• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

SlyChocolate said:
atti76 said:
Milyen célból szeretnéd hűteni? A működésén nem változtat az a pár fok...
Akkor ez normális működési hőfok?
Én kicsit melegnek érzem de ha ez normális nem foglalkozom vele!

Melegszik, főleg most, hogy kánikula van, de nem olyan szinten melegszik, hogy leolvadna róla a cső. Úgyhogy addig nincs baj.
 
viktorlantos said:
SlyChocolate said:
atti76 said:
Milyen célból szeretnéd hűteni? A működésén nem változtat az a pár fok...
Akkor ez normális működési hőfok?
Én kicsit melegnek érzem de ha ez normális nem foglalkozom vele!

Melegszik, főleg most, hogy kánikula van, de nem olyan szinten melegszik, hogy leolvadna róla a cső. Úgyhogy addig nincs baj.
Ahogy mondod engem sem égetett meg!
Csak hátha jót tenne neki egy kis plusz hűtés!?
De ha ettől a hőfoktól nem megy tönkre, inkább nem bántom?!
 
Hali!
Vettem egy mágnesszelepet(24V,váltóáramú),de sajnos sehol nem találok váltóáramú tápot(nincs is?),a hegesztős boltban ahol vettem,azt mondták,hogy ráköthetem egyenáramú adapterre is.A kérdésem az lenne,hogy hol tudok hozzájutni váltóáramú táphoz(ha van),vagy hogy az egyenáramú táp 2 kábelét hova kössem a mágnesszelepben(van föld,1,2 jelzésű pöcök).Előre is köszi a segítséget! :)
 
Rá fogsz jönni magadtól, próbálgasd a csatlakozási felületeket. Működteti az egyenáramú adapter is ,nekem is erről megy. Nálam elég a 4,5V-s feszkó hogy behúzza ,így alig melegszik.
 
A vicc az, hogy váltakozóáramú táptól ki-bekapcsol a mágnesszelep, mert a mágneses erő 1x behúzza a szelepet, másszor kilöki. Szóval váltakozóról nekem nem ment rendesen, egyenáramút kellett használjak hozzá.
 
aha,én is erre gondoltam,csak tudnám miért írja akkor hogy az kell hozzá... megy simán egyenáramúról 9V,csak eléggé melegszik :roll:
 
Nem baj, annyit bőven kibír. Ha van esetleg lehetőséged, járasd kevesebb feszültségről. A földelés hiánya nem okoz gondot.
 
Hali!Újra rosszalkodik a mágnesszelepem.24v-os 9v-ról megy.mostanában ahogy felkapcsolja az időzítő reggel,valamiért nem nyit ki,és iszonyat forróra melegszik.hogyha ilyenkor elzárom a palackon is meg a reduktoron is a csapot,lecsavarom a reduktorról a mágnesszelepet,megvárom hogy kihűljön,és utána visszacsavarom,bedugom és működik.Mi lehet a probléma?Én valami olyasmire gondolok,hogy éjszaka a nyomás valami részeit összenyomja a szelepnek,amit reggel a 9v nem tud kinyitni,és ahogy küzd a tekercs felforrósodik.Ha ez a probléma,akkor elég ha nagyobb feszültségről üzemeltetem?Ha hülyeséget irtam javitsatok ki,vagy ha valaki tud megoldást kérem szóljon! :)
 
Tutira jó irányba van bekötve a mágnesszelep?
Próbáltad fordítva is? Ha a Kinzo boltban vetted, akkor van rajta egy fém rács. Ha jól tudom az a bemenete. (most nem vagyok otthon, h lecsekkoljam:$ )
 
hmmm... érdekes ,nekem a 24 V-s 4,5V-tal tökéletesen behúz ,sztem cseréld ki.
 
elhagytam sajnos a blokkot :roll: még egy ideig szenvedek vele,de ha nem lesz jó veszek egy ujat mielőtt még elutaznék.
 
N-emy said:
hmmm... érdekes ,nekem a 24 V-s 4,5V-tal tökéletesen behúz ,sztem cseréld ki.
Ritka. Inkább 6-7V kell neki és az felett, hogy biztonságosan behúzzon 10-ből 10x. Úgyhogy 9V-tal hajtom én is és sokan itt a fórumon.
 
Sziasztok!

Olyan lehet hogy egy 3 napos AM mágnesszelep átengedi a co2-t? Lekapcsolt az időkapcsoló, de még mindig jöttek a buborékok igaz nagyon kevés. Leszedtem a mágnes szelepről a csövezést és nem is jött több buborék. Viszont ahogy vissza raktam egyből elkezdtek megint jönni. A szelep ki volt húzva a próba alatt. Valakinek tipp? Vasgy én vagyok hülye.Szelepnek 4bart kéne bírnia a mutató 1,8 és 2 között áll.
 
Labirintkopoltyus said:
Olyan lehet hogy egy 3 napos AM mágnesszelep átengedi a co2-t? Lekapcsolt az időkapcsoló, de még mindig jöttek a buborékok igaz nagyon kevés.
Nem szabadna neki, valószínűleg gyári hibás a tömítés :crazy:
Szerk.: jó irányba szerelted fel?
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Olyan lehet hogy egy 3 napos AM mágnesszelep átengedi a co2-t? Lekapcsolt az időkapcsoló, de még mindig jöttek a buborékok igaz nagyon kevés. Leszedtem a mágnes szelepről a csövezést és nem is jött több buborék. Viszont ahogy vissza raktam egyből elkezdtek megint jönni. A szelep ki volt húzva a próba alatt. Valakinek tipp? Vasgy én vagyok hülye.Szelepnek 4bart kéne bírnia a mutató 1,8 és 2 között áll.

CO2 off üzemben nagyobb a nyomás a reduktor és a mágnesszelep között. Erre a szakaszra ezért is javasolnak CO2 csövezést gyárilag is.
Ha átereszti a gázt az nem jó.

Azért ha difid is van egy ideig eltart amíg kimegy a csőből a gáz. Csövezéstől függően.
Nem tudom mennyi ideig látod a bubikat? 5-10 perc? Fél óra 1 óra állandóan?

Ahogy Zbacsi is írja jó irányba kötötted be?
 
Szerintem biztos hogy nem jól kötötted be! Én is így jártam! Megfordítottam és lekapcsolás után nem jött a bubi.
 
Back
Oldal tetejére