• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Lehet valami kosz van a reduktorban.

Gyors teszt:

1. Csavard le a Co2 csövet a reduktorról
2. Tegyél fel egy rövid csövet és tedd bele a másik végét egy pohár vízbe
3. Dugd be a reduktort a buborékoknak jönnie kell
4. Most húzd ki. A bubik megállnak.

Ha így sem zár, akkor nem zár a reduktor valamiért és meg kell nézni. Ha nálunk vásároltad, hozd be. Ha máshol akkor oda :)

Megcsináltam, előtte leszereltem a reduktort, és megmozgattam, most már csak egy kicsit ereszt, de az se igazán elfogadható, ezért majd vissza viszem a boltba, ahol vettem.
Persze ez a probléma utána rögtön szült is egy másikat, mivel pár órával később a a palackot beborította a jég, valószínűleg a reduktor rögzítője nem zárt rendesen és emiatt szökött a gáz belőle, lehet a tömítésnek se tett jót a szétszerelés. Remélem azért maradt benne elég gáz és kitart addig mire eljutok a boltba, hogy kicseréljem a palackot.
Mekkora tömítés szükséges egyébként a reduktorhoz, megfelelne bármilyen gumitömítés?
 
Sziasztok :)
Aquadmedic mágnesszelepet használok és most ugrott be hogy basszus milyen megeleg van, lehet belőle gond a szekrényben? Nem vagyok pesten és félek hogy valami nagy baj lesz vele. Amikor eljöttem (hétfőn) 28 fokos volt az akvárium vize ugyhogy kb annyi volt a szoba hőmérséklet is. Bár kicsit kevesebb mert a lámpa fűt
 
Lehet valami kosz van a reduktorban.

Gyors teszt:

1. Csavard le a Co2 csövet a reduktorról
2. Tegyél fel egy rövid csövet és tedd bele a másik végét egy pohár vízbe
3. Dugd be a reduktort a buborékoknak jönnie kell
4. Most húzd ki. A bubik megállnak.

Ha így sem zár, akkor nem zár a reduktor valamiért és meg kell nézni. Ha nálunk vásároltad, hozd be. Ha máshol akkor oda :)

Ilyen volt nekem is a napokban a GW reduktorommal. Néhány gyors ki/be kapcsolgatással végül megoldódott a dolog... de lehet csak szerencsém volt.
 
Ilyen volt nekem is a napokban a GW reduktorommal. Néhány gyors ki/be kapcsolgatással végül megoldódott a dolog... de lehet csak szerencsém volt.
Nekem is ilyen reduktorom van, belefújtam és kapcsolgattam és már rendbe jött, úgy látszik ez típushiba, hogy időnként beakad.
 
Üdv.
Esetleg valakinek van ilyen kínai mágnesszeleppel valami tapasztalata? (persze nem ilyen villával mint a képen)
__57_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Tapasztalataim: egyeseknek nem, de nekem marhára melegszik, olyan forró hogy a kezem nem bírja. Nincs feltűntetve a bekötési irány így 50% az esélyed, hogy elsőre rosszul kötöd be. Nekem 3 bar környékén, zárás után áteresztett kb 1 bubit/ 6 másodpercenként.
 
Na akkor 1-1 az eredmény :)...Még várok egy pár napot hátha még válaszolnak páran, meglátjuk mit mondanak.
 
Szereztem egy ilyen hegesztőgépbe való mágnesszelepet, de nem tudom milyen trafó lenne jó hozzá, hogy se a szelep se a trafó ne melegedjen túl. Valaki tudna segíteni?
IMG_1009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_1010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Üdv.
Esetleg valakinek van ilyen kínai mágnesszeleppel valami tapasztalata? (persze nem ilyen villával mint a képen)
__57_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
szia nekem 2500 ft os kínai szelepem van tesztként rá adtam 230 voltot 5 teljes napig és nem döglött be de azért vettem egy másikat bele és idáig jól szuperál kb fél éve
 
Szereztem egy ilyen hegesztőgépbe való mágnesszelepet, de nem tudom milyen trafó lenne jó hozzá, hogy se a szelep se a trafó ne melegedjen túl. Valaki tudna segíteni?
IMG_1009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_1010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ahogy latod AC42V kell neki.
Lehet jobban jarnal valamilyen altalanosabb feszultseget igenylo szeleppel (24VDC vagy 220VAC)
 
AquaMedic mágnesszelepem zárás után nagyon lassan engedi át a CO2.
A bubi számlálón is látszik kb. 1bubi/45mp.
Egyszer már szétszedtem a rendszert, kifújkáltam pár napig vagy hétig rendben volt, most megint elkezdte.
Miért van ez és meg lehet javítani/tisztítani, hogy ne engedjen át?
Köszi
 
Mikor én újonnan üzembe helyeztem, ugyanezt csinálta, aztán kb. két hét után - ki tudja miért - abbahagyta... misztikus dolog.
Lehet, hogy nekem meg gyárilag volt benne valami pici szennyeződés, és eddigre dolgozta ki magából?
 
Javaslatot várok!

A mágneszselep nem kap áramot, de nem zár el, csak nyomja a gázt az akváriumba. Ha lehúzom a CO2 csövet, tehát leesik a nyomás, akkor elzár a mágnesszelep, és csak akkor nyit újra, ha feszültséget kap, de ismét nem hajlandó elzárni csak az előbbi módon.
Próbáltam kifújni egy nagy löket gázzal, de semmi eredményre nem vezetett. Több éve rendesen működik, valami német szerkezet a feliratából ítélve.
 
Back
Oldal tetejére