• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Re: Re:

viktorlantos said:
Sylar said:
A mágnesszeleppel egybeépített reduktorokról mi a véleményed, Viktor? Főleg amcsi és távol-keleti webshopokban, ill. ebayen láttam ilyeneket, meg itthon egy mintapéldányt az Aquadepónál. Nagyon kompakt kis cuccok, és az áruk sem lenne rossz, csak ha gariztatni kellene az macerés lenne külföldre. Ilyesmi árusítását nem tervezitek esetleg?

nézegettük őket korábban és azt hiszem 3 okból raktuk parkólopályára a dolgot:

1. Amiket néztünk, távolkeleti, amerikai azon kívül, hogy más hálózati csatival jönnek (amerikai) szinte borítékolható, hogy a reduktor menete sem európai szabványos. így ha nincs valamilyen átalakító nem tudod használni európai palackokon.

2. garancia
bármilyen probléma esetén nincs hova fordulni garanciális ügyekben csak a távolkeleti beszállítóhoz

3. meghibásodás
ha valami probléma lesz bármely egybeépített elemével, akkor az egész szerkezet kuka. magyarul ami az elején olcsóbb volt később sokba fog kerülni. és hát a reduktornál még el is hiszem hogy hosszú ideig működik, a mágnesszelepnél sosem lehet tudni.

van még egy dolog ez az alkatrész utánpótlás. aki jelenleg is reduktort használ az biztosan tapasztalta, hogy a tomítő gyűrűk elhasználódnak idővel. Ezeket cserélni kell bizonyos időközönként. A fenti típusokhoz nem tudom létezik e olyan támogatás mint egy német gyártmányú termékhez.

de a legnagyobb baj a menet. ezért nem hoztunk eddig még angliából sem. - ott is van egy ilyen gyártó.

Bár itt a gyárilag egybeépített rendszerekről volt szó, én nem pont ezt, de egy hasonló megoldást használok. Egy (gyári, Papillon) adapter segítségével egybeépítettem a Papillon reduktoromat a szintén Papillon mágnesszeleppel. Így biztos, hogy nincs szivárgás, és a kezelése is egyszerűbb.
Az átalakító ott csatlakozik rá a reduktorra, ahol alapesetben a tűszelep helyezkedik el. Az átalakító végére kell csatlakoztatni a mágnesszelepet, majd a legvégére vissza a tűszelepet. Így az átalakító és a mágnesszelep a reduktor és a tűszelep között helyezkedik el.

Nem gondolkodtatok ennek az adapternek a forgalmazásán? Mondjuk azt nem tudom, hogy AquaMedic mágnesszeleppel kompatibilis-e...

Egyébként így néz ki a rendszer:

papillon_adapter.jpg


viktorlantos said:
saci said:
CO2 szett összeállításán agyalok, tudnának az illetékesek válaszlni, hogy a Green Aqua CO2 szettben a Papillon Nyomáscsökkentő reduktorhoz miért csak az Aqua Medic mágnesszelepet ajánlják?
Ár érték arányban és minőségileg is úgy áll a helyzet, hogy Papillon reduktora sokkal jobb mint az Aqua Medic. Mágnesszelepnél pont fordítva van. Az Aqua Medic mágnesszelepek minőségileg a legjobbak.
Erről mesélhetnél egy kicsit bővebben. Mi a gond a Papillon mágnesszelepekkel? Vagy mitől jobb az AquaMedic?
 
Az illesztő darab okosság, persze akkor van értelme ha azonos darabokat használunk.

Így, hogy más más termékek vannak valószínű nem működne. A másik az árazás. A Co2 rendszer így sem olcsó móka.
Ez megint egy 2500 forintos elem lenne, amit lehet néhány ember megvenne, viszont még magamnak is nehéz megmagyarázni miért vennék ilyet, nemhogy nektek ;)
De utána nézünk a dolognak. Köszi a tippet.

Mágnesszelepekről miért egyik vagy miért másik...
Jó kérdés. Nekem kétféle AM mágnesszelepem van. A pulse és a sima is. A pulse egy minőségibb darab, de drága. Cserébe keveset fogyaszt.
A sima AM szelep sokkal olcsóbb mint a Papillon. kb 4 ezer ft az árbeli eltérés. Emlékeimben úgy rémlik valakinek panaszai voltak a papillon mágnesszeleppel és az ár és a vélemények miatt döntöttünk az AM mellett.
 
viktorlantos said:
3. meghibásodás
ha valami probléma lesz bármely egybeépített elemével, akkor az egész szerkezet kuka. magyarul ami az elején olcsóbb volt később sokba fog kerülni. és hát a reduktornál még el is hiszem hogy hosszú ideig működik, a mágnesszelepnél sosem lehet tudni.

