha ereszt azt észreveszed, egy nagyobb szobában egy 2kg-os palack kiürülése nem okoz mérgezést, hacsak nem töményen szívod. A CO2 nehezebb a levegőnél, így a talaj közelében terjed.
    A veszélyei a co2 rendszernek amikor nem vagy otthon az, hogy kifogy a palack. ;)

8. Shotika
    Épp nem fórumozik ...

Shotika Új regisztrált

Tag:
    Okt 18, 2011
    Kedvelik:
    0
    Hát köszi a választ..egész meggyőző volt...akkor gyűjtésre -böngészésre fel! :)

9. AqvaB
    Épp nem fórumozik ...

AqvaB Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 19, 2012
    Kedvelik:
    19
    Hely:
    .
    Sziasztok,

Nemreg szereltem ossze a CO2 rendszeremet az uj akvariumomhoz. Azonban az izgalmat kellemetlen meglepetes valtotta fel, szivargott a co2 a palackbol. Pontosabban ott ahol a co2 kutyut racsatlakoztatam a palackra.

Valakinek van valami tapasztalata tanacsa ezzel a jelenseggel kapcs??

Elore is koszonom a szakszeru tanacsokat!!!

10. sszever
    Épp nem fórumozik ...

sszever VIP kertész

Tag:
    Okt 5, 2011
    Kedvelik:
    1,256
    Hely:
    Budapest, IV.
    Szivárgás ellenőrzése: szappanos víz, jó habosra keverve, kend rá és látod, ha ahbzik. Ha habzik szivárog.
    Szivárgás ellen: gumigyűrű, ha más nincs, bicikli belsőből vágva, két rétegben pl., teflon szalag, stb.

11. Molroth
    Épp nem fórumozik ...

Molroth Legenda

Tag:
    Máj 1, 2012
    Kedvelik:
    6,066
    Hely:
    Gyál
    Szerintem erre is a legjobb a Barbon borotva krém! :D

12. sszever
    Épp nem fórumozik ...

sszever VIP kertész

Tag:
    Okt 5, 2011
    Kedvelik:
    1,256
    Hely:
    Budapest, IV.
    Igen, csak nem mindenhol van belőle már. :)

13. AqvaB
    Épp nem fórumozik ...

AqvaB Tapasztalt kertész

Tag:
    Jan 19, 2012
    Kedvelik:
    19
    Hely:
    .
    Köszi srácok, hab, szappanosvíz, borotva, ecset, minden volt, de sajnos hallható is volt a szivárgás. Gyanítom és egyben nagyon remélem, h. a tömítés a ludas?!!! Plusz még az egyik kijelzőn 0 nyomás volt......

14. mmccannon
    Épp nem fórumozik ...

mmccannon Főkertész

Tag:
    Ápr 18, 2014
    Kedvelik:
    2,074
    Hely:
    1192 Budapest, Hungary
    Sziasztok!

Bibi van a nagynyomásúmmal: szűk egy hete savanykás büdit érzek. Hiába állítottam le a rendszert (konnektorból ki, csapokat elzártam, stb.), szellőztettem érezni. Különösen, ha leülök az akva elé, amikoris kb. 40-50 cm-re vagyok a palacktól.

Mosogatószeres próbát megejtettem, már ott, ahol elérem. Sikertelen volt, mert valószínűleg túl híg lett. (Viszont csili-vili tiszta lett az órától kezdve minden. :D)

Elképzelhető, hogy maga a palack eresszen?
    f24234d1b043142e6c52b6bf3af93a94.
    b99cbafff5487519c003c0fb3440d093.

15. SMAdrián
    Épp nem fórumozik ...

SMAdrián VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    4,409
    Hely:
    Budapest, XI ker.
    A palack nem valószínű hogy ereszt, mert akkor nem lett volna nyomás benne. Már a cseretelepen elszivárgott volna. Minden palackot leszoktak ellenőrizni, nyomás próba, stb. , még mielőtt töltés alá rakják. Én még mindig a csatlakozásokat ellenőrizném. Ismételd meg a mosogatószeres módszert. Ne sajnáld a mosogató szert, egy kis meleg vízzel nyakon öntöd, és jól felrázod. A csatlakozások alá oda is teheted a kezedet, mikor rányomod a habot. Kb. 5 másodpercig tartsd ott a kezed. Ha szivárog, felkel hogy fújódjon, valamely bubi. De ha annyira gyanakszol a palackra, ara is rányomhatsz habot, csap csatlakozás a palackba, tekerő alatt.

elektrorudi és mmccannon kedvelik.
  16. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,700
    Hely:
    Budapest 1213 Erdősor utca
    Map
    Barkács boltokba víz gáz szerelvény üzletekbe lehet kapni gázszivárgás jelző sprét én mindig azzal ellenőrzök minden co2 csatlakozást mikor telepítünk vagy palackot cserélek

17. SMAdrián
    Épp nem fórumozik ...

SMAdrián VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    4,409
    Hely:
    Budapest, XI ker.
    03207. daacbb17434be300c39226c0346d0ae9. ;)

mmccannon és Matyi kedvelik.
  18. mmccannon
    Épp nem fórumozik ...

mmccannon Főkertész

Tag:
    Ápr 18, 2014
    Kedvelik:
    2,074
    Hely:
    1192 Budapest, Hungary
    Köszi, hogy részletesen leírtad a csekkolás módját @SMAdrián . A hígítatlan mosogatószert ecsettel kentem, ezek szerint elszúrtam. A másik, hogy nemigen férek hozzá mindenhol, de ez a "hiba" bennem van.
    Kb. 2,5 hónapja lett beüzemelve, a palack teli volt, most meg majdnem félig. A szag úgy egy hete lett nagyon szembe-, pontosabban orrbatűnő.
    Holnap eljön @Denior , és segít kifundálni, hol lehet a probléma. Ha jól értettem szavait, akkor pont olyan sprét hoz, amit említettél, @Matyi

SMAdrián és Matyi kedvelik.
  19. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,700
    Hely:
    Budapest 1213 Erdősor utca
    Map
    SMAdrián és mmccannon kedvelik.
  20. mmccannon
    Épp nem fórumozik ...

mmccannon Főkertész

Tag:
    Ápr 18, 2014
    Kedvelik:
    2,074
    Hely:
    1192 Budapest, Hungary

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése