• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Ki, hogy rögzíti a mágnesszelepet az akváriumbútorhoz? Főleg azok válasza érdekelne akiknek forró a mágnesszelepjük (60-70°C). Valami hőelvezetőt érdemes lenne alátenni?
 
Ki, hogy rögzíti a mágnesszelepet az akváriumbútorhoz? Főleg azok válasza érdekelne akiknek forró a mágnesszelepjük (60-70°C). Valami hőelvezetőt érdemes lenne alátenni?
Neki forditottam a palack oldalanak, de akartam mar rakni kozejuk el lapitott olom csovet.
 
Na csinálhatok én bármit, a Aqua Medic mágnesszelep átenged percenként 5-6 bubit kb.

Tudtok segíteni, kik a magyarországi hivatalos szervize ennek a márkának? GA-s srácoknak írtam mailt ezügyben, de nem válaszoltak.
 
Akkor meg keress proci hűtőbordát és kettőt egy-egy oldalról rögzítsed, a semminél tuti sokkal többet és.
Még teszek egy próbát máshogyan: rendeltem egy 12V-os tekercset hozzá, azt próbálom a névleges feszkónak 75%-val hajtani azaz 9V-tal (ilyen adapterem van itthon [emoji12], remélem behúz majd)
Na de ha marad a borda, mivel rögzítsem fel? Régen vga tuningnál cseréltem hűtőt és ott a bordákat valamilyen kétoldalú ragasztóval adták.

Illetve még mindig kérdés, akik rögzítették a mágnesszelepet a szekrény oldalához, miképp kivitelezték?
 
Szekreny oldalanal hajlitott U alaku lemezzel (magad is tuxsz ilytp
Még teszek egy próbát máshogyan: rendeltem egy 12V-os tekercset hozzá, azt próbálom a névleges feszkónak 75%-val hajtani azaz 9V-tal (ilyen adapterem van itthon [emoji12], remélem behúz majd)
Na de ha marad a borda, mivel rögzítsem fel? Régen vga tuningnál cseréltem hűtőt és ott a bordákat valamilyen kétoldalú ragasztóval adták.

Illetve még mindig kérdés, akik rögzítették a mágnesszelepet a szekrény oldalához, miképp kivitelezték?
Hajlitassz egy U alaku lemezt es a szelep es lemez koze be raksz nagy alu darabot. Az U alak ket oldalat meg reiser csavarral rogzited a szekreny oldalara.
 
Köszi!
Nektek esetleg nincsen bejáratott szervizetek? Vagy hívjam a Kutserát?

Ha még garis a dolog akkor próba a forgalmazónál.
Ha nem akkor érdemes javíttatni. De ez valószínűleg csak elkoszolódás. Javítási költség általában néhány ezer ft.
Mi leginkább reduktorokat javíttatunk.
 
Fura hogy elkoszolódott, pedig tényleg ki sem vette a dobozából az előző tulaj...
Na ha a Kutsera válaszol futok egy kört a szerviznél, már ha van itthon olyan - remélem van. :D

Köszönöm!
 
Fura hogy elkoszolódott, pedig tényleg ki sem vette a dobozából az előző tulaj...
Na ha a Kutsera válaszol futok egy kört a szerviznél, már ha van itthon olyan - remélem van. :D

Köszönöm!

Lehet bármilyen forgács stb benne. Akkor is ha új. Valahol ezeket is gyártják nem csak úgy sterilen jönnek létre :)
Egyébként szinte atomjaira szedhető a szelep. Szerintem egy tisztítást te is meg tudsz otthon oldani a mágnesszelep esetén.
Csatlakozók leszedhetők. Tekercs stb szintén.
 
Volt egy Dennerle mágnesszelepem ami leégett, drágább lett volna javítani mint egy ilyen:
$_12.JPG

5k volt és 2éve megy, nem melegszik.
 
Lehet valami kosz van a reduktorban.

Gyors teszt:

1. Csavard le a Co2 csövet a reduktorról
2. Tegyél fel egy rövid csövet és tedd bele a másik végét egy pohár vízbe
3. Dugd be a reduktort a buborékoknak jönnie kell
4. Most húzd ki. A bubik megállnak.

Ha így sem zár, akkor nem zár a reduktor valamiért és meg kell nézni. Ha nálunk vásároltad, hozd be. Ha máshol akkor oda :)
 
Back
Oldal tetejére