Köszi a választ, Vik! Engem ez a 3. dolog zavar főként, mert mágnesszelep nélkül még megvan az ember egy ideig, de ha a reduktort is viszi magával az nem jó.
 
Köszi a választ, Vik! Engem ez a 3. dolog zavar főként, mert mágnesszelep nélkül még megvan az ember egy ideig, de ha a reduktort is viszi magával az nem jó.

hát igen az integrált cuccok egyik nagy hátránya ez.
Angliában is van hasonló szett időnként lehet látni TMC-t és Wave dolgokat de ezek is angol palackokra jók. azokra nem ami nálunk van ha jól vagyok informálva.

Azért ha 30-40 ezret kifizetsz egy ilyen cuccra nem mind1 meddig használhatod.
 
viktorlantos said:
Angliában is van hasonló szett időnként lehet látni TMC-t és Wave dolgokat de ezek is angol palackokra jók. azokra nem ami nálunk van ha jól vagyok informálva.

A menetes részre azért nem írtam vissza, mert már nagyon off lenne, a nagynyomású topicba rakok egy linket ahol erről írnak.
 
Re: Re:

oRphEus said:
Bár itt a gyárilag egybeépített rendszerekről volt szó, én nem pont ezt, de egy hasonló megoldást használok. Egy (gyári, Papillon) adapter segítségével egybeépítettem a Papillon reduktoromat a szintén Papillon mágnesszeleppel. Így biztos, hogy nincs szivárgás, és a kezelése is egyszerűbb.
Az átalakító ott csatlakozik rá a reduktorra, ahol alapesetben a tűszelep helyezkedik el. Az átalakító végére kell csatlakoztatni a mágnesszelepet, majd a legvégére vissza a tűszelepet. Így az átalakító és a mágnesszelep a reduktor és a tűszelep között helyezkedik el.

Nem gondolkodtatok ennek az adapternek a forgalmazásán? Mondjuk azt nem tudom, hogy AquaMedic mágnesszeleppel kompatibilis-e...

Egyébként így néz ki a rendszer:

papillon_adapter.jpg


viktorlantos said:
saci said:
CO2 szett összeállításán agyalok, tudnának az illetékesek válaszlni, hogy a Green Aqua CO2 szettben a Papillon Nyomáscsökkentő reduktorhoz miért csak az Aqua Medic mágnesszelepet ajánlják?
Ár érték arányban és minőségileg is úgy áll a helyzet, hogy Papillon reduktora sokkal jobb mint az Aqua Medic. Mágnesszelepnél pont fordítva van. Az Aqua Medic mágnesszelepek minőségileg a legjobbak.
Erről mesélhetnél egy kicsit bővebben. Mi a gond a Papillon mágnesszelepekkel? Vagy mitől jobb az AquaMedic?

Jelentem kompatibilis az AM mágnesszelep és a Papillon adapter :) Nálunk is a tuti kedvéért került a rendszerbe.
 
pitya said:
Köszi a gyors választ,rossz irányba voltak a csövek ez volt a gond

;) hát igen minden co2 elemnél nézni kell. általában rá van írva a gáz iránya.
de örülök, hogy a probléma megoldódott.
 
HUGO said:
Ha kikapcsol a mágnesszelep akkor is átjön rajta a co2.Ilyenkor mit lehet tenni?Már végig olvastam a topicot de nem találtam rá választ!
Ha nem túl régi, próbáld visszavinni. Még akkor is, ha a Kinzoban vetted. Csere ügyben elég jó tapasztalatom van velük.
 
Közben megoldottam!Egy kis űtés mindennek használ! :twisted: Na jó csak megkocogtattam!Most már lezár!
 
Aquamedic reduktornál merre van gáz helyes áramlási iránya? :crazy:Akár hogy néztem nem láttom rajta nyilakat!Vagy csak vak vagyok.
 
Pár napja használok AquaMedic mágnes szelepet.
Ami ebben a jó időben (hála az égnek) elég forróra melegszik!
Az lenne a kérdés vele kapcsolatban: van rajta a tetején egy anya ami egyben a legmelegebb pontja is.
Ezt az anyát levéve helyezhető-e rá hűtőborda?
Mert lenne éppen itthon eloxált alu hütőbordám amit könnyen rátolhatok!
 
atti76 said:
Milyen célból szeretnéd hűteni? A működésén nem változtat az a pár fok...
Akkor ez normális működési hőfok?
Én kicsit melegnek érzem de ha ez normális nem foglalkozom vele!
 
Back
Oldal tetejére